» »

kako uničiti procesor

kako uničiti procesor

msmiha ::

Kako naj uničim mojega Duron 800 tako, da se ne bi nič poznalo. Problem je v tem, da je malo odkrušen in včasih noče delati. Sedaj bi ga pa rad dal pod garancijo nazaj ampak, če bo onim delal pol sem v dreku.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

R0K ::

skuhaš ga :) ......naviješ ga in izklopiš hlajenje pa je :) .....

msmiha ::

Hja skuhaš ga. Če vsameš dol hladilnik se procesor stopi in to misliš, da mi bojo pod garancijo nazaj vzeli?:P
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MadMax ::

Vzames "elektronski" vzigalnik, ga razdres in s tisto zadevo malo "elektrosokiras" procesor.
Par iskric po pinih proca pa po mostickih, pa je...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane2 ::

Kako ti bo folk sprejel nazaj odkrusen procesor pod garancijo ?

Jaz bi ga probu zakrpat. Zna bit, da se pizdarije dogajajo ravno zato, ke se odkruseni konec ne more dobro hladit. Mislim, da se dobi nekje ekvivalent Artctic Silverja, ki se strdi kot dvokomponentno lepilo. Vzel bi torej soliden hladilnik, nanesel stvar na chip tako, da zafila razpoko in cisto na tanko pokrije chip, nato pa prtisnu hladilnik gor. Ce bi se kdaj rad zamenju hladinik ali pa, ce ga se rabis, v primeru da pacient umre, pac na cip zalimaj polirano bakreno ploscico, debelo recimo vsaj 1-2mm in povrsinsko vsaj 4x vecjo od silicija, ki ga pokriva...


birdy ::

ja tole z elektronskim vzigalnikom(za plinske stedilnike oz ce ga iz navadnega el. vzigalnika ven uzames) to ti 100% skuri...
drugace s pregrevanjem gre sam se pozna...
bolj risk variansta(pri kateri gre tudi plata) ja pa da vzames proco ven pa das na socket alui folijo pa proco nazaj not pa przges in ugasnes...

drugace obstaja se 100 in en nacin-vse je odvisno od domisluje(in znanja):)
lp
birdy

msmiha ::

Gvala za tole foro.
Brane2: ne vidi se da je procesor udkrušen če ne pogledaš zares zelodobro skoraj pod lupo.Procesor je odkrušen na jedro ob strani oziroma je malo notri zarezan. Kako se je to zgodilo me ne vprašat:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Brane2 ::

>bolj risk variansta(pri kateri gre tudi plata) ja pa da vzames proco ven pa das na >socket alui folijo pa proco nazaj not pa przges in ugasnes...

Si ti ziher v to ? Si probu ?
Ne vidm, kaj bi tu lahko skurlo procesor. prej bi preobremenil napajalnik na plati, torej pretvornik iz 5V na 1.x V za CPU, pa tud verjetno 3.3V napajanje iz glavnega napajalnika.
S tem najbrz ne bi skuru nc, ce pa ze, bi prej odpizdl plato kot chip.
Dolocen chiperaj ne prenese TRAJNO, ce nima clock signala, sam nism pa ziher, da bi ga pomanjkanje garantirano skuru...

drugace obstaja se 100 in en nacin-vse je odvisno od domisluje(in znanja):)

Ce bi se sam lotu cesa tacga, bi to probu narest reverzibilno, se pravi tko, da lahko stvar vrnem v prejsnje stanje, ce mi garancije ne priznajo. Recimo, z brezbarvnim lakom bi polakiru kak pin, recimo nek adresni pin alpa recimo interupt pin.
Tko pac chip ne bi delu al bi se pa chudno obnasu, ce bi ga pa dobu nazaj, bi pa previdno sprasku lak s pina in delu naprej.

Vse omenjene "fore in fazoni" ti lahko dajo chudne rezultate, ki ti poleg chipa lahko zjebejo tud plato. Ni prav verjetno, je pa mozno.

BTW: Si ti ziher, da te chip jebe ? Da ga nisi OC predalec al je pa kej druzga ?
Ce je stvar v razpoki v Si, potem bi stvar naceloma morla bit obcutljiva na spremembo pritiska cez hladilnik. Si probu med delom s prstom prtisnt mal narazne strani hladilnika ?
Jasno, NE TOLK, da bi nagnil hladilnik in s tem prekinu hlajenje, sam tok da bi spremenu pritisk na del silicija...

msmiha ::

Zelo zelo zanimivo razmišljanje Brane2. Hvala za vse odgovore. Jutri že nesem procesor nazaj>:D Morem pa priznat, da nisem poizkušal pritiskati hladilnika dol. Zdaj sem že prebarval z lakom en pinin procesor ne dela.:P
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freeze ob vklopu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142279 (1818) konspirator
»

Ali je crknil procesor?

Oddelek: Strojna oprema
161894 (1681) Lorek

Skurjen procesor

Oddelek: Strojna oprema
9926 (790) Zheegec
»

grafična+bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
17890 (738) Spajky
»

A je procesor za u smeti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371393 (997) Evil|One

Več podobnih tem