» »

Postavitev serverja ta Telebane - pomoč prosim

Postavitev serverja ta Telebane - pomoč prosim

twosocks ::

Na voljo imam disk priklopljen v v net.
Rad bi postavil resen server za pošto, webmail, gostovanje strani in online administracijo le teh (domene, emaili itd.), Perl, PHP, MySQL podporo.

S čim začeti postavljanje serverja, vrstni red in predlagan software. Glede na to, da sem študent iščem čim cenejšo možnost...

hvala vsem za resne odgovore...

*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

govno ::

začni pri Linuxu (perl & PHP), nadaljuj z apachejem (apache.org) in MySQL-om (mysql.com) ...

vse zastonj ... vse popolno ...

lp
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: govno ()

Loki ::

ce se seveda spoznas na administracijo linuxa...
drugace kaksen win 2000 pro + sp2 + apache + kak dober firewall ...

twosocks ::

Torej bolj se nagibam k win2000 kot Linuxu, ker se bolje znajdem...toda winsi so dragi. Kaj pa mail in web strežnik, je to že del Linuxa/win2k?


hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

simon ::

Vse zadeve, ki si jih nastel dobis z vsako linux distribucijo. Poleg tega pa pa je cena gotovo ugodna za studenta :) Omenil pa si, da zelis resen streznik, to pa pomeni, da rabis tudi resnega administratorja. Vsaj sam ne poznam zadev ISP/ASP ... in-a-box, tako da bos moral gotovo osvojiti kar nekaj znanj,preiskusanj ipd predno bo vse delovalo ko bo treba, ne glede na to kaksen sistem bos uporabil.
Priporocam ti instalacijo kaksne linux distribucije (dobis mail server, apache, php, perl, mysql) za administracijo si poglej webmina (www.webmin.com), ima zelo dodelan sistem administracije, za webmail pa je meni osebno zelo vsec Openwebmail (http://openwebmail.org/openwebmail/), ki se ga da zlahka prilagoditi, druge webmail kliente lahko najdes na freshmeat-u

alesrosina ::

resnega serverja na win2k pro ne mores postavit, rabis ze win2k server (posteno zasoljena cena). Ce se odlocis za to verzijo, dobis zraven windowsov:
-web server
-mail (samo za posiljanje!)
-ftp
-podpora za ASP (lahko tudi PHP, Pearl)
-podpora za SQL, Access, .......
-remote administracijo (remote desktop)
(+ se ogromno drugih funkcij, ki jih lahko s pridom izkoristis za varnost, omrezja, ipd.)

dokupit moras pa se:
-mail server
-firewall

Skratka, ce si student, se ti 100% bolj splaca linux varijanta. Sicer ce se nisi nic delal na linuxu, se moras najprej privadit, potem pa ni tako tezko. Seveda, obstaja se druga moznost, ki je ne bom omenjal (nelegalno) :\

LP, ASPmaster

Zgodovina sprememb…

Loki ::


resnega serverja na win2k pro ne mores postavit, rabis ze win2k server (posteno zasoljena cena). Ce se odlocis za to verzijo, dobis zraven windowsov:
-web server
-mail (samo za posiljanje!)
-ftp
-podpora za ASP (lahko tudi PHP, Pearl)
-podpora za SQL, Access, .......
-remote administracijo (remote desktop)
(+ se ogromno drugih funkcij, ki jih lahko s pridom izkoristis za varnost, omrezja, ipd.)

dokupit moras pa se:
-mail server
-firewall


pa poglejmo...
webserver - apache, php
mail - za posiljanje se mi zdi da je sendmail, za sprejem bilokateri...
ftp - vgrajeni ali kaksen bullet proof ftp
asp - ne rabi (vsaj tako pravi); php, perl - ni problem tudi na win osnovi; malo moti kvecjemu nekompatibilnost z *nix platformami (gd, c:\mojdir\mojfajl.txt proti /usr/me/mojfajl)
sql - mysql anybody? pgsql baje na win platformi ne lavfa brez emulatorja, nisem pa 100%
remote administracija - vnc
dns, firewall...

potemtakem serverja ne mores postaviti na 2k pro?

ABX ::

W2k ima eno hudo omejitev in to je max 10 istočasnih povezav, sicer za določene aplikacije (recimo ISS) to ne velja.


Kdo pa pravi da postavit M$ server je lažje kot linux/unix. Če želiš imet en optimiziran in varen server sta oba primera isto zapletena.

M$ je malce lažje ker deluje out-of-the-box vendar tako postavljen server je kriminal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

sicer za določene aplikacije (recimo ISS) to ne velja.


Ta omejitev velja ravno za IIS.
obstaja sicer sansa, da s tistim NTswitchem odpravis to pomankljivost, vendar tega programcka ne poznam ravno up close and personal.:))
ce pa ga hoces, m@il
Securing a Windows 2000 server

ABX ::

Hmm očitno ne vem na pamet, no ja :\
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

alesrosina ::

loki: tocno o IISju sem govoru (na win2k z osnovo IIS ne mores postavt resnega serverja z omejitvijo 10 povezav). Seveda obstaja alternativa, samo ce se ze odlocas za apache, zakaj bi potem kupil win2k? Potem gres raje na linux.
Pa tist programcic, k ti odstran to zascito je nelegaln, baj d vej.

Zgodovina sprememb…

Loki ::

cist tko by the way...vem, ampak mi lahko poves, ce imas ti cisto vsak programcek, ki ga imas doma, legalen (let me see...najnovejsi winsi, office ter seveda visual studio - minimalno...); tako da, ce imas ze nelegalne winse (s tem ne pravim, da jih twosock ma, ampak sam predpostavljam glede na njegove izjave o serverju ter trenutnem stanju v SLO), zakaj jih se ne "popatchas"?

linux?
ce ga znas administrirat (s tem mislim vse - web, mail, ftp, mysql, php, seveda tudi optimizacija kernela ter samega sistema), go ahead.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161624 (1624) faganel
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422102 (1606) dunda
»

Strežnik Apache za okolje Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
233186 (3186) necromncr
»

Server na ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
231181 (831) paper
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482122 (1456) Brane2

Več podobnih tem