» »

CDR + DVDR= Zero

CDR + DVDR= Zero

Tonky ::

Sem hotel namestit poleg cdr še dvdr pa nič od tega>:D .Če imam priklopljenega enega ga v biosu zazna,potem priklopim obadva pa tema.V biosu pa imam nastavljeno na auto:) .Sem probu da je slave cdroom pa ni šlo.Skratka,če imam priklopljena obadva bios ne zazna nič.Lepo prosim za pomoč.

Vikking ::

eden master drugi slave.. right??

Tonky ::

Ja mam ,če mam enega ali drugega posamično priklopljenga dela.Ko pa obadva pa nič

Tonky ::

Ja mam.Posamezni priklop ok,obadva nič.

Dr_M ::

poglej ce ti v winsih dela. opticni pogoni majo veze z biosem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tonky ::

Če bios zazna pol gre tud v winsih,če bios ne tud winsi ne.Ne vem če nista v žlahti,ko tak skup držita:D .

Dr_M ::

ne sploh ni res. tut ce das v biosu NONE, bo vseen delal. brez skrbi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tonky ::

To govorim za moj primer.Če lahko enega zazna bios ga tud winsi.Dam obadva bios nič ,winsi nič

Vikking ::

Se pravi oba bi rad imel na enem kablu. Probaj dati enega na Cable ta drugega pa na master ali slave!

Tonky ::

Kako to mislš na Cable.A v biosu.

Bobek ::

z jumperji nastavlas master, slave al pa cabel select. Najprej daj dvd ali cd-r na prvo mesto kabla in daj jumper na master, potem daj pa drugo komponento na drugo mesto na kablu in daj na slave. Po taki kombinaciji bi moral delat, vsaj pri meni dela 0:)

lp

Brane2 ::

Če tudi to ne bo delalo, daj enega kot slave ob hard disk, drugi pa je lahko master na svojem kanalu.

To pomeni, da bo en disk na istem kablu kot hard disk.
On the journey of life, I chose the psycho path.

pviran3 ::

Jest sm se zajebavu, k mi ni prepoznal dveh diskov na kišti P1 200mhz. Ampak vsazga posebi pa je. Pol je pa en od probavanja crknu, je blo pa vredu :D

Tonky ::

V biosu imam za nastavljat samo primarni master in slave ter sekundarni master in slave o cabel pa ni duha ne sluha.Ko pa probam na primarno priklopit trdi disk in dvdr pa ne zazna ne enega ne drugega;((

Brane2 ::

Tega niti nimaš kaj nastavljat v BIOSu. BIOS nima s tem kaj dosti.

Pri master/slave gre za to, da disk lahko to nastavitev pobere z jumperjev ali s kabla. DIsk lahko zazna, v kateri šteker je vtaknjen in se temu ustrezno postavi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nodrim ::

posluš: ne gre za Cable ampak za Kabel !!!

in kablov ne moreš štimat v BIOS, ker to ni nastavitev ampa skupek žic, ki gredo iz matične do pogona ...

ti lepo odpri kišto in CDR prštekaj na isti kabel kot je trdi disk in daj CDR na SLAVE

DVDR pa dej na drugi kabel in ga daj na MASTER ... to bi ti moral delat ...

:\

Tonky ::

Sem rešu problem:D .Že sama optična enota ima na zadnji strani za nastavit al bo master al pa slave.Če gledaš od zadaj je skrajno desno master, sredinska pa slave(ima pa tri možnosti).Sam označeno ni pa nič zadaj(nec 2051A).Tako da sem na starem vido pa probu.Pa hvala na pomoči:D :D :D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zagonom XP, .IDE disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
12630 (550) Duhec
»

trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61286 (1238) Izi
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453180 (2204) Blind
»

Disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121020 (764) sid911
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141503 (1364) MadMax

Več podobnih tem