» »

Povezava Win > Ubuntu

Povezava Win > Ubuntu

Gosth64 ::

A mi lahko kdo pomaga da se poveŞem s svojim ra�unalom (Ubuntu 10.04 x86) na windows prek dolo�enega ip addr.
  • spremenil: bluefish ()

Lonsarg ::

Najbolj enostavno je, da na windowsu samo vklopiš remote desktop, seveda rabiš en username z geslom, da ga dodaš pod dovoljene userje; Computer/propretris/remote settings, seveda rabiš poskrbet, da je port 3389 forwardiran, če se boš iz interneta povezoval, če pa iz mreže pa nima veze.

Na ubuntu pa sem skoraj prepričan, da je remote desktop klient že vključen, kjer samo IP vpišeš od tega računalnika potem. Mislim da je en, ki ima tako RDP, kot tudi VNC povezavo pod možnost. Če ga pa ni, pa lepo paket manager,pa v search remote al pa RDP napisat:)

Rokic ::

Živjo!
Iščem podobno rešitev kot je Real VNC oz. nekaj kar bi se lahko povezalo na strežnik RealVNC preko Ubuntuja. Namreč strežnik trenutno temelji na WinXP (pač zaradi enega programa ki ni za Linux spisan), stacionard je pa na Ubuntu. Sedaj pa bi se rad povezal z Ubuntujem na WinXP.
Tipičen remote desktop se mi ne dopade, zato iščem kakšno rešitev kot je RealVNC oz. nekaj za Ubuntu kar bi se lahko povezal na RealVNC server.

Hvala za pomoč

P.S. če prav ne bo šlo, bom pač usposobil remote, čeprav so gor Home Edition Xpji, ki Remota nimajo:))

Lonsarg ::

Ljudje, ki bi radi remote uporablali ne znajo googlat, zanimivo.... Prvi zadetek na googlu za "vnc server for windows" je TightVNC, drugizadetek pa RealVNC. ne vem kir je bolši, oba bosta naredila to kar rabiš.

ABX ::

Remote desktop iz Linuxa na Winse dela odlično, tako da ne vidim razloga za VNC.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Rokic ::

@Azgard, pogoogla sem seveda prej kot sem kaj vprašal. Real VNC server imam že na Windowsih od vsega začetka, tako da to sploh ni bil problem. Problem je v tem, ker mi skozi javlja napako pri povezavi z Ubuntuja na Windows VNC server. Sedaj sem preko Tight VNCja usposobil zadevco

Preko SSL/SSH viewerja pa mi je zmeraj javljalo to napako:

n Error occurred in fetching 192.168.1.5:5900

ultravnc_dsm_helper: got connection: 0
CONNECTED(00000005)
show_cert: SSL_connect failed.
show_cert: SSL_get_peer_cert_chain failed.
---
show_cert: SSL_get_peer_certificate failed.
---
New, (NONE), Cipher is (NONE)
---
DONE
---



ABX, remota od windowsov pa ne morem uporabljat, ker Windows XP Home Edition tega nimajo. Zato mi je najlažja rešitev VNC

SSH ::

uskladi ure in datume na računalnikih.


lp, a.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202174 (1852) ender
»

Ali obstaja oziroma če je mogoče ?

Oddelek: Omrežja in internet
141540 (1135) cekr
»

Windows Remote za začetnike

Oddelek: Omrežja in internet
91802 (1502) Lincolin
»

dva PC-ja na enem monitorju ??

Oddelek: Programska oprema
161183 (959) perci
»

povezava na oddaljen rač

Oddelek: Programska oprema
131575 (1397) waters

Več podobnih tem