» »

VPN med 2x WinXP?

VPN med 2x WinXP?

Fenec ::

Ali lahko nastavim VPN med samo dvema WinXP računalnikoma? Oz. med dvema lokacijama brez serverjev?

In ali veste, če omogčajo slovenski ponudniki interneta VPN? Kateri da/ne?

Witboy ::

da, lahko ;)

Fenec ::

Kako pa?
Ali je to potem varno? :O

amigo_no1 ::

Witboy ::

U bistvu sploh ne rabis tega open VPNja. XPji majo pod defoultu to moznost. Sicer je malce skrita... Ampak ce v google vpises "vpn XP" bi moral najdt... loh pa se tut na microsoftovo stran prklops pa tm poisces. So lepa navodila. Itak da je varn. Laufa preko IPSEC pa se men se zdi da uporablja kerberos enkripcijo. No, mogoce se motim glede enkripcije, ker nism pogledal kaka je ;)

Fenec ::

Med inštalacijo tistega OpenVPNja mi je vse skupaj zmrznilo in bom dal malo openvnp na stran.
Sem pa kr nekaj časa preživel na microsoftovi strani in vsepovsod našel vpn v povezavi s serverjem. Nikjer ni pisalo samo za 'navadne' windowse. :O Še kakšen predlog?

petrusko ::

Zakaj pa se ne greš remote desktopa?

Start/run in vpišeš mstsc
potem pa IP mašine na katero se želiš povezati, in še username in geslo.

Seveda morajo biti odprti pravi porti, mislim da 3389.

LP Peter

Fenec ::

Ker bom kopiral veliko datotek iz enega računlanika na drugega (narava poslovanja). Tako kot to delam sedaj, ko sem v službi - intranet. Emaila pa res ne nameravam uporabljat za takšne zadeve.

NupY ::

amigo_no1 ::

Witboy ::

amigo_no1 ::

@petrusko
Kako varen pa je Remote Desktop Connection ?

Je kdo že preizkusil tole ?

Remote Desktop Connection 6.0:
http://support.microsoft.com/?kbid=9258...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Matheeew ::

Bom še sam lonček pristavil.

Poskušam vpostavit remote desktop iz službena domači računalnik.

Doma sem odprl in forwardiral port 3389. Vseeno mi povezave ne uspe vzopstavit. Doma sem si pod system omogočil remote desktop

Javi mi napako: The clinet could not connect to the remote computer. Connection could nott be enabled or the computer might be to busy itd.

Ker mui doma deluje na 2 rač. remote normalno, sklepam , da je vseeno težava v ruterju.

Uporabljam pa Drytek 2200E.

Porte sem odprl, kot kaže TUKAJ. Sem pa tudi odprl port v Firewall setup.

Še kakšna ideja??

amigo_no1 ::

Vzpostavil sem VPN povezavo na moj comp. (z dyndns sem si naredil hostname "blablabla.dyndns.org" (ker imam dinamični IP) )


kot je napisano tukaj:
http://theillustratednetwork.mvps.org/WM2003/WM2003PPTPVPN.html

, port 1723 v routerju je forwardan na ta comp , VPN povezavo na comp sem uspešno vzpostavil .

Eno banalno vprašanje.
Kako naj sedaj dostopam do tega compa (prenos datotek, remote desktop ...) ?

//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

Zurbum ::

Ti je mogoče uspelo pingat računalnik na drugi strani?

amigo_no1 ::

Večina routerjev ima ICMP ping request na disabled.

Preveri kje si forwardal port (router: v NATu ali v firewall nastavitvah).

Matheeew ::

Hvala za pomoč.

Težeava je bila v tem, da sem forwardiral v firewall namesto v NAT nastavitvah).

Sedaj deluje bp.

Lp

luciby ::

Bom pa še jaz pristavil moj lonček, ko že tako fajn teče razprava. Tudi sam gledam okrog tega VPNja, vendar mam malo pomešane pojme.

Kdaj je primerno vpostaviti VPN server, RADIUS, DNS, DHCP, AD (torej mašino z OS Windows Server 2003)?
Nekateri routerji imajo podporo za VPN oziroma v njih je že nameščen VPN server, kaj zdaj to pomeni, da mogoče ne rabimo konfiguracije iz prvega vprašanja?
Zakaj sploh rabimo zgornji dve stvari, če pa lahko enostavno uporabimo RealVNC, saj je to tudi VPN, ali?
Zakaj se ljudje pri delu s poslovnimi podatki raje odločajo za Remote Desktop Connection in ne za RealVNC?

Glede na to, da sem laik v teh rečeh, se opravičujem če sem ustrelil kako nepridipravo. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (nastavitev IPjev)

Oddelek: Omrežja in internet
103380 (3101) SasoS
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354309 (3325) flisko
»

Oddaljeni dostop do računovodskega programa

Oddelek: Omrežja in internet
91626 (1434) fiction
»

Kako oddaljeno dostopati do domačega računalnika?

Oddelek: Omrežja in internet
112106 (1872) ToniT
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182115 (1839) kuntek

Več podobnih tem