» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
62 / 351
»»

Mufasa ::



Tole pokažeš na razgovoru in odgovor, koliko je kandidat razgledan, imaš na dlani.

In potem naj bi te faks naredil vsaj razgledanega fahidiota...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

thramos ::

Mavrik je izjavil:

Standardne ure pomenijo da si 1/3 življenja v službi. Tak da je dokaj pomembno da tist ni brezveze.


No, no :) V službi si ponavadi samo okoli 40 let, vmes so vikendi, prazniki, dopusti in bolniške ... če doživiš 80 let, si s povprečno službo porabu samo kakšnih 1/10 življenja za delo. Koliko je to pomembno, je pa zelo relativno ... :D

BlueRunner ::

thramos je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Standardne ure pomenijo da si 1/3 življenja v službi. Tak da je dokaj pomembno da tist ni brezveze.


No, no :) V službi si ponavadi samo okoli 40 let, vmes so vikendi, prazniki, dopusti in bolniške ... če doživiš 80 let, si s povprečno službo porabu samo kakšnih 1/10 življenja za delo. Koliko je to pomembno, je pa zelo relativno ... :D

V vsakem primeru je številka takšna, da se IMO več kot samo poplača iskati in težiti k takšni službi, kjer delam stvari, ki me tudi drugače veselijo in na način, ki mi je v splošnem prijeten.

Če je vmes obdobje suhih krav in je potrebo vzeti pač tisto delo, ki je na voljo ter pri temu malo stisniti, pač ok. Ampak nikakor pa človek ne sme predolgo ostati v takšnem okolju. Samo kolikor je nujno potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

PrimozR ::

thramos upoštevaj še, da je obdobje službe tisti čas, ko aktivno služiš denar, torej je, razen če ne 'nakradeš' zajetnega kupa denarja in se kmalu upokojiš, tudi edino obdobje, ko si relativno enostavno privoščiš zapravljanje za stvari, ki jih uporabljaš v prostem času, bolj luksuzne izlete, itd. Veliko teh stvari gre tudi v penziji (s podoporo visoke penzije seveda), ampak nekaterih športnih izkušenj se pač enostavno ne moreš iti, ko si star 60+.

Za takšne stvari so najstniška in študentska leta še bolj primerna, ampak takrat smo bolj ko ne broke.

kitaj ::

thramos je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Standardne ure pomenijo da si 1/3 življenja v službi. Tak da je dokaj pomembno da tist ni brezveze.

No, no :) V službi si ponavadi samo okoli 40 let, vmes so vikendi, prazniki, dopusti in bolniške ... če doživiš 80 let, si s povprečno službo porabu samo kakšnih 1/10 življenja za delo. Koliko je to pomembno, je pa zelo relativno ... :D

No, v navedenem primeru bolj drži Mavrikova ocena, kar pa niti ni tako pomembno.
Bolj pomembno je dejstvo, da ti škafa vode (čas ki ga preživiš v službi) na glavo ne zlijejo naenkrat, ampak ti ga na glavo spuščajo po kapljicah.

Spura ::

Mufasa je izjavil:



Tole pokažeš na razgovoru in odgovor, koliko je kandidat razgledan, imaš na dlani.

In potem naj bi te faks naredil vsaj razgledanega fahidiota...
Aja, ker itak vsi delamo web pages, pa itak vsi uporabljamo NoSQL baze in server side javascript, ker so to ocitno najboljse tehnologije.

jype ::

Spura> ker so to ocitno najboljse tehnologije.

A poznaš boljše?

ZaphodBB ::

Spura je izjavil:

Mufasa je izjavil:



Tole pokažeš na razgovoru in odgovor, koliko je kandidat razgledan, imaš na dlani.

In potem naj bi te faks naredil vsaj razgledanega fahidiota...
Aja, ker itak vsi delamo web pages, pa itak vsi uporabljamo NoSQL baze in server side javascript, ker so to ocitno najboljse tehnologije.

Hja očitno si dovolj razgledan, da veš za kaj se gre na sliki. Sedi 5, mission accomplished.

Spura ::

jype je izjavil:

Spura> ker so to ocitno najboljse tehnologije.

A poznaš boljše?

A ti znas pokazat, da so te boljse od ostalih? Nism jst tisti, ki drugim poriva technology stack, in potem pravi da bi vsi morali vedeti za kaj gre, drugace so nerazgledani. Veliko ljudi ne pozna NoSQL baz in node.js, pa zaradi tega se niso slabi programerji. In v koncni fazi je najvec projektov v Sloveniji na osnovi MySQL/Oracle/DB2/PostgreSQL ter Python/PHP/Java/ASP.NET.
Poleg tega ta cela ideja temelji na tem, da folk samo webpages dela. Porini tale pildek enmu ki programira specialen software za custom hardware ali pa VHDL za FPGA. Let's see how much shit do they give about Node.js. Ali pa smart phone programerji. Itd.

Jst sm pa tudi osebno proti temu technology stacku, ker je Javascript zanic oziroma zgleda kot nekaj kar si je zmislil nek student za seminarsko nalogo. Zdej so sicer zgradil komplicirane sisteme, VMje in DSLje zanj kar je nekaj za kar imajo americani zelo dober izraz: "it's just polishing a turd".

Isotropic ::

kot da bi cel svet delal webpage ja:D
javascript jezik je bil pa dizajniran v enem tednu se mi zdi...

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Priporoča kdo kako literaturo, ki se dotika celovitega načrtovanja informacijskih sistemov s prednostmi in slabostmi različnih tehnologij in pristopov?

jype ::

Spura> A ti znas pokazat, da so te boljse od ostalih?

Seveda ne, saj jaz ne pravim, da so.

Spura> Poleg tega ta cela ideja temelji na tem, da folk samo webpages dela.

Ja ampak če iščeš web developerja, potem nekako nimaš veliko izbire glede tega, kaj ga boš spraševal.

Spura> Jst sm pa tudi osebno proti temu technology stacku,

Fino, js pa ne maram sliv.

pukyplay ::

Kolk so sedaj plače v Ljubljani za delo sistemskega administratorja oz inženirja?

jype ::

Od minimalca naprej, odvisno od zahtevnosti dela in sposobnosti pogajanja.

1500 neto niti ne bi smelo biti preveč redko.

pukyplay ::

thx, kako je pa kaj v outsourcing firmah (SNT,...), se ze pozna kaj sodelovanje z drzavo? Kako je z zaposlovanjem tam,plače OK?

ZaphodBB ::

V teh firmah nikol ni blo bohve kaj, sedaj je pa še manj.

WarpedGone ::

SNT?

<koda>
COMMIT;
COMMIT;
--COMMIT;
<koda>


V tistem momentu sm sprevidel, da nism najslabši programer na tem svetu.
Zbogom in hvala za vse ribe

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

barakus je izjavil:

Aha, zanimivo. No, jaz bom še malo premislil in postavil svojo ceno, kakšna firma so prepuščam njim, da se odločijo.

LeQuack, kaj pa moje vprašanje glede kalkulatorja?


Torej imel sem malo prostega časa in sem se poigral z nekaj zanimivi tehnologijami ter dal tale kalkulator na splet. Če ima kdo kaj veselja naj se malo poigra ali naredi zase izračun, mogoče se najde kak hrošč ali pa komentar.

Link (gostuje na Google App Engine):
http://spizracun.appspot.com/


Kako stvar zgleda:



Kaj je fora tega skupka številk:

Se pravi včasih nočeš biti redno zaposlen, potem je s.p. skoraj edina alternativa, vse ostalo je ponavadi preveč obdavčeno. Problem je torej kakšno urno postavko dati, koliko ur oddelati dnevno ter koliko ti na koncu meseca ostane, podobno kot pri neto znesku rednega dela. Naredimo lahko izračun, koliko bi preko s.p. dobil na koncu meseca ven, ob upoštevanju neke urne postavke, recimo 20€/uro, ki je tudi privzeta vrednost v kalkulatorju. Upošteval sem izračunal za eno celo leto, plus to da so vmes prazniki, neka simbolična bolniška ter dopust, saj moraš te stvari vračunati vnaprej, ker se ponavadi plačajo samo ure, ki jih oddelaš (za razliko od rednega dela). Zato moraš urno postavko imeti višjo, kot bi se ti mogoče sprva zdela, da si lahko pokriješ te izpade.

Najbolj važne so tiste cifre čisto spodaj, ki so preračunane čez celo leto, s tem da sem za obliko s.p. vzel normirance, to pomeni da ti država avtomatična prizna 25% stroškov, v nasprotnem primeru bi moral voditi sam odhodke, kar pa seveda zakomplicira in najbrž tudi podraži računovodstvo. Te cifre so nekako enake neto znesku, ki bi jih dobil pri rednem delu, več ali manj. So pa potem pri rednem delu še druge stvari, kot so regres, nagrade, božičnice, daljše bolniške in podobno, ki ti lahko zvišajo neto, oziroma ti ga znižajo pri s.p. obliki dela, te stvari lahko doda pod kategorijo ostali stroški, da je končni znesek bolj primerljiv.


Sem še malo posodobil zadevo, da se da sedaj izbrati izračun po urah na dan, po urah na mesec ter s pavšalnim zneskom.
S&T pa ima kolikor vem tam čez 300 ljudi, tako da najbrž niso sami asi.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Tody ::

WarpedOne ti ne veš nč,... mogoče en commit ne užge :) Tretji je pa zato tam da če mu kdo reče da ni komitov da lahko odkomentira :D

pukyplay ::

Se nekaj neumnih vprasanjn,ce je slucajno kdo bolj pravno podkovan. Konkurencna Klavzula,bojda ne velja ce ni naveden znesek nadomestila v pogodbi,uveljavlja se pa samo ce si konkurenca podjetju? Ali je potrebno obvestiti koga v podjetju ce bi rad odprl popoldanski SP,ki ni v isti panogi kot podjetje v katerem delas?

jype ::

pukyplay> Ali je potrebno obvestiti koga v podjetju ce bi rad odprl popoldanski SP,ki ni v isti panogi kot podjetje v katerem delas?

Pametno se je o tem pogovoriti vnaprej in če komplicirajo, zavrniti ponudbo za delo.

Isotropic ::

rabis privoljenje delodajalca ja

poweroff ::

Torej, da, načeloma naj bi konkurenčna klavzula veljala samo, če prejemaš ustrezno nadomestilo. Nekaj sodb sodišč je že bilo glede tega. Ker če jo kršiš, moraš vrniti to nadomestilo. (To je ta tim. "kazen".)

Če bi rad odprl s.p., ki ni v isti panogi kot podjetje in podjetju ni konkurenčen ne rabiš nobenega soglasja. Mislim, da celo ne rabiš obvestiti (morda v javnem sektorju), je pa smiselno, da to storiš.

Primer: kot s.p. bi se ukvarjal s pleskanjem, delaš pa kot programer v računalniškem podjetju. Jasno je, da tukaj ne rabiš nobenega soglasja obstoječega delodajalca.
sudo poweroff

pukyplay ::

hvala za odgovor :)

Recordman ::

pukyplay je izjavil:

Se nekaj neumnih vprasanjn,ce je slucajno kdo bolj pravno podkovan. Konkurencna Klavzula,bojda ne velja ce ni naveden znesek nadomestila v pogodbi,uveljavlja se pa samo ce si konkurenca podjetju? Ali je potrebno obvestiti koga v podjetju ce bi rad odprl popoldanski SP,ki ni v isti panogi kot podjetje v katerem delas?



Ne mešaj konkurenčne klavzule s konkurenčno prepovedjo.

Za prvo recimo velja, kot si napisal, ampak ona se uporablja za čas PO prekinitvi delovnega razmerja, če podjetje ne želi, da bi odšel delat h konkurenci. V zameno za ta izgubljen dohodek pa ti mora plačevat nadomestilo, lahko bi rekel neke vrste plačilo za nedelo.

K. prepoved na drugi strani govori o delu za konkurenčno podjetje (oz. opravjlanje podjetju konkurenčne dejavnosti) za čas trajanja delovnega razmerja, torej tudi za tvoj primer odpiranja popoldneskega s.p. Za detajle bi moral pokazat svojo pogodbo in navesti s čim se misliš ukvarjat in kdo bodo tvoje stranke. Čez palec pa velja, da če s tem ne hodiš v zelje delodajalcu, načeloma ne bi smelo biti problema. Kot vedno pa tudi tu kaže igrati z odprtimi kartami in o svoji nameri obvestiti delodajalca.

pukyplay ::

To se pravi ne bi smel delati za podjetje, ki jima iste dejavnosti registrirane kot podjetje kjer si zaposlen.Ter hkrati ne bi smel biti neposredna konkurenca. Mislim da ni problem,moram pa bolj podrobno prebrat kaj tocno imam v pogodbi,po spominu pa mislim da ni nic posebnega.
Drugace glede odnosa,je pa tako da delodajalci niso fer,vsi bi samo da zastojn delas nadure,...za dopust moram pa vedno prosit,da ga dobim...

tony1 ::

Če v pogodbi nimaš konkurenčne prepovedi potem tvoj popoldanski s.p. nikogar nič ne briga.

Seveda je stvar dobrih odnosov, da je tvoj nadrejeni o tem obveščen (in normalen šef ne bo nič kompliciral glede tega), če pa ti že tako niso najboljši, pa pač bodi tiho... Pravno ti nihče nič ne more, resna firma pa se male konkurence enega popoldanskega s.p.ja nikakor ne bo ustrašila... Vsaj predstavljam si, da se podjetje ukvarja z drugačnim segmentom strank, kot pa ti... ;)

Invictus ::

Sam niti nočem delati web pagov. Je precej drugih področij, kjer manjka ljudi in so plače boljše.

Kako boš konkuriral študentov, ki delajo page za gajbo pira ?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gandalfar ::

Invictus je izjavil:

Sam niti nočem delati web pagov. Je precej drugih področij, kjer manjka ljudi in so plače boljše.

Kako boš konkuriral študentov, ki delajo page za gajbo pira ?!?!


Tako, da bom kdaj celo support nudil.

Isotropic ::

podpora gor ali dol, place so visje kje drugje. sploh, ker se za web page dostikrat samo nastavi joomlo ali kaj podobnega (poznam se ene par, sam sem pozabil imena), cesar pa ne mores lih zaracunat v zlatu...
sam jih tudi nocem delat, sem bil pa svoje case (srednja sola, zacetek faksa) kar nor na to.:D

Zgodovina sprememb…

Spura ::

poweroff je izjavil:


Če bi rad odprl s.p., ki ni v isti panogi kot podjetje in podjetju ni konkurenčen ne rabiš nobenega soglasja.

tony1 je izjavil:

Če v pogodbi nimaš konkurenčne prepovedi potem tvoj popoldanski s.p. nikogar nič ne briga.

Kolikor jst vem moras dobit soglasje za poljubno drugo zaposlitev (s.p. ali drugace). Ocitno so tle nejasnosti kaj je konkurecna klavzula. Konkurencna klavzula je aktivna sele po koncu zaposlitve in njen namen je preprecevanje tega, da bi lahko clovek sel neposredno h konkurenci. Torej, ce bi konkurenca hotela spizdit kljucnega cloveka, bi s placevanjem nadomestila firma to preprecila. Ce clovek ni kljucen, potem firme vecinoma ne bodo uveljavljale te klavzule.
Konkurencna klavzula ne rabi preprecevat cesarkoli tekom zaposlitve, ker kot sem zgoraj napisal, mora clovek itak dobit dovoljenje za poljubno drugo delo med zaposlitvijo samo.

tony1 ::

Spura je izjavil:


Kolikor jst vem moras dobit soglasje za poljubno drugo zaposlitev (s.p. ali drugace).


Ja, od koga pa, človek božji? Pojdi odpret s.p. in čao... Misliš, da te bo kdo vprašal po soglasju delodajalca?

Delam v firmi, ker ima cel kup sodelavcev s.p.je (in ker so vsi v ITju si lahko zamisliš, kaj popoldne počnejo :)), pa to firme nič ne tangira, preprosto zato, ker firma dela na velikih projektih, s.p.jevci pa popoldne na mikro projektih. In si preprosto ne morejo biti konkurenčni... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Spura ::

Zato, ker tvoja firma ne tezi, se ne pomeni da nimajo te moznosti, ravno tako kot to, da me policaji ne ustavljajo, ker vozim 55, ne pomeni, da nimajo podlage za to, ce bi hoteli.
A vam res ni jasno, zakaj bi firme lahko bile proti temu (hint, nima veze s konkurenco - kot sm ze povedal)

jype ::

Spura> mora clovek itak dobit dovoljenje za poljubno drugo delo med zaposlitvijo samo.

Na podlagi česa pa _mora_?

LeQuack ::

Glavni delodajalec ti plačuje tvoje prispevke, na podlagi tega se pri s.p.-ju plačuje samo pavšal, medtem ko bi pri polnem s.p. moral sam plačevati prispevke. Tako da sklepam, da na podlagi tega potrebuje delavec tudi soglasje, saj si kot s.p. brez prispevkov lahko dosti bolj konkurenčen oz. lahko ponudiš nižjo ceno.
Quack !

ZaphodBB ::

Glavni delodajalec ti plačuje tvoje prispevke, na podlagi tega se pri s.p.-ju plačuje samo pavšal, medtem ko bi pri polnem s.p. moral sam plačevati prispevke. Tako da sklepam, da na podlagi tega potrebuje delavec tudi soglasje, saj si kot s.p. brez prispevkov lahko dosti bolj konkurenčen oz. lahko ponudiš nižjo ceno.


Na podlagi tega ima delodajalec delavca na voljo osem ur na dan pet dni v tednu. Hvala bogu je to pri nas bolje urejeno kot recimo v 'Meriki, kjer si pa res lahko špogajo tak sužnjelastniški odnos.

jype ::

Ampak delodajalec nima nič s tem, da jaz zvečer pred televizijo štrikam štumfe (in jih legalno prodajam kot s.p.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tody ::

Nekdo se bi lahko usedel na to da zaradi popoldanskega dela v tvoji glavni (prvi) službi peša produktivnost, ker se pač ne spočiješ pravilno. Drugače pa zgodba s prispevki pade, takoj ko recimor narediš d.o.o. z več lastniki / partnerji. Tko da to lih ne more neki dost vode držat. Prav tako dvomim da te lahko tožijo razen če imaš v pogodbi napisano, da pač ne smeš nič drugega delat.

jype ::

Tody> Nekdo se bi lahko usedel na to da zaradi popoldanskega dela v tvoji glavni (prvi) službi peša produktivnost, ker se pač ne spočiješ pravilno.

To je seveda popolnoma neodvisno od "popoldanskega" s.p. ker se lahko zgodi tudi nekomu, ki hodi na fitnes.

Lion29 ::

jype je izjavil:

Tody> Nekdo se bi lahko usedel na to da zaradi popoldanskega dela v tvoji glavni (prvi) službi peša produktivnost, ker se pač ne spočiješ pravilno.

To je seveda popolnoma neodvisno od "popoldanskega" s.p. ker se lahko zgodi tudi nekomu, ki hodi na fitnes.


definitivno ne...fitness in psihološko delo sta dve različni stvari... s športno aktivnostjo se ponavadi zbistriš in spočiješ možgane...

in če je delodajalec kaj pameten, ti seveda tega ne bo dovolil. Sem imel že kar nekaj podobnih situacij in je delodajalec zahteval, da se jaz primerno odpočijem da sem drugi delovni dan ustrezno produktiven...v nakaldanje in v razne pravljice, da zaradi mojih popoldanskih aktivnosti produktivnost ne pade, ne verjame nihče od pametnejših delodajalcev.

Pri enem podjetju so šli tako daleč, da so skenslali nadure... tudi če smo imeli kake ostre roke... ker narediš veliko več (in kvalitetneje) če si ustrezno spočit.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Lion29> s športno aktivnostjo se ponavadi zbistriš in spočiješ možgane...

A s štrikanjem pa ne?

Lion29 ::

seveda... tvoj point?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Da to, ali prihajaš na delo utrujen ali spočit, ni odvisno od tega ali opravljaš kakšno pridobitno dejavnost, registrirano ali pa ne.

Lion29 ::

omg

od cesa pa je odvisno?

se pravi ti hoces meni povedat, da ce programiras v sluizbi pod stresom 8h in.... se doma lepo odpocijes...

bos delal drugi dan ISTO PRODUKTIVNO kot ce programiras v sluzbi 8h pod stresom in prides domov in se doma programiras 5h (pod stresom) ?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Lion29> se pravi ti hoces meni povedat

Ne.

Hočem ti povedat, da če boš celo noč gledal filme boš zjutraj zaspan ne glede na to, ali imaš registriran s.p. za popravljanje centralnih kurjav, ali pa ga nimaš (in da zato nima nikakršnega smisla, da bi moral delodajalec imeti besedo pri tem, ali ti kakšno dejavnost izven delovnega časa dovoli oziroma prepoveduje, razen v primerih, ko je to upravičeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

LeQuack ::

Jaz sem sicer za prosto odločanje, tako da ne vidim zakaj nekdo ne bi smel opravljati dve dejavnosti. če se mu zahoče. Sem pa proti diskriminaciji glede prispevkov, saj zaradi bi morali zaradi konkurenčnosti pogoji enaki za vse, se pravi bi morala biti višina prispevkov odvisna od zaslužka iz dejavnosti, tako kot je to pri polnem s.p., vse pa bi bilo seveda neodvisno od delodajalca.
Quack !

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Glavni delodajalec ti plačuje tvoje prispevke, na podlagi tega se pri s.p.-ju plačuje samo pavšal, medtem ko bi pri polnem s.p. moral sam plačevati prispevke. Tako da sklepam, da na podlagi tega potrebuje delavec tudi soglasje, saj si kot s.p. brez prispevkov lahko dosti bolj konkurenčen oz. lahko ponudiš nižjo ceno.


Slabo sklepaš. Delodajalec te plačuje za 40 ur na teden. Ostalo je tvoj čas. Kaj počneš takrat, ni njegov problem.

Če pa noče da popoldne fušaš, naj pa poveča plačo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

... in če ne dosegaš rezultatov (iz kakršnegakoli razloga), bo dober delodajalec to uredil, tako ali drugače.

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Glavni delodajalec ti plačuje tvoje prispevke, na podlagi tega se pri s.p.-ju plačuje samo pavšal, medtem ko bi pri polnem s.p. moral sam plačevati prispevke. Tako da sklepam, da na podlagi tega potrebuje delavec tudi soglasje, saj si kot s.p. brez prispevkov lahko dosti bolj konkurenčen oz. lahko ponudiš nižjo ceno.


Slabo sklepaš. Delodajalec te plačuje za 40 ur na teden. Ostalo je tvoj čas. Kaj počneš takrat, ni njegov problem.

Če pa noče da popoldne fušaš, naj pa poveča plačo.


Saj meni je jasno zakaj plačuje, hotel sem samo poudariti, da imaš na podlagi tega lahko kot s.p. precej nižje prispevke.
Quack !

Lion29 ::

jaz pa (pa tudi ostali) kot delodajaec nisem za to.
jaz kot delodajalec zelim od delavca, da je maksimalno produktiven...(zato ga tudi placujem)

tako seveda pricakujem od delavca, da bo naspan in spocit...ker zal njegova dejavnost po sihtu vpliva na dejavnost na sihtu...

ce bo opravljal drugo delo, sploh v isti branzi (torej psihicno izcrpljujoce) ne bo enako produktiven..popolnoma logicno...

ker pa se nimam pravice neki vsajat v njegovo privatno zivljenje, bom moral to drugace resevati... torej z nekim merjenjem produktivnosti in micromanagentom...

ce ima nekdo popoldansko obrt (ki psiholosko izcrpa) je seveda eliko vecja verjetnost, da bo drugi dan v sluzbi nespocit...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
62 / 351
»»