» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
182 / 357
»»

Vazelin ::

Kakšen nivo nemščine imaš invictus. Jawohl, sehr gut pa to ali c nivo?

jype ::

eric_cartman je izjavil:

Meni na primer sede kava. Pa ne tista industrijska v 10 minutah. Ampak tako da s prijatelji poklepetam. Smo pač ko neke babje čenče. :D
No, vidiš, meni pa ne.

chort ::

Vazelin je izjavil:

A je še kdo tule poleg Invictusa s petstotaka na dan?:D
500eur X ležernih 200 dni = 100k bruto letno

Nekako tako kot si opisal, samo malo več € in malo manj dni :)). Remote od kjerkoli pač sva, ali pa on-site hkrati z lepšo polovico (s podobnim dealom) in psom.

Vazelin ::

Kaj pa ostalih 165 dni letno delaš? Chilaš ali nove tehnologije študiraš?

jype ::

Vazelin je izjavil:

Kaj pa ostalih 165 dni letno delaš? Chilaš ali nove tehnologije študiraš?
Kolesarim.

Mavrik ::

eric_cartman je izjavil:

Fantje vidim, da vas dosti dela remote. Kako pa kaj zadovoljite potrebe po socializaciji? Kam se date med delom?

Saj mogoče bi mi bilo fajn nekih par dni od doma delat. Ampak potem pa...Doma si manj produktiven. Pa druženje, ki ga tako zelo rabiš gre tudi rakom žvižgat.


Mi (tj. par remote workerjev) smo rešili to tako da smo najeli par pisarn in not vrgli kavomat ;) Strošek ni bil kaj velik (še posebej v primerjavi s tujimi plačami), je pa bil krasen offset za sedenje doma cele dneve in plac kjer imaš lahko sestanke.

Vazelin je izjavil:

A je še kdo tule poleg Invictusa s petstotaka na dan?:D
500eur X ležernih 200 dni = 100k bruto letno


Ni nas glih nič (je pa res da mamo verjetno malo večje davke ker smo redno plačani :) ). Pa še nemško ni treba znat ;P
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Ni nas glih nič (je pa res da mamo verjetno malo večje davke ker smo redno plačani :) ). Pa še nemško ni treba znat ;P

Nemec vse redno plača. Čeprav ni zadovoljen s tabo. Sam potem dobiš odpoved ;).

Kar se nemščine tiče, je pa več folka v Evropi (native), ki govori nemško kot angleško. Toliko v razmislek o velikosti trga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SmeskoSnezak ::

Kolega gre po dobri poti da dela ze manj kot 250 dni na leto in cena mu gre proti 500eur na dan. Jaz mu sledim, takoj ko koncam faks. Zna kdo priporocat kako dobro knjigo za Bash? Trenutno Powershell znanje pilim.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Kolko od 100 jurjev bruto vam ostane potem ko plačate davke?
250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?

SmeskoSnezak ::

Vazelin je izjavil:

Kolko od 100 jurjev bruto vam ostane potem ko plačate davke?
250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?

Moj kolega ma to redno sluzbo s kar nekaj bonitetami, od tega tud manj delovnih dni :)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Sam to morate imeti en nor skillset ha?

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Kolko od 100 jurjev bruto vam ostane potem ko plačate davke?
250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?

Pri normiranem spju okoli 80k

chort ::

Vazelin je izjavil:

Kolko od 100 jurjev bruto vam ostane potem ko plačate davke?
250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?

Davek je fiksen 4% do 100k€ (normirani s.p.), potem pa še prispevki, na koncu ostane nekje 90k€.

180 dni (ali še raje manj) na leto delam, ker več denarja resnično ne rabim, več prostega časa pa z lahkoto porabim.

pegasus ::

Vazelin je izjavil:

Sam to morate imeti en nor skillset ha?
Sploh ne ... Moraš samo uživati v tem, kar delaš. Vse ostalo je posledica.

SmeskoSnezak ::

pegasus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Sam to morate imeti en nor skillset ha?
Sploh ne ... Moraš samo uživati v tem, kar delaš. Vse ostalo je posledica.

Tako! ;) In se tudi uciti novosti.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Ja, učenje je del užitka.

Mavrik ::

Vazelin je izjavil:


250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?


Tu v Švici je bilo 252 delovnih dni v letu 2017. Saj v Sloveniji je podobno. Odbiješ 25 dni dopusta pa je :)

Vazelin je izjavil:

Sam to morate imeti en nor skillset ha?


Niti ne, je pa res da moraš delati za firmo ki nosi veliko denarja. Kar v Sloveniji ni pogosto :/ Ne moreš biti veliko plačan če firma ne dela dovolj prihodkov da da vsakemu 100k a ne? :)

Je pa res da se moraš malo potruditi okoli kariere - t.j. pogruntati kako srečaš čimveč ljudi s svojega biznisa in kako jim pokažeš kaj znaš. Meetupi, konference (še posebej predavanja) so dobro delovale za mene.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Kolko od 100 jurjev bruto vam ostane potem ko plačate davke?
250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?

4% davki, cirka 5% prispevki.

Mene pride še prevoz bivanje vsake 14 dni cirka 300-400 EUR.

Od 10k mesečno mi ostane tam 8k - 9k realno, z vsemi stroški, odvisno koliko sem pri stranki.

Raznih delovnih sredstev ala monitorjev, računalnikov, telčefonov niti ne štejem noter, ker bi jih tako ali tako imel, pa tudi mesečna amortizacija je zanemarljiva. Za 3,5k laptop je cirka 20 EUR.

Letos še ne vem koliko bom delal. Ampak zgleda bom glede na 100k limito fraj kake 3 mesece... Če ne bom kaj drugega pogruntal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nublet ::

Fantje, ima kdo kake izkušnje z delom na Irskem?

Gre se sicer za bolj senior pozicijo v razvoju v multinacionalki ki se ukvarja s telekomunikacijo.

Ponuja se mi šansa za selitev, pa bi rad čimveč informacij preden se začnem pogajati za številke, tkao da me zanima če ima kdo kaj izkušenj glede cen stanovanj, plače, prevoza in itd...

Tody ::

Mrzlo in drago

Smurf ::

Dublin je eno drazjih mest kar se tice najemnin, ne bi pa se strinjal, da je mrzlo. Sneg je tam silna redkost (pozimi gre redko pod 10).

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Dublin je eno drazjih mest kar se tice najemnin, ne bi pa se strinjal, da je mrzlo. Sneg je tam silna redkost (pozimi gre redko pod 10).


Če ni vsaj 4 mesece podnebja 30 stopinj + je mrzlo podnebje... idealna je kakšna Nova Zelandija tam ko je skoz okol 25-26... čeprav imam rad tudi 30+
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AndrejO ::

Nublet je izjavil:

Fantje, ima kdo kake izkušnje z delom na Irskem?

Gre se sicer za bolj senior pozicijo v razvoju v multinacionalki ki se ukvarja s telekomunikacijo.

Ponuja se mi šansa za selitev, pa bi rad čimveč informacij preden se začnem pogajati za številke, tkao da me zanima če ima kdo kaj izkušenj glede cen stanovanj, plače, prevoza in itd...

Bivanje je najdražja postavka in na njej večina ljudi obupa.

S konkretnimi vprašanji pa se mi lahko oglasiš na ZS, da ne bom opisoval itd-jev, ki te morda sploh ne zanimajo.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Če ni vsaj 4 mesece podnebja 30 stopinj + je mrzlo podnebje... idealna je kakšna Nova Zelandija tam ko je skoz okol 25-26... čeprav imam rad tudi 30+

Če je tole 25-26 stopinj, sem pa tud jaz papež ;).

goo.gl/e1YwoB

Kar se toče Irske, meni je predolgocajtna za moj način življenja. Ni hribov in snega... Lahko pa postaneš profesionalni alkoholik tam :)).

Bil tam (Belfast) 2 meseca na eni študentski izmenjavi in videl skoraj celo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Geho ::

eric_cartman je izjavil:

Fantje vidim, da vas dosti dela remote. Kako pa kaj zadovoljite potrebe po socializaciji? Kam se date med delom?

Saj mogoče bi mi bilo fajn nekih par dni od doma delat. Ampak potem pa...Doma si manj produktiven. Pa druženje, ki ga tako zelo rabiš gre tudi rakom žvižgat.

Men je pa ravno obratn. Pridm zjutri v službo in mi sodelavci presedajo že po eni uri in bi šu najraj domov, kjer imam najbolj mir, da lahko v miru delam. Druženje? Ne rabim. #introvertproblems.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če ni vsaj 4 mesece podnebja 30 stopinj + je mrzlo podnebje... idealna je kakšna Nova Zelandija tam ko je skoz okol 25-26... čeprav imam rad tudi 30+

Če je tole 25-26 stopinj, sem pa tud jaz papež ;).

goo.gl/e1YwoB

Kar se toče Irske, meni je predolgocajtna za moj način življenja. Ni hribov in snega... Lahko pa postaneš profesionalni alkoholik tam :)).

Bil tam (Belfast) 2 meseca na eni študentski izmenjavi in videl skoraj celo.

Belfast je bilo meni eno najbolj depresivnih mest (i guess imajo trenja tam svoje posledice), pa sem jih videl ze mnogo. Dublin in pa se posebej Cork sta mi bila bistveno boljsa.

c3p0 ::

Vazelin je izjavil:


250dni ali manj na leto delate samo zato, da se izognete večji obdavčitvi ali je kakšen globji razlog?


Ker to je nekje št. delovnih dni brez vikendov in praznikov.

MaCoFaCo ::

Tisti, ki uspete zaslužiti več kot 50k EUR na leto in imate normirani s.p. - kaj ni, da morate plačati poleg 4% fiksnega davka ter prispevkov še 22% DDV, če prekoračite 50k prometa na leto?

Invictus ::

Če delaš za tujino, potem ne...

Oz. bo po letu 2021.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MaCoFaCo ::

Se pravi 30k v Sloveniji in 40k v tujini, potem ni 22% DDV? 4% davek + prispevki?

jernejl ::

Pač dodaš na račun še 22% DDV.
Kupec si ga tako ali tako odbije - razen če delaš za fizične osebe, ampak slednje v IT ni ravno zelo pogosto.

Invictus ::

MaCoFaCo je izjavil:

Se pravi 30k v Sloveniji in 40k v tujini, potem ni 22% DDV? 4% davek + prispevki?

Preberi si kaj o DDV... Preden postavljaš vprašanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MaCoFaCo ::

OK, hvala na super odgovorih.

Vazelin ::

Kako se vam pa dopade free sadje v pisarni, tisti ki imate?

eric_cartman ::

Malo offtopic glede na debate zgoraj.. Pa vseeno zanimiv prispevek oz. oddaja.

Očitno je pri nas potreba po programiranju prevelika. Vendar država vseeno ne bi namenjala denarja v znanost.. Heba je to vse skupaj. Potem se pa čudijo, da pametni bežijo.

http://4d.rtvslo.si/arhiv/tocka-preloma...

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Sindikat organiziraj, ne?

eric_cartman ::

Truga je izjavil:

Sindikat organiziraj, ne?


To je nekaj kar sploh ne bi smelo obstajati..

Truga ::

... ker?

Invictus ::

Truga je izjavil:

... ker?

Gre v večini za plačilo članarin, ko pa rabiš storitev sindikata, se pa kao ne da.

Sindikate v današnji vlogi bi morali ukiniti, oz. sprejeti bolj rigorozno zakonodajo.

Npr. ko se v Nemčiji štrajka, sindikat za dneve štrajka zagotovi denar za plače, ne delodajalec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

eric_cartman je izjavil:

Očitno je pri nas potreba po programiranju prevelika.


Ocitno je programerjev dovolj, ce v oglasih najmanj kar napisejo je vsaj dve leti izkusenj. Še raje najmanj pet let.
Dokler jim ni treba uvajat zacetnikov pomeni da je programerjev dovolj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vazelin ::

"X-letne izkušnje na primerljivem delovnem mestu" so HRMjevski piar in fake news:)

Mavrik ::

Truga ::

Invictus je izjavil:

Truga je izjavil:

... ker?

Gre v večini za plačilo članarin, ko pa rabiš storitev sindikata, se pa kao ne da.

Sindikate v današnji vlogi bi morali ukiniti, oz. sprejeti bolj rigorozno zakonodajo.

Npr. ko se v Nemčiji štrajka, sindikat za dneve štrajka zagotovi denar za plače, ne delodajalec.

Saj sem reku da organiziraj svojega. Saj ti ni treba it v slabega.

Ker IT sindikat sploh se ne obstaja, lahko na svojih pogojih ustanovimo svojega.

Seveda se to ne bo zgodilo, ker je vecina ITjevcev zabitih ko sterna in so prepricani, da so nadljudje, ki pa res ne rabijo sindikata za to da jih delodajalec ne izkorisca, je pa tako kot v ostalih panogah jasno to res samo za pescico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Invictus ::

Truga je izjavil:


Seveda se to ne bo zgodilo, ker je vecina ITjevcev zabitih ko sterna in so prepricani, da so nadljudje, ki pa res ne rabijo sindikata za to da jih delodajalec ne izkorisca, je pa tako kot v ostalih panogah jasno to res samo za pescico.

Ja, je res. Se strinjam...

Pa tudi folk se niti ne bi včlanil vanj. Zakaj bi nekaj plačevali...

Sam se ne bom zafrkaval, ker sem peščica. A sem izkoriščan? Do neke mere sigurno. Ampak je plačilo za moje trpljenje precej visoko :D. Nekaj mora pa tudi firma zaslužit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

En offtopic joke, ki je bil vceraj na radiu :)

Pride IT direktor z novim BMW-jem na firmo, pa rece programer "Uuu, lep avto".
Pa direktor odgovori "No ce bos pridno hodil v sluzbo, pa dobr programiru, bom mel drugo leto se boljsga"

o3n3o ::

kunigunda je izjavil:

En offtopic joke, ki je bil vceraj na radiu :)

Pride IT direktor z novim BMW-jem na firmo, pa rece programer "Uuu, lep avto".
Pa direktor odgovori "No ce bos pridno hodil v sluzbo, pa dobr programiru, bom mel drugo leto se boljsga"


Podobno izkušnjo sem že imel, ko sem programiral za neko slovensko podjetje, recimo ji podjetje A. Preden sem začel delati pri njih sem imel 5 let izkušenj in 8 eur/h pri podjetju B. To je bilo tudi najvišje možno napredovanje za študenta. Ker nisem hotel iti preveč nizko sem s podjetjem A zmenil za 7 eur/h na kar so tudi pristali. Nato pa po dveh tednih vidim prvo študentsko nakazilo in urno postavko 5,4 eur/h.

Pišem HR oddelku, kaj se zdaj gredo. Pravijo naj se zmenim s šefom. Šefu sem omenil, on pa lepo: "Če ti ni všeč pa pejt". V istem trenutku sem pograbil stvari in šel. Kasneje pa ugotovil, da vse tako slabo plačuje, on se je pa vozil z 100k vredno Teslo in si kupoval nevemkakšne igračke.

Za dodatek, toliko mutnih poslov v tako kratkem delovnem času še nisem videl.

No zdaj imam lepo programersko 3k bruto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: o3n3o ()

Smurf ::

Sej to, da ima sef 100k vredno Teslo ni nic narobe. Narobe je to, da ti ni dal dogovorjenega zneska.

jype ::

Smurf je izjavil:

Sej to, da ima sef 100k vredno Teslo ni nic narobe. Narobe je to, da ti ni dal dogovorjenega zneska.
Narobe je tudi to, da nekateri nimajo izbire in morajo sprejeti vsako delo, ki ga dobijo, ker sicer stradajo.

Smurf ::

jype je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej to, da ima sef 100k vredno Teslo ni nic narobe. Narobe je to, da ti ni dal dogovorjenega zneska.
Narobe je tudi to, da nekateri nimajo izbire in morajo sprejeti vsako delo, ki ga dobijo, ker sicer stradajo.

Je res, ampak ce ima kaksen poklic soliden trg (ponudba/povprasevanje), je to poklic programerja.

xardas ::

V Ljubljani, zagotovo. Drugje, ne tako zelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()
««
182 / 357
»»