» »

trije diski ata

trije diski ata

cubus ::

Nekaj me zanima, kako se priklopi tretji disk?

V compu imam 2 diska na enmu ide1 kablu, in cd-rom na drugem ide2 kablu, Probal sem še tretji disk priklopiti na id2 kabel, kjer je skupaj z cd-romom. Pa ne zazna diska niti cdroma. Kako morm nastaviti disk na master ali slave in kako cdrom?

hvala za pomoč

l.p. Uroš

Good Guy ::

ja unga ki ga priklopiš na prvi (konektor) mišljen je prvi ki sledi priklopu ki je uštekan v matično, ta more bit na master drugi pa slave
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Randomm2 ::

Js mam dva diska pa mam vsakega vezanga na svoj ide, na ide2 je pa še cd-rom. Nism hotu met dveh na ene kablu:D , nastavlen maš pa loh kabel select (če je vsak na svojem ide) al pa master pa slave, če sta na istem. Js mam posebi vsakga na svoj pa vseen master pa slave....za vsak slučaj!>:D
Mess with the best die like the rest.

Brane2 ::

CS nima zveze z konfiguracijo. CS samo pomeni, da disk sam dojame a je master ali slave glede na to, kam na kabel si ga vštekal. Master je vedno na koncu kabla. Iso lahko dosežeš s tem da tistega na koncu knfiguriraš kot master, unega v sredini pa kot slave. No, naj bi blo, čeprav ni čisto vseeno pri vseh kombinacijah diskov.

Če se igraš z master/slave, potem vedi, da imajo nekateri diski dve master konfiguraciji: "master" sam na kablu in "master" ob slaveu na kablu.

Če imaš na kblu več enot, je priporaočljivo, da je hitrejša enota master. Če sta na kablu torej HDD in DVD, je ponovadi rahlo bolje (hitrostno) , če je HDD master.
On the journey of life, I chose the psycho path.

cubus ::

Hvala vsem, sem že rešil problem.

Zanima pa me zakaj mi windows xp sp2 zazna disk 40gb, v resnici je pa velik 80gb?????? :(

l.p. Uroš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nero - pomnilnik zapisovanja

Oddelek: Programska oprema
211410 (1060) ZoMk
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453189 (2213) Blind
»

CDR + DVDR= Zero

Oddelek: Pomoč in nasveti
16860 (725) Tonky
»

Epox 8RDA+ boot težave...

Oddelek: Strojna oprema
121016 (752) iso2000
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1404) Pudding

Več podobnih tem