» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
181 / 357
»»

Invictus ::

dreambox2008 je izjavil:

Mene pa zanima, če ima kdo kak info koliko v slo dobi vodilni dev ops, ki bi poskrbel za prehod obstoječega sistema na docker + ureditev vseh deployev, git, bamboo, jenkins...

Trenutno sem zaposlen v tujini še, ampak bom prišel nazaj v slo. Podjetje je zelo uspešno, posluje večinoma s tujino. Trenutno imajo pravi mess pri samem sistemu in deployu in jim počasi stvari polzijo izpod nadzora, zato so me tudi sami kontaktirali za pomoč. Podjetje je na štajerskem koncu.

Sam bi butnil vsaj 500 EUR/dan. Toliko in še več dobiš v tujini. Dostikrat za remote...

In ne bi podpisal fixed-price pogodbe. Bogve kako sranje imajo tam, če rabijo zunanjega da jim vse spuca :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus jaz tebi npr. ne verjamem popolnoma nic.

Vazelin ::

A je še kdo tule poleg Invictusa s petstotaka na dan?:D
500eur X ležernih 200 dni = 100k bruto letno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Redman ::

Ni slabo 500 EUR na dan :) Sam bi rekel, da lahko pričakuješ plačo od 3500-4500 bruto/mesec.

poweroff ::

Invictus občasno trola... samo to ni varno početi med vožnjo:


:D
sudo poweroff

terryww ::

Tak rang je kar realen, tudi v Slo. Tule iščemo recimo ljudi pa 6k niti pribl. ni gornja meja.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

ginekk ::

Vazelin je izjavil:

A je še kdo tule poleg Invictusa s petstotaka na dan?:D
500eur X ležernih 200 dni = 100k bruto letno


Bruto petstotak na dan ni nič posebnega, se dobi.
500EUR/dan neto v SI za čistega freelance tehničarja (brez vodstvenih odgovornost) bi bila pa kar lepa terna.

Invictus ::

Jaz vam ne morem pomagat, če

- harmony
- Mathai

delate za drobiž...

Sam ne dobim 500, ampak trenutno več ;).

Saj bi prilepil moj račun, pa mi talo ali tako ne boste verjeli, ker sem ga kao priredil. Sicer pa briga mene kaj vi mislite. Moj TRR govori za sebe. Oz. zame...

Meni ponujajo Dev Ops zadeve po Nemčiji, kjer je All-in (prevoz in bivanje) tam nekje od 500 EUR/dan naprej. Gre tudi višje, sam sem tako že pogodbeno vezan. Nastavljeno imam pa na eni strani urno postavko 90 EUR. Pa me skozi kontaktirajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Pa še tole...

Trenutno gre Nemčiji noro dobro. Boljše kot vsaki drugi državi. Dela dovolj, folka, ki kaj zna, premalo. Zato plačujejo.

VB, Benelux področje, plačujejo precej slabše. Če v Beneluxu dobiš 500 EUR/dan, je to kar spodobna tarifa.

Za Luxemburg so mi dejali, da je max. 650 EUR/dan. Ampak imajo druge kandidate, pa bom najbrž predrag. Pa še remote nočejo...

Za Bruselj jim je bilo 500 EUR/dan skoraj čisto preveč.

V VB je pa trenutno težko dobiti 450 GBP. Vedno se najde en cenejši, kot v mojem zadnjem primeru. 420 GBP/dan, pa so našli še cenejšega...

Pa da ne boste spraševali o strani...

freelancermap.de
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus je izjavil:

Nastavljeno imam pa na eni strani urno postavko 90 EUR. Pa me skozi kontaktirajo.
Woo, jaz sem dražji od Invictusa!

Invictus ::

Vsaj eden ;).

Še kdo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Tudi jaz bi rad frilensal, ampak kot sysadmin bo to malo tezka remote.

pegasus ::

Jaz imam pa zahvalo v Nature. Pa kaj?

jype ::

pegasus je izjavil:

Jaz imam pa zahvalo v Nature. Pa kaj?
Respect.

harmony je izjavil:

Tudi jaz bi rad frilensal, ampak kot sysadmin bo to malo tezka remote.
Tega pa res ne razumem. Česa pa kot sysadmin ne moreš početi na daljavo?

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Vsaj eden ;).

Še kdo?


Jas sicer ne sluzim toliko na uro, delam pa za podjetje, kjer ves cas najema zuanje sodelavce in lahko recem, da Invictus dela za realen denar, ce ne celo nekoliko ceneje kot lokalna konkurenca (Nemcija, Avstrija...).

Sem ze videl primere, ko je podjetje brez znanja nekoga potrebovalo in ga debelo preplacevalo, ker velika podjetja praviloma ne gledajo pod prste tam, kjer se radikalno vecajo prilivi zaradi njegovega dela.

Ima pa seveda medalja Frelancerjev dve strani, kjer morajo racunati, da dela ni ves cas, da je treba velik del leta delati na svojem izobrazevanje, marketingu, racunovdstvu, bolniske so eno veliko sranje ipd.

@Invictus, sem radoveden, na katerih platformah si prisoten in ali imas agente, da ti iscejo nove pogodbe?

saule ::

Invictus je izjavil:

Vsaj eden ;).

Še kdo?


1500 na uro ti ne pomaga če štancaš skos eno in isto ki nima nobenga impacta nikjer (razen da nekdo še bolj obogati). To se vse še vedno po glavi tolčeš ko si na smrtni na čem si potrošu life. Še posebej če si "workaholic"

harmony ::

jype je izjavil:

pegasus je izjavil:

Jaz imam pa zahvalo v Nature. Pa kaj?
Respect.

harmony je izjavil:

Tudi jaz bi rad frilensal, ampak kot sysadmin bo to malo tezka remote.
Tega pa res ne razumem. Česa pa kot sysadmin ne moreš početi na daljavo?

Ja na tej strani, katero je podal invictus je vse "vor ort".

jype ::

harmony je izjavil:

Ja na tej strani, katero je podal invictus je vse "vor ort".
Aja, tega pa nisem pogledal. Če iščeš fulltime službo remote sistemca mi piši na ZS.

3p ::

saule je izjavil:

1500 na uro ti ne pomaga če štancaš skos eno in isto ki nima nobenga impacta nikjer (razen da nekdo še bolj obogati). To se vse še vedno po glavi tolčeš ko si na smrtni na čem si potrošu life. Še posebej če si "workaholic"


Malo off topic: Katere pa so (omejimo se na Slo) IT službe z "impactom". (pri tem pozabimo fakse in impact faktorje :D)

Invictus ::

harmony je izjavil:

Tudi jaz bi rad frilensal, ampak kot sysadmin bo to malo tezka remote.

Seveda se da...

Meni so 1 mesec nazaj ponudil 6 mesečno Linux pogodbo, remote v Hamburgu.

Razen, če tvoje naloge sysadmina vključujejo priklapljanje kablov, se da... ;).

Ampak takih ne iščejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SmeskoSnezak ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:

Tudi jaz bi rad frilensal, ampak kot sysadmin bo to malo tezka remote.

Seveda se da...

Meni so 1 mesec nazaj ponudil 6 mesečno Linux pogodbo, remote v Hamburgu.

Razen, če tvoje naloge sysadmina vključujejo priklapljanje kablov, se da... ;).

Ampak takih ne iščejo...

Mene zanima, kaj pocne nekdo kot je remote sysadmin? Lahk kje kak link? Al pa se kdo razpise? Kako so placani?
@ Pusti soncu v srce... @

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Jas sicer ne sluzim toliko na uro, delam pa za podjetje, kjer ves cas najema zuanje sodelavce in lahko recem, da Invictus dela za realen denar, ce ne celo nekoliko ceneje kot lokalna konkurenca (Nemcija, Avstrija...).

Sem pač Ausländer :). Nemci konstantno pozabljajo da znam nemško. Sploh managerji...

TheBlueOne je izjavil:


Sem ze videl primere, ko je podjetje brez znanja nekoga potrebovalo in ga debelo preplacevalo, ker velika podjetja praviloma ne gledajo pod prste tam, kjer se radikalno vecajo prilivi zaradi njegovega dela.

Poznam primer, ko so najeli nekoga brez znanja. Naredil skoraj nič. Ampak firma je vseeno na njem zaslužila 500 EUR/dan :D.

TheBlueOne je izjavil:


Ima pa seveda medalja Frelancerjev dve strani, kjer morajo racunati, da dela ni ves cas, da je treba velik del leta delati na svojem izobrazevanje, marketingu, racunovdstvu, bolniske so eno veliko sranje ipd.

To je en velik bullshit... Kvazi non stop izobraževanje. Kar rabiš, je znanje o industriji kjer delaš. Software se v velikih firmah ne spreminja tako hitro, kot si marsikdo tukaj misli. Sploh ne pri konzervativnih Nemcih...

TheBlueOne je izjavil:


@Invictus, sem radoveden, na katerih platformah si prisoten in ali imas agente, da ti iscejo nove pogodbe?

Delam z IBM softwarom, trenutno v nadzoru telekomunikacij...

saule je izjavil:

[
1500 na uro ti ne pomaga če štancaš skos eno in isto ki nima nobenga impacta nikjer (razen da nekdo še bolj obogati). To se vse še vedno po glavi tolčeš ko si na smrtni na čem si potrošu life. Še posebej če si "workaholic"

Če te plačajo 1500EUR/uro, ima tvoje delo impact. Ni to slovenska javna uprava ;). Kakšen impact, te kot freelancerja načeloma ne briga...

Če bi bil workaholik, ne bi tipkal zdajle >:D. Enim pa res nič ne potegne...

SmeskoSnezak je izjavil:


Mene zanima, kaj pocne nekdo kot je remote sysadmin? Lahk kje kak link? Al pa se kdo razpise? Kako so placani?

Administriranje Linux/Windows škatel v velikem data centru.

Zakaj moraš že biti na lokaciji?

Ampak, če ne veš kaj se da delat remote, že nisi pravi material >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pegasus ::

3p je izjavil:

Katere pa so (omejimo se na Slo) IT službe z "impactom".
Odvisno od tvoje definicije impacta... Na kakšen način želiš spremeniti svet?

jype ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Mene zanima, kaj pocne nekdo kot je remote sysadmin? Lahk kje kak link? Al pa se kdo razpise? Kako so placani?
Postavljaš infrastrukturo za ljudi, ki kodirajo. Vzdržuješ varnostne omejitve, varnostne kopije, zagotavljaš visoko razpoložljivost, dizajniraš procese posodabljanja produkcijskih sistemov in procese zagotavljanja kvalitete s testiranjem sistemov... Pa uporabnikom težiš, da morajo vklopit večfaktorsko avtentikacijo.

Mavrik ::

SmeskoSnezak je izjavil:


Mene zanima, kaj pocne nekdo kot je remote sysadmin? Lahk kje kak link? Al pa se kdo razpise? Kako so placani?


Verjetno boš lažje našel informacije če boš iskal "DevOps". To ni sicer položaj ki je 100% isti kot sysadmin, je pa vrsta dela v katerega se vedno več administratorjev preusmerja. Je tudi ponavadi boljše plačano in ga je lažje delati na daljavo.
The truth is rarely pure and never simple.

3p ::

pegasus je izjavil:

3p je izjavil:

Katere pa so (omejimo se na Slo) IT službe z "impactom".
Odvisno od tvoje definicije impacta... Na kakšen način želiš spremeniti svet?


Dobro vprašanje pravzaprav.

Vsekakor ne neuporabno sranje, ki ga producira večina IT podjetij. Nove platforme za prodajo reklam. Novi on-line portali za poneumljanje naroda. Ne 17. facelift verzija luči za novi model avta ali 3d smajliji za messaging app. Ne neki fuzz-buzz crap, brez katerega bi ljudje sicer boljše živeli, lahko pa z jim zaslužiš kup denarja.

Verjetno delo na produktih, ki dejansko izboljšujejo kvaliteto življenja? (Ampak ja, za dovolj € se verjetno lahko prepričaš, da pa je vsako delo točno to.)

TheBlueOne ::


Invictus

thetilko je danes ob 10:41:04 izjavil:


Jas sicer ne sluzim toliko na uro, delam pa za podjetje, kjer ves cas najema zuanje sodelavce in lahko recem, da Invictus dela za realen denar, ce ne celo nekoliko ceneje kot lokalna konkurenca (Nemcija, Avstrija...).

Sem pač Ausländer :). Nemci konstantno pozabljajo da znam nemško. Sploh managerji...


Ne ne, nic ne pozabijo, jaz sem tisti, ki najema taksne kot si ti. ;( Ce bi bil samo delavec, ki jamra ne bi poznal tarif in glede na to, da si za Nemcijo relativno poceni jaz na tvojem mestu ne bi prevec pametoval. Poveprecje za IT je med 100EUR in 150EUR. ;)

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

3p je izjavil:

Verjetno delo na produktih, ki dejansko izboljšujejo kvaliteto življenja?
Jaz sem se našel v ITju, ki podpira znanstvene in raziskovalne procese. Izjemno zadovoljujoče delo, v pravih okoljih tudi dobro plačano. Ves čas si v kontaktu z vrhunsko znanostjo, obkrožen z izjemnimi ljudmi, ki vedo, kaj delajo. Kar je težko trditi za večino ostalih IT panog.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Ne ne, nic ne pozabijo, jaz sem tisti, ki najema taksne kot si ti. ;( Ce bi bil samo delavec, ki jamra ne bi poznal tarif in glede na to, da si za Nemcijo relativno poceni jaz na tvojem mestu ne bi prevec pametoval. Poveprecje za IT je med 100EUR in 150EUR. ;)

Za 150 EUR/uro se prodajajo firme. Freelancer ne bo dobil toliko, če ni ravno v vendorskih vodah ala SAP.

Branža, kjer delam, ima tam nekje 1200 EUR/dan na inženirja. za firme. Torej, toliko meni ne bodo dali... Nekaj morajo na meni tudi zaslužit.

Pojdi na trg, pa boš videl koliko si vreden...

Sicer sem pa tako omejen s 100k/leto. Zakaj bi služil več, in plačeval višje davke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ne ne, nic ne pozabijo, jaz sem tisti, ki najema taksne kot si ti. ;( Ce bi bil samo delavec, ki jamra ne bi poznal tarif in glede na to, da si za Nemcijo relativno poceni jaz na tvojem mestu ne bi prevec pametoval. Poveprecje za IT je med 100EUR in 150EUR. ;)

Za 150 EUR/uro se prodajajo firme. Freelancer ne bo dobil toliko, če ni ravno v vendorskih vodah ala SAP.

Branža, kjer delam, ima tam nekje 1200 EUR/dan na inženirja. za firme. Torej, toliko meni ne bodo dali... Nekaj morajo na meni tudi zaslužit.

Pojdi na trg, pa boš videl koliko si vreden...

Sicer sem pa tako omejen s 100k/leto. Zakaj bi služil več, in plačeval višje davke...


Pac delas manj in imas vec prostega casa. :) Ne poznam obratne perspektive in sem radoveden, katera meja je 100k€? Za izplacilo place ali dobicka ali kaj drugega?

Smurf ::

Za normiran s.p.

blay44 ::

terryww je izjavil:

Tak rang je kar realen, tudi v Slo. Tule iščemo recimo ljudi pa 6k niti pribl. ni gornja meja.


Wov, to je pa res mamljivo.
Free hroščati Python3, finace, a gre to skupaj. Oziroma kakšno odgovornost nosi programer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blay44 ()

ragezor ::

blay44 je izjavil:

terryww je izjavil:

Tak rang je kar realen, tudi v Slo. Tule iščemo recimo ljudi pa 6k niti pribl. ni gornja meja.


Wov, to je pa res mamljivo.
Free hroščati Python3, finace, a gre to skupaj. Oziroma kakšno odgovornost nosi programer.


Kaj bi naj pomenilo free hroscati python?

Drugace pa iz oglasa vidim, da rabis 5 let izkusenj in placa se zacne pri 3k (bruto?). Torej za 6k rabis se vec kot 5 let. Ok eni bodo teh 5 let izkusenj dobili v 3eh letih drugi v 7ih, kakorkoli velke denarje se daje ekspertom. V tej temi pa o placah sprasujejo vecinoma zacetniki, odgovarjajo pa eksperti. Tako da je malo smesno trobiti o 500 eur na dan, ce pa znanja za prodati (se) ni.

Pa en related clanek zakaj terryww ne najde kadra: https://medium.com/@melissamcewen/who-k...

Ali zaposlis nekoga z manj znanja in bo dobil relevantne izkusnje in znanja dosti hitreje, pa se zelo specificna bodo znanja za to firmo. Al pa pac isces nekoga s 5+ let, kar jih pa ni dosti.

Me pa ma, da bi se prijavil za sluzbo, da vidim ce sem ze blizu tem izkusnjam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

Vazelin ::

Po tisti anketi sodeč boš kar lepo zasidran na 2000-2500 z do 15 leti izkušenj;)

terryww ::

ragezor je izjavil:

blay44 je izjavil:

terryww je izjavil:

Tak rang je kar realen, tudi v Slo. Tule iščemo recimo ljudi pa 6k niti pribl. ni gornja meja.


Wov, to je pa res mamljivo.
Free hroščati Python3, finace, a gre to skupaj. Oziroma kakšno odgovornost nosi programer.


Kaj bi naj pomenilo free hroscati python?

Drugace pa iz oglasa vidim, da rabis 5 let izkusenj in placa se zacne pri 3k (bruto?). Torej za 6k rabis se vec kot 5 let. Ok eni bodo teh 5 let izkusenj dobili v 3eh letih drugi v 7ih, kakorkoli velke denarje se daje ekspertom. V tej temi pa o placah sprasujejo vecinoma zacetniki, odgovarjajo pa eksperti. Tako da je malo smesno trobiti o 500 eur na dan, ce pa znanja za prodati (se) ni.

Pa en related clanek zakaj terryww ne najde kadra: https://medium.com/@melissamcewen/who-k...

Ali zaposlis nekoga z manj znanja in bo dobil relevantne izkusnje in znanja dosti hitreje, pa se zelo specificna bodo znanja za to firmo. Al pa pac isces nekoga s 5+ let, kar jih pa ni dosti.

Me pa ma, da bi se prijavil za sluzbo, da vidim ce sem ze blizu tem izkusnjam :)

V oglasu piše marsikaj. Če nimaš točno na minuto 5 let izkušenj te ne bo noben blokiral. Če se bo iz pogovora videlo, da poznaš napredne koncepte v Pythonu oz nasploh, te ne bo noben vprašal kolko let si že delal. Zaradi mene si lahko še v srednji šoli. Nič ne stane, če se prijaviš :).
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

saule ::

3p je izjavil:

pegasus je izjavil:

3p je izjavil:

Katere pa so (omejimo se na Slo) IT službe z "impactom".
Odvisno od tvoje definicije impacta... Na kakšen način želiš spremeniti svet?


Dobro vprašanje pravzaprav.

Vsekakor ne neuporabno sranje, ki ga producira večina IT podjetij. Nove platforme za prodajo reklam. Novi on-line portali za poneumljanje naroda. Ne 17. facelift verzija luči za novi model avta ali 3d smajliji za messaging app. Ne neki fuzz-buzz crap, brez katerega bi ljudje sicer boljše živeli, lahko pa z jim zaslužiš kup denarja.

Verjetno delo na produktih, ki dejansko izboljšujejo kvaliteto življenja? (Ampak ja, za dovolj € se verjetno lahko prepričaš, da pa je vsako delo točno to.)


Do sedaj edini job, kjer imam res občutek da nekaj delam kar bi lahko imelo impatc delam free of charge.

Količina denarja makes no difference. Je res sicer ja da je odvisno kako definiraš impact ampak da delaš na produktih ki promovirajo konzumizem in iz povprečnežov delajo še večje zombije zame ni pozitiven impact.

Rudolfo ::

Invictus je izjavil:

Vsaj eden ;).

Še kdo?



Yup :) .
Lp rudi

Dpool ::

Kako pa je kaj v SLO z Data Scientisti, ce mogoce pozna? Na slo-tech ni ravno veliko razpisov za to podrocje, morda tudi smatrajo da ne sodi sem.
Smo tukaj tudi "podhranjeni" kar se tice plac?

Veron ::

Tudi na tem področju. Kolega je po parih mescih hitro našel USA delodajalca in dela za soliden denar remote.

Invictus ::

Seveda, kaj misliš da na kakem IT področju dosegamo nemške plače?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dpool ::

No imate prav. Nisem se kaj prevec raziskoval kaksne so place sploh v primerjavi s programerji? Ni ravno ista stroka, vem, ampak opazam da je tudi iskan poklic v tem casu, vsaj v tujini (preko LinkedIn sem opazil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

jype ::

Dpool je izjavil:

No imate prav. Nisem se kaj prevec raziskoval kaksne so place sploh v primerjavi s programerji? Ni ravno ista stroka, vem, ampak opazam da je tudi iskan poklic v tem casu, vsaj v tujini (preko LinkedIn sem opazil).
Ja, zelo je iskan in bo v prihodnosti tudi vedno bolj. Tam, kjer ne iščejo "data science" profilov, v resnici nočeš delat tudi če si programer.

Vazelin ::

Hud naziv - data scientist:)
Whats your name?
Im Daniel.
Profession?
Data scientist.

Dpool ::

Who's your Data? :P

Dpool ::

jype je izjavil:

Dpool je izjavil:

No imate prav. Nisem se kaj prevec raziskoval kaksne so place sploh v primerjavi s programerji? Ni ravno ista stroka, vem, ampak opazam da je tudi iskan poklic v tem casu, vsaj v tujini (preko LinkedIn sem opazil).
Ja, zelo je iskan in bo v prihodnosti tudi vedno bolj. Tam, kjer ne iščejo "data science" profilov, v resnici nočeš delat tudi če si programer.



Hehe, hecno se slisi, ampak dejansko imas pomoje prav. Trenutno sem zaposlen kot programer, ampak me zelo zanima to podrocje in v prostem casu "studiram" malce online course v tem podrocju. Bi rekel, da res v Customer Related companies bi morali imeti podatkovne znanstvenike.

AndrejO ::

Vazelin je izjavil:

A je še kdo tule poleg Invictusa s petstotaka na dan?:D
500eur X ležernih 200 dni = 100k bruto letno

Da. Sicer malo manj kot 500/dan, ampak to človek vzame v zakup, če ni freelancer.

user4683 ::

Vazelin je izjavil:

A je še kdo tule poleg Invictusa s petstotaka na dan?:D
500eur X ležernih 200 dni = 100k bruto letno

Ni nas tako malo :) Zaradi sibkega dolarja trenutno dobim malenkost manj ampak sem ze nekaj casa full time, placan dopust, bolniske, oprema in povsem remote (1-2x letno placan on site za team building).

eric_cartman ::

Fantje vidim, da vas dosti dela remote. Kako pa kaj zadovoljite potrebe po socializaciji? Kam se date med delom?

Saj mogoče bi mi bilo fajn nekih par dni od doma delat. Ampak potem pa...Doma si manj produktiven. Pa druženje, ki ga tako zelo rabiš gre tudi rakom žvižgat.

flyko ::

Sam sem precej let delal od doma, z občasnimi obiski na sedežu podjetja (1x na teden - 1x na 14 dni,...). Komunikacija je potekala preko skypa, maila, telefona,... in nikoli ni bilo težav.
Če imaš prijatelje in družino ne vidim, zakaj bi bila socializacija problem.
Res pa je, da sem veliko krat dobil občutek, da sem malo "disconectan" od dogajanja v podjetju..., napredovali so ponavadi tisti, ki so bili on site in lezli v rit vodstvu (če temu rečeš socializacija, potem jo je res manj).

S samo produktivnostjo pa nikoli nisem imel problema, zadal sem si delovnik od 7 do 15 (največkrat do 16) in oddelal svoje, enako kot v podjetju. Še lažje mi je bilo, saj sem imel več miru in manj motilcev :)

Tody ::

Rudar oz podatkovni znanstvenik je že nekaj časa star poklic, če te ne velijo izredno številke in statistika ter če ne veš kaj R pomeni ne rini v to področje.

Če hočeš risat grafe in se mal igrat z SQL potem je to sicer super ampak to ni to :)
««
181 / 357
»»