» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
250 / 357
»»

Vazelin ::

Prej sva bla s frendom na par pivih, ki ima premium linkedin account in kar nekaj jobov ima več 10 (za enega mislim da dobrih 70) prijav že samo preko LIja v SLO. 4/5 bachelor ali masterji med prijavami. Verjetno so lahko delodajalci precej bolj picky.1
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tody ::

To pove en kurc. Veliko ljudi se prijavi ceprav ne izpolnjuje pogojev. Ker LinkedIn to omogoča pac poklikas das CV in ena riba bo ze prjela. Dobit job preko oglasov brez vez in specialnih znanj je dost zajeban

LeQuack ::

Delodajalci bi lahko tudi nadgradili na 21. stoletje in napisali:
- približni razpon plače, kriteriji ki vplivajo na razpon (trenutno je samo kdo je boljši bullshitter)
- približni razpon dopusta, kriteriji ki vpijajo na razpon
- kako zgleda delovno okolje (oprema, pisarne, itd.), da na koncu ne pristaneš v neki open office konfiguraciji ki je modern day sweatshop
- kako je poskrbljeno za parking/prevoz
- možnosti dela od doma (spet, 21. stoletje etc.), ali se delo meri po porabljenih urah ali glede na rezultate
- in še in še...

Trenutno je pa tako da samo skopirajo eden od drugega en in isti bullshit ala delo v motiviranem timu, delo z najnovejšimi tehnologijami, itd. Kar ne pove nič, razen tega da veš da ponujajo službo.
Quack !

zavtom ::

LeQuack je izjavil:

Delodajalci bi lahko tudi nadgradili na 21. stoletje in napisali:
- približni razpon plače, kriteriji ki vplivajo na razpon (trenutno je samo kdo je boljši bullshitter)
- približni razpon dopusta, kriteriji ki vpijajo na razpon
- kako zgleda delovno okolje (oprema, pisarne, itd.), da na koncu ne pristaneš v neki open office konfiguraciji ki je modern day sweatshop
- kako je poskrbljeno za parking/prevoz
- možnosti dela od doma (spet, 21. stoletje etc.), ali se delo meri po porabljenih urah ali glede na rezultate
- in še in še...

Trenutno je pa tako da samo skopirajo eden od drugega en in isti bullshit ala delo v motiviranem timu, delo z najnovejšimi tehnologijami, itd. Kar ne pove nič, razen tega da veš da ponujajo službo.


Nažalost tega v našem okolju manjka. Predvsem razpon plače, ki ga ponavadi ni, ali pa je naravnost smešen. Če za delovno mesto ponujaš plačo v ogromnem razponu samo kaže na to, da niti ne veš kaj hočeš, saj se kandodati za 2k in kandidato za 4k močno razlikujejo.

HotBurek ::

open office konfiguraciji ki je modern day sweatshop

Zanimiv pogled na tak setup. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Urbano#Desno ::

HotBurek je izjavil:

open office konfiguraciji ki je modern day sweatshop

Zanimiv pogled na tak setup. :)



Čisto realen pogled. Jaz recimo nikoli več ne želim delati v open office konfiguraciji pisarne in tudi ne poznam nikogar ki bi bil navdušen nad takšno pisarno. Ko takšen pogled predstaviš na razgovoru so pa vsi začudeni ker ravno prenavljajo pisarne na ultra moderno in kreativno okolje :)) in bodo sadaj vsi v istem prostoru, kar bo povzročilo neverjeten pretok zamisli in medsebojne pomoči. :)) Delodajalec prihrani par €10 na najmnini pisalniškega prostora izgubi pa bistveno več na produktivnosti. Meni osebno so edino sprejemljive pisarne z 2 - 6 ljudmi idejalno ene 4.

mr_chai ::

kajbivi1 je izjavil:

Zdravo,

berem tale forum, predvsem o plačah, in sem malo v dvomih. Odločam se tudi med tem, v katero smer bi nadaljeval svojo poklicno pot in časa mi kaj hitro zmanjkuje. Po eni strani berem o nadpovprečnih plačah programerjev in lagodnem načinu dela, po drugi pa, da bo nekje 1200 € neto in še to samo v Ljubljani. Obenem sledim postavkam za študente, ki so od 8 € naprej, kar je skoraj 1500 €. To pa je tudi nekaj, na kar ciljam. Trenutno sicer delam v IT podpori, pa še to je zelo osnovno. Vrata za naprej so mi odprta, a ustrezno znanje bom moral dobiti na privat. Po izobrazbi sem sicer inženir strojništva, katero delo pa sem zaradi zdr. težav opustil. Računalniškega znanja praktično nimam. Do sedaj sem si pogledal zgolj html in css ter malo jquery-a. Ciljam na backend. Problem je, ker sem že v srednjih 30-ih in bi rad čimpreje pridobil neko univerzalno znanje. Trenutno delo opravljam za 850 € in verjetno bom počasi prilezel na tistega jurja. Moj max tu je verjetno okoli 1200 € in to je vse, kar je. Problem je, da me lahko naslednji dan nadomesti praktično kdorkoli, sam pa zaradi zdr. težav službo težje menjam.
Sprašujem se, če je smiselno iti v to. Se da nadoknaditi zamujeno? Učna pot programiranja se mi zdi kar dolga, zato sem sila skeptičen, vendar je pomembno, da se naše izobraževanje ne konča ob koncu fakultete. Če IT svet in stvar zame, pa bi se lahko preusmeril v kakšno drugo branžo. Ne morem pa trenutnega znanja kar pustiti in nič nadgrajevati. Obenem mi je včeš inženirski način razmišljanja, ki ti prav pride povsod in je to prednost. Na račun tega mi ni problem zapraviti prosti čas, a vseeno bi rad od vsega skupaj nekaj imel.
V prvi vrsti iščem dodatno znanje in lažjo menjavo službe. Ni nujno, da je to programiranje, v trenutnem podjetju, je to najlažje na voljo. Če pridem do tega, potem bo lažje tudi poiskati dobro delovno mesto.

Kaj mi predlagate?


Jaz bi ti predlagal, da razmišljaš mogoče bolj o devops/sistemski smeri, ker tam ne rabiš biti dober programer. Lahko se naučiš python/golang, kakšen course od znane fakultete https://ocw.mit.edu/courses/intro-progr... itd... Potem pa malo networking, linux cmd, docker, aws, jenkis, kubernetes, terraform in podobna jajca.

mr_chai ::

Urbano#Desno je izjavil:

HotBurek je izjavil:

open office konfiguraciji ki je modern day sweatshop

Zanimiv pogled na tak setup. :)



Čisto realen pogled. Jaz recimo nikoli več ne želim delati v open office konfiguraciji pisarne in tudi ne poznam nikogar ki bi bil navdušen nad takšno pisarno. Ko takšen pogled predstaviš na razgovoru so pa vsi začudeni ker ravno prenavljajo pisarne na ultra moderno in kreativno okolje :)) in bodo sadaj vsi v istem prostoru, kar bo povzročilo neverjeten pretok zamisli in medsebojne pomoči. :)) Delodajalec prihrani par €10 na najmnini pisalniškega prostora izgubi pa bistveno več na produktivnosti. Meni osebno so edino sprejemljive pisarne z 2 - 6 ljudmi idejalno ene 4.


Tudi jaz ne. Imam rad closed office sisitem, kjer sem jaz edini prebivalec pisarne. Še bolje pa je, če sem edini iz firme v nadstropju :) Ne ampak resno, najbolj sem sovražil odprte pisarne. Programiranje ni klikanje po facebooku in klicarjenje bivših naročnikov, če bi podaljšal oglaševanje. Tako da razne kofetarske oglaševalske firme res ne razumem, kako so pršle do ideje, da dajo skupi marketingerje in programerje v isti prostor. Naj jih nekdo poduči prosim.

Da se še mal dotaknem tematike. V It-ju imaš načeloma 5 različnih živalskih vrst:

- udomačene račke (te so zaposlene v povprečnih lokalnih firmah in zadovoljno gagajo že če je njihova plača malenkost nadpovprečna)
- udomačene ovčke (te so prav tako zaposlene v povprečnih lokalnih firmah in ponosno beketajo, če se njihova plača približuje dvakratniku povprečne slovenske plače)
- ovčarji, vodnik ovac (ti pridejo v slovensko firmo preko ovčje kamuflaže. Po kakšnem letu to volno odvržejo in začnejo kazati voditeljske znake, po znanju so malenkost boljši od ovac, a v očeh šefov postanejo pravi mali komisarji Rexi in jim je zato dovoljeno sprejemati arhitekturne odločitve, plačani so za 50% več od ovac, zato imajo tudi občutek več vrednosti.)
- racionalni medvedi (ti pa se ob misli na delo v domačem okolju kislo namrščijo, saj so ugotovili, da med lahko priteče tudi po žici na daljavo. Zato so se odločili, da digitalno izvozijo svojo storitev v zameno za sodčke medu v vrednosti od 50 do 100k letno.
- kapibare (Za njih velja, da so izjemno uspešne. Njihova uspešnost, pa ne sloni na izjemni tehnični podkovanosti, temveč na njihovih socialnih veščinah. So najbolj socialna bitja, znajdejo se praktično v vsaki socialni situaciji. Tuj jezik jim gre tudi dobro od ust. Po znanju so lahko tudi slabše od medvedov, vednar njihova močna samozavest zakrpa vsako tehnično vrzel. Zaradi svoje samozavesti in pragmatizma, jim nobena oblika suženjstva ne diši. Sebe prodajo v paketu celostne rešitve. Če so kdaj v znanju premalo močne, znajo za pomoč prositi tudi kakšnega medveda. Poleg sodov polnih meda zaslužijo tudi sode polne mleka.

Katera žival boste pa vi ?

c3p0 ::

mr_chai je izjavil:


Jaz bi ti predlagal, da razmišljaš mogoče bolj o devops/sistemski smeri, ker tam ne rabiš biti dober programer. Lahko se naučiš python/golang, kakšen course od znane fakultete https://ocw.mit.edu/courses/intro-progr... itd... Potem pa malo networking, linux cmd, docker, aws, jenkis, kubernetes, terraform in podobna jajca.


Ne rabiš bit nek programming architect, rabiš pa znanja iz precej področij, zraven naštetega. Če želiš bit dober.

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Pri server roomu ne rabiš nobene elektrotehnike.

Elektrike ne moreš oz. smeš vleči, ker nimaš državnega izpita, patch panelov ne boš zaključeval, še manj vlekel kablov. To dela 1x zunanji in basta...

Če povezava tam ne dela, vzameš tester in pomeriš. Če je sploh problem na kablu. Ki ga ob pravilno izvedeni kablaži ni...

Server room kot tak se nafila in obvladuje remote. Razen kadar se menja oprema. Drugače je že v osnovi fail v designu...

Nic od tega ne pocnejo elektrotehniki.

thramos ::

c3p0 je izjavil:

mr_chai je izjavil:


Jaz bi ti predlagal, da razmišljaš mogoče bolj o devops/sistemski smeri, ker tam ne rabiš biti dober programer. Lahko se naučiš python/golang, kakšen course od znane fakultete https://ocw.mit.edu/courses/intro-progr... itd... Potem pa malo networking, linux cmd, docker, aws, jenkis, kubernetes, terraform in podobna jajca.


Ne rabiš bit nek programming architect, rabiš pa znanja iz precej področij, zraven naštetega. Če želiš bit dober.


Jep, in biti dober DevOps je vsaj tako težko kot bit dober programer.

Vazelin ::

In ste podpisali kako 3k bruto pogodbo o zaposlitvi zadnji mesec(e)?:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

spegli ::

Urbano#Desno je izjavil:

HotBurek je izjavil:

open office konfiguraciji ki je modern day sweatshop

Zanimiv pogled na tak setup. :)



Čisto realen pogled. Jaz recimo nikoli več ne želim delati v open office konfiguraciji pisarne in tudi ne poznam nikogar ki bi bil navdušen nad takšno pisarno. Ko takšen pogled predstaviš na razgovoru so pa vsi začudeni ker ravno prenavljajo pisarne na ultra moderno in kreativno okolje :)) in bodo sadaj vsi v istem prostoru, kar bo povzročilo neverjeten pretok zamisli in medsebojne pomoči. :)) Delodajalec prihrani par €10 na najmnini pisalniškega prostora izgubi pa bistveno več na produktivnosti. Meni osebno so edino sprejemljive pisarne z 2 - 6 ljudmi idejalno ene 4.


Neverjetno je, da se strokovnjake gužva zarad šparanja najema. Bumerang.

Vazelin ::

Mislim da gre bolj kot za prihranek to, da je "moderno":)) Čeprav je delo v pisarni enih 4ih 10x bolje kot v pisarni, kjer jih je enih 10 ali več.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrimoZ_ ::

Open space je modna muha.
Jaz sem v enem podjtju dal čez tranzicijo iz malih pisarn po 6 ljudi do open space 20+ ljudi pa nazaj na male pisarne po 4 ali 6.

Open space je pomenil samo to, da je 90%ljudi ves dan sedelo z noise canceling slušalkami na glavi.

Jerry000 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Open space je modna muha.
Jaz sem v enem podjtju dal čez tranzicijo iz malih pisarn po 6 ljudi do open space 20+ ljudi pa nazaj na male pisarne po 4 ali 6.

Open space je pomenil samo to, da je 90%ljudi ves dan sedelo z noise canceling slušalkami na glavi.

True that, pri nas 20+ in so popularne noise canceling slušalke :)

Tody ::

Open space je ta fora k se plavanja naučiš iz knjige in trdis da obvladas tehniko

MasterKiD ::

Mavrik je izjavil:

Naj vas samo spomnim da smo dost redno delali anketo čez bolj aktivnih developerjev: https://medium.com/@mihec.susnik/pla%C4...

Rezultati pravijo da so plače vseeno več kot 1200eur.


Pojdi vprašat v Koper, Mursko Soboto ali katero drugo manjše mesto v Sloveniji. Tam lahko sanjajo o 1200EUR. Je bolj v bližini 800EUR.
Zdaj če je v Ljubljani veliko boljše kot drugje, ni potrebno posploševati za celotno Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

MasterKiD ::

krenpac je izjavil:

IT foh, programiranje je že čisto na ravni ekonomije. Tudi IT šol, faxov je že čisto na ravni ekonomskih - skoraj vsaka vas ga že ima. Manjši del posameznikov, ki so imeli srečo, so precej starejša generacija ITjevcev ali pa so zelo sposobni služi dobre denarje, večina pa dobi pač drobtinice, so na zavodu ali pa delajo za tekočim trakom.

V vsaki vukojebini imajo višjo šolo za informatika in ekonomista, res je. Obeh, tako informatikov (višjih, visokih, uni, kakršnih koli že) je na trgu kot listja in trave. Velika večina končna na kakšni poziciji, ki je tistim z končano srednjo šolo - blagajna, skladišče. Itak jih pa večina nima pojma, pa tudi če ima precej pojma ni nobenega zagotovila, da bo dobil službo. Oziroma je zagotovilo in sicer to, da v svoji vukojebini in okolici ne bo dobil službe.

Kako da ne? Pa saj mozoljasti slo-teh "zaslužkarji", ki so še delno prisesani na mamino zizo lapajo, da služijo po 500EUR/h, da so plače v IT po 3000EUR, 5000EUR neto itd. LOL
Zaslužijo oni 3000EUR, kako da ne! V 3 mesecih :))

Zgodovina sprememb…

link_up ::

Assumption is the mother of all fuckups, dear.
In and Out

Smurf ::

MasterKiD je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Naj vas samo spomnim da smo dost redno delali anketo čez bolj aktivnih developerjev: https://medium.com/@mihec.susnik/pla%C4...

Rezultati pravijo da so plače vseeno več kot 1200eur.


Pojdi vprašat v Koper, Mursko Soboto ali katero drugo manjše mesto v Sloveniji. Tam lahko sanjajo o 1200EUR. Je bolj v bližini 800EUR.
Zdaj če je v Ljubljani veliko boljše kot drugje, ni potrebno posploševati za celotno Slovenijo.

Ves kok je tezko dobiti dobro placano sluzbo sele v spodnji kungoti!

V 21. stoletju lahko delas tudi remote tako, da ni problema imeti 5000 bruto v *vstavi poljubni zaselek v Sloveniji*, ce imas znanje.

Bos pa seveda imel bistveno vec izbire v vecjih krajih, a ni to logicno.

PrimoZ_ ::

MasterKiD je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Naj vas samo spomnim da smo dost redno delali anketo čez bolj aktivnih developerjev: https://medium.com/@mihec.susnik/pla%C4...

Rezultati pravijo da so plače vseeno več kot 1200eur.


Pojdi vprašat v Koper, Mursko Soboto ali katero drugo manjše mesto v Sloveniji. Tam lahko sanjajo o 1200EUR. Je bolj v bližini 800EUR.
Zdaj če je v Ljubljani veliko boljše kot drugje, ni potrebno posploševati za celotno Slovenijo.


LOL, še en zafrustriranec kot Spam321. mogoče alter ego ?
V manjših mestih je seveda manj IT delovnih mest in v povprečju so verjetno tudi manj plačana sploh konci kjer so že tako občutno nižje plače. Ni pa to splošno pravilo.
Jaz poznam podjetja z dobro plačanim IT kadrom v Šk Loki, Kranju, Celju, KP,... Seveda gre to za manjše ekipe ampak plače so pa na nivoju.

PrimoZ_ ::

MasterKiD je izjavil:


V vsaki vukojebini imajo višjo šolo za informatika in ekonomista, res je. Obeh, tako informatikov (višjih, visokih, uni, kakršnih koli že) je na trgu kot listja in trave. Velika večina končna na kakšni poziciji, ki je tistim z končano srednjo šolo - blagajna, skladišče. Itak jih pa večina nima pojma, pa tudi če ima precej pojma ni nobenega zagotovila, da bo dobil službo. Oziroma je zagotovilo in sicer to, da v svoji vukojebini in okolici ne bo dobil službe.

Kako da ne? Pa saj mozoljasti slo-teh "zaslužkarji", ki so še delno prisesani na mamino zizo lapajo, da služijo po 500EUR/h, da so plače v IT po 3000EUR, 5000EUR neto itd. LOL
Zaslužijo oni 3000EUR, kako da ne! V 3 mesecih :))


Vedno zavisi od posameznika, koliko se sam angažira.
Faks ni obrtniški tečaj kjer bi te naučili izdelave spletnih strani v trenutno popularnem JS frameworku. Pravi faks ti da teoretično podlago na kateri potem še sam gradiš z praktičnim delom z jeziki/orodji/frameworki ki so v danem času na področju ki te zanima aktualni.
Jaz sem na trg dela prišel ko je bila kriza 2008 v polnem zamahu, pa sem dobil delo preden sem spisal diplomo in tudi med sošolci se ne spomnim da bi kdo imel težave z zaposlitijo. Večkrat je bil problem da so ljudje ostali z nedokončanim zadnjim letnikom ali brez diplome, ker so že začeli delat.

MasterKiD ::

Faks ni obrtniški tečaj kjer bi te naučili izdelave spletnih strani v trenutno popularnem JS frameworku. Pravi faks ti da teoretično podlago na kateri potem še sam gradiš z praktičnim znanjem.
Znanje izdelava spletnih strani je danes cenjeno tako, kot prodajalka v trgovini.

x3ca ::

MasterKiD je izjavil:

Faks ni obrtniški tečaj kjer bi te naučili izdelave spletnih strani v trenutno popularnem JS frameworku. Pravi faks ti da teoretično podlago na kateri potem še sam gradiš z praktičnim znanjem.
Znanje izdelava spletnih strani je danes cenjeno tako, kot prodajalka v trgovini.


Izdelava spletnih strani je širok pojem, tako da ne trosi neumnosti. Facebook je tudi spletna stran.

PrimoZ_ ::

MasterKiD je izjavil:

Faks ni obrtniški tečaj kjer bi te naučili izdelave spletnih strani v trenutno popularnem JS frameworku. Pravi faks ti da teoretično podlago na kateri potem še sam gradiš z praktičnim znanjem.
Znanje izdelava spletnih strani je danes cenjeno tako, kot prodajalka v trgovini.


Drži če je tvoj domet izdelava spletnih strani v Wordu :)

Blinder ::

MasterKiD je izjavil:

Znanje izdelava spletnih strani je danes cenjeno tako, kot prodajalka v trgovini.


Ravno izdelava spletnih strani v paru z backendom je najbolj cenjeno delo v IT sferi. Nobenga delodajalca ne zanima kaj se je studentek ucil na FRI-ju
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

7982884e ::

kajbivi1 je izjavil:

Zdravo,

berem tale forum, predvsem o plačah, in sem malo v dvomih. Odločam se tudi med tem, v katero smer bi nadaljeval svojo poklicno pot in časa mi kaj hitro zmanjkuje. Po eni strani berem o nadpovprečnih plačah programerjev in lagodnem načinu dela, po drugi pa, da bo nekje 1200 € neto in še to samo v Ljubljani. Obenem sledim postavkam za študente, ki so od 8 € naprej, kar je skoraj 1500 €. To pa je tudi nekaj, na kar ciljam. Trenutno sicer delam v IT podpori, pa še to je zelo osnovno. Vrata za naprej so mi odprta, a ustrezno znanje bom moral dobiti na privat. Po izobrazbi sem sicer inženir strojništva, katero delo pa sem zaradi zdr. težav opustil. Računalniškega znanja praktično nimam. Do sedaj sem si pogledal zgolj html in css ter malo jquery-a. Ciljam na backend. Problem je, ker sem že v srednjih 30-ih in bi rad čimpreje pridobil neko univerzalno znanje. Trenutno delo opravljam za 850 € in verjetno bom počasi prilezel na tistega jurja. Moj max tu je verjetno okoli 1200 € in to je vse, kar je. Problem je, da me lahko naslednji dan nadomesti praktično kdorkoli, sam pa zaradi zdr. težav službo težje menjam.
Sprašujem se, če je smiselno iti v to. Se da nadoknaditi zamujeno? Učna pot programiranja se mi zdi kar dolga, zato sem sila skeptičen, vendar je pomembno, da se naše izobraževanje ne konča ob koncu fakultete. Če IT svet in stvar zame, pa bi se lahko preusmeril v kakšno drugo branžo. Ne morem pa trenutnega znanja kar pustiti in nič nadgrajevati. Obenem mi je včeš inženirski način razmišljanja, ki ti prav pride povsod in je to prednost. Na račun tega mi ni problem zapraviti prosti čas, a vseeno bi rad od vsega skupaj nekaj imel.
V prvi vrsti iščem dodatno znanje in lažjo menjavo službe. Ni nujno, da je to programiranje, v trenutnem podjetju, je to najlažje na voljo. Če pridem do tega, potem bo lažje tudi poiskati dobro delovno mesto.

Kaj mi predlagate?

no offense intended - problem je, da si star toliko in se vedno vleces placo 850 EUR. to morebiti kaze na to, da nimas ambicij. iti iz nic v programiranje pri teh letih je zajebano, ce nimas, recimo temu "zilice". ker sicer bos samo se en programer in ja, bos vlekel tistih 1200 EUR - po nekaj letih trdega dela seveda. pri delodajalcu ki bo skozi prste pogledal to, da si star toliko in zacenjas iz nule. 1500 neto zal v sloveniji ni zacetniska placa, in tudi ni primerljivo s studentsko postavko. 8 eur/h ne vkljucuje malice, prevoza, nobenega kritja, nobene zaveze delodajalca, itd.

7982884e ::

link_up je izjavil:

znanje elektrotehnike je pri racunalnistvu neprecenljivega pomena. Ze samo debagiranje bedne spremenljivke vkljucuje poznavanje tranzistorjev, kjer se hrani stanje. Poleg tega, za resno optimizacijo(torej proc core level) je potrebno razumeti signale, timings, jada, jada...

To, da ne ves kaj je spi in kako ga furat je ubistvu en huge drawback. :( Da o bitbangingu sploh ne zacnemo...:) Matematika pride v postev kasneje, ko ti je jasen prehod iz 0 v 1.

ne bluzi. fizicni ali ne-fizicni substrat, ki omogoca hranjenje neke spremenljivke, ni vazen. temu so programski jeziki in operacijski sistem in podobne abstrakcije namenjeni.

kar mora nekdo vedeti je da je spremenljivka tam, ko je strom, da je verjetno ni, ko stroma ni, pa da jo lahko nek thread vmes spremeni. pa da obstaja astronomsko nizka moznost da se spremeni zaradi nekega drugega naravnega pojava. pa da seveda to ni instantno.

kaj vec rabi nekdo vedet?

resno optimizacijo? a si ti resen? kdo dela optimizacijo na tem nivoju? zelo majhen delez ljudi.

za precej vecji delez ljudi pa je BISTVENO visjega pomena to, da je sama arhitektura pravilna, da uporabljajo pravilne vzorce, da pravilno uporabljajo programski jezik. ce imas crappy arhitekturo zaradi katere aplikacija pocne milijon nepotrebnih stvari ob nepotrebnem casu, ti poznavanje timinga procesorja ne bo pomagalo.

in to je glavni problem softvera danes - da je dostikrat prekompleksen, non-maintainable, slabo-arhitekturiran. ce "slabo dela", problem 99% ni v tem, da nekdo ni poznaval timinga procesorja.

in zato sem sporocilo zacel z "ne bluzi".

Tear_DR0P ::

Vazelin je izjavil:

In ste podpisali kako 3k bruto pogodbo o zaposlitvi zadnji mesec(e)?:)

Kaj se zgodi če je nismo? Kaj se zgodi, če je bil znesek višji?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

XLapsus ::

Vazelin je izjavil:

In ste podpisali kako 3k bruto pogodbo o zaposlitvi zadnji mesec(e)?:)

Sem ja, za 3.5k€+ v Mb 8-)

eric_cartman ::

XLapsus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

In ste podpisali kako 3k bruto pogodbo o zaposlitvi zadnji mesec(e)?:)

Sem ja, za 3.5k€+ v Mb 8-)


Slovenska firma.. Kot junior programer sem kar blizu temu.. V naši pisarni oz. ostali bolj izkušeni kolegi, ki so tu že dalj časa pa so prešli to mejo.

Če bi želel met že od začetka tako plačo moraš pa obvladat zadeve..

HotBurek ::

Pozdravljeni.

Ali lahko kdo dešifrira sledeče:

https://www.work.ua/en/jobs/3923793/
https://www.work.ua/en/jobs/3524920/

Linux sysadmin = 50k
C++ programer = 100k

Ali je to mesečna ali letna plača?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Urbano#Desno ::

HotBurek je izjavil:



Ali je to mesečna ali letna plača?

Vedno se navaja letna bruto plača, razen v slovenji kjer ne veš ali gre za bruto, neto, neto - kretit, neto + prevoz čez pol slovenije..............

TheBlueOne ::

Ca. 3500€ letno pa je bolj slabo. Ampak za Ukrajino bi morda se lahko verjel.

OrkAA ::

Eh bodite resni, tisto zgoraj so definitivno mesecne place.

TheBlueOne ::

Za Ukrajino? Ca. 300€ je povprecje.

OrkAA ::

Aha, in programerji so po novem placani pod povprecjem?

Ne morem verjet, da resno razmisljate o tem, da je tisto letna placa :)

Med drugim lahko opazis stavke kot:

You need to have good English in speech and writing to cooperate with the rest of the team in Sweden.


Resno mislis, da bo obstajala tako bizarna placna razlika med Svedi in Ukrajinci znotraj iste firme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

TheBlueOne ::

Zna biti. Ni tako neobicajno, da se v oglase dajejo neke povprecne place. Ce je povprecje 300€, potem je 600€ verjetno super, kar pa si mislim, da je realnost za boljse v Ukrajini. Podjetja placuje enako gelde na regijo, ne glede na maticno podjetje.

Smurf ::

Na tej ukrajinski strani so vse objavljene place misljene mesecno in ne letno.

Tody ::

ammm...

50.000 Ukrainian hryvnia equals 1.646,68 Euro ---> na mesec je to 137 eur... potem se pa nekateri sprašujete zakaj si ne zaslužite večje plače

link_up ::

7982884e je izjavil:

link_up je izjavil:

znanje elektrotehnike je pri racunalnistvu neprecenljivega pomena. Ze samo debagiranje bedne spremenljivke vkljucuje poznavanje tranzistorjev, kjer se hrani stanje. Poleg tega, za resno optimizacijo(torej proc core level) je potrebno razumeti signale, timings, jada, jada...

To, da ne ves kaj je spi in kako ga furat je ubistvu en huge drawback. :( Da o bitbangingu sploh ne zacnemo...:) Matematika pride v postev kasneje, ko ti je jasen prehod iz 0 v 1.

ne bluzi. fizicni ali ne-fizicni substrat, ki omogoca hranjenje neke spremenljivke, ni vazen. temu so programski jeziki in operacijski sistem in podobne abstrakcije namenjeni.

kar mora nekdo vedeti je da je spremenljivka tam, ko je strom, da je verjetno ni, ko stroma ni, pa da jo lahko nek thread vmes spremeni. pa da obstaja astronomsko nizka moznost da se spremeni zaradi nekega drugega naravnega pojava. pa da seveda to ni instantno.

kaj vec rabi nekdo vedet?

resno optimizacijo? a si ti resen? kdo dela optimizacijo na tem nivoju? zelo majhen delez ljudi.

za precej vecji delez ljudi pa je BISTVENO visjega pomena to, da je sama arhitektura pravilna, da uporabljajo pravilne vzorce, da pravilno uporabljajo programski jezik. ce imas crappy arhitekturo zaradi katere aplikacija pocne milijon nepotrebnih stvari ob nepotrebnem casu, ti poznavanje timinga procesorja ne bo pomagalo.

in to je glavni problem softvera danes - da je dostikrat prekompleksen, non-maintainable, slabo-arhitekturiran. ce "slabo dela", problem 99% ni v tem, da nekdo ni poznaval timinga procesorja.

in zato sem sporocilo zacel z "ne bluzi".


Te razumem seveda, samo to ne spremeni dejstva, da za premik iz 99.0% do 99.9% ta kader potrebujes. :)
In and Out

OrkAA ::

TheBlueOne je izjavil:

Zna biti. Ni tako neobicajno, da se v oglase dajejo neke povprecne place. Ce je povprecje 300€, potem je 600€ verjetno super, kar pa si mislim, da je realnost za boljse v Ukrajini. Podjetja placuje enako gelde na regijo, ne glede na maticno podjetje.


To zadnje definitivno ne drzi, sploh ne za vecje multinacionalke. Poglej si npr. kaksna je povprecna placa v Srbiji in se cudi, da imajo v Beogradu programerji mnogokrat visje place kot v Sloveniji.

HotBurek ::

Se pravi, da so sysadmini/programerji v Ukrajini (in Beogradu) plačani daleč nad povprečjem.

Če lahko sysadmin dobi 1600EUR/mesec v Ukrajini, kjer je povprečje 400EUR (oboje bruto), je to 4kratnik povprečja.

In če se to primerja s Slovenijo, bi moral za isto d.m. dobit nekajkratnik 2000EUR bruto plače (kolikor je povprečje). Plus, da je davek na bruto v Ukrajini 19,5%.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Smurf ::

HotBurek je izjavil:

Se pravi, da so sysadmini/programerji v Ukrajini (in Beogradu) plačani daleč nad povprečjem.

Če lahko sysadmin dobi 1600EUR/mesec v Ukrajini, kjer je povprečje 400EUR (oboje bruto), je to 4kratnik povprečja.

In če se to primerja s Slovenijo, bi moral za isto d.m. dobit nekajkratnik 2000EUR bruto plače (kolikor je povprečje). Plus, da je davek na bruto v Ukrajini 19,5%.

Zakaj bi moral? V bolj nerazviti drzavi, kot bos vecji veckratnik bos imel.

Imas pa seveda lahko tudi v Sloveniji veckratnik 2k bruto, ampak za faktor x4 se bos moral malce bolj potruditi kot v Ukrajini.

OrkAA ::

HotBurek, tako kot je rekel Smurf. V drzavah kjer so delavske pravice nizke in nimas uzakonjenih stvari kot so minimalna placa in podobno, bo razpon plac ogromen.

Cistilko lahko placas slabo, ker itak nima moznosti spakirat kufrov in it drugam (v povprecju), pri programerju si pa to tezje privoscis.

showsover ::

Verjetno je tule zelo odvec vprasati, ce poznate kaksno bolj zasebno skupnost senior (v vec smislih) it-jevcev, kjer bi se dalo malo izmenjati mnenja o strokovnih in poslovnih izkusnjah (karkoli ze to komu pomeni) ter brez regionalnih omejevanj?

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

gtfo, lahko te povabim na slovenski IT slack, ce mi posljes mail.

Mato989 ::

OrkAA je izjavil:

HotBurek, tako kot je rekel Smurf. V drzavah kjer so delavske pravice nizke in nimas uzakonjenih stvari kot so minimalna placa in podobno, bo razpon plac ogromen.

Cistilko lahko placas slabo, ker itak nima moznosti spakirat kufrov in it drugam (v povprecju), pri programerju si pa to tezje privoscis.


No saj tudi programer v SLoveniji lahko spakira kovčke ane? =)

Taki primeri samo kažejo na to, kako zanič zakonodajo glede odpuščanja in plač imamo v SLO =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OrkAA ::

Mato989, ja saj ce nisi opazil nas ogromno tukaj dela v tujini, tako da le potrjujes mojo hipotezo. :)
««
250 / 357
»»