» »

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Max X ::

Pozdravljeni!
Vem, da je problem določit najboljšo matično ploščo ker ima vsak svoje prioritete (navijanje in stabilnost, dodatna oprema/priključki, tihost delovanja, cena), pa vendar je na tej strani ogromno uporabnikov ki imajo bogate izkušnje, zato sem se tudi odločil, da na tej strani postavim to vprašanje.
Pravkar nabavljam nov sistem in predvsem pri matični sem v dilemi katero naj izberem. V ožji izbor sem nekje izbral sledeče matične:

Aktivno hlajenje (katero izmed teh bi izbrali vi):
MSI MS K8N NEO4 Diamond SLI NF4 .....50.000,00 SIT
DFI LANPARTY UT nF4 SLI-D..............45.000,00 SIT
DFI LANPARTY UT NF4 SLI- DR............51.000,00 SIT
ASUS A8N-SLI Deluxe.......................44.000,00 SIT
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI..................48.000,00 SIT

Pasivno hlajenje (a se splača dat 10.000 več za ASUS A8N32-SLI Deluxe):
ASUS A8N-SLI Premium.....................50.000,00 SIT
ASUS A8N32-SLI Deluxe....................60.000,00 SIT

Zanima me tudi kakšne izkušnje imate s temi ventilatorji na matičnih (predvsem kako glasni so in kakšno imajo življenjsko dobo, pa pri katerih ploščah vas moti slaba postavitev).

Katero izmed zgoraj naštetih bi izbrali vi, če bi sedaj kupovali novo matično. Če pa že imate katero pa bi vas prosil za komentarje (+ in -).

Zaenkrat je moj favorit tale matična: ASUS A8N32-SLI Deluxe (predvsem zaradi pasivnega hlajenja). Zanima me, če je tole priporočen nakup.

Vsem se že v naprej zahvaljujem za kakršnokoli pomoč. :D

mtosev ::

DFI LANPARTY UT NF4 SLI- DR............51.000,00 SIT

To je najboljše ta trenutek.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

igor0203 ::

A bi plato uporabljal za navijanje al ti je važno samo da je stabilna?
Ker če hočeš navijalsko plato, vzemi DFI, druga ti ne ostane.
Drgač pa tud ta Asusova plata ni slaba, tudi kar se navijanja tiče., samo se ne splača dat 60k za plato, usaj men se zdi totalno brezveze dat tok dnarja.

Če pa hočeš stabilno plato in da se dokaj dobro navija, kupi Gigabytko, ker njiho plate so baje ful stabilne.

Max X ::

mtosev in igor0203 hvala za odgovore.
Vendar me nekaj zanima kako glasni so ti ventilatorji na matični in predvsem kakšno življensko dobo imajo?

Glede navijanja: zaenkrat ne nameravam navijat oz. se ne spoznam tolk na te zadeve (mogoč čez kako leto al pa 2 pa zna prav prit) (a lahk ker pove, kakšen potencial za navijat ima procesor AMD 3500+).

Max razlika med naštetimi platami je 16.000 SIT. kar tud ni tolk (bom pač nekje drugje znižal strošek, važno mi je samo da bo plata delala vsaj 3 oz. 4 leta brez problema in pa da lahk kasnej dokupim kak X2 procesor oz. navijem obstoječega).

A ti dve plati podpirata ta nove dvojedrne procesorje X2:
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI
DFI LANPARTY UT NF4 SLI- DR

Shark-357 ::

Če bi rad best of the best potem LANPARTY UT NF4 SLI-DR Expert

Jan987 ::

jah če boš navijal vzemi tisto iz zgornjega posta drugač pa tisto asusko ki si jo sampredlagal. Al pa vzemi eno mal bl pocen plato pa naber še 20.000sit pa nabav x2 3800+ sam zaenkrat povečini niso dobavljivi kakšen pa bošmel ostal sistem?

Javon ::

Max X : Jaz imam ASUS A8N-E in je ventilator tako glasen, da sem ga kar izklopil(zdaj mam gor samo hladilna rebra)in lahko vsaj spim ob prizganem racunalniku.;)
Smoke em if you got em!

igor0203 ::

Glede tega 3500+, ki ga boš nabavil... Bolj se ti splača vzet 3200+ in ga naviješ za 200-300MHz, kot pa da daš več keša za 3500+, ker NI razlike med 3200+ in 3500+.

blackmack ::

Čist brezeveze je kupovat deluxe plato. Druge razlike tak ni kot pa da ma dodatni sata kontroler pa še en lan gor. Samo pri bootu boš kakih 10s več čakal da ti bios za sata kontroler zazna diske. jaz bi vzel navadno sli.

TitanSLO ::



Duke Nukem ::

abitke nikar ,ker ma preveč problemov ,js bi asusko uno za 60k, če maš dost keša ,v nasprotnem primeru bi navadno asusko, pa denar raje namenil močnejšem procu pa grafi 8-)

Max X ::

Takole sedaj sem dal dve matični v ožji izbor (sistema bi pa zgledala takole):
1. SISTEM
CHIEFTEC BX-03B-B-SL
ASUS A8N-SLI Premium
AMD Athlon 3200+ BOX 64 bit 939
Western Digital WD S-ATAII 200Gb, JS 7200rpm, 8MB cache
Leadtek Winfast PX6800GS TD 256MB DDR3 TV out, DVI
NEC ND-4550
GEIL Value 1GB PC3200 400MHz DC Kit

2. SISTEM:
CHIEFTEC BX-03B-B-SL
DFI LANPARTY UT NF4 SLI- DR
AMD Athlon 3200+ BOX 64 bit 939
Western Digital WD S-ATAII 200Gb, JS 7200rpm, 8MB cache
Leadtek Winfast PX6800GS TD 256MB DDR3 TV out, DVI
NEC ND-4550
GEIL Value 1GB PC3200 400MHz DC Kit

1. Konfiguracija je taka ker pride cena tam okol 250.000 in 260.000 in to je moj limit (dobrodošel bi bil kakršnkoli namig, če se vam zdi da bi za ta denar dobil kaj boljšega)
2. Na kolk se pa da navit ta AMD-jev 3200+ procesor (s standardnim hladilnikom oz. če kupim kak bolšji hladilnik)!
3. A je ventilator na tej matični DFI LANPARTY UT NF4 SLI- DR glasen in ali je kdo imel kakršnekoli probleme z njim.
4. Kaj pravite na tole primerjavo: Direktna primerjava med Asus A8N-SLI Premium in DFI Lanparty UT nF4 SLI-D A je ta test realen?
5. A ma CHIEFTEC-ov napajalnik prave priključke za tak sistem in če je dovolj zmogljiv za tole poganjat (ta je mislim da 360W al pa 410W) ? Al morm razmišljat tud o drugem napajalcu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Max X ()

zbogi ::

Word of Advice od Pedro Rocha: "So may advise is : for now stay way from the DFI Expert if do serious overclocker ..or at least do not put valuable and precious CPU's on it.." po tem ko mu je umrl njegov FX-57, ki je letel 3900, benchstable, brez cold buga seveda.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Malner ::

Da ne bom nove teme odpiral. Kakšna je razlika med DFI nF4 INFINITY in DFI LanParty UT nF4 Ultra-D. Ali so samo UV aktivne reže in podobna sranja ali je tudi večfazno napajanje, boljši kondenzatorji?

bobbycek ::

Res da tole ne pase v to temo, sam sn koncno najdo enga ko ma to plato.
Javon: A ti ASUS A8N-E fajn deluje, ka mas gor prklopleno in pa ce si probo kaj navijat. Pa tut, ce je BIOS okej.

Shark-357 ::

Na šihu sem imel možnost večkrat že sprobati A8N-E in ti povem to da je za en qrc raje vzami Asrock Dual Sata2 ali DFI NF4 Infinity;)

Javon ::

bobbycek: Meni osebno se zdi ta plosca v redu.Imam A64 3700+@2790, kar se mi ne zdi slab razultat.Bios je v redu, sicer ima malo omejeno navijanje voltaze rama(zdi se mi da do 3V), cenovno je pa dokaj ugodna.Priporocam.
Smoke em if you got em!

Jan987 ::

javon: imaš isti problem kot jas namreč fsb ni stabilen ne veliko več kot 250

Javon ::

Jani123:Meni gre do 270 stabilno(270*11)
Smoke em if you got em!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
121301 (1014) TilenS
»

DFI LANPARTY UT nF4 SLI-DR vs. ASUS A8N32-SLI Deluxe

Oddelek: Strojna oprema
191795 (1376) sirotka
»

Nakup komponent ?

Oddelek: Kaj kupiti
61005 (845) wishmaster
»

3 odlicne plate za AMD 64, kateri je boljsi? - PROSIM ZA POMOC!

Oddelek: Kaj kupiti
221696 (1386) mzidy
»

Kater Proc in plato AMD

Oddelek: Kaj kupiti
171307 (1087) JIM22

Več podobnih tem