» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
59 / 357
»»

poweroff ::

Zato pa je smiselno, da IT support počne še kaj drugega kot samo skrbi za support.
sudo poweroff

Lion29 ::

poweroff je izjavil:

Zato pa je smiselno, da IT support počne še kaj drugega kot samo skrbi za support.


recimo da zalezuje svojes tranke (digitalno seveda) :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Marat ::

knesz je izjavil:

V bistvu je IT support/sistemc isto kot nek hišnik v šoli, hotelu... manj ko ga vidiš bolje je za vse. Ponavadi nihče ne opazi, da vse žarnice svetijo, da ne pušča voda... klinc, offtopic

v resnici se ga pa kliče vsako minuto, ker ne dela internet (vklopljen brezpovezavni način), ne dela monitor (izklopljen iz elektrike) ali pa so se zlomila vrata omare - kar je seveda delo IT čovjeka da popravi :)

dronyx ::

Marat je izjavil:

v resnici se ga pa kliče vsako minuto, ker ne dela internet (vklopljen brezpovezavni način), ne dela monitor (izklopljen iz elektrike) ali pa so se zlomila vrata omare - kar je seveda delo IT čovjeka da popravi :)

Jaz sem se 12 let nazaj srečal v dvigalu z ministrom in je priložnost izkoristil, da mi je omenil, kako mu ena luč ne dela v kabinetu in bi bilo fino, če bi jo lahko zamenjal. Se je pa človek očitno bežno spomnil, ko so me po zaposlitvi peljali k njemu na nek vljudnostni razgovor in je logično povezal, da računalnik in pokvarjena luč pač spada v isti koš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

LeQuack ::

A povzetek te mantre je, da se bolj splača bit sistemc kot razvijalec al kaj hočte povedat?
Quack !

jype ::

Nič od naštetega v resnici ni tisto, zaradi česar bi se sistemce dobro plačevalo.

ZaphodBB ::

In zdej ti men povej kako naj en IT support pripelje 200.000 eur. Torej s tem ko držiš serverje pokonc, preprečuješ stroške, omogočaš da drugi delajo, ampak nobenga ne zanima takrat ko vse dela, njih samo zanima ko kaj pade, pa če tudi ne po tvoji krivdi več uporabnikov več možnosti za štalo. Torej IT support nikakor ne more prinašat denarja virtualno ali realno. Smo strošek. Ali smo sposobni iti z časom naprej? Smo sposobni držati stik s konkurenco? Znamo znižat stroške celemu podjetju? Ker če mi tega nebi delal kdo pa bi? Naši uporabniki bi po večini bili še vedno bolj zadovoljni s kosom papirja in svinčnikom. Torej plača je stvar dogovora. Če misliš da lahko bolje kje zaslužiš, prosim pojdi in zasluži, če nimaš jajc da to storiš zapri gobec in pojdi do konca sprogramira tisto reč.


Amazonovi sistemci sigurno pripeljejo po 200K na glavo. Vendar to pomeni, da posamičen sistemc obvladuje stotine serverjev.

V bivši firmi sta dva sistemca skrbela za operativo na več kot 300 strežnikih. Pa bi se dalo precej več ob ustrezni organizaciji in orodjih. Recimo IT department firme s 300 zaposlenimi je dve osebi in pol. Pa je IT hiša.

To kar se v IT dogaja pa ni nobena resna tehnična podpora. Matthai in njemu podobni motiviranci strogo izvzeti.

jype ::

Ni pomembno, kolk serverjev obvladuješ, ampak kolk stane, če strižeš devetke (in kolk tega lahko preprečiš).

ZaphodBB ::

In potem jype z robnimi pogoji :)

Recimo, da sem govoril o standardni komercialni storitvi (99.9%). Danes pač ne moreš pričakovat, da ti bo en plačeval 3k€ za vzdrževanje in upravljanje treh takih mašin, knede?

jype ::

ZaphodBB> Danes pač ne moreš pričakovat, da ti bo en plačeval 3k€ za vzdrževanje in upravljanje treh takih mašin, knede?

Jah... Pa mi še več, ker tri mašine držat pokonci pet devetk (no ja, dosežene so komaj štiri, ampak situacija se počasi popravlja) časa pač tolk stane.

No, mašin je malo več, ampak tisto, kar naročnike v resnici zanima, je (v evrih merjen) minus, ki ga je povzročila nedosegljivost (in sistemci oziroma "operations people" so tisti, ki morajo znat reči postavit tako, da za dan budget pokrijejo kar največ možnih scenarijev takšnih in drugačnih odpovedi).

Hecno se mi je zdelo, ko je nekdo omenil, da je "pet ur iskal po registru". To ni tisto, za kar se sistemce plačuje. Od mene se pričakuje, da poleg tega da vse ves čas deluje, obvladam tudi programiranje, da lahko popravljam napake v programju, da lahko izdelujem orodja, ki razvijalcem omogočajo večjo produktivnost, da lahko prilagajam open source reči in tako dalje.

Pa vsake tolk tudi pospravim posodo v stroj in ga prižgem :)

Daedalus ::

Recimo, da sem govoril o standardni komercialni storitvi (99.9%). Danes pač ne moreš pričakovat, da ti bo en plačeval 3k€ za vzdrževanje in upravljanje treh takih mašin, knede?


Če je 3k precej manj, kot stane enourni izpad storitev, zakaj pa ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ZaphodBB ::


Jah... Pa mi še več, ker tri mašine držat pokonci pet devetk (no ja, dosežene so komaj štiri, ampak situacija se počasi popravlja) časa pač tolk stane.

No, mašin je malo več, ampak tisto, kar naročnike v resnici zanima, je (v evrih merjen) minus, ki ga je povzročila nedosegljivost (in sistemci oziroma "operations people" so tisti, ki morajo znat reči postavit tako, da za dan budget pokrijejo kar največ možnih scenarijev takšnih in drugačnih odpovedi).

Hecno se mi je zdelo, ko je nekdo omenil, da je "pet ur iskal po registru". To ni tisto, za kar se sistemce plačuje. Od mene se pričakuje, da poleg tega da vse ves čas deluje, obvladam tudi programiranje, da lahko popravljam napake v programju, da lahko izdelujem orodja, ki razvijalcem omogočajo večjo produktivnost, da lahko prilagajam open source reči in tako dalje.

Pa vsake tolk tudi pospravim posodo v stroj in ga prižgem :)


Jasno, ti si v high end segmentu. Zato majo pa ITjevci v JU plače 1500 bruto, ti pa precej več knede?

Če je 3k precej manj, kot stane enourni izpad storitev, zakaj pa ne?

Potem se pa ne pogovarjamo o 99,9% ne? In če govoriš o okolju kjer enourni izpad pomeni tolikšno vrednost, potem je to okolje bolj pri 200K€ dodane vrednosti, kot pa 70K€.

Fantje, ki delajo v tretjerazrednih konzalting firmah ali pa pri drugorazrednih štancarjih spletnih strani se sprašujejo zakaj imajo, po 1200€ plače - to je tema debate. In te firme ne bojo šle najemat jypeta, ker si nimajo kaj pomagat z njim - v segmentu v katerem oni poslujejo je pač dovolj fušarjev/študentekov/priučenih wannabejev, da je najemanje jypeta za 5k€ mesečno stan metanje denarja.

kunigunda ::

To me pa res zanima Jype kera firma to placa. Pred leti sem delal kot sistemc v dobro stojeci velki firmi, kjer enourni izpad pomeni 100k minusa, pa
so placal pod 2k neto.

para! ::

Torej, kje so firme ki dajejo 2000+ neto v sloveniji ?

jype je izjavil:

http://www.zemanta.com/jobs/


Pa ne za junior javascript engineerja? Al tud?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

ZaphodBB ::

Pa ne za junior javascript engineerja? Al tud?

Sicer o Zemanti ne vem nič, toda za juniorja 100% ne. Junior bo kjerkoli na svetu dobil povprečno plačo + 0%-50%. Odvisno od potenciala in trenutnih sposobnosti, ter seveda podjetja.

LeQuack ::

ZaphodBB je izjavil:

Pa ne za junior javascript engineerja? Al tud?

Sicer o Zemanti ne vem nič, toda za juniorja 100% ne. Junior bo kjerkoli na svetu dobil povprečno plačo + 0%-50%. Odvisno od potenciala in trenutnih sposobnosti, ter seveda podjetja.


Glede na podatke v letnem poročilu (vsaj za slovenski d.o.o.) je za leto 2010 bilo 8 redno zaposlenih, prihodkov približno 250k, stroškov nekje 370k in pa približno 120k izgube v obračunskem obdobju, novejših podatkov pa še ni. Predvidevam pa, da večino prihodkov ustvarijo v tujini, zato podatki slovenskega d.o.o.-ja niso toliko relevantni, po vsej verjetnosti pa če nekdo služi 2k bi rekel, da znesek ne dobi (samo) preko redne zaposlitve, ampak drugače. To je pač moje predvidevanje, lahko pa me kdo razsvetli z bolj natančnimi podatki.
Sem pa sprobal njihov demo in je stvar kar super, vsaj za tiste ki veliko blogirajo. Ne vem pa, če podpira tudi slovenska besedila, ampak glede na našo majhnost se jim najbrž ne splača.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jype ::

para!> Pa ne za junior javascript engineerja? Al tud?

Lahko tut več, če se za to zmeniš (in dokažeš, da si tolk vreden). Jaz močno upam, da bomo enemu juniorju tolk ponudl, ko diplomira, ker je tiste sorte, ki zna ogromno različnih reči in stvari samostojno pripelje do konca.

LeQuack> Predvidevam pa, da večino prihodkov ustvarijo v tujini

Ja, to je hec s temi startupi, da dejansko nič ne služijo, samo nakazujejo si denar, ki so ga dobili kot investicijo, dokler ga je še kaj. Ko ga zmanjka, pa dobijo novo investicijo, ali pa propadejo. Praviloma se služenje začne šele po več letih dela, ko se dejansko pogrunta, kako najbolje prodajat reč, ki je prej še ni nihče sploh ponudil trgu (in nihče na trgu ni vedel, da brez nje ne more živeti).

LeQuack> po vsej verjetnosti pa če nekdo služi 2k bi rekel, da znesek ne dobi (samo) preko redne zaposlitve, ampak drugače. To je pač moje predvidevanje, lahko pa me kdo razsvetli z bolj natančnimi podatki.

Ko denarja zmanjkuje, se komot dela tudi za minimalca. Glavni del potencialnega zaslužka so itak opcije, ves ostali denar se pa zaposlenim zmeče zgolj zato, da lahko normalno živijo in jim ni treba skrbet zaradi denarja.

LeQuack> Sem pa sprobal njihov demo in je stvar kar super, vsaj za tiste ki veliko blogirajo. Ne vem pa, če podpira tudi slovenska besedila, ampak glede na našo majhnost se jim najbrž ne splača.

Gre za precej zamotane reči, zato je trenutno podprta samo angleščina, prepričan pa sem, da bosta naslednja dva podprta jezika španščina in kitajščina (ni pa to nujno, ker je največ odvisno od poslovnih povezav).

jan_g ::

Opcije so (lahko) tudi ovinek za lep nateg prvih zaposlenih. Consider yourself warned ;)

jype ::

jan_g> Opcije so (lahko) tudi ovinek za lep nateg prvih zaposlenih. Consider yourself warned ;)

Ja, jasno. Saj velik del startupov je mrtvih prej kot v petih letih. Svojega življenja ziher ne bi stavil na to, da bo Zemanti uspelo, par let svojega časa s solidnimi dohodki pa z veseljem, še posebej glede na to koliko sem novega spoznal tam (in ne bi mogel v nobeni "veliki IT firmi" v Sloveniji - bi pa lahko pri kakšnem drugem slovenskem startupu, zadnje čase je naokolo kar precej odličnih teamov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jan_g ::

Jasno in vse res. Me čaka podobna situacija. Samo želim povedati, da founderji (oz. niti ne founderji, prvi investitorji so tu še kako zviti) včasih fino nategnejo svoje zaposlene s temi opcijami, ker gre za razmeroma zamotan proces in tvoje opcije zelo rade zaidejo v t.i. B pool ... ma ne bom preveč nakladal, ker priznam, da bolj malo vem (čeprav bi se moral bolj angažirati).

kunigunda ::

Kukr sm gledal njihov API ni komplicirano, so pa komplicirali

poweroff ::

Lion29 je izjavil:

recimo da zalezuje svojes tranke (digitalno seveda) :D

Poleg tega, da je to nezakonito, tudi pomeni, da imaš preveč časa in si nepotreben strošek - torej kar dva lepa razloga, da te odpustijo.
sudo poweroff

BlueRunner ::

poweroff je izjavil:

Lion29 je izjavil:

recimo da zalezuje svojes tranke (digitalno seveda) :D

Poleg tega, da je to nezakonito, tudi pomeni, da imaš preveč časa in si nepotreben strošek - torej kar dva lepa razloga, da te odpustijo.

He, he... ne pozabi, da ima Slovenija lepo zagovedano zakonodajo glede zasebnosti, ki je drugje veliko bolj sproščena. Dejansko imamo tako zagovedano, da je še nadzorni organ ne želi vedno implementirati, kar je potem samo še dvojna žalost. Kar pomeni, da nekaj kar je "zalezovanje" po slovenski zakonodaji, morda ni problematično ali pa je izvedljivo po kateri koli drugi zakonodaji.

In ja. V tem odgovoru pa si le priznal, da zaposleni je strošek podjetja oziroma njegova kompenzacija predstavlja odliv. Duh! Kar pa se lahko in tudi mora poudarjati, pa je to, da zaposleni ne sme biti neto strošek. Če je, potem je bodisi njegovo delo popolnoma neupravičeno, bodisi ima podjetje preveč zaposlenih (prenizko učinkovitost). Oboje pa vodi k temu, da bo nekdo pač moral biti odpuščen.

Kar se tiče varnosti (informacijske ali pa fizične), pa je tako. Neumni tako ali tako ne vedno zakaj jo imajo in orientirati se po njih je nesimisel. Pri pametnih se da izračunati pošteno oceno (v smislu poslovne ocene) kolikšen je strošek poslovanja brez varovanja vs. strošek z varovanjem. Če je razlika ustrezna, potem lahko tudi varovanje dela neto profit že preprosto s tem, da podjetje varuje pred mnogo večjim odlivom, kot pa je odliv na račun kompenzacij zaposlenih.

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

jype je izjavil:

Mi ni treba, ker se komot zmenim, da grem na sestanek kamorkoli ven, plačo imam višjo od navedenih, nisem manager, sem pa bodoči solastnik (imam opcije).

Splača se hodit na intervjuje in jim povedat, da ne iščeš, ampak da dobrih ponudb ne zavrneš nikoli.


Še moje izkušnje z delom v startupu pred leti..dobiš res nadpovprečno plačo v industriji (ali stake in nizko v seed fazi - to sem žal zamudil) recmo odoka 4-5k bruto, ampak ta denar odšvicaš trojno, neglede na to da je tvoja realna neto plača "samo" ~40% višja od plače v "standardnih" dev shopih. Opcije so pač opcije, od tega do naslednje runde financiranja nimaš nič. Je seveda zanimivo delo, ampak zanimivost hitro pojenja, kolikor nisi solastnik firme. So ups and downs, ampak hands down, mnogo ljudi raje izbere 40% nižjo plačo in 6-8urni delovnik, plačan dopust ki ga lahko vzameš skoraj kadarkoli in poleg šihta malo dilaš preko ebaya, odpredavaš kako reč in namutiš še malo manj ko tisto razliko. S tem da ti še ostane čas za otroke, jih pobiraš iz vrtca ob 15h, lahko vse vikende preživiš z drago osebo ipd...

Moje mnenje je pač da je delo v startupih overrated za večino ljudi, je pa res da če si adrenaline junkie, ali se rad fizično izčrpavaš na tak ali drugačen način, je to res super. Jaz sem si vzel 3 mesece fraj ko sem nehal delati v startupu in šele po tem sem se po dolgem času spet normalno usral.

dronyx ::

Kakšni svetovni nakladači ste nekateri tule! če bi bili res taki kerlci, kot tu pišete, ne bi delali v neki klinčevi Sloveniji za max. 30.000 € bruto letno (večina dejansko dela za bistveno manj), ampak bi šli v tujini za letno plačo ranga 100 k in več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mufasa ::

dronyx je izjavil:

Kakšni svetovni nakladači ste nekateri tule! če bi bili res taki kerlci, kot tu pišete, ne bi delali v neki klinčevi Sloveniji za max. 30.000 € bruto letno, ampak bi šli v tujini za letno plačo ranga 100 k in več.


Moje mnenje tukaj je predvsem bazirano na tem da si folk lahko ustvari neko mnenje o delu v startupu. Ni samo med in mleko (večinoma ni) in dostikrat sem bil vprašan s strani headhunterjev zakaj sem pustil šiht v "dobro stoječem in znanem startupu".

Res je povdarek na tem da ni to delo za vsakega.. je pa res da dokler ne sprobaš tega ne veš...sam sem recimo profitiral karierno tako da sem sedaj veliko bolj dovzeten do novosti in se ne bojim delat z bleeding edge tehnologijami. To je predsodek ki ga startupi napram klasičnim dev shopom nimajo.

dronyx ::

Saj nisem mislil posameznega zapisa, ampak par posameznikov je napisalo reči, za katere te v ZDA plačajo letno krepko čez 100 K USD in sploh ne razumem, kaj še tu počnejo. Tam je navaden helpdesk pri 50 kilo letno.

kunigunda ::

V tujini po moje dobivajo od indijcev kitajcev in ne vem cesa se ogromno cvjev. Ce vmes se tvoj pade in jim je zanimiv imajo
sledec problem, kako si bos delovno vizo zrihtal, kako bos intervju mel itd. Ni tok enostavno.

Lion29 ::

onyx: aj hoces povedat, da naj folk da odpoved in reskira par tisoc evrov, da gre za kak mesec v USA iskat sluzbo? verjetno tam podjetja zelo rada zaposlujejo folk, i nima delovne vize (jih morejo sponzorirat)... verjetno tudi vsi obvladajo anglescino...etc, etc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

tony1 ::

No, ITjevec, ki ne zna angleško, khm, ni... ITjevec. :P

Lion29 ::

eno je znati anglesko pisno, pa tolko da razumes... drugo je pogovorna anglescina... cisto nekaj drugega... folk ki misli, da zna, v bistvu nima pojma
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

onyx> Saj nisem mislil posameznega zapisa, ampak par posameznikov je napisalo reči, za katere te v ZDA plačajo letno krepko čez 100 K USD in sploh ne razumem, kaj še tu počnejo. Tam je navaden helpdesk pri 50 kilo letno.

Čudno je, da se Američani, ki bi v ZDA zaslužili krepko čez 100k letno, selijo v Ljubljano in delajo za 2k neto.

detroit ::

ne poznam situacije ampak mogoče je salary/expenses večji pri nas na koncu:D (hint: dvomim)
Skero

Gandalfar ::

> Opcije so pač opcije, od tega do naslednje runde financiranja nimaš nič

Tule bi te samo popravil. Od opcij imas denar (kot mali vesting usluzbenec) samo, ko se firma proda za ogromno denarja ali pa zacne delat ogromen profit. Vse ostalo nimas od tega nic. Pri tem se mora firma prodat za vsaj 10x-nik investicije, da se ti kaj pozna.

LeQuack ::

detroit je izjavil:

ne poznam situacije ampak mogoče je salary/expenses večji pri nas na koncu:D (hint: dvomim)


Dobra stran za primerjavo stroškov je tale (recimo primerjava med nami in silicijevci):
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co...

Za pretvorbo iz bruta v neto pa recimo tale kalkulator za Kalifornijo:
http://www.paycheckcity.com/calculator/...

Iz zneska 100k dolarjev lahko torej ven dobimo približno 5.500 dolarjev neto mesečno, po tem ko odštejemo davke, socialne prispevke, medicare in podobno. Če imaš najeto recimo eno povprečno 1-bedroom stanovanje (pri nas dvosobno) za 1.500 dolarjev na mesec, ti še vedno ostane lepa vsota denarja. S tem da 1 dolar čez lužo kupi enako ali včasih še več kot 1 evro pri nas.
Quack !

Lion29 ::

jap, elektronika, bencin in se marsikaj je tam velik cenej
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LeQuack ::

Plus obleke, fitnesi in podobne potrošniške zadeve.
Quack !

jype ::

Skratka nič od tega, kar bi jaz kupoval (z lastnim denarjem), je pa bistveno dražji vrtec, pa hiša ob reki in gozdu, ki je manj kot 15km oddaljena od pisarne, kjer delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

LeQuack ::

Ni za vse okuse bi rekel, za tiste ki ne rabijo bencina, elektronike, fitnesa in oblek ter hočejo hišo v gozdu vsekakor ne :)
Meni na primer tam ni včeč prevelika liberalnost z orožjem, veliko kriminala, to da imaš bad in pa good neighbourhoods, da niso ljubitelji rekreacije ter koelsarjev pa še kaj bi se našlo. Se pa da dosti teh stvari rešiti ravno s tem, da si v good soseski.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Mufasa ::

Lion29 je izjavil:

jap, elektronika, bencin in se marsikaj je tam velik cenej


Dobri evropski avtomobili - perverzija vsakega slovenca - so 1/2 ceneje.

jan_g ::

V ZDA se ti splača biti lastnik nepremičnine, ker ti plačevanje hipoteke niža davčno osnovo, ravno tako pa lokalni davki (od katerih je običajno ravno nepremičninski najvišji) zbijajo davčno osnovo za zvezne davke.

Invictus ::

Tujina je za samske super. Tudi za pare brez otrok. Res lahko uživaš in če nisi kak preserant, lahko celo kaj prihraniš. Cene nepremičnin so odvisne od soseske, slaba soseska, poceni nepremičnine. In slaba soseska pomeni slaba. Fužine so dobra soseska po zahodnih standardih.

Ko imaš enkrat otroke, ni več tako poceni.

Vrtci so nesramno dragi, tako da se dostikrat bolj splača da žena ostane doma. Če imaš več otrok, še bolj. Sploh če hočeš vpisat otroka v kak boljši vrtec v boljši soseski. Poznam ljudi v VB, ki otroka peljejo v vrtec samo 2x na teden. Ker je drugače predrago.

Šole so pa spet posebna kategorija na zahodu. V boljšo šolo hodiš, lažje je napredovat na naslednji nivo. Dobra osnovna šola odpre vrata na boljše srednje šole, in tako naprej, dokler ne iščeš službe.

Seveda je drug ekstrem Avstrija, kjer je to precej ugodno. Ampak so tudi plače manjše kot na zahodu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Nekdo je napisal tole: "V bivši firmi sta dva sistemca skrbela za operativo na več kot 300 strežnikih. "

So what?

Jaz sem takole na hitro pogledal strežnike okrog sebe in sem naštel 12 kosov. V zadnjih dveh letih se ne spomnim, da bi bil en sam strežnik ugasnjen za minuto, razen v enem primeru, ko je elektro za daljši čas izklopil elektriko in UPS ni mogel premostiti več ur izpada. S temi strežniki se pa nihče posebej ne ukvarja, razen seveda administracije uporabnikov in podobne malenkosti. Takih strežnikov imam jaz lahko tudi tisoč, pa zato še nisem težka faca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

hruske ::

Ko boš imel 1000 strežnikov, ti bo tedensko crkoval vsaj en disk.

Vprašanje je pravzaprav tako: kateremu od onih 12 strežnikov je umrl disk, pa nihče tega ne ve.
Rad imam tole državico. <3

dronyx ::

Ja to je pa danes res tragedija. Mrtev disk. Ponavadi so diski vsaj v RAID polju, če že nimaš kakšnega SAN okolja in v teh primerih zadeve vsaj piskajo, pošiljajo maile ali SMSe v primeru okvare in to se zamenja običajno brez da se karkoli ugaša. Mora pa biti seveda pravilno rešen monitoring in obveščanje o napakah, da se lahko zadeva sanira preden pride do resnih težav.

Drugače se ti pa ob zahtevnih uporabnikih preprosto lahko zgodi, da imaš z 300 PC več dela, kot z 300 strežniki (če se na njih ne učijo študentje seveda).

Half-Saint ::

Mislim da tukaj nekateri mešate babe in žabe. Ne moreš primerjat enga freelancerja (iz vaših postov sklepam, da vas je tukaj cel kup) in nekoga zaposlenega v XY firmi. Super, da nekateri (očitno) mastno zaslužite. Jst s 7 leti developerskih izkušenj ne dosegam niti 1.500€ neto. Začel sem pa kot študent s cca. 160.000SIT/mesec.

Kje so te firme, ki izplačujejo 2.000€+ neto plače svojim zaposlenim developerjem? Pr nas težko verjamem, da obstaja kakšna taka firma.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

LeQuack ::

Spet neto plače, dajte si malo razjasnit, da je neto znesek zelo dvoumen in predvsem individualen.
Quack !

Half-Saint ::

Neto plača je plača, ki jo delavec prejme na svoj transakcijski račun brez ostalih povračil stroškov (prehrana, prevoz, dodatki idr.).

A bo vredu?
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

LeQuack ::

Kaj pa dohodnina in socialni prispevki? To je pri rednem delu že odšteto, pri s.p.ju ali študentskemu delu pa ne.
Quack !

lambda ::

Ne ne bo v redu, ker delodajalca ne stane enako, če ima ta delavec ženo pa 6 otrok ali pa če je samski (tu govorim o navadni redni zaposlitvi pri enakem neto). Kaj šele s.p./študentsko/avtorska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()
««
59 / 357
»»