» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
61 / 352
»»

kunigunda ::

Ravno pri googlu ni tko. Ko sem hodil na razgovore v svico sem videl da imajo zelo akademski pristop in sem odstopil.

Mufasa ::

Povprečje je, kot si rekel LeQuack. Tudi IT sektor pri nas je deloma v recesiji, na razgovorih je polno kandidatov in za 5+ let izkušenj brez headhuntinga boš težko dobil zelo veliko čez 1300neto, če sploh. Dosti pride predvsem s.p.jev, freelancerjev, ki so tako pot pustili leta nazaj in se kot strokovnjaki drago prodajal kot consulting, sedaj pa tudi njihov pool strank upada, tako iščejo začasno redne zaposlitve za nedoločen čas.

BlueRunner ::

kunigunda je izjavil:

Ravno pri googlu ni tko. Ko sem hodil na razgovore v svico sem videl da imajo zelo akademski pristop in sem odstopil.

Kaj je to "akademski pristop"?

Isotropic ::

da se moras ukvarjat dosti tudi z dokumentacijo, ne pa samo s kodiranjem.
pomoje. alpa da je zelo fajn met doktorat.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Isotropic je izjavil:

da se moras ukvarjat dosti tudi z dokumentacijo, ne pa samo s kodiranjem.
pomoje. alpa da je zelo fajn met doktorat.

Po tvoje. Vendar pa me bolj zanima kaj je kunigunda dejansko izkusil (iz njegovega zornega kota).

-valvoline- ::

Minister obljubla močno krčenje izdatkov za IT sektor.Veselo bo.

LeQuack ::

Saj je že zdaj. :)
Quack !

-valvoline- ::

V Slo dobrih 30-40% denarja za SW in vzdrževalnih pogodb je vezanih na proračun. Oho,kako se bo šele tu začelo rezat.
;((

jype ::

Dobr si si tole zmislu :)

-valvoline- ::

jype je izjavil:

Dobr si si tole zmislu :)

Ministrova izjava,v SLO je IT sektor umetno prenapihnjen ra račun javnega sektorja,podatke je sam minister posredoval,še prejšni minister je tole javno priznal.

Zgodovina sprememb…

jype ::

-valvoline-> Ministrova izjava,v SLO je IT sektor umetno prenapihnjen ra račun javnega sektorja,podatke je sam minister posredoval,še prejšni minister je tole javno priznal.

Kaj pa ministri vejo, s čim se zasebni sektor ukvarja? Saj ga sploh še videli niso od blizu.

Isotropic ::

eh saj je bilo par strani nazaj o firmah, ki dobijo 80% prihodkov od drzave...

-valvoline- ::

Vejo da so zaslužki za podobno opravljeno delo ali storitev zasebni vs javni sektor 1:100.
Še sami politiki z Golobičem na čelu so rinil v IT področje,čeprav mogoče še računalnika ne znajo prižgat.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Kaj pa ministri vejo, s čim se zasebni sektor ukvarja? Saj ga sploh še videli niso od blizu.


Glede na to, da ga najemajo in plačujejo, bi rekel, da več kot npr. ti., ki nimaš nobenih informacij o odnosu med njima.

jype ::

-valvoline-> Vejo da so zaslužki za podobno opravljeno delo ali storitev zasebni vs javni sektor 1:100.

V korist zasebnega.

loki3000> eh saj je bilo par strani nazaj o firmah, ki dobijo 80% prihodkov od drzave...

Ja. Ta podjetja se bodo skrčila skoraj toliko, kolikor se bodo skrčili izdatki države.

thramos> Glede na to, da ga najemajo in plačujejo, bi rekel, da več kot npr. ti., ki nimaš nobenih informacij o odnosu med njima.

Supervizor ftw.

LeQuack ::

Še ena smešna pripomba iz nekega članka:

...
Dva milijona letno
Prostori podjetja Santera v Grosupljem niso nič posebnega, sistemskega centra zaradi varnosti niso smeli posneti, spominja pa na katero koli tehnologijo informacijskega podjetja. Santera od ministrstva za nadzor sistema, ki je v lasti ministrstva, dobi skoraj dva milijona evrov na leto, vključeno je tudi vzdrževanje.

Ekipa si je ogledala tudi lokalno skladišče rezervnih delov za zagotavljanje odprave teh napak na terenu. "Skladišče res imajo, na nekaj kvadratnih metrih, na policah pa oprema, za katero težko rečemo, da po vrednosti sega v stotisoče evrov. Več bi je našli v marsikaterem računalniškem servisu," poroča novinar.
...
Precej ceneje, če bi jih na MNZ-ju zaposlili sami
V Santeri za MNZ dela 11 informatikov ali elektrotehnikov z višjo ali visokošolsko izobrazbo. Te usposobijo v šestih mesecih, povprečno pa na mesec izdajo 40 delovnih nalogov na mesec za vzdrževanja komunikacijskega omrežja.

Če bi država zaposlila 11 informatikov s plačo ministra, ki je zdaj zanesljivo nimajo, bi porabili 60 tisoč evrov mesečno in ostal bi več kot milijon evrov na leto za vzdrževanje in rezervne dele, ki stanejo od nekaj sto do nekaj tisoč evrov, na sistemu pa jih ne menjajo ravno pogosto. Na ministrstvu se do zdaj še niso vprašali o tej možnosti.
...

Članek:
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kaj-d...

Problem je, da zaradi kolektivnih pogodb javnega sektorja ne bi mogel imeti takega plačnega razreda, kot ga ima minister, ampak bi bil obsojen na najbrž še manjšo plačo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jype ::

LeQuack> Problem je, da zaradi kolektivnih pogodb javnega sektorja ne bi mogel imeti takega plačnega razreda, kot ga ima minister, ampak bi bil obsojen na najbrž še manjšo plačo.

Ja. Skratka, propadl bi zaradi pomanjkanja delavcev.

-valvoline- ::

jype je izjavil:

LeQuack> Problem je, da zaradi kolektivnih pogodb javnega sektorja ne bi mogel imeti takega plačnega razreda, kot ga ima minister, ampak bi bil obsojen na najbrž še manjšo plačo.

Ja. Skratka, propadl bi zaradi pomanjkanja delavcev.

Država zapre pipice podjetnim parazitom(blagoslovljenih že doug časa od stricev v ozadju),objavi delovna mesta za IT delavce,glede na trenutno situacijo v gospodartvu geeki se bodo kar stepli na razpisu,sem 100% prepričan,tudi če bo plača za par stotakov ali za polovico nižja kot v zasebnim podjetjem,katerim so dnevi že šteti(tistim k so prisesani na državne joške)
Win-win situacija.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Vejo da so zaslužki za podobno opravljeno delo ali storitev zasebni vs javni sektor 1:100.

Ain't you full off shit.

Država zapre pipice podjetnim parazitom(blagoslovljenih že doug časa od stricev v ozadju),objavi delovna mesta za IT delavce,glede na trenutno situacijo v gospodartvu geeki se bodo kar stepli na razpisu,sem 100% prepričan,tudi če bo plača za par stotakov ali za polovico nižja kot v zasebnim podjetjem,katerim so dnevi že šteti(tistim k so prisesani na državne joške)
Win-win situacija.

Dobri, torej tisti, ki dejansko skrbijo da vseskupaj laufa, bojo šli rajš cesto pometat kot pa v JU. Tako, da država lahko zaposli ful kadrov, samo dobrih ne.

Če pa pride do meltdowna med IT podjetji, ki delajo za državo je to kvečjemu dobro. Na račun teh firm imamo v Sloveniji precej kvalitetnega in izkušenega kadra. To pomeni nova podjetja, ki zaradi majhnosti trga nimajo druge izbire, kot da se začnejo ozirati v tujino. KONČNO.

To pa je Win/Win.

-valvoline- ::

Da ne boš le med prvimi z metlo v rokah.

:D

BlueRunner ::

To pomeni nova podjetja, ki zaradi majhnosti trga nimajo druge izbire, kot da se začnejo ozirati v tujino. KONČNO

Kaj pa možnost, da najboljši preprosto spokajo kufre in kar sebe odpeljejo v tujino? Je to potem še win/win?

Pa ne me razumeti narobe. Sem za to, da se v Sloveniji začne razvijati t.i. "industrija znanja", ki bi že po definiciji ustvarjala dodano vrednost na račun trgov izven Slovenije, kar bi imelo celo vrsto pozitivnih učinkov na splošno finančno stanje Slovenije.

Samo se bojim, da bo potrebno še kaj več, ne samo to.

Poleg tega pa tudi dvomim, da so dobri IT-jevci zadovoljni s tem, da pač vlečejo plačo in karierno propadajo nekje v eni zakotni firmi na nekih nezanimivih "run of the mill" aktivnostih. Torej je morda že premisa, da so "ogrožena podjetja" polna dobrega kadra morda zgrešena.

ZaphodBB ::

Da ne boš le med prvimi z metlo v rokah.

Sem že, eno leto. Your point?

Poleg tega pa tudi dvomim, da so dobri IT-jevci zadovoljni s tem, da pač vlečejo plačo in karierno propadajo nekje v eni zakotni firmi na nekih nezanimivih "run of the mill" aktivnostih. Torej je morda že premisa, da so "ogrožena podjetja" polna dobrega kadra morda zgrešena.

Jaz pa poznam vsaj dvajset ljudi, katere bi z veseljem vzela katerakoli firma na svetu, pa bodisi niso pripravljeni dvignit korenin in it, bodisi do sedaj niso čutili potrebe po večjem tveganju. Nekaterim je všeč, da lahko delajo na sistemih kakršnih je še v svetovnem merilu zelo malo. Tretji so patrioti. Vse sorte zgodbe so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

-valvoline- ::

Po tej logiki odhod v tujini za boljšo plačo bi se lahko vsi odselili, pa v državi ostali sami javni uslužbenci, da ne boš si mislu da so le geeki iskana delovna sila. Heh največ možnosti za dobre plače in službo v tujini itak imajo zaposleni v zdravstvu, teh vsepovsod primanjkuje, pa vseeno ne vidiš jih da bi množično zapuščali slovenijo. Tudi jaz bi lahko zasluživ 2x več v at pa še nisem zapustil domovino.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

jype ::

-valvoline-> da ne boš si mislu da so le geeki iskana delovna sila.

Ne mislim tega, so pa vsekakor še vedno deficitarni skoraj vsi poklici, ki jih radi opravljajo ravno "geeki".

-valvoline-> Heh največ možnosti za dobre plače in službo v tujini itak imajo zaposleni v zdravstvu,teh vsepovsod primanjkuje,pa vseeno ne vidiš jih da bi množično zapuščali Slovenijo. Tudi jaz bi lahko zasluživ 2x več v AT pa še nisem zapustil domovino.

Ja, ker nam ne gre slabo.

kunigunda ::

BlueRunner je izjavil:

Isotropic je izjavil:

da se moras ukvarjat dosti tudi z dokumentacijo, ne pa samo s kodiranjem.
pomoje. alpa da je zelo fajn met doktorat.

Po tvoje. Vendar pa me bolj zanima kaj je kunigunda dejansko izkusil (iz njegovega zornega kota).


Ko te zacnejo sprasevati po formulah o izracunu hitrosti bubble sorta vidis da jim je bolj pri srcu teorija kot praksa.
Sicer sm bil pa vesel da nisem zagrabu, ker so leto kasneje zaradi recesije kar dosti folka odpustili, ki niso bili original svicarji.
Google nasploh ima sicer place na nivoju, vendar opazis da je ob 19h uri se kar 3/4 firme na delovnem mestu.

Isotropic ::

vidis da jim je bolj pri srcu teorija kot praksa.

a jim zameris? saj v oglasih zemante tut pise we care about the O notation

poweroff ::

Isotropic je izjavil:

alpa da je zelo fajn met doktorat.

In zakaj je to slabo? To, da imaš doktorat je kvečjemu dokaz, da si sposoben nekaj narediti. Razen če ga kupiš ali prepišeš... :))
sudo poweroff

kunigunda ::

Isotropic je izjavil:

vidis da jim je bolj pri srcu teorija kot praksa.

a jim zameris? saj v oglasih zemante tut pise we care about the O notation

To pomen da jim je nekdo s faksa z 0 let izkusenj bolj pri srcu, kot ce jim sprogramiras kar se jim zljubi.

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Isotropic je izjavil:

alpa da je zelo fajn met doktorat.

In zakaj je to slabo? To, da imaš doktorat je kvečjemu dokaz, da si sposoben nekaj narediti. Razen če ga kupiš ali prepišeš... :))


Huh... glede na izkušnje z doktorskimi študenti in ljudmi z doktorati je kvečjemu obratno... doktorat kaže na to da nisi hotel/mel časa karkoli narediti ;)
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Huh... glede na izkušnje z doktorskimi študenti in ljudmi z doktorati je kvečjemu obratno... doktorat kaže na to da nisi hotel/mel časa karkoli narediti ;)

Morda to velja za večino slovenskih doktoratov, v tujini pa definitivno ne.

In ja, zanimivo bibilo videti koliko je to neko realno dejstvo, koliko pa trdovraten mem, ki nima osnove v realnosti.
sudo poweroff

Mavrik ::

Po izkušnjah s Slovenskim sistemom bi si upal trditi da je precej realen - kot verjetno sam veš je cel sistem zasnovan precej tako, da tiste, ki se želijo potruditi čez meje precej zavira in odbija. Torej vse od načina kako se dodeljujejo MR položaji, financiranja projektov, akademskega dela, politike na fakultetah in vsem ostalem. Po izkušnjah kolegov z drugih fakultet Evrope situacija ni bistveno drugačna - "Paper" in "Grant/Project money" sta kralja, praktično delujoče rešitve niso. Posledično v takem okolju ne ostaja veliko posameznikov, ki se trudijo za izkušnje in rešitve uporabne v industriji.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Isotropic ::

poweroff je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Huh... glede na izkušnje z doktorskimi študenti in ljudmi z doktorati je kvečjemu obratno... doktorat kaže na to da nisi hotel/mel časa karkoli narediti ;)

Morda to velja za večino slovenskih doktoratov, v tujini pa definitivno ne.

In ja, zanimivo bibilo videti koliko je to neko realno dejstvo, koliko pa trdovraten mem, ki nima osnove v realnosti.

daj prosim tole bolj pojasni...
tezko je med doktoratom delat kaj veliko svojih projektov (OSS recimo), k preprosto nimas cajta

poweroff ::

Res je, ampak če za doktorat razviješ nek nov algoritem, ima to za delodajalca lahko zelo veliko vrednost.

Mavrik - se strinjam z večino napisanega. Saj zato sem pa tudi zapustil akademsko sfero.
sudo poweroff

Isotropic ::

aja? je kaksna skrivnost, kaksno vrsto dela opravljas sedaj (opis dela itd)?

BlueRunner ::

kunigunda je izjavil:

Isotropic je izjavil:

vidis da jim je bolj pri srcu teorija kot praksa.

a jim zameris? saj v oglasih zemante tut pise we care about the O notation

To pomen da jim je nekdo s faksa z 0 let izkusenj bolj pri srcu, kot ce jim sprogramiras kar se jim zljubi.

Veliko privzemaš, ne da bi se sploh prepričal kaj drži in kaj je morda samo tvoja percepcija.

Mislim, da je bila tvoja odločitev pravilna.

jype ::

kunigunda> To pomen da jim je nekdo s faksa z 0 let izkusenj bolj pri srcu, kot ce jim sprogramiras kar se jim zljubi.

Mene so tudi vabili, pa sem "gimnazijski maturant". Zgleda, da tvoje trditve ne držijo popolnoma.

Mavrik ::

Mavrik - se strinjam z večino napisanega. Saj zato sem pa tudi zapustil akademsko sfero.


Tudi jaz ;)
The truth is rarely pure and never simple.

kunigunda ::

Jype, vabjo vse profile. Jest mam tud sam V. stopnjo :)
V zacetku je blo se aktualno, tm 4,5 intervju ki ga imas ze z devel.skupino mi pa ni bil vec kul, sicer sem sel cez,
a sem potem skenslal naprej. Mene razni goodiesi ki ti jih ponujajo niso pritegnili. Na irsko pa nism hotu zarad klime :P
V bistvu sem imel obcutek da rabijo koderje, to pa men ni neki.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

se ti da malo napisati, kako so potekali intervjuji, prosim? kratka obnova vsakega po moznosti

kunigunda ::

Loki, v zacetku splosno, naprej pa zarad NDA ne morem :)

Tisti pred NDA je bla pa neka teorija, sm ze pozabu k je kr lep cajt nazaj, spomnm se edin tega okol bubble sorta :) Eni vem da so bli neki tricky.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

ah skoda.
kuk si mel pa izkusenj pred razgovorom?

kunigunda ::

22 let programiranja na vseh podrocjih :)

No, sm pa dubu vsaj barvast USB razdelilc od googla pa lezalnik za na plazo tko da ni bilo zaman :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

kunigunda je izjavil:

Isotropic je izjavil:

vidis da jim je bolj pri srcu teorija kot praksa.

a jim zameris? saj v oglasih zemante tut pise we care about the O notation

To pomen da jim je nekdo s faksa z 0 let izkusenj bolj pri srcu, kot ce jim sprogramiras kar se jim zljubi.


Takih ki znajo sprogramirat vse kar se hoče, je mnogo.

Takih ki znajo to še dokumentirat in vzdrževat pa precej manj. Tako da jaz znanja programiranja ne bi dajal na prvo mesto. Za programiranje novih stvari zmeraj lahko najdeš ljudi. Za podporo že narejenih stvari precej manjka. Za dokumentiranje strani pa še manj ...

Saj večina programiranja ni neka huda znanosti. Polovica je pisanje nekih novih querijev za poročila. Ni baš neka znanost. Ali pa programiranje nekaj za neko stran, ki jo je drugi naredil že 1000x. Ali integracija s kako drugo aplikacijo. nekaj prakse, pa je narejeno.

BTW. nekdo s faksa je precej cenejši, arhitekturo pa vsi radi delajo. Čeprav narobe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Pod vse kar se hoce sem mislil tako kot si napisal. Razvoj arhitekture, studiranje detajlov, novih protokolov ipd, baze, izdelava sw, dokumentacija,
monitoring,.. s tem da imas v vidu vsa podrocja, od customer centra, low-level tehnike, kravatarjev za reporte itd.
Takih ki vse to znajo (brez da za vsako stvar hodjo sprasevat druge) je pa po moji oceni malo. Plus da je vse narejeno v stilu make-and-forget.

poweroff ::

Isotropic je izjavil:

aja? je kaksna skrivnost, kaksno vrsto dela opravljas sedaj (opis dela itd)?

Analitika (statistična analiza, baze podatkov), vodja razvoja informacijskih sistemov, pa občasno se ukvarjam z informacijsko varnostjo. Precej bolj praktično delo po eni strani, po drugi strani pa veliko bolj akademsko oz. znanstveno kot na faksu.
sudo poweroff

detroit ::

življenje ni samo denar in delo
Skero

kunigunda ::

Zivljenje je Cirkus :)

detroit ::

jep za katerega plačaš karte pa ni vseh predstav na sporedu
Skero

PaX_MaN ::

Toj zato k ga nis spiratiziral; tm je use not.

Mavrik ::

detroit je izjavil:

življenje ni samo denar in delo


Standardne ure pomenijo da si 1/3 življenja v službi. Tak da je dokaj pomembno da tist ni brezveze.
The truth is rarely pure and never simple.
««
61 / 352
»»