» »

Prikaz nove strani na domači strni?

Prikaz nove strani na domači strni?

shock ::

Oprostite ker mogoče bom bleknil kako neumno vprašanje ampak niti nevem kakše bi dal ključne besede v google. Namreč sem naredil eno preprosto stran ki je razdeljena na 3 sekcije. 1. sekcija vsebuje glavo (naslov strani + kakšna slikica), 2. sekcija vsebuje linke za določene strani, v 3. sekciji pa naj bi se vidla glavna vsebina strani tistih linkov v 2. sekciji. Kako naredim da, ko kliknem link v 2 sekciji se mi pokaže vsebina linka v 3 sekciji?

hvala vnaprej

webfreak ::

To se da s PHP ali pa s pomočjo iframov.

shock ::

No če kaj pomaga stvar imam nekako tako naštimano:

< dev id="celota">
< dev id="povezave">
< /dev>
< dev id="kotistne vsebine">
< /dev>
< /dev>


Skratka rad bi hotel da se linki pod "povezave"odprejo v polju "koristne vsebine"? a je možno to? To domačo stransem si pomagal s programčkom dreamware.

McAjvar ::

odgovoril ti je ze webfreak. morda si lahko pomagas tudi s server side includi. odvisno, kaj znas in kaj tvoj streznik podpira. za zacetek morda res lahko poskusis z iframe-i, kasneje pa nadgradis na kaj bolj prakticnega in uporabnega.
sicer pa... ce gre za navigacijo po tvoji strani, potem se nekako gre, v splosnem pa se izogibaj odpiranju drugih strani znotraj tvoje, npr. ce bi zelel odpreti slo-tech v enem taksnem okvircku znotraj tvoje strani.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

shock ::

Bolj mislim za domačo uporabo oz za lokalne strani, kajti do zdaj sem moral za eno malenkost vedno povsod spreminjat parametre na vsaki strani posebej.

webfreak ::

Če so parametri enafi lahko del kode z Dreamweaverjem avtomatsko zamenjaš s CTRL + F in napišeš staro kodo in novo klikniš replace all (prej izbereš mogoče še direktorij in je narejeno). Če pa niso pa sem ti že povedal PHP ali iframe.

Najbolje pa si je namestiti lokalni strežnik ter PHP podporo - ter si olajšati delo. Ne znaš?

tukaj maš nekaj linkov:

Namestitev apacheja:
Apache
Apache 2
Apache 3

PHP podpora:
PHP

MySQL podpora
link

Drugače pa lahko na standalone kišti narediš tudi server s ClarkConnectom. To je mislim da skoraj najboljša izbira ker je zanesliva, varna in deluje ODLIČNO - testirano 8-)

Baja ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141631 (1418) Vice
»

[HTML - JScript, ...] Kako prečitati txt datoteko ?

Oddelek: Izdelava spletišč
111783 (1620) kronik
»

Menu samo v eni datoteki (brez frame-ov)

Oddelek: Izdelava spletišč
131493 (1262) R33D3M33R
»

Javascript Snow

Oddelek: Izdelava spletišč
91357 (1181) Spajky
»

Scroll teksta

Oddelek: Izdelava spletišč
61003 (927) CCMbrother

Več podobnih tem