» »

Horoskop

Horoskop

Mercier ::

To je ono najedajoče nakladanje zjutraj po radiu, ko vam razložijo, kaj se vam bo zgodilo v bližnji prihodnosti. Večina ljudi, kot sam opažam, napovedovanju ne verjame, ampak trdno pa verjame v ujemanje človeških značajskih potez z ustreznim nebesnim znakom, torej: če ste se rodili na določen datum, ste škrti deloholiki, introventirani neodločneži, močiželjni egoisti in podobni zoprnjakoviči.

1.
No, jaz sicer vem, da ste vseh sort čudaki, ampak, a je to res odvisno od dneva rojstva? Torej, obsaja kakšna, kolkotolko resna, teorija, kako naj bi ta astrologija delovala?

2. bistveni del - preizkus
IMHO bi se stvar dokaj enostavno dalo preverit, če ne delovanja, pa vsaj učinke. Recimo, jarci bi v določeni situaciji morali odreagirat drugače kot dvojčki. Torej, postavit neko količino folka v določene situacije in primerjat njihovo ravnaje s pričakovanim. Ali pa test astrostrokovnjakov, ki bi folk povezovali z ustreznimi živalmi glede na njihovo ravnanje v določeni situaciji.

Kakšen bi bil verodostojen preizkus? Že obstaja kaj podobnega?




Sori za še eno Area69 temo, ampak pridem dnevno v stik s tem, pa... Upam, da se tema obdrži v Z&T.

gzibret ::

Verodostojnega znanstvenega preizkusa praktično ne moreš narediti, ker ti lahko vsak "kekec" izpodbija izid poskusa s tem, da je razlika v obnašanju posledica različnih starosti osebka (osebki so NUJNO različno stari ob delanju poizkusa, drugače nebi bili različnih znamenj). Zato tudi tale tema roma v ložo.

Edina razlika bi morda bila v tem, da je ob različnih rojstnih datumih različno okolje v tistih prvih, najpomembnejših dneh človeka. Zimski dojenčki so pretežno notri, pomladni dojenčki že občutijo sonček bolj pogosto, poletni dojenčki so lahko dlje časa na prostem, jesenski dojenčki pa so spet bolj notri, po stanovanjih.

Koneckoncev rejci psov ali mačk tudi opažajo razlike med pomladanskim in jesenskim leglom.

Drugače pa tudi dobro, da se pogovarjamo o teh stvareh. Samo ne v Z&T.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Stepni Volk ::

astrologija -e ž (i) prerokovanje človekove usode iz (položaja) zvezd:ukvarjal se je z astrologijo

Ena boljših strani "klasično zahodne astrologije" je švicarska www.astro.com. Seveda ti "pojasnijo" le osnove, za detjale je potrebno plačati. Kot vedno pri takšnih stvareh.

Problem astrologije je, že v osnovi: iz lege zvezd ti napovedo prihodnost. Tu sta dve veliki napaki:
- vseh zvezd in planetov ne poznamo, še števila ne.
- ozvezdja na južni polobli so drugačna od tistih na severni (mi na severni polobli lahko dejansko vidimo ozvezdja, po katerih se imenujejo znamenja v horoskopu, na južni ne).

In četudi bi poznali lego vseh zvezd v vesolju/vesoljih, bi to ne pomenilo, da je iz tega lahko napovedati prihodnost posameznika. BTW še prihodnost vesolja ne znajo napovedati.

National Geographic je imel pred leti oddajo na to temo. Na ameriško fakulteto je prišel gost predavatelj, astrolog. Prvi dan je razlagal osnove in od vseh prisotnih študentov psihologije je izprosil rojstne podatke (geografska lokacija, točen čas in datum). Ob koncu naslednjega predavanja jim je obrazložil, da so posebej za njih pripravili osebni horoskop. Tako je vsakemu od študentov izročil ta osebni horoskop v kuverti. Prosil jih je tudi, da naj ta horoskop tudi ocenijo.
Ko so študentje prišli na novo predavanje, je profesor zaprosil, da podajo oceno. 20% prisotnih so povedali, da jih je popolnoma zadel, 70% da jih je zelo dobro zadel, 10% da bolj slabo ali čisto nič.
Sedaj je profesor zaprosil študente, da si med seboj zamenjajo horoskope, vsak naj da svoj horoskop osebi za sabo, tisti v zadnji vrsti naj prinesejo v prvo vrsto.

Vsi "osebni horoskopi" so bili identični. Vsi študetje so dobili enak horoskop.

Vsa skrivnost je bila v izražanju, v pogojnikih, ki jih ljudje radi spregledamo, ko piše o stvareh, ki smo jih dejansko doživeli in opazimo, ko tega nismo.

Enako s kitajskim, majevskim, etruščanskim in kar je še teh horoskopov. Iluzija besed, ki si jo sami pričaramo.

P.S. Astrologi povečini ne lažejo. Sami iskreno verjamejo v to kar govorijo. Odziv strank jih dodatno krepi v veri. Gre za lažjo vrsto obojestranske "hipnoze". Ljudje drug na drugega vplivamo bolj, kot se nam to dozdeva.

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

@gzibret
Verodostojnega znanstvenega preizkusa praktično ne moreš narediti, ker ti lahko vsak "kekec" izpodbija izid poskusa s tem, da je razlika v obnašanju posledica različnih starosti osebka (osebki so NUJNO različno stari ob delanju poizkusa, drugače nebi bili različnih znamenj).
Različnih znamenj (starost), ista situacija.



Tema je romala v ložo zaradi čudnega razloga. Namen teme je sestavit verodostojni preizkus, ne ovrednotit mojega. (ki to ni) Vem pa, da jih je tu nekaj, ki znanstveno metodo obvladajo.

Sicer se strinjam, da gre tema med "astrologe", če si jo prisvojijo, ampak prav klicat pa jih ne bi bilo treba.

Saladin ::

Sem tudi sam skeptičen glede tega, ampak za nalašč sem kdaj prebral življenski oz.rojstni horoskop za vsa ozvezdja.
In moj mi je res nekako najbolj odgovarjal (ne vem pa, če je bilo to zaradi vsebine ali le zaradi tega, ker sem videl, da spada pod moj znak)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gzibret ::

> Namen teme je sestavit verodostojni preizkus, ne ovrednotit mojega.

Kaj delaš seminarsko?

> Različnih znamenj (starost), ista situacija.

Hotel sem povedat, da verodostojnega (znanstvenega) poizkusa ne moreš naredit. V znanstvenem poizkusu ti ohranjaš vse parametre konstantne, enega pa spreminjaš. Že pri kemikalijah to težko uspe, kaj šele pri ljudeh?

Očitno nisi razumel, kaj sem hotel povedat. Če delaš januarja preizkus, kako vplivajo planeti na različna znamenja. In vzameš ljudi, ki so čim bolj enako stari. Kozorog bo star X+1 let, vodnar X let in 11 mesecev, riba X let in 10 mesecev, oven X let in 9 mesecev......

Štekaš?

Pol bo prišel nekdo, ki bo rekel - kakšen poiskus, če so osebki različno stari in je različen odziv posledica različne starosti ljudi. Če delaš poiskus za kozoroge januarja in za vodnarje februarja pa ti bo prišel nekdo drug in bo rekel, da so rezultati posledica boljšega vremena, daljšega dneva... In da nimajo planeti nič pri tem.
Vse je za neki dobr!

Mercier ::

> Namen teme je sestavit verodostojni preizkus, ne ovrednotit mojega.

Kaj delaš seminarsko?


?

Hotel sem povedat, da verodostojnega (znanstvenega) poizkusa ne moreš naredit. V znanstvenem poizkusu ti ohranjaš vse parametre konstantne, enega pa spreminjaš. Že pri kemikalijah to težko uspe, kaj šele pri ljudeh?

Kaj je to neka fora v smislu "bružboslovje je bedarija", al kaj drugega?

Očitno nisi razumel, kaj sem hotel povedat. Če delaš januarja preizkus, kako vplivajo planeti na različna znamenja. In vzameš ljudi, ki so čim bolj enako stari. Kozorog bo star X+1 let, vodnar X let in 11 mesecev, riba X let in 10 mesecev, oven X let in 9 mesecev......

Štekaš?


Ne. Resnično. Štekam, da bi naj levi bili napadalni in želve ne. (sori, ne poznam znakov in njihovih lastnosti) In v isti situaciji bi lev napadel, želva pa ne. Pri x levih in x želvah bi najbrž prišel do ugotovitve, če je 50% želv levov ali nojev, ali pa so želve.

Določenemu znaku se pripisuje določen značaj. Argument, da se nekdo v nekaj mesecih značajsko spremeni, se mi baš i ne zdi.

Pol bo prišel nekdo, ki bo rekel - kakšen poiskus, če so osebki različno stari in je različen odziv posledica različne starosti ljudi.

Če je to problem, bi izbrali ljudi iste starosti.

Če delaš poiskus za kozoroge januarja in za vodnarje februarja pa ti bo prišel nekdo drug in bo rekel, da so rezultati posledica boljšega vremena, daljšega dneva... In da nimajo planeti nič pri tem.

Moja ideja je, da bi uporabili ljudi različnih znamenj (v krajšem obdobju) in jih (vse, vsakega posebaj) postavili v več (za vse istih) situacij. Potem bi primerjali njihovo ravnanje z predvidenim za njihov znak. (In bi recimo ugotovili, da je več zajčkov bolj krvoločnih od tigrov)

Ali pa bi posnetke dali na ogled Denijem in Metam (ali komurkoli, ki se mu zdi, da zna določiti znak človeka glede na njegov značaj), ki ne bi vedeli datum rojstva. Pa bi določevali znake. Statistiki pa statistiko.

Zgolj moja ideja. Lahko bolje. StepniVolk je opisal interesanten poizkus.

neres ::

Znanstveno je morebiti težko govorit o teh stvareh.

Je pa dejstvo, da dosti ljudi verjame v to, da imajo določena nebesna znamenja določene lastnosti.
In verjetje bržkone lahko vpliva tudi na (objektivno?) materijo.
O tem je napisal ene par zanimivih stvari Harry Palmer. Pa tudi drugi ljudje, z bolj 'znanstvenim' imidžem.

Znani so primeri, ko so npr. ljudje umrli ko so se dotaknili električne žice. Medicinski (!) vzrok smrti: eletrični šok.
V čem je fora? V žici ni bilo toka.
Na podoben način je nekdo zmrznu v nekem industrijskem hladilniku, ki sploh ni bil vklopljen.

keber ::

Stepni volk:

- ozvezdja na južni polobli so drugačna od tistih na severni (mi na severni polobli lahko dejansko vidimo ozvezdja, po katerih se imenujejo znamenja v horoskopu, na južni ne).

Že res, ampak ozvezdja ki so prisotna v horoskopih so tista, ki potekajo skozi črto ekliptike (po kateri se navidezno giblje Sonce). Ta pa v celoti ni vidna samo v območjih severno od severnega oz. južno od južnega polarnega kroga. Ta ozvezdja so zato vidna praktično po vsej naseljeni Zemlji (sploh starodavno naseljeni). Le na južni polobli zgledajo obrnjena na glavo, vendar je to precej nepomemben podatek.

Nejc Pintar ::

@Saša: nemogoče da imaš enako stare ljudi:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Utk ::

Lahko pa imaš (recimo) 10 ljudi iz vsakega znamenja starih 20 let, 10 ljudi starih 22, 24...do kolk jih bi pač uspel zbrat. Potem se bi pa vpliv starosti izgubil. Če bi potegnili neke skupne lastnosti, ne bi bilo to naklučje.

Stepni Volk ::

Saša - ne boš našel ljudi, ki so se rodili točno istega dne, ure, minute in iste sekunda na isti geografski poziciji. Fizikalno nemogoče.

keber - Že vzameš samo ozvezdja zodiaca, se poraja drugo vprašanje: kako so lahko pomebne samo te zvezde?
Gre za vpliv celotenega vesolja, vseh zvezd. Severna polobla je za nekatera ozvezdja vedno v senci. To je bila moja poanta, morda preslabo zapisana. Za popoln izračun, torej potrebuješ preračunati vse galaksije, vse zvezde, vse planete, komete... da ne govorim o tem, da se geografsko lokacijo jemlje zelo nasplošno.
Morala bi biti točno vnešena koordinata vsaj bolnice, če ne že točno sobe in decimetrov, kjer di privekal na svet.

Če pa v Wikipedio vtipkaš Astrology, te pričaka dodatna zmeda. Zahodni astrologi se ne morejo zmeniti. Eni računajo na dejansko pozicijo planetov, drugi preračunano na pogled na nočno nebo izpred 2600 let.

Utk ::

Ne, čaki, planeti in vse to je čist nepomembno. Osnovni problem je to, ali datum rojstva (ne glede na leto) vpliva na določene lastnosti ljudi.

mia- ::

že "dokazljivost" je relativna stvar..
empirične raziskave lahko kažejo na neko stvar, vendar se da vse izpodbijati..
ko se pa tam smetana znanstvenikov strinja s tem je pa pač stvar "dokazana"...

tko da znanstevna dokazljivost je ena velka manipulacija vseh ljudi, ki imajo tak pristop do življenja
(in kot vidim , tudi precejšen delež ljudi na forumu)..

kar se tiče astrologije..kukr sm jaz razumel stvar:
sej ti ni treba poznat lego vseh zvezd.. fajn je če poznaš bližnje, kajti te imajo največji vpliv..
in tako dobiš približek, ki je doskrat kar dober.. se pa najdejo izjeme..

verjeti ,da planeti lahko vplivajo na ljudi , zame ni težko.. Že mama, k je zdravnica prav da k je dežurna čez noč k je polna luna je ponavad 2x več pizdarij kt ponavad..

drgac je pa fajn prebrat ksn horoskop o seb, pa pol lah vidš kok je to res al pa ni.

Tear_DR0P ::

ja sam kot je že blo napisan, so horoskopi običano tako slošno napisani, da zadevajo vse ljudi hkrati.
tista s polno lun je pa sicer poznana med policaji, gasilci in reševalci, sam to je pa po mojem kr močno v psihi ljudi - včasih se polne lune niso bal ampak so je bili veseli - če ni blo cestne razsvetljave si vsaj mal vidu kje hodiš - to da je pa takrat več sranja je pa posledica populizma 100%
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mercier ::

Horoskoparji sami grupirajo ljudi. Prvo na vodne, zemeljske..., potem naprej bike i jarce. Fino razdelano in mislim, da obstaja v "stroki" tudi dovolj širok konsenz glede tega. To štima, al ne?

Nejc Pintar ::

@Tear_DROP: Luna verjetno ima nek vpliv zaradi gravitacije in svetlobe. Ampak da bi pa imele zvezde oddaljene n svetlobnih let kakšen vpliv je pa bulšit.
Lahko je biti prvi, če si edini!

lymph ::

Astrologi in podobni kvazi poznavalci preteklosti, sedanjosti in prihodnosti se pogosto zatekajo k generaliziranju. Zatekajo se k trditvam, ki se lahko nanašajo na praktično vsakega. Gre za preprost psihološki trik.

Tukaj je znanih več efektov, eden od njih je t.i. Barnumov efekt, ki razlaga ravno to, namreč, da bo oseba sprejela splošne trditve, ki se nanašajo praktično na vsakega, za resnične (kar se bo zgodilo še v večjih procentih, če se opis naslanja na neke statične podatke kot je rojstni datum ali pa horoskop če želite)
Recimo tipičen primer take trditve bi bil "radi imate določeno mero raznolikosti in se ne počutite dobro kadar vas kaj omejuje".
S čimer takim se ponavadi strinja čez 90% ljudi in tega se astrologi prav dobro zavedajo.

V veliki večini so ljudje nagnjeni k temu, da selektivno dojemajo napovedi, mnogokrat se zgodi tudi, da je sama napoved tisto, kar vas pripravi da se napoved sklada s kasnejšo realnostjo (če vam je recimo napovedano potovanje v naslednjem letu, je več verjetnosti, da boste dejansko na potovanje odšli).

Ljudje so zagledani sami vase, tudi to radi izkoriščajo. think.
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

Maria ::

Saša

Michel Gauquelin, dr. Percy Saymour in pri nas Viktor Gerkman so primeren začetek.

Znanstveni dokaz bi lahko bila opazovanja na človeških klonih.

Maria

Tic ::

lymph: Tr00!

Za preprost dokaz, vzemite časopis in preberite vse horoskope za vsa znamenja. Vam bo prec jasno ;)
persona civitas ;>

BigWhale ::

Meni je bila vsec ena astrologinja in vedezavalka na RGLu. Je vprasala poslusalca za letnico rojstva in za astrolosko znamenje, potem je pa prerokovala in odgovarjala na vprasanja o ljubezni/denarju/sluzbi/...

Pa klice ena zenska in potem ji vedezevalka postavi vprasanje:

"Ali imas rdec avto?"
"Ne."
"Fajn! Rdecga avtomobila ne smes imet, da ga ne bos kdaj kupila!"
"Ok, ne bom..."
...
"Otroke imas ne?"
"Ja, 16 let staro hci."
"Hmm, neke tezave imata, ne razumeta se najboljs, a ne?"
"Ja, res se ne..."
...
"Kako pa tvoj moski?
"Ja kater? Ga nimam."
"Tisti, ki te nekje caka."
"Ja nevem..."
"No, saj ga bos nasla."

;)

Pa je tudi planete razporejala po nebu in trobezljala o tem, da sonce januarja vzhaja v kozorogu....

Clovek bi ji moral lepo povedati, naj enkrat januarja dovolj zgodaj (pozno) vstane, da bo videla, kje sonce res vzhaja. ;)

Tear_DR0P ::

aja pa un ko je omenu, da rejci opažajo razlike pri letnem in jesenskem leglu - kaj za zimsko leglo pa še niso slišal? al pa na to, da mam mačka v poletju lahko tri legla?
mogoče so spremembe v značaju ljudi in živali, mogoče celo vpliva letni čas na to, mogoče so celo kateri horoskopi veljavni, sam če hočeš naredit res veljaven horoskop, moraš 1000 let zaporedoma spremljat čimveč ljudi in si zapisovat njihove lastnosti, potem boš pa ugotovil, če stvar res kaj vpliva - to da je astrologija 1000 let in več stara drži, to da pa astrologi zarad konsistentnosti za nazaj luno in sonce še vedno imenujejo planet in da so z odkritjem novih planetov pač malce pavšalno popravl horoskope je pa že preveč mim
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Maria ::

Tear_DROP

Tvoj podpis je zelo zgovoren.

Maria

Legend(SLO) ::

Hm pr vseh tistih nasplošno napisanih horoskopih so men že take stvari pisal, da sm sam reku ja paz da.
Tko, da to bl kt ne glih ne drži možno pa da so kšne značilne značajske poteze sam a so nastale ker ti tupijo,d a morš bit tak ker si to al so posledica dneva bi se tut mogl enkrat vprašat!
krneki

BigWhale ::

Ja ne, tak si zato k pise da si tak!

(drugace si pa v fazi zanikanja) :P

PROTOTIP ::

Edina razlika bi morda bila v tem, da je ob različnih rojstnih datumih različno okolje v tistih prvih, najpomembnejših dneh človeka. Zimski dojenčki so pretežno notri, pomladni dojenčki že občutijo sonček bolj pogosto, poletni dojenčki so lahko dlje časa na prostem, jesenski dojenčki pa so spet bolj notri, po stanovanjih.

To sm tud že sam razmišljal, ker se nekako ujema z razvojno psihologijo, ki pravi da so za človekov osnovni karakter bistveni prvi dnevi oziroma prvi dnevi življenja. Seveda pa je vseskupaj preveč posplošeno, ker v tem primeru se upošteva samo en dejavnik torej zunanje okolje; letni čas, ki morda prispeva le manjši %, bolj pomemben je sam odnos matere do otroka, geni in etc.
Kakorkoli že, horoskop bo preživel, vsaj dokler bo dovolj naivnih ljudi, ki pač nekritično sprejemajo vsako nakladanje.
P.s. pa tega ne pišem zato, ker bi bil nezadovoljen s svojim znakov, temveč zato, ker res ne vidim smisla v tem da bi nasedal na neutemeljene razlage. Sem pa včasih verjel v horoskop, pač ko sem bil še naiven otrok.

Tear_DR0P ::

sam sicer spremljam horoskope, vendar zgolj zato da si dokazujem kako so namenjeni vsem - mi je pa prejšnji teden padla zanimiva napoved - kao da boma z mojo drago začela skupaj prakticirati drugačne spolne aktivnosti, kar bi si naj jaz zelo želel in mi bo zelo ugajalo
naj se sedaj javijo vsi moški ki so vodnarji in so ta teden dobili privoljenje za seks v troje al pa vsaj oralno ali analno (enim je še to ekstravagantno)
polegtega se naj javijo vsi ki niso vodnarji in bi si želeli s svojo drago prakticirati drugačne spolne aktivnosti in bi jim to celo pasal :D da vidimo za koga ta napoved ni veljala
bom probu prepisat natančno kaj trdi horoskop, je pa v novem tedniku, če bi to kdo drug pred menoj želel naredit.
edit: v bistvu si želim verjet horoskopom, sam jim ne morem, ker dostkrat napišejo kaj kar sploh nima veze z menoj, če jo pa ma, jo ma pa tud z vsemi ostalimi - tko da tole pomojem pofura prvi stavek tega posta
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

Hočem citat:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tic ::

Tear_DR0P: Jaz sem vodnar. Nisem imel kaj posebaj želj na spolnem področju. As usual...
persona civitas ;>

BigWhale ::

TD:

Jest mam tako privoljenje ze pavsalno reseno... A to tud steje? :P

Tear_DR0P ::

Vodnar
On: S partnerko se bosta podala na dokaj neraziskana ljubezenska področja, ki pa so več kot mamljiva. In dlje kot boste šli, lepše vam bo … Toda vseeno bo treba paziti, da vas vse skupaj preveč ne zanese.
vir: Novi tednik & Radio Celje

BW interpretiraj sam - jst vidim da sm si že interpretiral tako kot bi men pasalo in po ponovnem branju vidim da ni blo čist prav interpretiran - čeprav sm tud s svojo interpretacijo trofu :D
bistvo je da je zadeva preveč splošna in da lahko velja za vse
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Super Sonic ::

"Jaz sem vodnar. Nisem imel kaj posebaj želj na spolnem področju"

No ja, horoskop je zanimiva stvar. Še posebej zato, ker npr. jest med določenimi znamenji vedno najdem podobnost. Pravzaprav se mi je že dvakrat v zadnjem času zgodilo to, da sem v naprej ugotovil k kateremu znamenju kdo paše, brez predhodnjih inf.

Nekdo je v tej temi primerjal horoskop z živalskim svetom in podal tezo, da so ljudje rojeni v zimskem času rajši doma, kot okoli. Tu bi samo omenil strelce (november in december), ker za njih horoskop predvideva, da zelo radi potujejo in spoznavajo svet. Definitvno bi se to z moje strani dalo potrdit, ker poznam vsaj ducat strelcev in prav vsi, brez izjeme, imajo izjemen poudarek v svojem življenju prav na potovanju. Vsi so vedno leteči in če so doma so najbolj žalostne osebe tega sveta.

Npr. ve se, da vsi radi potujemo, a vseeno večina ljudi ne prilagaja svojega življenja potovanju na tak način, kot to počenjo strelci. Horoskop v tisti svoji osnovi v grobem dobro opredeli zametek karakterja.

Npr., za vodnarje velja to, da nikakor ne prenesejo slabega izgleda na katerikoli stvari. So kot srake - vse se mora svetit do enemoglosti in vse mora biti na high nivoju, drugače njim ni kul oz. je stvar vsaj bedna.

Vsi imamo radi, da vse izgleda lepo in drago - a ti ljudje s tem enostavno pretiravajo. In res je tako.

Sicer sam ne verjamem v nič in dejansko ne dam nič na horoskop, a kakšne podobnosti tu in tam dejansko prikričijo na dan :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

ne maram bleščečih in spoliranih reči - pravzaprav se že dva dni nisem stuširal kurc pa tak vodnar
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Super Sonic ::

"ne maram bleščečih in spoliranih reči - pravzaprav se že dva dni nisem stuširal kurc pa tak vodnar"

he he, ni blo tako mišljeno:D

Ti se kr tušeri, ker je dobro za telo!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BigWhale ::

hm, mene je ze dvakrat prevec zanesl... :P

Tear_DR0P ::

okol tuširanja, interpretacije horoskopa al še neraziskanih ljubezenskih področij - seveda hočem pojasnilo z vsemi umazanimi podrobnostmi :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911497 (5322) bluefish
»

Age of Aquarious

Oddelek: Znanost in tehnologija
222351 (1252) Shegevara
»

Horoskop...

Oddelek: Loža
272455 (2291) Kaličopko
»

nostradamusove prerokbe - WW III

Oddelek: Loža
359076 (7611) BigWhale
»

Osebni horoskop - je kaj na tem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
755888 (3754) abcde7

Več podobnih tem