» »

Osebni horoskop - je kaj na tem?

Osebni horoskop - je kaj na tem?

1
2
»

Zoidberg ::

naj bi bil taurus samo so mal falil men se zdi da sm tehtnca;)
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

attackiko ::

Hehe, pa ne da imamo nekega naivneža, ki celo verjame v te zadeve. Saj astrologija pravilno poveže karakter in astrološki znak, problem je, ker ji to uspeva samo na vsakih 12 poizkusov. :D

Valery ::

Astrologija je "privabno" sredstvo k temačni religiji. Ukana!

Vanich ::

Hja, meni isto pravi da sem Škorpijon,
v resnici sem pa Ribi.
Res je pa, da sem v podznaku Škorpijon.

Super Sonic ::

"Astrologija je "privabno" sredstvo k temačni religiji. Ukana"

Hja, tud sam v to ne verjamem (pravjo da sm oven in tudi sm:), samo je pa po drugi strani zanimi gledat to, kako smo si tisti ljudje, ki smo rojeni v npr. znaku ovna -podobni. NE zdej 100%, ampak imamo podobne lastnosti.

To pa je zanimivo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Maria ::

Rutan

Se strinjam. Je izredno močno orodje, ki lahko povzroča zelo veliko gorja. Poznam ljudi, ki so zadeve zlorabljali za zelo neprijetne zadeve.

Sprejemam opozorilo.

Maria

Double_J ::

Ja pazite se, da se gospod Mars ne razhudi.

undefined ::

> Astrologija je "privabno" sredstvo k temačni religiji. Ukana!

Ja, črna magija. Voodoo lutke pa to? >:D

Barakuda1 ::

Vera - religija - astrologija - mistika - - -

Bodimo pošteni. Vse ima svoj temelj v posameznikovem verovanju. Bolje rečeno v tem da v to vrjame.
To kar je enemu vera (v kateregakoli ali kakršnegakoli boga - božanstvo) je drugemu astrologija in podobne "vede".
Jasno je, da so drug do drugega na nek način izključujoči in netoleratni.
Ampak bistva (posameznik bolj ali manj globoko vrjame), ne religije in ne vere v astrologijo, se s tem ne da izničiti.

Če mi kdo zna pojasnit zakaj je vera v boga (znastveno) bolj utemeljena, kot vera v astrologijo, bom morda spremenil svoje mnenje. Do takrat pa ;)


Barakuda

undefined ::

> Če mi kdo zna pojasnit zakaj je vera v boga (znastveno) bolj utemeljena

Ni. :)

Maria ::

Ice in Barakuda

Najdita link, ki sem ga dala pred letom na formu in preverita ter nato zaključujta.

Nek ''zmešan'' fizik (po Thomasovo) pravi, da je znanstveno utemeljil. Leta 1986.

Maria

undefined ::

> Najdita link, ki sem ga dala pred letom na formu

Joj, zdej ko si glih rekla, ga bova pa res (not). >:D

Sorry, sam če ti nimaš časa poiskat svojega linka za utemeljitev svoje trditve, potem tudi od drugih ne pričakuj, da bodo(mo) imeli čas za to. ;)

DMouse ::

Maria ::

DMouse

Hvala v imenu Ice-a

Ice

Enkrat sem ga dala na forum, drugič, tretjič in n-tič si boš moral pa sam pomagati. Saj znaš, a ne?

Maria

undefined ::

> Enkrat sem ga dala na forum, drugič, tretjič in n-tič si boš moral pa sam pomagati. Saj znaš, a ne?

Sploh ni vprašanje znanja, pač pa bolj interesa in navsezadnje principa. ;)

Maria ::

Saj zaradi principa je na ST omogočeno iskanje (psevdo).

Najti to, je pa stvar znanja.

Maria

undefined ::

> Saj zaradi principa je na ST omogočeno iskanje (psevdo).

Seveda, ampak sem prepričan, da ta funkcija ni namenjena le nekaterim ožjim izbrancem. ;)

> Najti to, je pa stvar znanja.

Manjšega znanja pa res. Drugače pa bolj vztrajnosti, kot pa znanja. Pa časa, tudi. Je pa tole iskanje navsezadnje še vedno le psevdo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Maria ::

> Seveda, ampak sem prepričan, da ta funkcija ni namenjena le nekaterim ožjim izbrancem. ;)

No, potem pa ga le uporabi, iskanje namreč. Ker tu je zato, da se najde tisto, kar je bilo enkrat napisano in da ne bi bilo potrebno pisati še enkrat.

In če nekdo enkrat nekaj trdi in citira, ni dolžan nekomu citirati še enkrat, če to tega zanima. Ta si to najde sam, če mu oni prej pove, da bo ta to tu našel.

Ja?

Maria

undefined ::

> No, potem pa ga le uporabi, iskanje namreč. Ker tu je zato, da se najde tisto, kar je bilo enkrat napisano in da ne bi bilo potrebno pisati še enkrat.

No, to sem pravzaprav želel povedat tebi, but ok. ;)

> In če nekdo enkrat nekaj trdi in citira, ni dolžan nekomu citirati še enkrat, če to tega zanima.

Seveda ne, lahko pa se pejsta link, kot je to zgoraj storil DMouse. On ti je pravzaprav storil uslugo in zahvaliti si se mu dolžna v svojem imenu, ne mojem. ;)

> Ta si to najde sam, če mu oni prej pove, da bo ta to tu našel.

> Ja?

Ne. Kdor želi nekaj dokazat, mora sam predložit dokaze. Primer: tudi za diplomsko nalogo ti ne bo profesor šel iskat gradiva, niti ti je ne bo spisal zate. :)

Barakuda1 ::

Maria :)

Tist link pa res nič ne dokazuje. Še najmanj pa znastveno utemeljuje Boga

Barakuda

TESKAn ::

Eh, teli horoskopi...nekaj tako splošnega noter napišejo, da obstaja velika verjetnost, da se bo vsaj malenkost uresničila...npr. 'finančno stanje se vam bo izboljšalo' ali kaj podobnega.Kot je zapisal Stephen Hawking:
Zakaj bi lege drugih planetov glede na ozadje ozvezdij, kot ga vidimo z Zemlje, imela kakršnokoli povezavo z makromolekulami z majhnega planeta, ki ki se imajo za inteligentno življenje?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Maria ::

Ice

Ko boš enkrat napisal diplomo, je ne boš tistemu, ki jo bo želel videti, še enkrt napisal ali posredoval, ampak ga boš poslal na Cobiss. To sem jaz naredila tebi. Kar ti očitno še vedno ni jasno.


Barakuda

Kdo je kje govoril o Bogu? Citat bi bil primeren

Maria

p.s. Ne vem kaj vam je. Če imate kaj proti astrologiji, raztrgajte utemeljevalca, ne pa kvasit kar počez in podolgem, kot branjevke na tržnici.

Barakuda1 ::

Maria :)

Kdo pa prav da imam kaj proti astrologiji.
Nič nimam proti. Pravim le, da jo jaz uvrščam v takoimenovani "krog osebnih prepričanj".
Torej v krog religij in podobno. Kdor vrjame, o.k. njegova stvar, kdor ne, tud o.k.
Ne moreš je pa uvrstiti med znanost, ker je to enako kot dokazvanje (znastveno) boga. Vsaj po moje.

To je pa tud vse.

Barakuda

Thomas ::

Navsezadnje - nekaj vpliva letnih časov ob rojstvu - ni popolnoma izključeno. Ni dokazano, ampak to ne pomeni dosti. Lahko se kje kakšna regularnost vseeno skriva. Ni rečeno da se, ni rečeno da se ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Maria ::

Barakuda et al.

Daj nabavi si zgoraj omenjeno knjigo, jo preberi in preveri ali je tvoja trditev o osebnem prepričanju v relaciji do astrologije sploh umestna.

Hint: napisal jo je fizik, ki je imel fame o astrologiji ''poln kufer'' in je hotel dokazati, da ne drži. Iz te raziskave je nastal nasproten dokaz (hipoteza - namenoma pišem tako zato, da je več ambicije, da se jo raztrga) in knjiga z naslovom Znanstvena utemeljitev astrologije, ki kaže, da se zadevo da postaviti in razlagati s preverljivimi argumenti.

Maria

abcde7 ::

Resil test in res je ugotovu! Aquarius isto k sm v REAL:8)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911505 (5330) bluefish
»

Iscem video o "porazu" horoskopov

Oddelek: Loža
121704 (1417) krneki
»

Sprememba horoskopa

Oddelek: Loža
225003 (4392) guest #44
»

Horoskop...

Oddelek: Loža
272459 (2295) Kaličopko
»

Horoskop

Oddelek: Loža
353000 (2360) Tear_DR0P

Več podobnih tem