» »

Osebni horoskop - je kaj na tem?

Osebni horoskop - je kaj na tem?

«
1
2

DMouse ::

Mene pa zanima kaj si mislite o vplivu planetov na našo osebnost, so nebesna znamenja popolnoma za lase privlečena, ali je kaj na tem?
Za začetek bi pa rad nekaj prostovoljcev, da (po resnici :) odgovorijo na nekaj vprašanj ter potem tukaj povejo kakšen je bil rezultat.

Da začnem: meni je bilo pravilno 8-O ugotovljeno, da sem oven
  • spremenil: DMouse ()

undefined ::

> Mene pa zanima kaj si mislite o vplivu planetov na našo osebnost

Več al manj je to bullshit. Drugač pa, ne zaupat dvojčkom (ali dvojčicam). ;)

jeti51 ::

he planets have spoken! We now pronounce you a Libra.

Libra my ass. Falili so.

;)

Sunna ::

mene niso zadeli 8-)

do neke mere je res, da bi se pa na to zanasal pa ne

Thomas ::

Please tell us your birth date. >:D :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DMouse ::

Thomas: zlaži se! >:D

njok ::

Moj test: izrezi horoskop iz casopisa (vsak znak posebej), daj stotim osebam prebrat vseh dvanajst listkov in jih vprasaj, kateri opis ustreza njihovemu znaku. Enih osem jih bo verjetno izbralo "pravega".

blabla ::

Ni bilo prav. :D

DavidJ ::

Veliko ne dam na dnevna napovedovanja, medtem ko splošnih značilnosti znamenj ne bi kar zavrgel. :)

Mislim, da bo kar držalo, da so biki in levi najbolj trmasti, da imajo dvojčki izrazito dvojnost v enem izmed aspekotv življenja in podobno.

Tisti test nekako noče ugotovit, da sem riba. Enkrat je izstrelil vodnarja, ko sem reševal drugič in pri tistih odgovorih, kjer nisem bil gotov, izbral druge, mi je povedal, da sem kozorog. :\
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

undefined ::

Point tega testa ni, da vam ugane pravi astrološki znak. Pač pa znak, ki bi moral bit vaš (pa ni).

Preberite si uvod pred testom:
Mother Nature is never perfect. On the day you were born, maybe the moon was having a bad week, or the planets just couldn't get aligned. It's the sort of problem that can throw off your whole horoscope. Take this test to discover your REAL astrological sign.

Štekate? :)

DavidJ ::

Neglede kaj mi tista asp skripta pove, se počutim precej ribje. ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

> Thomas: zlaži se!

Sem se zgleda nekam zaplezal. Ko sem šel ba backspace, mi je javljal page expired. Še enkrat mu pa ne grem razlagat. Tudi ni nujno, da bi mu še enkrat povedal vse isto. A bi bil na kavču al v kotu - kaj sem že kliknu? >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DMouse ::

@IceMan: Point tega testa ni, da vam ugane pravi astrološki znak. Pač pa znak, ki bi moral bit vaš (pa ni).

In kakšen bi bil smisel testa, ki bi ti pripisal znak, ki NI značilen za tvoj tip osebnosti?

undefined ::

> In kakšen bi bil smisel testa, ki bi ti pripisal znak, ki NI značilen za tvoj tip osebnosti?

Ravno v tem je point, da ti pripiše znak, ki kao je značilen za tvoj tip osebnosti. To svojo osebnost pa izraziš v odgovorih samega testa.

Thomas, tvoj datum rojstva ne bo vplival na ta test, to je le za splošno evidenco, nič več. :)

DMouse ::

> Ravno v tem je point, da ti pripiše znak, ki kao je značilen za tvoj tip osebnosti. To svojo osebnost pa izraziš v odgovorih samega testa.

In če je pri tem pripisovanju znakov uspešen, bo večini pripisal kar njihov pravi astrološki znak, ane? :\

undefined ::

> In če je pri tem pripisovanju znakov uspešen, bo večini pripisal kar njihov pravi astrološki znak, ane?

Ne. Drugače pa se strinjam, da je stvar več al manj nesmiselna. :)

DMouse ::

Potem je pa eden od naju skregan z logiko...
...and that ain't me >:D

undefined ::

> Potem je pa eden od naju skregan z logiko... ...and that ain't me

Sodeč po nerazumevanju same funkcionalnosti testa, bi si upal nadalje domnevat, da si to ravno ti. :)

DMouse ::

Če se še glede tega ne moreva zmenit, pa najbolje da greva na arbitražo :D

Sumo ::

Zame je pravilno ugotovil da sem tehtnica. Drugače pa horoskopom ne verjamem popolnoma nič.

DavidJ ::

Kaj ste dejansko po horoskopu? Jaz sem riba. Ali sem ribi, sva ribi, ne vem. Slovnično najbolj čudno znamenje. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

rasta ::

@davis: Po horoskopu si ribi, tako kot so nekateri devica in ne devičniki ...

Tvoj znak ustreza horoskopu samo če verjameš vanj in se tako zavedno ali nezavedno ravnaš.

Me pa zanima, če je bila že kakšna znanstvena študija o vplivu letnega časa, v katerem se rodiš, na osebnost.

DMouse ::

A lahko še kdo naredi test?
Zaenkrat je test pravilno napovedal dvema od petih, če bi podobna uspešnost veljala tudi za večji vzorec, bi lahko sklepali, da vendarle je nekaj na tem...

rasta: good point. Tudi jaz sem že razmišljal o tem, da bi bil lahko kriv vpliv letnih časov. Ampak če bi bilo to res, potem bi "morala" biti astrološka znamenja na severni in južni polobli zamaknjena za 6 mesecev :|

Thomas ::

> Tvoj znak ustreza horoskopu samo če verjameš vanj in se tako zavedno ali nezavedno ravnaš.

Plus še nekaj nedolžnih random žrtev, da se "jim najbolj pokrije" dejanski in od horoskopa pripisovan značaj. Teh bi moralo biti okoli 8% od nevernikov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Smešno.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Ziga Dolhar ::

Pravijo, da sem devica.
Pravim, da sem bik.
https://dolhar.si/

undefined ::

Ribi so baje zelo suicidni ljudje. Kaj pravite o tem tisti, ki nosite ta znak? :)

Daedalus ::

Jaz sem pa iz bika strelec ratal:D 8-O :O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

demoness ::

Mene je zadel - škorpijon. Ampak ne dam preveč na te zadeve, ker ima recimo moj najbolj osovraženi profesor rojstni dan na isti dan kot jaz. :| Mislim, da je pri teh značajskih lastnostih avtosugestija še najmočnejši dejavnik - pa seveda naključje. :)
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

undefined ::

> Ampak ne dam preveč na te zadeve, ker ima recimo moj najbolj osovraženi profesor rojstni dan na isti dan kot jaz.

Dosti ljudi sovraži na drugih ravno tisto, kar so sami, pa se tega morda še ne zavedajo, ali pa so v zanikanju. ;)

Maria ::

HrabriMišek

Datum, ki ga vpišeš na strani, ni vezan na rezultat. Očitno ti tam želijo povedati katere energije bolj prvladujejo (npr. imaš sonce v ovnu in ostale osebne planete v ribah -> povedali ti bodo, da si riba).

Če mene vprašaš, si s to stranjo ne boš kaj veliko pomagal.

Lahko pa mi pošlješ na PM podatke in ti bom (ko bom uspela - malo me čas baše) napisala tvoje glavne lastnosti, prednosti in slabosti. For free.

Maria

Mercier ::

Oni, da sem škorpijon, v "resnici" sem pa jarac.

Itak ne vem kakšna je razlika. :)

undefined ::

Hvala Maria, upam, da bodo v drugo bolje razumeli. ;)

Btw, kaj si po horoskopu? :)

DMouse ::

Maria: vem, da ni vezan na rezultat. Vendar je Thomas namignil, da stran znamenje ugotovi na podlagi vnešenega datuma, zato sem mu tudi predlagal da se zlaže ter se tako prepriča o nasprotnem...
Hvala za ponudbo, vendar imamo v družini že enega astrologa, tako da imam "svoj horoskop" narejen že več let :))

Maria ::

HrabriMišek

OK.

IceMan

:D , kuharičina kuhalnica je najbolj trhla.

Maria

DavidJ ::

> Ribi so baje zelo suicidni ljudje. Kaj pravite o tem tisti, ki nosite ta znak?

Hm. Do sedaj še nisem imel takšnih nagenj.

Basic Profile:
Sensitive, imaginative, multitalented, multifaceted, intuitive, compassionate, people oriented, sympathetic, receptive, big-hearted, generous, but can be escapist, unpredictable, irrational, gullible, passive, indecisive, weak, uncertain, clueless, vague, lethargic, vindictive, lazy, self-indulgent

Recimo, da 85% tega, kar je tu napisano, drzi o meni.

Famous Pisces:
Cindy Crawford, George Washington, John Steinbeck, Rudolf Nureyev, Victor Hugo, Frederic Chopin, Michelangelo, Albert Einstein, Elizabeth Taylor, Glen Close, Anais Nin, Elizabeth Barret Browning, Gabriel Garcia Marquez, Ralph Nader, Kurt Cobain, Roger Daltry, Bobby Fischer, Pierre Renoir

Kdo je od teh naredil samomor ... ne vem. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zheegec ::

Totalno falili :D
Naj bi bil devica 0:)
Sem pa ofen
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aspirinix ::

Avtosugestija in pa sugestija sta tle glavni. Po moje. Ej, a kaj upoštevajo kje je Luna pri računanjih horoskopov?

Drgač pravijo, da se potapljač. Zadetek 50:50.:P

DMouse ::

@Aspirinx: Avtosugestija in pa sugestija sta tle glavni.

Ravno zaradi tega nisem dal linka do strani kjer so opisane glavne karakterne značilnosti različnih astroloških znamenj. Če prebereš da nekaj velja za tvoje znamenje, boš ponavadi hitreje našel razlog, da se strinjaš, kot pa da se ne. V tem testu pa tega (skoraj) ni, teoretično namreč ne moreš vedeti kako bo skripta razumela tvoje odgovore.

Trenutno mislim da je bila pri slo-techerjih približno 40% uspešna, precej več od 8,4% kolikor bi v teoriji morala biti, a žal zaradi premajhnega vzorca iz tega ne moremo (še) nič sklepati. New volunteers needed! :)

Thomas ::

8,4% + % tistih, ki se (pod)zavestno prilagajajo znamenju, kot je poznan kliše o njem. Mogoče pa vsakemu petemu (četrtemu) res zračuna na podlagi rojstnega datuma?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andper ::

Osebno ne verjamem v horoskop. Sicer pa test pravi, da sem škorpijon, čeprav sem 'v resnici' ribi. :)

Hypno ::

Kot ste nekateri že pravilno ugotovili gre res za neke vrste autosugestijo.
Eno od dostikrat potrjenih dejstev našega uma:
"What mind expects tends to be realized."

Čist primer tega so vraževerni ljudje tipa, "v petek je pa 13., nikamor ne grem, doma ostanem, drugače bo neki hudga!". Kaj se tukaj zgodi? Oseba hipnotizira samo sebe. Kako? S tem, da "doseže" defincijo hipnoze:
"Hipnoza je stanje, ko so zaobideni/inhibirani ktritično-analitični faktorji naše zavesti in vzpostavljeno selektivno mišljenje."
Povezava na zgornji primer:
Ko človek prepriča samega sebe, da je tisti petek nekaj posebnega, ne uporablja nobene kritike/analize za razmislek zakaj bi naj bi ta petek kakorkoli drugačen od vsakega drugega petka. Sam zaobide svoj kritični faktor in je ze mimo prvega dela definicije, potem samo še trdno vzpostavi selektivno mišljenje in to je "nekaj hudega se mi bo zgodilo, če grem kamorkoli na ta dan." Oseba je hipnotizirana.
Nekaj podobnega se lahko prenese na horoskope. Če zadosti verjameš v to, se boš tudi na podzavestnem nivoju začel obračati v to smer.

P.S. Vse zgoraj napisano je zelo zelo okleščen opis nekaterih mehanizmov. :)
Great are mysteries of the mind ...

gkovac ::

We now pronounce you a Scorpio

:D bolj nebi mogl falit
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Marjan ::

Heh, meni tudi pravi škorpjon (pa seveda nisem). Kot še veliko drugim tukaj - očitno imamo podobne osebnosti 0:) :\

Sevda je ves ta horoskop bullshit... Misek, če imaš 140 IQja ti je menda to jasno!?

To je tako kot bi nekdo vsak dan zjutraj v cajtngu prebral, da ima okoli sebe 4 nevidne duhove, ki ga varujejo... in če nima dovolj razčiščenih pojmov, bi počasi začel v to verjet.

undefined ::

> Heh, meni tudi pravi škorpjon (pa seveda nisem). Kot še veliko drugim tukaj - očitno imamo podobne osebnosti

Ja nekaj imamo sigurno skupnega, če smo že na isti strani? ;)

DMouse ::

Marjan: haha, very phunny :|

V resnici le poskušam ugotoviti, ali sem dvakrat zaporedoma padel med statističnih 8,4% (dvakrat zato, ker sem prvič podobno kot Thomas posumil da te razkrinkajo zaradi rojstnega datuma in sem z drugim ip-jem, in drugim browserjem (ter seveda cookie-jem) poskusil še drugič), ali pa je v ozadju neka logika, ki to procentuažo dvigne. Avtosugestija je ena možnost, letni časi druga, položaj planetov spet tretja in če dobro pomislim, za nobeno ne morem 100% trditi da ne more biti resnična. Bi pa verjetno res najprej izločil tretjo, saj se zavedam, da so v začetkih astrologije o planetih pravzaprav vedeli zelo malo, a so jim vseeno namenjali veliko pomembnejšo vlogo, kot so si jo "zaslužili", kasnejša astrologija pa je v glavnem le gradila na starih "temeljih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Marjan ::

Hrabri:
> Avtosugestija je ena možnost, letni časi druga, položaj planetov spet tretja

(1) torej si tako zelo verjel opisu pod svojim astrološkim znamenjem, da si kar v realnosti postal taka osebnost?
(2) torej, če se rodiš poleti si drugačna osebnost kot, če se rodiš pozimi?
(3) torej gravitacijsko polje Marsa vpliva na človeka na Zemlji?

IMHO je lahko samo (1). Da si bil tako zelo izpostavljen pričanju kakšen ti si in kakšen moraš biti, že v svoji mladosti, da si se res tako razvil... uf, hudo.

Ampak to ne pomeni, da ima astrologija kakorkoli prav :\

Thomas ::

Ja tukaj je en cel kup reči. Lahko bi vplival letni čas v katerem si rojen. Lahko bi, ni pa rečeno, da res kakorkoli vpliva. Raziskave, ki so bile delane, so vedno prišle z nepomembnimi statističnimi razlikami ven. Razen ene, ki je pa dala neki astrološki trditvi celo manjšo verjetnost, kot bi statistično pričakovali. Prav mogoče, da celo tale avtosugestija - sem kozu, ergo se bom obnašal kot kozu - ne deluje prav veliko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frenk ::

pravjo da sm vodnar
jest pravm da sm bik:D

letni čas, gravitacija marsa in ostale stvari verjetno res vplivajo ampak ne vemo koliko in ne vemo kako...dokler nimamo dokaza da stvar deluje ne mormo rečt da deluje in če nimamo dokaza o nedelovanju ne mormo rečt da ne deluje:)

Maria ::

Te pogovore smo na ST že imeli.

Tam sem linkala tudi en vir, ki mogoče kaj več pove o osnovah za astrološko statistiko. In pove tudi, da astrologija ne temelji (v nasprotju s stereotipi ljudi, ki o zadevi ne vedo nič) na gravitaciji.

Ta trenutek imam premalo časa, da bi se podala v ''branjenje'' pozicij astrologije. Če ima kdo čas, naj prebere knjigo (ali pogogla za izdelanimi opozicijami) in zavrže predlagano predstavo.

Lahko se pa še naprej neustreznost nečesa utemeljuje z neustreznimi izhodišči, ker na ta način, se vse da lepo dokazati.

Maria

p.s. Lahko se tudi zmenimo, da nekdo da podatke za osebo (naj bo zanimiva) na forum, jaz bom pa povedala kar lahko povem (samo bo nekaj časa trajalo). Tudi Sergio bi lahko komentiral koliko sem se zmotila pri njemu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911513 (5338) bluefish
»

Iscem video o "porazu" horoskopov

Oddelek: Loža
121706 (1419) krneki
»

Sprememba horoskopa

Oddelek: Loža
225023 (4412) guest #44
»

Horoskop...

Oddelek: Loža
272459 (2295) Kaličopko
»

Horoskop

Oddelek: Loža
353003 (2363) Tear_DR0P

Več podobnih tem