» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
249 / 352
»»

Vazelin ::

A v lj pa so dobro plačana trivialna štancarska dela v it? Sigurno ne
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tody ::

Veliko "IT" firm ma tudi delo od doma, tako da veliko ljudi lahko dela od doma ( v vukojebini) pa lahko delajo v Ameriki, Angliji ali Ljubljani. Ta ozkoglednost in zapečkarstvo je tisto kar vase jebe.

Podatkovni znanstevenik pa vsaj un k ma kej za pokazat obvlada vsa tri področaj, statistika,matematika, programiranje. Zato so tudi plačani kot so. Če si se naučil pyhton in znaš sešteti dve številki, good for you ampak bo treba še malce delat na tem.

Maš pa seveda še kup profilov zdrave, od razvijalca baz, do arhitetkov arhitekture, do vizulizaciji in podobno. Na vizitki pa lahko piše marsikaj :)

Urbano#Desno ::

Vazelin je izjavil:

A v lj pa so dobro plačana trivialna štancarska dela v it? Sigurno ne


Ne v Lj dobiš 900 pa zastonj kufe in pomarančo (ker zdravje). :))

MasterKiD ::

Težko pričakuješ da v vsaki vukojebini šlužba za vsak strokovni profil. V malih vukojebinah nikjer na svetu nimaš velike izbire zaposlitev zato se ljudje selijo v mesta.


Kraje, ki sem jih omenil niso ravni vukojebine, ampak slovenska mesta (sicer manjša, pa vseeno).

MasterKiD ::

Vazelin je izjavil:

A v lj pa so dobro plačana trivialna štancarska dela v it? Sigurno ne

Če jih ni v LJ, jih drugje še bolj ni (oziroma so še manj plačana).

c3p0 ::

Urbano#Desno je izjavil:


Ne v Lj dobiš 900 pa zastonj kufe in pomarančo (ker zdravje). :))


Ne pozabi še na kavč, na katerem si lahko spočiješ. A si nikoli nihče ne, ker bi ga gledali postrani.

Geho ::

Ahim je izjavil:

s6180553 je izjavil:

Pod. znanstvenik. In če je verjet sodelavcem, lahko v isti firmi prilezem samo nekje do 1800-2000. Kar ni slabo, ampak iskreno povedano mi delo ni precej zanimivo in bi šel v trenutku za backend/desktop app programerja. Ne me razumet narobe, verjamem da tudi razpisi za te službe so, ampak po nekaj zavrnjenih razgovorih se mi zdi da jih je večina oddanih že vnaprej.

Jaz ti zagotavljam, da za programerje po privatnih firmah - ne pozanm situacije v JU in njenih privatiziranih priveskih - ni niti enega oglasa, kjer bi bilo mesto ze vnaprej komurkoli oddano. Za to enostavno ni nobene potrebe; ce bi ze vnaprej vedeli, da bodo nekoga vzeli, potem bi ga pac vzeli, brez oglasa.

Ce je objavljen oglas, potem iscejo ljudi, s tem da eni bolj (rabijo tolikointoliko ljudi, ki ustrezajo kriterijem, in bi jih tudi zaposlili "ze vceraj"), drugi mogoce malo manj resno (namakajo trnek in gledajo ce se bo kaj dobrega ujelo).


Če gleda oglase objavljene na zavodu za zaposlovanje, je večina oglasov tam za okras oz. zaradi tega, ker so delodajalci primorani tam objaviti v resnici pa že imajo kandidata. Zato sem že dolgo nazaj nehal gledat zavod kot kredibilen vir služb, so bolj kot ne samemu sebi namen. Zaradi mene ga lahko tudi zaprejo.

s6180553 je izjavil:

MadMen je izjavil:

s6180553 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Koliko so plače t.i. "podatkovnih znanstvenikov"?

OrkAA: tehnični kader se pogosto ne zaveda pomembnosti drugega, npr. družboslovnega kadra v firmi. Dosti jih misli, da so pijavke. Ampak valda ne pomislijo, da je še 100 nalog poleg izgradnje nekega izdelka, da zadeva funkcionira.:)


Js mam 1500 bruto, po 3 letih. Kriv sem si sam, sicer bi blo pa lah tud slabše. Bi šel za programerja če bi mel možnost, sam zdej itak nouben ne išče.

Tvoje delovno mesto za 1500€ bruto pa je?


Pod. znanstvenik. In če je verjet sodelavcem, lahko v isti firmi prilezem samo nekje do 1800-2000. Kar ni slabo, ampak iskreno povedano mi delo ni precej zanimivo in bi šel v trenutku za backend/desktop app programerja. Ne me razumet narobe, verjamem da tudi razpisi za te službe so, ampak po nekaj zavrnjenih razgovorih se mi zdi da jih je večina oddanih že vnaprej.

Pejt na svoje, odpri svoj s.p., še prej si najdi kako stranko in začni. Sam sem začel tako, da mi je kolega zrihtal en projekt od tam naprej gre samo navzgor, kmalu bom sam iskal pomoč oz. developerje, da bom lahko vse projekte speljal. Urna postavka? 25-50€/h, odvisno od zahtevnosti in potrebnega znanja. Kar sem se pa naučil je pa to, da se slovenskih firm izogibaj, ker tu je sama revščina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Geho ()

Redman ::

111111111111 je izjavil:

s6180553 je izjavil:


Js mam 1500 bruto, po 3 letih. Kriv sem si sam, sicer bi blo pa lah tud slabše. Bi šel za programerja če bi mel možnost, sam zdej itak nouben ne išče.

Ravno obratno. Sedaj je noro. Vsi iščejo in to IT nižjega ranga. Kar naenkrat so ugotovili da brez IT-jevca v podjetju enostavno ne gre. :D


Jst imam občutek, da se noro išče programerje (java) + sistemske inženirje + devopse, ampak jih je zelo težko dobiti.
Tudi sam dobivam tedenske ponudbe za sys/devops zadeve s kar solidnimi plačami 3.5k+ bruto.

Vazelin ::

Noro išče, samo oglasov ni?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tody ::

Vazelin, če si ti nesposoben večina ostalih ni
https://www.deloglasnik.si/Zaposlitve/1...

spegli ::

Lumpa :)

PrihajaNodi ::

Zakaj ni nikjer navedene place in poskusnega obdobja?

Jst imam občutek, da se noro išče programerje (java) + sistemske inženirje + devopse, ampak jih je zelo težko dobiti.
Tudi sam dobivam tedenske ponudbe za sys/devops zadeve s kar solidnimi plačami 3.5k+ bruto.


A ponudbe so iz slovenije al tujine? Katere firme?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Smurf ::

Tudi jaz imam obcutek, da so slovenski "recruiterji" zaceli nazaj delati. V zadnjih dveh tednih je bilo stevilo ponudb v podobnem stevilu kot pred krizo (ampak v prihodnosti vseeno pricakujem padec).

Po drugi strani pa imam v naslednjih kar nekaj intervjujev. Bi rekel, da se je stevilo developerjev, ki iscejo sluzbo vseeno kar povecalo.

Tody ::

Vprašanje ali iščejo novo ali boljšo opcijo?

Smurf ::

Boljso.

Je pa sedaj super trenutek za firme z financnimi rezervami, da dobijo kaksne boljse developerje.

kajbivi1 ::

Zdravo,

berem tale forum, predvsem o plačah, in sem malo v dvomih. Odločam se tudi med tem, v katero smer bi nadaljeval svojo poklicno pot in časa mi kaj hitro zmanjkuje. Po eni strani berem o nadpovprečnih plačah programerjev in lagodnem načinu dela, po drugi pa, da bo nekje 1200 € neto in še to samo v Ljubljani. Obenem sledim postavkam za študente, ki so od 8 € naprej, kar je skoraj 1500 €. To pa je tudi nekaj, na kar ciljam. Trenutno sicer delam v IT podpori, pa še to je zelo osnovno. Vrata za naprej so mi odprta, a ustrezno znanje bom moral dobiti na privat. Po izobrazbi sem sicer inženir strojništva, katero delo pa sem zaradi zdr. težav opustil. Računalniškega znanja praktično nimam. Do sedaj sem si pogledal zgolj html in css ter malo jquery-a. Ciljam na backend. Problem je, ker sem že v srednjih 30-ih in bi rad čimpreje pridobil neko univerzalno znanje. Trenutno delo opravljam za 850 € in verjetno bom počasi prilezel na tistega jurja. Moj max tu je verjetno okoli 1200 € in to je vse, kar je. Problem je, da me lahko naslednji dan nadomesti praktično kdorkoli, sam pa zaradi zdr. težav službo težje menjam.
Sprašujem se, če je smiselno iti v to. Se da nadoknaditi zamujeno? Učna pot programiranja se mi zdi kar dolga, zato sem sila skeptičen, vendar je pomembno, da se naše izobraževanje ne konča ob koncu fakultete. Če IT svet in stvar zame, pa bi se lahko preusmeril v kakšno drugo branžo. Ne morem pa trenutnega znanja kar pustiti in nič nadgrajevati. Obenem mi je včeš inženirski način razmišljanja, ki ti prav pride povsod in je to prednost. Na račun tega mi ni problem zapraviti prosti čas, a vseeno bi rad od vsega skupaj nekaj imel.
V prvi vrsti iščem dodatno znanje in lažjo menjavo službe. Ni nujno, da je to programiranje, v trenutnem podjetju, je to najlažje na voljo. Če pridem do tega, potem bo lažje tudi poiskati dobro delovno mesto.

Kaj mi predlagate?

HotBurek ::

Osnova za delo v ITju je elektrotehnika. Torej, če se ti da, se uči štromarijo...

Je pa še hitrejša pot, in to je poštarska izobrazba.

Na koncu uspešnost pri delu seveda ne bosta ista.


Pa seveda, začni se učit od spodaj navzgor. Prvo strojna oprema, potem operacijski sistem, potem strežniki, potem protokoli, potem baze podatkov, int....
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

knesz ::

kajbivi1 je izjavil:

Zdravo,

berem tale forum, predvsem o plačah, in sem malo v dvomih. Odločam se tudi med tem, v katero smer bi nadaljeval svojo poklicno pot in časa mi kaj hitro zmanjkuje. Po eni strani berem o nadpovprečnih plačah programerjev in lagodnem načinu dela, po drugi pa, da bo nekje 1200 € neto in še to samo v Ljubljani. Obenem sledim postavkam za študente, ki so od 8 € naprej, kar je skoraj 1500 €. To pa je tudi nekaj, na kar ciljam. Trenutno sicer delam v IT podpori, pa še to je zelo osnovno. Vrata za naprej so mi odprta, a ustrezno znanje bom moral dobiti na privat. Po izobrazbi sem sicer inženir strojništva, katero delo pa sem zaradi zdr. težav opustil. Računalniškega znanja praktično nimam. Do sedaj sem si pogledal zgolj html in css ter malo jquery-a. Ciljam na backend. Problem je, ker sem že v srednjih 30-ih in bi rad čimpreje pridobil neko univerzalno znanje. Trenutno delo opravljam za 850 € in verjetno bom počasi prilezel na tistega jurja. Moj max tu je verjetno okoli 1200 € in to je vse, kar je. Problem je, da me lahko naslednji dan nadomesti praktično kdorkoli, sam pa zaradi zdr. težav službo težje menjam.
Sprašujem se, če je smiselno iti v to. Se da nadoknaditi zamujeno? Učna pot programiranja se mi zdi kar dolga, zato sem sila skeptičen, vendar je pomembno, da se naše izobraževanje ne konča ob koncu fakultete. Če IT svet in stvar zame, pa bi se lahko preusmeril v kakšno drugo branžo. Ne morem pa trenutnega znanja kar pustiti in nič nadgrajevati. Obenem mi je včeš inženirski način razmišljanja, ki ti prav pride povsod in je to prednost. Na račun tega mi ni problem zapraviti prosti čas, a vseeno bi rad od vsega skupaj nekaj imel.
V prvi vrsti iščem dodatno znanje in lažjo menjavo službe. Ni nujno, da je to programiranje, v trenutnem podjetju, je to najlažje na voljo. Če pridem do tega, potem bo lažje tudi poiskati dobro delovno mesto.

Kaj mi predlagate?

Vem, da so to čisto osebne zadeve in še off topic (govora je o IT industriji), ampak če si inženir strojništva, bi bilo po mojem mnenju lažje nadaljevati kariero v tej smeri glede na to, da imaš dobro podlago. Ne vem, kakšne so zdravstvene ovire, ampak recimo kot konstrukter (v kakšni strojegradnji) je način dela podoben kot v IT (pisarna + kakšen obisk proizvodnje, nič fizičnega). Ta profil je v strojništvu dokaj iskan + plačilo ni slabo. Govorim iz lastnih izkušenj, ko sem sam iskal tak kader kaki 2 leti nazaj, ko sem se s tem ukvarjal :)

secops ::

kajbivi1 je izjavil:

Zdravo,

berem tale forum, predvsem o plačah, in sem malo v dvomih. Odločam se tudi med tem, v katero smer bi nadaljeval svojo poklicno pot in časa mi kaj hitro zmanjkuje. Po eni strani berem o nadpovprečnih plačah programerjev in lagodnem načinu dela, po drugi pa, da bo nekje 1200 € neto in še to samo v Ljubljani. Obenem sledim postavkam za študente, ki so od 8 € naprej, kar je skoraj 1500 €. To pa je tudi nekaj, na kar ciljam. Trenutno sicer delam v IT podpori, pa še to je zelo osnovno. Vrata za naprej so mi odprta, a ustrezno znanje bom moral dobiti na privat. Po izobrazbi sem sicer inženir strojništva, katero delo pa sem zaradi zdr. težav opustil. Računalniškega znanja praktično nimam. Do sedaj sem si pogledal zgolj html in css ter malo jquery-a. Ciljam na backend. Problem je, ker sem že v srednjih 30-ih in bi rad čimpreje pridobil neko univerzalno znanje. Trenutno delo opravljam za 850 € in verjetno bom počasi prilezel na tistega jurja. Moj max tu je verjetno okoli 1200 € in to je vse, kar je. Problem je, da me lahko naslednji dan nadomesti praktično kdorkoli, sam pa zaradi zdr. težav službo težje menjam.
Sprašujem se, če je smiselno iti v to. Se da nadoknaditi zamujeno? Učna pot programiranja se mi zdi kar dolga, zato sem sila skeptičen, vendar je pomembno, da se naše izobraževanje ne konča ob koncu fakultete. Če IT svet in stvar zame, pa bi se lahko preusmeril v kakšno drugo branžo. Ne morem pa trenutnega znanja kar pustiti in nič nadgrajevati. Obenem mi je včeš inženirski način razmišljanja, ki ti prav pride povsod in je to prednost. Na račun tega mi ni problem zapraviti prosti čas, a vseeno bi rad od vsega skupaj nekaj imel.
V prvi vrsti iščem dodatno znanje in lažjo menjavo službe. Ni nujno, da je to programiranje, v trenutnem podjetju, je to najlažje na voljo. Če pridem do tega, potem bo lažje tudi poiskati dobro delovno mesto.

Kaj mi predlagate?


Slišiš točno tako kot je. Za boljšo predstavo si poglej rezultate ankete o plačah, ki je dosegljiva tukaj https://medium.com/@mihec.susnik/pla%C4...

V bistvu imaš dva tipa ljudi.

Prvi, ponavadi, ne pa vedno, gre za bolj ambicijozne, zagnane študente FRIja, FERIja in podobnih fakultet. Že s študentskim delom zaslužijo več kot povprečno plačo in po končanem študiju le še nadaljujejo s plezanjem po plačni lestvici. Premorejo dobro osnovno računalniško izobrazbo. Na koncu običajno opravljajo zahtevnejša dela (npr. načrtovanje kompleksnejših sistemov).

Drug tip pa predstavljajo ne tako ambicijozni, inteligentni ljudje. Ponavadi šolanje zaključijo s sredjo (računalniško) šolo, ali pa nekimi drugimi kvazi faktultetami. Te imajo težave z iskanjem zaposlitve, plača ne preseže 2k€ bruto. Tak kader ponavadi opravlja manj zahtevno delo, ki se v veliki večini ponavlja (npr. štancanje spletnih strani). Po večini so brez temeljnih računalniških znanj.


V tvojem primeru, glede na to da si v svojih srednjih 30tih vedi, da bo pot do dobre službe v ITju kot temu ti praviš zelo težka. Saj si brez potrebnih osnov. Verjetno je najbolj realno, da se posvetiš razvoju spletnih strani, vendar bodi pripravljen, da tudi tukaj dolgo ne boš zaslužil več kot 1200€ neto.

Tody ::

O velikem plačilu in lagodnem življenju lahko bereš samo v kaki knjigi. Mogoče kak nakladač... Vsi prav vsi so morali dati nekaj skozi da so tam kjer so. Včasih je to 10 ur na dan včasih je treba bit ekstra pameten včasih pa met tud srečo. Zdej mnogi sanjajo da boš prišel na firmo dal kurca na mizo in rekel 2k prosim. Takoj ko te bo kdo hotel po nejm udarit boš šel pa mamici jokat.

Tvoja učna pot bo dolga toliko časa dokler te ne zagrebejo v zemljico. To da elektrotehnika bistvo IT je daleč zgrešena poved. V IT delaš lahko od specfifikaciji, do tega da hodiš na sestanke zato da potem ekipi poveš kaj morajo narediti do tega da si ti izvajalec teh nalog, do testiranja teh zadevo, do tega da se spoznaš na hardware in znaš poveda kaj o njem in seveda vsem priljubljeni oblak, kjer je vse enkako kot če bi imel server pri sebi samo s to razliko da ni.

Delovno zadovoljstvo pa je malce odvisno tudi od firme kjer delaš. Če obvladaš Jiro, če se jo naučiš še inštalirat, če so ti jasni postopki in plugini itd... Če jo znaš še povezat v confluance potem si kr hitro eden od tistih, ki ga zmeri rabijo. Ni to sicer visoko plačano delo ampak je lep štart.

Potem se moreš pa ti vprašat in če si začel programirat spletne strani in se ti ob tem obrača želodec potem bolje da greš kam drugam.

chort ::

Kot je rekel Tody, ni bližnjic, so samo bolj ali manj srečne izbire in naključja ki te pripeljejo do neke dobre službe/znanja/obrti/šverca.

Glede na to, da imaš strojniško izobrazbo, bi se jaz usmeril v informacijski del strojništva, kombinacije znanj so vedno zelo cenjene, sploh če je ena od teh informatika oz programiranje. Avtomatizacija, zajem žnj senzorjev, etc, izzivov ti verjetno ne zmanjka.

Vazelin ::

Povsod je velik faktor sreča. V kakšno firmo prideš
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

black ice ::

Zato se pa prej pozanimaš. Prvi job bo verjetno shitty, ampak na srečo ti ni treba biti tam do penzije.

MadMen ::

HotBurek je izjavil:

Osnova za delo v ITju je elektrotehnika. Torej, če se ti da, se uči štromarijo...

Je pa še hitrejša pot, in to je poštarska izobrazba.

Na koncu uspešnost pri delu seveda ne bosta ista.


Pa seveda, začni se učit od spodaj navzgor. Prvo strojna oprema, potem operacijski sistem, potem strežniki, potem protokoli, potem baze podatkov, int....

Osnova vsega je matematika, tako da če nimaš diplome iz FMF in če nisi švical pri MaFiji potem nimaš za burek.

111111111111 ::

@kajbivi1: Bolj problematično je zdravstveno stanje. Mislim, da se bo s sedenjem samo poslabšalo. Mogoče kakšno bolj aktivno delo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

HotBurek je izjavil:

Osnova za delo v ITju je elektrotehnika. Torej, če se ti da, se uči štromarijo...

Je pa še hitrejša pot, in to je poštarska izobrazba.

Na koncu uspešnost pri delu seveda ne bosta ista.


Pa seveda, začni se učit od spodaj navzgor. Prvo strojna oprema, potem operacijski sistem, potem strežniki, potem protokoli, potem baze podatkov, int....

Če hočeš biti poceni admin, potem definitivno.

Če hočeš služiti, moraš najprej znati programirati...

V administraciji infrastrukture brez znanja programiranja danes ni keša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Osnova za delo v ITju je elektrotehnika. Torej, če se ti da, se uči štromarijo...

Je pa še hitrejša pot, in to je poštarska izobrazba.

Na koncu uspešnost pri delu seveda ne bosta ista.


Pa seveda, začni se učit od spodaj navzgor. Prvo strojna oprema, potem operacijski sistem, potem strežniki, potem protokoli, potem baze podatkov, int....

Če hočeš biti poceni admin, potem definitivno.

Če hočeš služiti, moraš najprej znati programirati...

V administraciji infrastrukture brez znanja programiranja danes ni keša...
.
V bistvu se obadva motita. Za marsikatero vejo ITja je elektrotehnisko znanje zlata vredno. Definitivno pa ni edina pot, zgolj ena izmed mnogih.

Hkrati pa je trditev, da tak izbere "admin" poklic, enostavno smesna. Bolj ne vem, ce bi lahko zgresil.

showsover ::

Odvisno, kaksne so tvoje preference glede trzisca.
Naceloma je elektrotehnika pomembna za embeded sisteme in lahko zanimive gadget naredis.
Ampak to je v resnico redko, da sezes kam dalec ali visoko.
Precej fajn je, da si samostojen (in komunikacijsko okreten) topshit developer in se ne omejujes glede trzisca.

Mato989 ::

Na Cleanshelf iscemo naprej, tokrat za pozicijo Senior Frontend Engineer. Vec detajlov lahko vidite na https://www.cleanshelf.com/careers/ opis pa tukaj:

Cleanshelf is a fast-growing enterprise SaaS management solution. We've seen massive growth so far - last year we've grown by 6x, we're well-positioned among the market leaders in this space, our customers love us, and we want to dominate the market. We are building the future of this space and to get there we need exceptional engineers. That's why we need you - to help us accelerate this journey!
WHY SHOULD I CARE? WELL, THERE ARE MULTIPLE REASONS:
We're growing rapidly so this means you'll be able to grow with the company and take on bigger and bigger challenges. You will have a very high impact on the team and the team's direction, this is your chance to get in early
We're solving hard engineering challenges and we need experienced engineers to solve them. They are roughly comparable to building a search engine and require a lot of creativity and very strong engineering knowledge
We try to learn and apply the best possible practices to product, engineering, and people management. For that we're connected with some of the best engineering leaders in the world that built Atlassian, BigCommerce, MuleSoft, eBay, Symantec, ModuleQ and on the product side we're working tightly with the Silicon Valley Product group led by Marty Cagan who is a great leader and coach in the Product development space.
We have an experienced leadership team that has built exceptional engineering teams in their previous companies like Zemanta, Databox, Sportradar, and Reciprocitylabs
We want to invest in you and develop your talent, get you connected to the best engineers and leaders working at Slack, Facebook, Google.
We have a culture of empowered engineering teams, which means you're not just executing a roadmap that someone hands to you but you actually get problems to solve where you can apply your creativity, find a solution, talk to the customers and own it. And from that, we value and reward outcomes not just output
We value constant learning and we live by it. Weekly training sessions, educational budgets, mentoring, hackathons, book clubs, meetups, you name it
We're incorporated in Slovenia and San Francisco which means you get a connection with the Silicon Valley tech scene and we'll also send you to work with the team there if you want! This setup also makes getting a US work visa pretty simple.
We value deep work so we try to optimize everything we do to get maximum amounts of it
We value work-life balance, support working remotely or on-site and we believe a well-rested and well-rounded person with interests outside of their job is the best engineer. We offer flexible working hours, so you can adapt your job to your life.
Teams define their own processes, they're not dictated by management
Completely new beautiful office in Ljubljana city center with great food and transportation options
Competitive compensation, stock options, full time employment

YOUR RESPONSIBILITIES:
Work with the customers and internal teams to define new interfaces
Lead the technical direction of our frontend, define it and execute on it
Help define and improve the architecture
Code, review other people's code, ensure code quality, be a good boy scout, etc..
Teach and help junior/mid-level developers grow
Help plan and transfer old parts of the codebase to state of the art
Create performant interfaces that are a joy to use
WHAT ARE WE LOOKING FOR:
5+ years of professional software development experience
Willingness to learn, sharing our passion for constant improvement
Excellent knowledge of Javascript, TypeScript and modern frontend frameworks, knowledge of Angular is a plus
Experience with complex business software and large codebases
Experience with developing and deploying performant frontend code
A big plus is some interest in or experience with UX
Plus is any sort of backend experience
Plus is speaking at meetups, blogging, mentoring
Plus is previous startup experience

You can apply at jobs@cleanshelf.com
The lowest possible salary for this position is 5000 EUR gross, it goes up from here and we can be flexible for great candidates.


Če koga zanima =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Verjetno ne iščejo Average Joe ampak nekoga, ki lahko dela tut za kak Facebook.:D Tako da vprašanje koliko je potem ta plača še konkurenčna.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mavrik ::

Vazelin je izjavil:

Povsod je velik faktor sreča. V kakšno firmo prideš


Na "srečo" se da z delom in trudom ogromno vplivati. Uspešni si verjetnost za "srečo" namensko povečujejo... veliko ljudi pa vseeno raje doma jamra.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


V bistvu se obadva motita. Za marsikatero vejo ITja je elektrotehnisko znanje zlata vredno. Definitivno pa ni edina pot, zgolj ena izmed mnogih.

No, jaz še tega nisem rabil... Razen 1x, ko sem sodeloval pri postavitvi data centra... Škodi sicer ne, ker ti je marsikaj jasno...

Smurf je izjavil:


Hkrati pa je trditev, da tak izbere "admin" poklic, enostavno smesna. Bolj ne vem, ce bi lahko zgresil.

Za Slovenijo res, kjer je admin deklica za vse, predvsem za butaste babnice, ki se niso naučile Worda in Excela...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


No, jaz še tega nisem rabil... Razen 1x, ko sem sodeloval pri postavitvi data centra... Škodi sicer ne, ker ti je marsikaj jasno...

Ja no shit, pac ne delas v teh vodah. Jaz tudi 1x v zivljenju nisem rabil vedeti karkoli o IBMu.

Invictus je izjavil:


Za Slovenijo res, kjer je admin deklica za vse, predvsem za butaste babnice, ki se niso naučile Worda in Excela...

Moja trditev je ciljala predvsem na Evropo/Ameriko.

link_up ::

znanje elektrotehnike je pri racunalnistvu neprecenljivega pomena. Ze samo debagiranje bedne spremenljivke vkljucuje poznavanje tranzistorjev, kjer se hrani stanje. Poleg tega, za resno optimizacijo(torej proc core level) je potrebno razumeti signale, timings, jada, jada...

To, da ne ves kaj je spi in kako ga furat je ubistvu en huge drawback. :( Da o bitbangingu sploh ne zacnemo...:) Matematika pride v postev kasneje, ko ti je jasen prehod iz 0 v 1.
In and Out

showsover ::

Fak, kaj ste vi tu samo sami neki hud low level - embeded programerji?

Tody ::

Seveda, če konec dneva nimaš mastnih rok od šrafuanja procesorjev in premikanja tranzistorjev se noben ne bo s tabo pogovarjal. Če jim omeniš analitiko ali poslovne probleme pa začnejo v tebe metat prazne škatle mcdonaldsa in ne popite šejeke iz pred tedna dni.

Ahim ::

Tody je izjavil:

Seveda, če konec dneva nimaš mastnih rok od šrafuanja procesorjev in premikanja tranzistorjev se noben ne bo s tabo pogovarjal. Če jim omeniš analitiko ali poslovne probleme pa začnejo v tebe metat prazne škatle mcdonaldsa in ne popite šejeke iz pred tedna dni.

V resnici je tako, da slabega znanja ni, ce ves kaj poceti z njim. Milenijskim "programerjem" se zelo pozna, da ne razumejo na cem tecejo programi, kako tecejo programi in kje so omejitve (ki so na koncu najpogosteje cisto HW narave), zato so tudi njihovi "programi" precejsni zmazki, ki so pogojno zadovoljivi samo za rang "WP site s 5 obsikovalci na dan", placani so pa potem tudi temu primerno :))

Poznavanje elektrotehnike nikakor ni slaba stvar, sploh ce si se do tega znanja dokopal zastonj (v okviru sole). Tudi brez se da programirat, bos pa pac bolj omejen takrat, ko se necesa ne bo dalo resiti samo z metanjem vecje racunske moci ob problem, in posledicno verjetno slabse placan, saj dolocenih stvari nebos znal razresiti, nekdo drug jih pa pac bo.

Tody ::

IT NI samo programiranje!

3p ::

link_up je izjavil:

Ze samo debagiranje bedne spremenljivke vkljucuje poznavanje tranzistorjev, kjer se hrani stanje.


Šaljivec. :))

sgdjkdlsugi4 ::

Malo off: kako je akademski naziv za pri nas pridobljenem dipl. inž. rač. in inf. (VS) v Avstriji? Dipl. Ing. ali Ing. ?

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

Tody je izjavil:

IT NI samo programiranje!

Res je, ampak mozak zgoraj, ki je s svojim vprasanjem "cesa se lotiti" povzrocil tole vnemanje med vami, je (kakor sem jaz razumel) ciljal ravno na programiranje. Pa tudi za vse drugo v IT ti poznavanje elektrotehnike prej koristi kakor skoduje ... se ce je tvoja funkcija pometanje server rooma ...

Tody ::

Vidis v vsem mas prav, ampak njegov strah je bil programiranje! Zdaj ste mu nabil strah da ce bo kadarkoli hotel zaslužiti vec kot minimalca bo moral postati najmanj elektrotehnik! Kar pa je seveda dalec od resnice, lahko se loti tudi drugih področij. Kakršno koli znanje pomaga pri vsakem opravilu!

krenpac ::

kajbivi1 je izjavil:

Zdravo,

berem tale forum, predvsem o plačah, in sem malo v dvomih. Odločam se tudi med tem, v katero smer bi nadaljeval svojo poklicno pot in časa mi kaj hitro zmanjkuje. Po eni strani berem o nadpovprečnih plačah programerjev in lagodnem načinu dela, po drugi pa, da bo nekje 1200 € neto in še to samo v Ljubljani. Obenem sledim postavkam za študente, ki so od 8 € naprej, kar je skoraj 1500 €. To pa je tudi nekaj, na kar ciljam. Trenutno sicer delam v IT podpori, pa še to je zelo osnovno. Vrata za naprej so mi odprta, a ustrezno znanje bom moral dobiti na privat. Po izobrazbi sem sicer inženir strojništva, katero delo pa sem zaradi zdr. težav opustil. Računalniškega znanja praktično nimam. Do sedaj sem si pogledal zgolj html in css ter malo jquery-a. Ciljam na backend. Problem je, ker sem že v srednjih 30-ih in bi rad čimpreje pridobil neko univerzalno znanje. Trenutno delo opravljam za 850 € in verjetno bom počasi prilezel na tistega jurja. Moj max tu je verjetno okoli 1200 € in to je vse, kar je. Problem je, da me lahko naslednji dan nadomesti praktično kdorkoli, sam pa zaradi zdr. težav službo težje menjam.
Sprašujem se, če je smiselno iti v to. Se da nadoknaditi zamujeno? Učna pot programiranja se mi zdi kar dolga, zato sem sila skeptičen, vendar je pomembno, da se naše izobraževanje ne konča ob koncu fakultete. Če IT svet in stvar zame, pa bi se lahko preusmeril v kakšno drugo branžo. Ne morem pa trenutnega znanja kar pustiti in nič nadgrajevati. Obenem mi je včeš inženirski način razmišljanja, ki ti prav pride povsod in je to prednost. Na račun tega mi ni problem zapraviti prosti čas, a vseeno bi rad od vsega skupaj nekaj imel.
V prvi vrsti iščem dodatno znanje in lažjo menjavo službe. Ni nujno, da je to programiranje, v trenutnem podjetju, je to najlažje na voljo. Če pridem do tega, potem bo lažje tudi poiskati dobro delovno mesto.

Kaj mi predlagate?


Jaz ti predlagam, da se izogneš preusmeritvi v programerske vode (razen, če imaš npr. v firmi zaposlitev za NČ in so te pripravljeni izobraževati v tej smeri in se s tabo ukvarjati par let...). Preden boš vse nadoknadil boš star verjetno ravno 40 in še potem boš moral imeti prekleto srečo, da boš dobil dobro zaposlitev kot programer. Že za precej mlajše in z neprimerno več znanja ni to ravno lahka pot. Časi, ko so se delodajalci tepli za FRIjevce, ne glede na to, koliko znanja so imeli, so že davno mimo in jih tudi nikoli več ne bo nazaj. Zdaj na 1 FRIjevca pride min. 10 samoukov in diplomantov drugih IT faksu. Stanje na trgu dela na področju programiranja je vse prej kot lahko. Ja, je kar nekaj oglasov, a so to ponavadi eni in isti. Zahteva se zelo veliko. Pač vsi bi imeli genialce, tisti 1%... pri trenutni poplavi raznoraznih IT firm, IT kadra pač znanje povprečnih stranki več ne moreš prodati po ne vem kako visokih cenah, ker je konkurenca prehuda. Da outsourceinga v države, kjer je programerska delovna sila precej cenejša, niti ne omenim. Če mene vprašaš, ni vredno.

x3ca ::

Totalno pretiravaš. Res da ni lahka pot, sploh če hočeš imeti nadpovprečno službo. Ampak daleč od tega, da bi večina firm iskala le genialce. Išče se kader, ki je vsaj približno kompetenten in za te se zlahka najde služba. V preteklih letih je bilo tako, seveda možno, da se obetajo slabši časi. Moje izkušnje (na podlagi številnih razgovorov) so, da je ogromno nesposobnih programerjev in mnogi izmed njih so vseeno čudežno že imeli delovne izkušnje ali pa so bili freelancerji. Sploh freelancerji ponavadi nimajo pojma o programiranju, računajo pa mastno, ker so pač boljši prodajalci kot inženirji.

secops ::

x3ca je izjavil:

Totalno pretiravaš. Res da ni lahka pot, sploh če hočeš imeti nadpovprečno službo. Ampak daleč od tega, da bi večina firm iskala le genialce. Išče se kader, ki je vsaj približno kompetenten in za te se zlahka najde služba. V preteklih letih je bilo tako, seveda možno, da se obetajo slabši časi. Moje izkušnje (na podlagi številnih razgovorov) so, da je ogromno nesposobnih programerjev in mnogi izmed njih so vseeno čudežno že imeli delovne izkušnje ali pa so bili freelancerji. Sploh freelancerji ponavadi nimajo pojma o programiranju, računajo pa mastno, ker so pač boljši prodajalci kot inženirji.


Ne ne pretirava, postavi se v kožo 40letnika, ki nikoli ni videl Pythona :)

Vazelin ::

Mah 40 letnik je passe za postat programer no. A kar naenkrat dobiš veselje al kako do tega poklica?:) a kdo pozna kak primer ko se je 40 letnik lotil programiranja in pri enih 43 letih še dobil job lol? Pa kje pol dobiš delo juniorja če maš goro 20 letnikom, sploh ce bodo slabse razmere na trgu dela
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

krenpac ::

Vazelin je izjavil:

Mah 40 letnik je passe za postat programer no. A kar naenkrat dobiš veselje al kako do tega poklica?:) a kdo pozna kak primer ko se je 40 letnik lotil programiranja in pri enih 43 letih še dobil job lol? Pa kje pol dobiš delo juniorja če maš goro 20 letnikom, sploh ce bodo slabse razmere na trgu dela


Vsekakor. Ne razumem najbolje zakaj eni na tem forumu tako zavajajo oz. kaj imajo od tega, da to počno.

IT firme so mikro firme, praktično bi se dalo velike firme prešteti na prste ene roke. Torej neke varnosti, stabilnosti tu ni. IT podjetja so po večini skoncentrirana tudi le v Ljubljani. Ob tem, da imajo firme možnost zaposliti študente ter programiranje outsource-ati, se 40-letnikom pač ne piše nič dobrega. Pa 8EUR/h se zdi "veliko" samo na papirju. Ne pozabi, da delodajalec do študenta nima prav dosti obveznosti. Ni potrebe po regresu, ni potrebe po bolniški, leti lahko iz danes na jutri, ni odpravnine... je pa to seveda način, da prideš v firmo, če se izkažeš. Seveda 40-letnik te možnosti ne bo imel. On se bo moral na trgu prodajati kot zelo izkušen programer, da bo imel vsaj malo šans, da dobi zaposlitev. Seveda ta, ki to sprašuje to ni in še zelo dolgo ne bo, če sploh. Da ne začnemo s tistim, da ima 40-letnih že nekaj več pravic glede dopusta, kako se ga lahko odpusti oz. se ga ne sme... itd - in ja, verjamite, da delodajalci še kako gledajo na to! Poglejmo realno. Eni tu pa pač samo nabijajo "uuu programiranje, to je to, dela malo morje, plače super, ti kr začni programirat, uuu". Yeah right... 1. kategorna bedarija in zavajanje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

krenpac ::

IT foh, programiranje je že čisto na ravni ekonomije. Tudi IT šol, faxov je že čisto na ravni ekonomskih - skoraj vsaka vas ga že ima. Manjši del posameznikov, ki so imeli srečo, so precej starejša generacija ITjevcev ali pa so zelo sposobni služi dobre denarje, večina pa dobi pač drobtinice, so na zavodu ali pa delajo za tekočim trakom.

Pa še tole kajbivi1. 1500€ neto, pomeni, da boš delodajalca stal 3000€ na mesec. Verjemi, da moraš za ta denar pokazati zelo veliko in v IT ni prav dosti delodajalcev, ki so pripravljeni plačati ta znesek, če res nisi nekaj "posebnega".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

Invictus ::

Ahim je izjavil:

Pa tudi za vse drugo v IT ti poznavanje elektrotehnike prej koristi kakor skoduje ... se ce je tvoja funkcija pometanje server rooma ...

Pri server roomu ne rabiš nobene elektrotehnike.

Elektrike ne moreš oz. smeš vleči, ker nimaš državnega izpita, patch panelov ne boš zaključeval, še manj vlekel kablov. To dela 1x zunanji in basta...

Če povezava tam ne dela, vzameš tester in pomeriš. Če je sploh problem na kablu. Ki ga ob pravilno izvedeni kablaži ni...

Server room kot tak se nafila in obvladuje remote. Razen kadar se menja oprema. Drugače je že v osnovi fail v designu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ahim ::

Invictus je izjavil:

Ahim je izjavil:

Pa tudi za vse drugo v IT ti poznavanje elektrotehnike prej koristi kakor skoduje ... se ce je tvoja funkcija pometanje server rooma ...

Pri server roomu ne rabiš nobene elektrotehnike.

Elektrike ne moreš oz. smeš vleči, ker nimaš državnega izpita, patch panelov ne boš zaključeval, še manj vlekel kablov. To dela 1x zunanji in basta...

Če povezava tam ne dela, vzameš tester in pomeriš. Če je sploh problem na kablu. Ki ga ob pravilno izvedeni kablaži ni...

Server room kot tak se nafila in obvladuje remote. Razen kadar se menja oprema. Drugače je že v osnovi fail v designu...

Reading comprehension fail? "Pometanje server rooma" - cistilka? Stereotipno izstekavanje kablov z metlo? ;)
««
249 / 352
»»