» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
180 / 351
»»

Vazelin ::

Deluje kot raztresen programer.:D

Mavrik ::

kingsix je izjavil:

Se mi je zdelo kot, da ni pomota, saj je "mesec" navedel večkrat..ampak ja.. možno :D


Plače se praktično povsod navajajo v letnih številkah, ne mesečnih. Da te ne bo čudilo ko boš na internetu videl višje številke ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Kako pa grete po povišico? Do vodilnega in rečete da ste v tem času dobili dovolj znanja in da mislite da ste več vredni kot pa ste bili? Predvsem vprašanje za junior pozicijo.

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Matko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se že dogaja, v ADKju v Hočah že zvišujejo plače, tudi v Talumu... sami od sebe, zato ker vedo kaj jih drugače čaka, ves sposoben kader gre v Magno

O kakšnem kadru in kakšnih % je govora?


Ne sicer IT, ampak govora je pa o 15%... ali okrog 150-160€ bruto... za tiste najslabše plačane.

No pa da vidimo, če to drži. Moj stric je zaposlen v ADK-ju. Sem se danes slišal malo z njim po telefonu. Plačo imajo 18. v mestu, torej naslednji ponedeljek. Bom napisal za kako povišico gre. Lahko pa opišem malo situacijo.

Plače so nizke in se gibljejo med 4,80€ bruto/h do nekje 5,20€ bruto/h. Z drugimi besedami od 845€ do 915€ bruto na mesec. Moj stric z 30+ let delovne dobe + da uvaja vse mladiče ima 4,80€ bruto na uro. Mladiči brez izkušenj in 0 dni delovne dobe imajo 4,80€ bruto/h. Stric se pritožuje, da mora non-stop neke nove učit, pa ne samo on, ampak vsi starejši z delovnimi izkušnjami, pa ne dobijo niti centa zraven plače, a mnogo od teh mladih po letu ali letu in pol pustijo službo, ker si najdejo s pridobljenimi izkušnjami boljšo plačano službo. Ko mu omenim, zakaj ne menja službe, če je nezadovoljen s plačo, mi odvrne, da je prisoten strah, kak bo pri novem delodajalcu, če bo redna plača, to ga najbolj skrbi. Ker v ADK je sicer mala, a redna. No to, da bo dal v Magno prošnjo mi je že tak povedal takrat, ko je bilo potrjeno. Ker v Magno ima zaupanje in da bo redna plača.

In tu vidim ravno problem. Če bi bila redna plača nekaj samoumevnega in bi se tiste, ki ne dajo plače podobno kot v Avstriji zaprlo v zapor za leto ali več, pol bi si tudi ljudje upali menjavati pogosteje službe. Pišem za starejše generacije. Sicer pa se vidi, da so mlajši dosti bolj feksibilni in jih ni strah menjati službe. In ko bo ta generacija starejših in izkušenih šla v penzijo, bo mnogo firm imelo težave, ker novih več nebodo učili stari prekaljeni izkušeni mački, ampak bo v delo uvajal nekdo, ki bo le 3 mesece delal v fabriki. In jaz komaj čakam ta dan, da se malo te požrešne podjetnike postavi na realna tla in prisili, da bodo več plačali izkušenega delavca, ker drugače bodo ostali brez delavcev.

V Talumu pa žal nobenega ne poznam, tako da nevem kakšne so plače v tej firmi. In kot sem že rekel. 18.12. napišem na forum kakšno povišico je deležna delavska klasa v ADK. Če bodo sploh dobili kaj. Ker stric mi je že pred 2 ali 3 meseci rekel, da se po firmi govori, da jim bodo dvignili plače za 30%, a niso še dobili niti centa. Lahko, da se samo širijo po firmi lažne informacije, da nebi preveč ljudi pustlo dela. Ker zadnje čase jih ogromno pušča in imajo že lepe probleme. Sploh je rekel, da je letos toliko reklamacij in popravkov ( minu firme ), kot jih je prej bilo v 3, 4 letih skupaj. To pa je predvsem posledica novih ljudi, kateri se učijo in kjer so napake nekaj čisto normalnega.

In še nekaj o dobičku ADK. Firma ADK ima cca. 600 zaposlenih, prometa 80-100 milijonov € in prikazanega dobička nekje 7-9 milijonov €. Realni oz. tisti pravi dobiček je še višji in del prekanaliziran v davčne oaze kot svetovalne usluge. Pri dobičku pa se ne sme samo gledati frima ADK, ampak še podjetje I.P.S. Namreč 4 enakovredni solastniki podjetja več kot pol dobička nakažejo na I.P.S. kot neke svetovalne usluge. In potem v Večer.com napišejo: ADK ima 3,5 milijone € dobička, ne povejo pa, da firma I.P.S. ima 0 zaposlenih, da so lastniki tega podjetja isti 4 lastniki kot v ADK d.o.o., da je dejavnost podjetja I.P.S. "drugo svetovanje" in da ima to podjetje 5,5 milijona € dobička in da se podjetje nahaja na isti lokaciji kot ADK d.o.o. Vse te podatke so edini raziskali in napisali v Reviji Manager, kjer so tudi vsi 4 solastnki in vsi 4 so med 100 najbogatejšimi v SLO. To sem tudi posredoval stricu, on pa dalje, tako da marsikdo ve v podjetju, da ADK raje prenese na drugo firmo velik del dobička, da se potem v poročilu vidi in časopisu, da imajo kao nizki dobiček, čeprav država zaradi tega ni nič oškodovana, ker ona pobere od obeh firm davek na dobiček. In takrat si v Bizi.si lahko preveril brezplačno te finančne podatke, danes so žal plačljivi. In to kar pišem je bilo še iz časa krize leta 2012, 2013, danes so definitivno in promet in dobički v podjetju ADK višji kot takrat. Tako, da gre za zelo dobro stoječo firmo z lepimi dobički in zelo slabimi plačami ( par 10€ več od minimalne ), a rednimi.

Mato989 ::

Geho je izjavil:

No jaz sem prvič pri nas dobil negativen odgovor za povišico, poleg tega pa še precej butast izgovor: če dam tebi več, moram tudi ostalim (kot da so plače javne in da se ne pogajamo vsak za sebe...).
V firmi vodilni mislijo, da smo ne vem kaka firma, ampak glede na opremo, ki jo dobimo za delo in glede na plače (ki vsaj zame niso kaj povprečne) smo precej klošarji oz. veliki reveži. Dela imamo toliko, da bi direktor zaposlil 10 novih ljudi, če bi jih dobil (sposobnih). Pa ne da bi bil sam nesposoben, praktično rešujem vsem v okolici probleme, svetujem in delam dodano vrednost (moji izdelki vem da se dobro prodajajo in da so strankam všeč, ker vedno dobim pohvalo) ampak plača pa 1900 bruto/mesec.
Delovnih izkušenj? Vse skupaj več kot 4 leta, znanja kar precej dobil v zadnjih 3 letih.
Kaki namigi kako se lotiti tega problema? Zagroziti z odhodom? Ker dobivam kar lepe ponudbe, ne samo iz tujine, tudi iz Slovenije za delo in počasi že težko zavračam...
Koliko se meni zdi normalna plača?
20.000 - 30.000 € bruto na mesec za junior developerja
40.000 - 60.000 € bruto na mesec za developerja, ki je samosotojen ali pa zna vsaj samostojno rešiti svoje probleme, je na svojem področju strokovnjak in zna sam postaviti rešitev od začetka do konca.
60.000 - naprej € bruto na mesec za senior developerja, ki ima še bolj napredno znanje, pozna ozadje delovanja tehnologij, ki jih uporablja in zna tudi samo razviti kompleksne rešitve. Je v pomoč drugim in na projektih lahko sodeluje kot technical lead.
Sam sebe štejem v drugo kategorijo, mogoče že delno v zadnjo kategorijo.
Nekje za mojo plačo bi pričakoval vsaj nekje 40.000€ bruto mesečno glede na to, da smo precej revna firma in da smo tudi v precej revni in požrešni državi. Pričakujem mogoče preveč?


TROLOLOL

Če bi napisane številke bile letne, bi še morda jemal resno... pokaži mi prosim plačilko za 60.000€ mesečno za IT zaposlenega v Sloveniji.... ma ne dovolj bo 30.000€... za začetek :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

technolog ::

A ste tupavi vsi? Saj je logično da je mislil na leto, ker ti je podal svojo trenutno plačo za referenco (1900 bruto na mesec, 22,8K na leto), kar bi ga postavlo v razred začetnika, pa še to komaj - to pa on osebno trdi da ni.

So pa te njegove številke tud za Slovenijo precej optimistične, vsaj v skladu z anketo o plačah, ki smo jo imeli nedavno. Men se zdi 1900 bruto na mesec kar lepa za bogih 4 leta izkušenj.

Mato989 ::

technolog je izjavil:

A ste tupavi vsi? Saj je logično da je mislil na leto, ker ti je podal svojo trenutno plačo za referenco (1900 bruto na mesec, 22,8K na leto), kar bi ga postavlo v razred začetnika, pa še to komaj - to pa on osebno trdi da ni.

So pa te njegove številke tud za Slovenijo precej optimistične, vsaj v skladu z anketo o plačah, ki smo jo imeli nedavno. Men se zdi 1900 bruto na mesec kar lepa za bogih 4 leta izkušenj.


A pol se je kar 3x+ zmotil... zanimivo :) Visoko usposobljen kader
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Matko ::

kamiKaZaA je izjavil:

prenese na drugo firmo velik del dobička, da se potem v poročilu vidi in časopisu, da imajo kao nizki dobiček, čeprav država zaradi tega ni nič oškodovana, ker ona pobere od obeh firm davek na dobiček.

Tole sploh ni res. Razni obvozi dobička, so zgolj zaradi večjega skupnega izplena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

Geho ::

kingsix je izjavil:

Geho.. 60k na mesec?... daj napiši kaj kadiš, ker to mora bit neka huda zadeva...da še mi poskusimo.

Ja očitno že preveč delam in se mi blede... happy now?

No jaz sem prvič pri nas dobil negativen odgovor za povišico, poleg tega pa še precej butast izgovor: če dam tebi več, moram tudi ostalim (kot da so plače javne in da se ne pogajamo vsak za sebe...).
V firmi vodilni mislijo, da smo ne vem kaka firma, ampak glede na opremo, ki jo dobimo za delo in glede na plače (ki vsaj zame niso kaj povprečne) smo precej klošarji oz. veliki reveži. Dela imamo toliko, da bi direktor zaposlil 10 novih ljudi, če bi jih dobil (sposobnih). Pa ne da bi bil sam nesposoben, praktično rešujem vsem v okolici probleme, svetujem in delam dodano vrednost (moji izdelki vem da se dobro prodajajo in da so strankam všeč, ker vedno dobim pohvalo) ampak plača pa 1900 bruto/mesec.
Delovnih izkušenj? Vse skupaj več kot 4 leta, znanja kar precej dobil v zadnjih 3 letih.
Kaki namigi kako se lotiti tega problema? Zagroziti z odhodom? Ker dobivam kar lepe ponudbe, ne samo iz tujine, tudi iz Slovenije za delo in počasi že težko zavračam...
Koliko se meni zdi normalna plača?
20.000 - 30.000 € bruto na leto za junior developerja
40.000 - 60.000 € bruto na leto za developerja, ki je samosotojen ali pa zna vsaj samostojno rešiti svoje probleme, je na svojem področju strokovnjak in zna sam postaviti rešitev od začetka do konca.
60.000 - naprej € bruto na leto za senior developerja, ki ima še bolj napredno znanje, pozna ozadje delovanja tehnologij, ki jih uporablja in zna tudi samo razviti kompleksne rešitve. Je v pomoč drugim in na projektih lahko sodeluje kot technical lead.
Sam sebe štejem v drugo kategorijo, mogoče že delno v zadnjo kategorijo.
Nekje za mojo plačo bi pričakoval vsaj nekje 40.000€ bruto letno glede na to, da smo precej revna firma in da smo tudi v precej revni in požrešni državi. Pričakujem mogoče preveč?

Še vedno čakam kak pametni odgovor!

111111111111 ::

technolog je izjavil:


So pa te njegove številke tud za Slovenijo precej optimistične, vsaj v skladu z anketo o plačah, ki smo jo imeli nedavno. Men se zdi 1900 bruto na mesec kar lepa za bogih 4 leta izkušenj.

Prosim? Fantje a delate na traku? To še za code monkeya ni.

@Geho: Zamenjaj firmo, očitno niso pripravljeni plačat tvojega znanja. Pojdi na trg in verjemi mi, da če si dober, boš kmalu dosegel številke, ki si jih napisal in lahko tudi presegel. To se da tudi v sloveniji, pri Celtri npr. so to čisto normalne številke, drugače bo treba pa spakirat in v tujino služit kruh.

OrkAA ::

Pameten odgovor bos najlazje dobil tako, da gres na razgovore v nekaj firm, poves svojo zeljo za placo in slisis njihov odziv. Ponudba/povprasevanje.

Jaz iz tega besedila ne znam ocenit kako sposoben razvijalec si. So pa placni razredi, ki si jih napisal, smiselni.

Utk ::

Tako je. Samo nabijanje kako naj bi moralo bit. Realno "developer" v Sloveniji ne dobi čez 3500 bruto. Vodja projekta pa.

Isotropic ::

Sam sebe štejem v drugo kategorijo, mogoče že delno v zadnjo kategorijo.

po 3-4 letih?

Mavrik ::

Utk je izjavil:

Tako je. Samo nabijanje kako naj bi moralo bit. Realno "developer" v Sloveniji ne dobi čez 3500 bruto. Vodja projekta pa.


V resnici je kar nekaj firm ki plačuje developerje več. Tudi take ki jih ne bi glih klical "senior".
The truth is rarely pure and never simple.

Mato989 ::

Mavrik je izjavil:

Utk je izjavil:

Tako je. Samo nabijanje kako naj bi moralo bit. Realno "developer" v Sloveniji ne dobi čez 3500 bruto. Vodja projekta pa.


V resnici je kar nekaj firm ki plačuje developerje več. Tudi take ki jih ne bi glih klical "senior".


Govori raje v %... koliko developerjev v Sloveniji od vseh dobi več kot 3.500€ bruto.... zelo zelo malo :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OrkAA ::

Mato989: Pred casom se je tu ze objavljala anketa na to temo.

https://datastudio.google.com/u/0/repor...

Isti podatki prikazani na drug nacin:

http://martinknapic.com/place-slovencev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Mavrik ::

Jp, ki kaže da je cca 30% anketirancev imelo > 3500EUR.
The truth is rarely pure and never simple.

moose_man ::

Od ljudi, ki delajo za SLO podjetje, je le 10% anketirancev imelo >= 3500 EUR.

Posvaril bi pred razvrščanjem v kategorije tipa junior-midlevel-senior. Na žalost si pod temi pojmi ljudje predstavljajo tako različne stvari, da so te kategorije čisto izgubile svoj pomen. Čuješ celo utvare, da nekdo neha bit junior takrat, ko iz vseh vetrov spacane rešitve začnejo slučajno delat, pa da si po 4 letih avtomatsko senior, pa ajejej.

Mavrik ::

Kaj pa ma to veze? Izjemno neumno se je omejiti na Slovenijo ko cela EU obupano išče progamerje.
The truth is rarely pure and never simple.

moose_man ::

Aja, šele zdaj mi je kapnilo da se ne govori o developerjih, ki delajo v SLO podjetjih, ampak o developerjih, ki živijo v SLO. Kar ima res več smisla. My bad!

Vazelin ::

Torej v slo je povprečje nekje 2k bruto po grafih.....

Utk ::

Mavrik je izjavil:

Jp, ki kaže da je cca 30% anketirancev imelo > 3500EUR.

Ne, od zaposlenih in zivecih v Sloveniji priblizno 10%, pa so tu not so tudi tisti, ki zivijo tu pa so morda zaposleni v tujini. Ti se ne rabis omejevat na Slo ce noces, ampak trenutno se o tem menimo.

Poleg tega ta anketa ni omejena na "developerje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Nublet ::

Vazelin je izjavil:

Torej v slo je povprečje nekje 2k bruto po grafih.....

Ni čudno da skozi jamrajo vodstva da ni usposobljenega kadra na trgu...

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Kaj pa ma to veze? Izjemno neumno se je omejiti na Slovenijo ko cela EU obupano išče progamerje.

Točno to.

Trenutno se da dobiti 100 EUR/uro...

Pa sem dobil občutek, da sem še premalo rekel, ker je potrdilo o zaposlitvi prišlo nazaj v 6 urah, brez nekega pogajanja.

Nemčija dobro plačuje :D.

Vazelin je izjavil:

Torej v slo je povprečje nekje 2k bruto po grafih.....

2k ni niti tedenska plača zunaj...

Seveda ne za začetnika, ampak za nekoga z dokazanimi rezultati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Isotropic ::

skoda k ni Mufasa več dejaven toliko

Invictus ::

Je, samo poznat ga moraš in poklicat ;).

On mi je dal par uporabnih nasvetov za Švabe... So pomagali, da sem dobil zelo fajn enoletno pogodbo...

Sam tukaj je cel kup pametnjakovičev, ki bolj kot on (ali jaz) vedo, kaka biznis klima in tarife so v Nemčiji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

kuk je pa mel exp, preden je šel gor?

trstenjak ::

Invictus je izjavil:

Je, samo poznat ga moraš in poklicat ;).

On mi je dal par uporabnih nasvetov za Švabe... So pomagali, da sem dobil zelo fajn enoletno pogodbo...

Sam tukaj je cel kup pametnjakovičev, ki bolj kot on (ali jaz) vedo, kaka biznis klima in tarife so v Nemčiji...

Samo to me zanima, če delaš remote ali si gori?

Invictus ::

Odvisno.

1x eno leto gor, zadnja leta sem hodil za 3 dni na 2 meseca.

Zdaj bom pol:pol...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Matko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se že dogaja, v ADKju v Hočah že zvišujejo plače, tudi v Talumu... sami od sebe, zato ker vedo kaj jih drugače čaka, ves sposoben kader gre v Magno

O kakšnem kadru in kakšnih % je govora?


Ne sicer IT, ampak govora je pa o 15%... ali okrog 150-160€ bruto... za tiste najslabše plačane.

No pa da vidimo, če to drži. Moj stric je zaposlen v ADK-ju. Sem se danes slišal malo z njim po telefonu. Plačo imajo 18. v mestu, torej naslednji ponedeljek. Bom napisal za kako povišico gre.

Sem danes bil pri stricu in si ogledal plačilno listo, prav tako tudi tiste iz prejšnjih mesecev. Namreč ADK ima na plačilni listi napisano urno postavko. In plača se je dvignila za točno 4,6% in kar več kot 90% ljudi ima slabe plače ( domala identične, razlike je max. 50€ neto ) in je sedaj dobilo povišico v višini cca. 37€ do 42€ bruto, kar znese okoli 25€ neto ( + / - ). Ni ravno, da bi v luft nekdo skakal, je pa nekaj in boljše kot nič. Pri takih slabih plačah se vsakih 10€ več pozna. In zgodil se je napredek v podjetju, prvič, da so sami od sebe dvignili plače. Tega dosedaj še nikoli niso naredili. Torej Magna počasi vpliva tudi na dvig plač, pa čeprav se ta dvig morda zdi mali, je bolj pomembno, da so sploh dvignili plače.

Drugače pa sem danes zvedel še nekaj. ADK bo bojda imel naslednje leto rekordno glede naročil. Že sedaj ima probleme z realizacijo, ker ima premalo delovne sile, da bi to izvedli, od naslednjega leta, pa naj bi bilo dosti več dela. Zanimiva bo predvsem jesen, ko bo Magna, katera že kar lepo raste ( ogromno stebrov je že postavljenih,... ), zaposlila prvih 400 ljudi. In bog ne daj, da jih vzamejo 50, 100, 150 ali 200 iz podjetja ADK. Prošenj bo tako ali tako dobila vsaj 300-400, glede na to, kar mi je stric vse povedal. In ADK je največ sranja povzročal Magni pri pridobivanju dovoljenj ( bil je glavni lobist proti Magni ) in sedaj ima Magna možnost za maščevanje >:D ( da bi čimveč ljudi iz ADK zaposlili ).

Vazelin ::

Kako je ime unmu podjetju IT, ko je šlo kao neki v stečaj in je bilo zelo na tv hvaljeno. Tip se je nekaj časa nazaj po TV hvalil kako poslujejo samo s tujino, v pisarnah majo guncance, pes se je sprehajal po pisarni, dopust je lahko neskončen...

matejm1994 ::

run2 ::

Še ime tedna na Val 202 je bil

https://val202.rtvslo.si/2017/07/glasuj...

kunigunda ::

Ma kdo kake izkusnje z delom v cosylabu ?

Geho ::

kunigunda je izjavil:

Ma kdo kake izkusnje z delom v cosylabu ?

Jaz sem delal pri njih nekaj časa. So zelo zahtevni glede kode in imajo dobre standarde. Zahtevajo veliko, plače so kolikor vem dobre (delal sem kot študent in nisem imel pritožb takrat), mentor je bil tudi ok. Nimam veliko pritožb čez njih.

Invictus ::

cosylab je že veliko podjetje, ki ima baje dobro urejeno administracijo.

Lahko pa pričakuješ tudi precej potovanj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nublet ::

Invictus je izjavil:

cosylab je že veliko podjetje, ki ima baje dobro urejeno administracijo.

Lahko pa pričakuješ tudi precej potovanj...

Verjetno švica - kitajska s slovenijo vmes.

Kolikor sem slišal o njih so ok, čeprav so mi bivši študentski kolegi omenjali da so bili precej zahtevni, ko so se dogovarjali za sodelovanje pri diplomski.

swdev ::

Mikro+Polo IT podjetje? Koliko je meni znano, se ukvarjajo s proizvodnjo laboratorijskih pripomočkov.

Jerry000 ::

Mikro+Polo ni IT podjetje.

SmeskoSnezak ::

Mikro+Polo je tehnolosko podjetje. :)
@ Pusti soncu v srce... @

Vanquish ::

da obudim malo to temo. Zanima me glede na izkusnje kaksni so kaj stroski zivljenja v Bruslju?
Odpira se ena moznost za mene freelancer - dopust + bolniške iste pravice kot zaposleni.
Letni prihodek cca 90.000€.

Ker nimam izkusenj s tem je vsak nasvet dobrodosel.

Veron ::

Dobrine so tam tam (v trgovini), storitve občutno dražje. S takim dohodkom boš živel vredu.
Ampak največji "problem" na katerega je kolega tam naletel (4leta je bil) so ljudje. Ogromno priseljencev.

S čim točno pa se ukvarjaš (če ni skrivnost - tehnologije)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Invictus ::

Bruselj ...

Mesto je svinjsko, sploh poleti. Je precej pomembno v kateri soseski živiš. Center je ves poscan. Najboljše soseske so na severu. Seveda je odvisno kje imaš delovno mesto in kako se boš vozil tja :). Boš že dal kak info...

25% populacije je arabske.

- Stroški so odvisni od lokacije. Ampak normalna najemnina je jurja. Zmeni se, pa čeprav za malo nižjo tarifo, da ti oni plačajo bivanje. Tujce se odira ko majmune pri najemu. Če boš sam iskal, pripravi cirka 4x najemnine denarja za vse stroške.
- Cene hrane so odvisne od štacune, ampak na našem nivoju. Tu ne boš bankrotiral.
- Pir se je dalo včasih dobiti tudi za 2 EUR. Sicer scalnica s hudim mačkom, ampak ajde :)).
- Da se najti tudi restavracije, ki imajo normalne cene...

Ne boš imel enakih pravic kot zaposleni. Belgijci imajo najhujšo zaščito delavcev sploh... Dovolj je, da se pokažeš v službi ;). Zato najemajo freelancerje.

Bil tam pol leta. V centru. Zanimiva izkušnja. Ne bi ponavljal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

Veron - Quality assurance

Invictus - kaj si mislil s 4x najemnine denarja za vse stroške?

gre se za službo pod okriljem EU institucij in pravijo, da imam prakticno vse enako kot zaposleni. 32 dni dopusta, bolniške in ve ostale pravice.
Dejansko imajo možnost zaposlitve ali freelancer - bruto plačilo pa je isto. Zaposlil se ne bi, ker mi je premala razlika v neto glede na trenutno plačo, razliko mi naredi freelancer.

Oni so tudi ponudili pomoč pri iskanju stanovanja/hiše, registracije, urediti vse za družinske člane itn.

Pa da ne bo pomote - dobil sem možnost, da se prijavim na določeno delovno mesto, ker izpolnjujem vse pogoje, kar še ne pomeni, da bi tudi bil izbran :D

saule ::

Veron je izjavil:

Ampak največji "problem" na katerega je kolega tam naletel (4leta je bil) so ljudje. Ogromno priseljencev.


Ti v Bruslju si seveda domačin ane?

Invictus ::

Vanquish je izjavil:


Invictus - kaj si mislil s 4x najemnine denarja za vse stroške?

1x - mesečna najemnina
1x - provizija agenciji. Privat ne boš dobil. Oz. težje.
2-3x - varščina
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Veron ::

saule je izjavil:

Veron je izjavil:

Ampak največji "problem" na katerega je kolega tam naletel (4leta je bil) so ljudje. Ogromno priseljencev.

Ti v Bruslju si seveda domačin ane?

Ah to ne. Nisi ravno razumel kaj sem želel povedat s tem. Domačini so izredno nastrojeni proti vsem tujcem (predvsem jug/vzhod)

dreambox2008 ::

Mene pa zanima, če ima kdo kak info koliko v slo dobi vodilni dev ops, ki bi poskrbel za prehod obstoječega sistema na docker + ureditev vseh deployev, git, bamboo, jenkins...

Trenutno sem zaposlen v tujini še, ampak bom prišel nazaj v slo. Podjetje je zelo uspešno, posluje večinoma s tujino. Trenutno imajo pravi mess pri samem sistemu in deployu in jim počasi stvari polzijo izpod nadzora, zato so me tudi sami kontaktirali za pomoč. Podjetje je na štajerskem koncu.

Vazelin ::

A je kje objavljena una anketa o plačah v IT?

Mavrik ::

V tem oddelku na vrhu :P
The truth is rarely pure and never simple.
««
180 / 351
»»