» »

Kdo je zdej nor - jst al računalnik!!??

Kdo je zdej nor - jst al računalnik!!??

smrekca ::

Ok mam sledečo težavo. Enkrat se mi je zgodil da pržgem računalnik pa ne duha ne sluha od njega. Nič ne zapiska, monitor se mi ne prižge...u glavnem k da bi bil mrtu samo da je elektrika laufala. Ok...sem resetiral bios in že je vse delal tko k bi moral. No, dons pa spet pržgem računalnik...in na moje presenečenje....računalnik spet tiho. Ok...sem hotu jit spet bios resetirat .... odprem računalnik...ga vklopim....in računalnik dela!!! 8-O . Ful vesel zaprem računalnik nazaj, ga postavim na svoje mesto in pržgem. Računalnik spet mrtu!!! 8-O Ponovim zgodbo....ko je računalnik v ležečem položaju in odprt...spet dela!
Seveda je bil spet mrtu ko sem ga nazaj postavu.
No....kdo je nor??!! U glavnem....predvidevam da je kakšen slab stik ker kadar računalnik leži, dela! Vsi stiki so dobri. Napajalnik dela ok.
Aja pa še to...sem pustu računalnik v ležečem položaju in pustu da se sistem naloži, pol sem ga pa postavu kr pržganga na nogem, in se je monitor lepo izključu in sistem zmrznu.

Kaj je zdej z mojo kišto...se ji je zmešal??
Bi prosu kakšne nasvete, ker pojma nimam kaj bi to lahko blo.
Hvala

smrekca ::

No pa še to...gre za staro kišto k jo rabim občasno.

Win 98 SE
Prosesor: Intel celeron 466 MHz
RAM: 190 MB
Disk: 10GB
Grafična: Ati pro rage turbo

Stratus ::

Po moje je kje pod plato kakšen vijak malo potresi kišto če pade kaj ven
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

K0K0 ::

Dej mal poglej da se ti ni kak kondenzator napihnu.

DJ*Hamster ::

hehe... nora sta obadava:D

amm... a te tolk mot če leži? js bi revčka pustu ene par dni da leži, če pa pol ne bi delu bi ga pa fajn zruku... >:D in če kej ne bi držal bi že vn zletel:D ... no ja... vsaj ropotal bi... mal ga potres pa boš vidu kaj ga muči

Gwanaroth ::

Prosesor: Intel celeron 466 MHz


A to je še na unem FCPGA adapterju, ki je potisnjen pravokotno not na plato? Da nimaš tam kakega slabega stika ?

Tako zgleda tisti FCPGA?
Lights often keep secret hypnosis..

maticm ::

Ja uni adapterji so dobesedno "kurac" ker čim mal premakneš - se dotakneš škatle že ni več stika in računalnik zašteka ampak močno dvomim da je to vzrok ker bi mu delalo samo slike ne bi blo

-Techo- ::

Dam ti en nasvet dej ga fukn u smeti al pa ga podri u prafaktore pa ga nazaj sestav ce se ti da cene pa usmeti z nemu
One for all, all for one

smrekca ::

Hm...sploh ni slaba ideja da ga komplet razstavim....samo zdej je spet pr življenju....mal ga je treba zrukat pa dela :))
Mam pa nov problem...še težji.....k se mi je računalnik končno zagnal...mi ni hotu v windowse, ker mi je eno napako javu. Sem formatiral disk preko dosa, hotu na novo naložit windowse in mi javi napako. Sem hotu naložit win 2000 pro pa mi napiše:
"There is a syntax error in the .SIF file that Setup uses at line: 154.
Setup cannot continnue. Shut down or restart your computer."
WTF!!?? 8-O ;(( A me lahko še kej bolj jebe....sformatiral je disk čist normalno...zdej mi pa noče nobenih windowsow naložit. Za popizdit!;((
A mi kdo lahko s tem problemom pomaga.
Hvala.

Jackal ::

CD-ROM bolj slabo bere... Kakšna umazana leča ali kaj podobnega. Takrat se znajo pojavljat kašne napake pri branju in posledično zato tudi pri inštalaciji Windows-ov.

smrekca ::

Ok sem vse zrihtu tko da računalnik laufa...neki ga je res očtno cd-rom lomu, al pa disk....u glavnem...računalnik sem razstavu (pa ne komplet...samo komponente) in nazaj sestavu, in dela. Juhu:))
Hvala vsem za pomoč.

Aja pa še to.... "Gwanaroth" ...res mam procesor na FCPGA adapterju, k se da pravokotno na plato, in pomoje more bit glih kle kakšen slab stik. Čeprav adapter lepo sede notr (sem probal ga dat ven pa notr), ampak se mal maje vse skupi. Ker, računalnik je zalaufal pol k sem ga mal pretresu.
U glavnem...čudn je vse skup. Na konc je pa važn da dela. He he.:)
Če bo pa še kdaj to naredu .... ga pa spet mal potresa čaka. :D

AngelOfDeath ::

tisti adapter rad povzroča težave če ga premikaš med delovanjem (dotik pa zmrzne vse skup ali pa se resetira) včasih je problem da adapter ni do konca vstavljen - malo preglej situacijo
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z diskom "skuril" procesor?

Oddelek: Strojna oprema
81368 (1071) vidi
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211673 (1460) Air_Borne
»

Celeron na slot

Oddelek: Strojna oprema
7929 (822) blazp88
»

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

Oddelek: Navijanje
151186 (988) vise
»

fanjte - pomagajte - racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
151246 (1054) NightHawk

Več podobnih tem