» »

Gentoo, malce starejša kišta in freevo

Gentoo, malce starejša kišta in freevo

overlord_tm ::

Ratal mi je inštalirat gentooja na eno malce starejšo kišto. Procesor je celeron 633MHz, plata ene matsonicova z sis630 chipsetom in integrirano grafiko. Rama je 192MB od tega 16MB za grafiko.

Zdaj me pa zanima ene par zadev, a sem prevelik optimist ker mislim da mi bo freevo lavfal na tej kišti? Ker dela mi, ampak slika se loada po delih, govorimo lahko o tam okoli 60FPM :p (frames per minute). Bi se zadeva rešila če bi nekje staknu kakega radeona na pci vodilu (recimo R7000).

Pa še nekej me zanima okoli sis driverjev. Jaste sem dal tist pod device drivers sis graphic support vse not v kernel in potem v xorg.conf > Driver "sis". Prej je bil vga in je zadeva lavfala samo na 640*480 8bit. Zdaj dela tudi na več. Ampak povsod se nekaj govori o agpgart, da moraš vcompilat v kernel pa da ti potem nekaj hitreje dela. Ampak jest nikjer nisem našel kako to narediš :\ . Tako da če kdo ve kaj je s tem agpgartom, naj pove :D .

Daedalus ::

Agpgart je IIRC gonilnik za agp vodilo. Brez njega ti pač zahtevnejša grafika dela ne al pa zelo bogo. Se ga pa more pač pri kompajlanju kernela izbrat, mislim da je najboljše kot modul. Za ostalo pa naj kdo drug pove.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Mislim, da ti stvar ponudi agpgart le, če zazna AGP port.

PCI kartica je definitivno boljša izbira kot integrirana grafika, ker branje slike ne krade ciklov CPUju, sploh pri višjih ločljivostih.

Če imaš AGP port, dobi zanj karkoli, magari kako staro TNT2 nvidio ali kaj tretjega. To dobiš danes za drobiž.

Če se da, probaj dvignit FSB celeronu. Stari modeli so imeli FSB ubitačno nize, mislim da samo 66 MHz.
prehod na 100 MHz bi bistveno pospešil zadeve.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa mogoče bi blo treba v Xih enableat dri, če uporabljaš OS driverje.

Pri nvidia kartici tega ne rabiš.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

overlord_tm ::

dri je enejblan ... tisto z agpgartom se je meni tudi zdelo sumljivo na integriranih grafikah. Verjetno sem kaj fovš prebral, ker sem imel že poln kufer teh kernel modulov gor dol, potem pogruntam neki druzga, a na konc sem po občutku obklukal (od viška glava ne boli) pa scompilal jedro pa je delal :D .

AGP nimam možnosti, PCI edino. FSB je pa res ubitačno nizek (66), ampak bi moral voltmod delat (a se da?), ker drugače se stvar sesuje pri višjem FSBju :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361567 (1360) Mr.B
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524848 (4268) HerrBaron
»

Gentoo setup problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251666 (1490) G2
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664783 (4069) moj_nick
»

Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504614 (4003) moj_nick

Več podobnih tem