» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
247 / 357
»»

Tody ::

Sej se jih lahko diskutira ampak če že na nek normalen način. Ne pa to je nizka plača a večinoma folka tukaj nima 2500 neto kaj šele 3200...
Če se že dela primerjave

TheBlueOne ::

Je bilo vmes jasno, zadeve si je narobe predstavljal, ker je titula bolj laskajoca, kot samo delo.

tony1 je izjavil:


BlueOne: O, jebenti. To je navaden šef ene pisarne ljudi. To je OK.


Kaj mislis s tem, ko reces tukaj?

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Lol kakšni oglasi. Zaposlim X Y. Plača od 1000 - 3000 eur:))
https://slo-tech.com/delo/3328
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tody ::

Vazelin to se sam teb zdi smešno ker pač delaš za minimalca. Normalni ljudje pa zastopijo da zaposlijo Juniorja, ki so ga pripravljeni učit za 1000 eur in zaposlijo nekoga z veliko izkušenj za 3000 eur.

Vazelin ::

Zahtevana znanja
C#napredno znanjeUnitynapredno znanje

Vazelin to se sam teb zdi smešno ker pač delaš za minimalca.

Jaz toliko zapravim mesečno za hrano in pijačo za 1 osebo;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tody ::

Seveda za 3k rabiš to. Ker pa je programerjev (vsaj pol pismenih ne pa tko kot ti) pač so pripravljeni sprejet tudi kaj manj.

tony1 ::

BlueOne: Za šefa petih je OK, za šefa 50ih niti ne...

poweroff ::

galu je izjavil:

V Švici je to ~povprečna plača. V SF si revež.

Samo ne pozabit, da so v Švici življenjski stroški konkretno višji.
sudo poweroff

Mavrik ::

Življenjski stroški so vedno poceni izgovor, ker se cene vseh dobrin ne povečujejo enako. Plačaš mal več najemnine in to je večinoma to.

(Btw, za Munchen si dal plačo v Googlu, ki plačuje krepko nad povprečjem in ni glih dobra primerjava.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Smurf ::

tony1 je izjavil:

BlueOne: Za šefa petih je OK, za šefa 50ih niti ne...

Zgornje omejena pozicija je za "sefa petih".

ejresnevem ::

Slo : Sui
Local Purchasing Power in Switzerland is 81.01% higher than in Slovenia

Verjamem, da obstajajo tudi bolj natančne primerjave ampak tole je verjetno najbrž dovolj tule?
Local Purchasing Power in Switzerland is 81.01% higher than in Slovenia

Average Monthly Net Salary (After Tax)
. Slovenia 1,118.67 EUR
. Switzerland: 4,992.73 EUR (+346.31 %)

Če se aplicira večkratnik senior it-jevca na državno povprečje, sledi...

V Švici se, izgleda, dela, denar pa se zapravlja v sosednjih državah.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Mavrik je izjavil:

(Btw, za Munchen si dal plačo v Googlu, ki plačuje krepko nad povprečjem in ni glih dobra primerjava.)


Dobil sem občutek, da trenuten pogovor ni tekel o povprečjih. Sicer pa je rule of thumb prežvečen že na r/cscareerquestionsEU: če je primarni cilj denar, potem greš proti zahodu ali pa delaš kot zunanji izvajalec za tuja podjetja. Pred par meseci je kolega (friški magistrant) iz Zagreba joinal MSFT Seattle. TC je ~$150k. V Sloveniji takih zaposlitvenih možnosti (afaik) sploh ni. Že na ravni Evrope so izjemno redke - najbližje verjetno pride Švica, katere dodaten plus je relativno nizka obdavčitev. To so ekstremi, ja. Ampak na srečo tem sledijo tudi povprečja.
Tako to gre.

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v Plača in delo v Švici.

Vazelin ::

Lepo da v IT še kar zaposlujejo v tem groznem času. Dva nova oglasa
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

mcfri ::

Ima kdo mogoče informacijo kakšne so plače pri NLB v IT? So konkurenčne?

111111111111 ::

Niso. NLB je samo odlična odskočna deska, ker imajo kar precej tehnologij, ki jih težko najdeš v Sloveniji. Če se ti gre pa za pravično plačilo glede na znanje, pa samo čimprej stran. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FTad ::

COBOL Schnellkurs

COBOL in 100 seconds :)

FTad ::

Pa še dvourni tutorial :)

Vazelin ::

kaj je konkurenčna plača v teh razmerah??
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

111111111111 ::

Tista plača, ki je najvišja, ki jo lahko dobiš v svoji usmeritvi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

spam321 ::

Tody je izjavil:

Normalni ljudje pa zastopijo da zaposlijo Juniorja, ki so ga pripravljeni učit za 1000 eur in zaposlijo nekoga z veliko izkušenj za 3000 eur.


Težava je le, da je t.i. "Normalnih ljudi" oz. šefekov izjemno, izjemno malo. Verjetno bi se jih dalo našteti na prste ene roke in to za celo Slovenijo, tko da prosim te, da penehaš sanjati na glas. Sanjaj ti med štirimi stenami, pogovarjaj se sam s sebo, razlagaj si kar si želiš ampak to zadrži zase. Dodana vrednost povprečne slovenske firme je zelo slaba, velja tudi za IT. Še največ kasirajo raznorazni preprodajalci (tu se pa nekih hardcore IT strokovnjakov, programerjev itak ne potrebuje). Nekdo s plačo 3000neto, mora imeti dodano vrednost vsaj 120.000EUR/leto. Zdaj pa si ti poglej promet, št. zaposlenih v povprečni IT firmi. Ne sanjaj, resno, ker te bo kdo še resno vzel.

Vse nad 1200EUR neto je za slovenske razmere na področju programiranja precej dobra plača. To je pač neka realnost. Večina programerjev pa dela itak za manj.

galu je izjavil:

Mavrik je izjavil:

(Btw, za Munchen si dal plačo v Googlu, ki plačuje krepko nad povprečjem in ni glih dobra primerjava.)


Dobil sem občutek, da trenuten pogovor ni tekel o povprečjih. Sicer pa je rule of thumb prežvečen že na r/cscareerquestionsEU: če je primarni cilj denar, potem greš proti zahodu ali pa delaš kot zunanji izvajalec za tuja podjetja. Pred par meseci je kolega (friški magistrant) iz Zagreba joinal MSFT Seattle. TC je ~$150k. V Sloveniji takih zaposlitvenih možnosti (afaik) sploh ni. Že na ravni Evrope so izjemno redke - najbližje verjetno pride Švica, katere dodaten plus je relativno nizka obdavčitev. To so ekstremi, ja. Ampak na srečo tem sledijo tudi povprečja.


Kako da ne? Pa saj mozoljasti slo-teh "zaslužkarji", ki so še delno prisesani na mamino zizo lapajo, da služijo po 500EUR/h, da so plače v IT po 3000EUR, 5000EUR neto itd. LOL

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smurf ()

Tody ::

Spam sej vemo da so te prizadeli v mladosti in se rane se niso zacelile ampak ce tebi ni uspelo ne pomeni da nobenemu ne bo. Z stancanjem wordpress strani res nemores nevem kaj mas pa tudi slovenski template ki je kar uspesen, ce me spomin ne vara je lepo naredil 1 mio prometa.

Tudi anketa te nekako postavlja na laž. Zdaj si pa odpri eno pivo in pojdi malce spočit

spam321 ::

Seveda lahko marsikomu uspe. Se strinjam. Moti me le, da eni tu predstavljate IT kot da se tu cedita med in mleko, da so plače ne vem kako visoke itd. Realnost je pa vse prej kot to. Plače povprečne, ogromno prekarcev, šefi družboslovci, službe skoncentrirane le na Ljubljano... pač stanje je vse prej kot rožnato. Lahko se ti pa usirje. To pa vsekakor. Ampak ponavadi se usirje družboslovcem, žal in priznam, da sem tej drhali nevoščljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

pegasus ::

IT je zelo široko področje in metati vse različne posle v ITju v isti koš je osnova za frustracije, ki jih doživljaš. Razmisli malo kaj počneš, specializiraj se na nekaj z več dodane vrednosti in uživaj v sadovih svojega dela.

spam321 ::

Na dan s predlogi :)

pegasus ::

Sam jih moraš najti, v tem je čar življenja.

7982884e ::

spam321 je izjavil:

Seveda lahko marsikomu uspe. Se strinjam. Moti me le, da eni tu predstavljate IT kot da se tu cedita med in mleko, da so plače ne vem kako visoke itd. Realnost je pa vse prej kot to. Plače povprečne, ogromno prekarcev, šefi družboslovci, službe skoncentrirane le na Ljubljano... pač stanje je vse prej kot rožnato. Lahko se ti pa usirje. To pa vsekakor. Ampak ponavadi se usirje družboslovcem, žal in priznam, da sem tej drhali nevoščljiv.

Napram ostalim panogam je v povprecju precej bolje.
Tudi 1200 neto v povprecni IT firmi je ponavadi bolj ugodna sluzba kot velika vecina ostalih za podoben denar.

Zdaj serje se lahko vsem, tudi veliko ITjevcem se je usralo, da so tapravi cas uspeli zadosti dobro optimizirati svoj CV in imeti malo srece na intervjuju, da so dobili sluzbo, ceprav niso kompetentni. Tisti ki so sposobni pa ne delajo vec za 1200.

Druzboslovci, zdaj da jim ti kar takole reces drhal kaze na mnogo internih stvari glede tvoje mentalitete, ampak na koncu je to samo jokanje nekoga ki v realni situaciji ne upa povedati kar je treba ali pa pac zamenjati sluzbe, ce ni druge, ali pa nima kaj za povedati, ali pa samo jamra nad situacijo brez da bi imel jasno vizijo o resitvi. Dosti je nesposobnih managerjev, dosti je mesalcev zraka in takih ki brez pretiravanja samo visajo stroske, ampak jokanje cez to je neproduktivno in je napacna resitev. Plus zavedaj se da povprecen druzboslovec ne pride kar tako do managerske pozicije v neki tehnicni firmi. Je pac ze imel dolocene kompetence, tudi ce so to samo karizma in sladke besede in se ne prevedejo v delovne kompetence.

zbenko ::

@spam...čist res me zanima. Na kak način, kje si prišel do takšnega mnenja, da je "za programerja v SLO dobra plača 1200 neto, večina pa jih itak dela za manj"? Zanima me v katerem delu Slovenije si, izobrazba/družba? Ne kontriram, samo sprašujem. Definitivno mora bit v ozadju neki razlog, zakaj tako misliš.

Imam pa jaz eno vprašanje. FYI, nisem vešč na tem področju.
Zanima me, če vam podjetje nudi/vam je ponudlo equity/options. Ste dobili možnost, da jih odkupite (exercise), ali ste jih preprosto dobili v last (bodisi z vesting/cliffom, bodisi brez)? Kakšna je običajno praksa v takšnih primerih? Če mi lahko kdo poda kakšen konkreten (osebni) primer iz prakse. Hvala.

Z.

PrimoZ_ ::

Celtra že odpušča.
Pa tudi eden od sistemskih integratorjev, mislim da unistar, nisem povsem prepričan.
Bomo videli kako bo naprej.

Mavrik ::

Naj vas samo spomnim da smo dost redno delali anketo čez bolj aktivnih developerjev: https://medium.com/@mihec.susnik/pla%C4...

Rezultati pravijo da so plače vseeno več kot 1200eur.
The truth is rarely pure and never simple.

spam321 ::

zbenko je izjavil:

@spam...čist res me zanima. Na kak način, kje si prišel do takšnega mnenja, da je "za programerja v SLO dobra plača 1200 neto, večina pa jih itak dela za manj"? Zanima me v katerem delu Slovenije si, izobrazba/družba? Ne kontriram, samo sprašujem. Definitivno mora bit v ozadju neki razlog, zakaj tako misliš.

Imam pa jaz eno vprašanje. FYI, nisem vešč na tem področju.
Zanima me, če vam podjetje nudi/vam je ponudlo equity/options. Ste dobili možnost, da jih odkupite (exercise), ali ste jih preprosto dobili v last (bodisi z vesting/cliffom, bodisi brez)? Kakšna je običajno praksa v takšnih primerih? Če mi lahko kdo poda kakšen konkreten (osebni) primer iz prakse. Hvala.

Z.


Tako mislim, ker se je na kar ene par razgovorih vrtelo okoli te številke - pač da so pripravljeni zaposliti za ta denar ampak kao da dosti višje od tega niti ne bo šlo. Za kaknih 1500€+ neto pričakujejo, da se boš s firmo že skorajda poročil. Osrednjeslovenska, dipl. inž.

Fizikalko ::

V Cosylabu hire-ajo na polno, je pa treba biti dober:

https://www.cosylab.com/careers/

scrollajte dol.

pegasus ::

zbenko je izjavil:

Zanima me, če vam podjetje nudi/vam je ponudlo equity/options.
Ja, večkrat, vedno ko je podjeje bilo na robu propada. Tako da sem rekel hvala, ne hvala.

Vazelin ::

spam321: večina družboslovcev je*e ježa napram povprečnemu programerju. Ti vidiš izgleda samo tistih par %, ki so boss-i

PrimoZ_ je izjavil:

Celtra že odpušča.
Pa tudi eden od sistemskih integratorjev, mislim da unistar, nisem povsem prepričan.
Bomo videli kako bo naprej.

A ni Celtra ena ful huda firma z odličnimi plačami internacionalna?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

strawman ::

PrimoZ_ je izjavil:

Celtra že odpušča.


Kakšen kader se pa odpušča?
A nimajo tam precejšnje fluktuacije zaposlenih že na splošno?

111111111111 ::

spam321 je izjavil:

Na dan s predlogi :)

Networking, network security...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:


Težava je le, da je t.i. "Normalnih ljudi" oz. šefekov izjemno, izjemno malo. Verjetno bi se jih dalo našteti na prste ene roke in to za celo Slovenijo, tko da prosim te, da penehaš sanjati na glas. Sanjaj ti med štirimi stenami, pogovarjaj se sam s sebo, razlagaj si kar si želiš ampak to zadrži zase. Dodana vrednost povprečne slovenske firme je zelo slaba, velja tudi za IT. Še največ kasirajo raznorazni preprodajalci (tu se pa nekih hardcore IT strokovnjakov, programerjev itak ne potrebuje). Nekdo s plačo 3000neto, mora imeti dodano vrednost vsaj 120.000EUR/leto. Zdaj pa si ti poglej promet, št. zaposlenih v povprečni IT firmi. Ne sanjaj, resno, ker te bo kdo še resno vzel.

Vse nad 1200EUR neto je za slovenske razmere na področju programiranja precej dobra plača. To je pač neka realnost. Večina programerjev pa dela itak za manj.


Ti imaš ene travme in upam da te nihče ne jemlje resno.
Sam sem začel delati, ko je bila kriza v polnem zamahu in moja prva plača iz faksa je bila več kot 1200€ neto + malca in prevoz. To je seveda LJ, mogoče pa ti pišeš primere za Prekmurje.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

Seveda lahko marsikomu uspe. Se strinjam. Moti me le, da eni tu predstavljate IT kot da se tu cedita med in mleko, da so plače ne vem kako visoke itd. Realnost je pa vse prej kot to. Plače povprečne, ogromno prekarcev, šefi družboslovci, službe skoncentrirane le na Ljubljano... pač stanje je vse prej kot rožnato. Lahko se ti pa usirje. To pa vsekakor. Ampak ponavadi se usirje družboslovcem, žal in priznam, da sem tej drhali nevoščljiv.


Če primerjam IT s poklici v smeri elektro ali strojništva v Sloveniji, bi res lahko rekel da se cedita med in mleko. Ko primerjam plače kolegov v IT z ostalimi, ki imajo tudi neke diplome, bi rekel da so jo najkrjšo potegnili strojniki.
In če so zate plače v IT zgolj povprečne, me res zanima kaj vidiš ti kot dobro plačano branžo ?
Pa tvoja bolana obsedenost s družboslovci, kot bi ti ustrelili očeta in posilili mamo. Nevem, mogoče pa so samo bolj sposobni od tebe ?

Edino kar drži je, da je največ teh delovnih mest skoncentriranih v LJ. Vseeno pa ni taka panika, ker se da z mnogimi uredit da delaš od doma in prideš v pisarno samo občasno. Pa seveda imaš tudi dobra IT podjetja izven LJ, jih je pa manj.

Vazelin ::

Spam: tvoja obsedenost z družboslovci je res malo huda.:) Deluje kot da se pasejo na tvojih žuljih, ki si jih dobil s tipkanjem. A resnica je, da moraš izdelek tut prodat in tule so nekateri geeki kratki. Družboslovci imajo nekatere druge kvalitete, ki so isto nujni za neko firmo. Tako da ni fer, da kličeš družboslovce apriori golazen ali kaj podobnega.

Maš pa vrhunske tehnične strokovnjake, tut iz za tebe verjetno osovraženega FDV, npr Matthaija iz tega foruma, ki verjetno poseka veliko večino kolegov iz kakšnega Frija iz področja, ki se mu posveča.

Samo moje mnenje
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

zbenko je izjavil:

@spam...čist res me zanima. Na kak način, kje si prišel do takšnega mnenja, da je "za programerja v SLO dobra plača 1200 neto, večina pa jih itak dela za manj"? Zanima me v katerem delu Slovenije si, izobrazba/družba? Ne kontriram, samo sprašujem. Definitivno mora bit v ozadju neki razlog, zakaj tako misliš.

Imam pa jaz eno vprašanje. FYI, nisem vešč na tem področju.
Zanima me, če vam podjetje nudi/vam je ponudlo equity/options. Ste dobili možnost, da jih odkupite (exercise), ali ste jih preprosto dobili v last (bodisi z vesting/cliffom, bodisi brez)? Kakšna je običajno praksa v takšnih primerih? Če mi lahko kdo poda kakšen konkreten (osebni) primer iz prakse. Hvala.

Z.


Tako mislim, ker se je na kar ene par razgovorih vrtelo okoli te številke - pač da so pripravljeni zaposliti za ta denar ampak kao da dosti višje od tega niti ne bo šlo. Za kaknih 1500€+ neto pričakujejo, da se boš s firmo že skorajda poročil. Osrednjeslovenska, dipl. inž.


Očitno je problem na tvojem koncu da ti take cifre ponujajo.
Ali nimaš pravega znanja ali pa imaš tudi v RL tak pristop kot tu na forumu in te nihče noče.

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

spam321: večina družboslovcev je*e ježa napram povprečnemu programerju. Ti vidiš izgleda samo tistih par %, ki so boss-i

PrimoZ_ je izjavil:

Celtra že odpušča.
Pa tudi eden od sistemskih integratorjev, mislim da unistar, nisem povsem prepričan.
Bomo videli kako bo naprej.

A ni Celtra ena ful huda firma z odličnimi plačami internacionalna?


Druzboslovni faks je pravzaprav tako kot da nimas izobrazbe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

Ahim ::

pegasus je izjavil:

zbenko je izjavil:

Zanima me, če vam podjetje nudi/vam je ponudlo equity/options.
Ja, večkrat, vedno ko je podjeje bilo na robu propada. Tako da sem rekel hvala, ne hvala.

Meni so jih na enem razgovoru, ces "saj razumete da je to davcno ugodnejse, kot visja bruto bruto placa". Itak nismo prisli skupaj, tako da ne vem kako se jim v praksi obnese, je pa dejstvo, da se oglasujejo kot ena (monolitna) firma, zaposlujejo (in "delijo") pa hcerinske firmice.

TheBlueOne ::

Verjetno je v tehniki, od IT, elektrotehnike, strojnistva, se najbolj enostavno priti na tistih carobnih 2000€ neto, kot nek kader brez posebne odgovornosti. Naprej pa je tezka, ze samo ker je malo tehnikov in je tecno, ce operativci postanejo organizatorji, ker operativce tezje nadomestis.

Po drugi strani je za druzboslovca dosti tezje priti do tistih 2000€ ampak je lazje iti cez to, ko je tam.

Smurf ::

Hmm... moje izkusnje so drugacne. Nad 2k gres lahko se pri marsikateri nevodstveni sluzbi (senior inzenirji, farmacevti, zdravniki). Pri druzboslovno nevodstvenih sluzbah mi trenutno pade od znancev, ki imajo na tem nivoju placo samo kaksna banka slovenija.

Ce gres gledati vodstvene pozicije (direktorji, uprave itd.) pa spet nimam obcutka, da bi prevladovali druzboslovci.

TheBlueOne ::

Morda nisem bil dovolj jasen, pravim, da je do teh 2000EUR najlazje priti tehnikom in najtezje druzboslovcem. Od teh 2000EUR naprej pa so praviloma za tehnike, katerih je pri tej cifri dosti vec samo se neki inkrementi. Med tem pa se je za druzboslovca, ki je prisel do tja vse skupaj verjetno sele zacelo. Pri slednjih to praviloma pomeni, da imajo vzpostavljeno neko mrezo, kar pa je hitro bolj lukratvno kot ure tehnikov, ker je "mreza" neomejen resurs. Jih pa je manj ampak so praviloma na polozajih in gredo v nos tehnikom, ki nanje gledajo bolj kot na mesalce megle, oni pa vidijo tehnike kot ljudi, ki ne znajo prodati niti sebe. Druzboslovci pogosto celo prodajajo tehnike in sluzijo vec kot tehnik na glavno tehnika.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Morda nisem bil dovolj jasen, pravim, da je do teh 2000EUR najlazje priti tehnikom in najtezje druzboslovcem. Od teh 2000EUR naprej pa so praviloma za tehnike, katerih je pri tej cifri dosti vec samo se neki inkrementi. Med tem pa se je za druzboslovca, ki je prisel do tja vse skupaj verjetno sele zacelo. Pri slednjih to praviloma pomeni, da imajo vzpostavljeno neko mrezo, kar pa je hitro bolj lukratvno kot ure tehnikov, ker je "mreza" neomejen resurs. Jih pa je manj ampak so praviloma na polozajih in gredo v nos tehnikom, ki nanje gledajo bolj kot na mesalce megle, oni pa vidijo tehnike kot ljudi, ki ne znajo prodati niti sebe. Druzboslovci pogosto celo prodajajo tehnike in sluzijo vec kot tehnik na glavno tehnika.

Vse kar si opisal ni omejeno na druzboslovni kader.

TheBlueOne ::

Ni omejeno. Samo tako se pogosto zadeve izidejo, zato pa tehniki tako radi bentijo cez druzboslovce. Tehnik ima praviloma mindset postati boljsi tehnik in verjame, da mu bodo njegove sposobnosti v branzi pomagale do boljsega bita, druzboslovec pa narediti mrezo in aktivno poskusa cimvec sluzit, pri njemu je vse podrejeno zasluzku.

Je pa seveda mozno, da tehnik bolj strmi k zasluzku, taki imajo hitro podjetja, jih poznam kar nekaj. Jih pa je relativno malo, posebej v korporacijah. Oziroma so pogosto ze dlje naravnani manj tehnicno in bolj podjetnisko. Ampak to vseeno pomeni, da v karieri delas predvsem na netehnicnem skilsetu in si na koncu priucen druzboslovec. Ceprav tehniki tega pogosto ne verjamejo, ampak v druzboslovju je dolocen skillset in ne samo karma in veze.

111111111111 ::

Mene osebno nič ne moti, katere branže je direktor, dokler mene pošteno plača in mi ne teži med vikendi, ko nisem dežuren. Zaradi mene se lahko vozi vsako leto v drugi jadrnici, dokler mene plača toliko da sem jaz zadovoljen.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

tehniki tako radi bentijo cez druzboslovce.

Nezadovoljni tehniki pac bentijo nad neko drugo skupino, niso pa v tem nobeni posebnezi. Tudi marsikateri ekonomist ti bo rad povedal, da tisti s FDVja pa "mesajo zgolj drek", al pa da "v vladi pa itak vsi kradejo".

Vazelin ::

letos ne bo ankete?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
247 / 357
»»