» »

DDR 2Gb Dual Channel vs 3Gb

DDR 2Gb Dual Channel vs 3Gb

sparx ::

Mene zanima če se splača kupiti 3Gb DDR rama (nenavit CL3) oziroma če se to pozna napram 2Gb vezanem v Dual Channel mode. To bi teklo na EPoX plati in W-XP sistemu. A bi bila opazna razlika pri delu z grafičnimi programi npr. Photoshop.

sparx ::

Nima nobeden iskušenj s tako veliko količino RAM-a?

zee ::

na tomshardwaru je bil pred kratkim članek na to temo. Bi se ti splačalo pobrskat.

IMHO pa ne bi kaj dosti profitiral. Sem šel iz 1GB na 2GB pa ni blo nobene pretirane razlike.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

ce hoces met hitro stvar, glej da bosta vedno samo 2 modula.

sidd ::

2 Gb v dual channel mode je če ne druga ceneje...nevem če se ti splača 3 gb rama nabavljat, če plača firma pa kr:D
sam mam 2 Gb rama v dc načinu, sicr na abit plati nf7-s, prej 512 rama.. tale preskok se recimo pozna kr hudo.
drugače pa sprobaj z 2 Gb rama, če ne bo dovol, pa dokupi še en plošček;)

zee ::

če hoče 3GB, verjetno 2x 1GB in 2x 512MB.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sparx ::

Hvala za odgovore.
EPoX 8RDA6+ ima samo tri banke po max 1GB. Nanima me predvsem s stališča kako je XP sploh sposoben iskoriščati 3GB. Potrošiti nameravam enako vsoto denarja (~200€) samo ne vem kaj se mi bolj splača. Ali 3Gb standarnega DDR-a ali pa 2Gb malo boljšega DDR-a, ki bi ga malo bolj navil. Seveda mi na PC-ju teče kar nekaj programov vzporedno.

NaGGie ::

po moje je boljše vzet 2gb v dual channel, winsi so sploh neki občutljivi na čudne kombinacije rama, če daš na primer eno plošlico v prvi slot in eno v tretji jim ne bo prav. ampak to je samo moje mnenje, ne bi ti vedla to kako strokovno podkrepit
There's no turning back when you're chasing the wind...

zee ::

IMHO je boljše,da vzameš 2GB bolj kvalitetnega rama.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jaffa ::

Razlika bo, če boš porabil več kot 2GB. Se pravi, če uporabljaš kak tak program. Malo spremljaj task manager, pa boš vido, kolk je peak poraba. Če je vedno manj kot 2GB, pol je 3 giga po mojem brezveze...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

sidd ::

jp, malo spremlaj zdajšno porabo rama....če nimaš nevemkakhudega 3D modeliranja ala catia ali inventor ali solidworks al pa obdelava videa v nevemkakih razsežnostih, ni potrebe po nevemkakih količinah rama :)
pa bolše je manj pa kvaliteten ram imet :)

Jan987 ::

sam a ni tist v tash managerju kolk porabiš navideznega spomina (tist graf) kje pa vidiš koliko rama porabiš?

sidd ::

sej pa veš kolko imaš rama v mašini, tak da ko ti na grafu več piše ko pa maš rama, ti bi že moglo po disku škrecat pa malce trokirat, al se motim? piše ti porabo pomnilnika, zaj pa če maš ram, je na ramu, ostalo pa si ga "dobi" :)
mensezdi da je tak, ne najdem druge razlage. sicer pa piše v task managerju kolko maš navideznega pa kolko fizičnega pomnilnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja RAMa?

Oddelek: Kaj kupiti
406699 (6346) loader335
»

nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151707 (1542) solatko
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314543 (3522) Mare2
»

Pomnilnik v Windows: 1. del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
509376 (6960) Jst
»

Dodajanje DDR rama na nforce2 plati

Oddelek: Strojna oprema
121083 (922) ru7

Več podobnih tem