» »

Freeze ob vklopu računalnika

Freeze ob vklopu računalnika

seedboxess ::

Pozdravljeni!

Kupil sem nov računalnik, oz. komponente in sicer:

-Procesor: AMD FX-8120
-Matična: Asus M5A97 R2.0
-RAM: Kingston HyperX Genesis 2x 4GB DDR3
-Grafična: Zotac GTX 560 TI
-Napajalnik: CombatPower 750W
-SSD Disk: Samsung 840 EVO 120GB
-HDD Disk: WD Black 1 TB

No vglavnem rad bi inštaliral Windows 8.1, vendar ga ne morem, saj ko računalnik vklopim, se mi pokaže od ASUS-a logotip in spodaj seveda press F2 or DEL to enter BIOS, ampak nič ne prime, saj računalnik tu freezne. Največnji problem pa je, da še sem 1 teden nazaj lahko prišel v BIOS, vendar nisem imel časa namestit Windowsa.

Hvala za nasvete in lep pozdrav :)

user-pass ::

Ali je bios corrupt ali pa hladilnik na cpu-ju fuc, nima napajanja, slabo namescen ali pa brez paste, nekaj od tega.

gddr85 ::

vzemi ven baterijo od matične oz prestaviš jumper, počakaš minutko in nazaj in sprobaj

seedboxess ::

user-pass je izjavil:

Ali je bios corrupt ali pa hladilnik na cpu-ju fuc, nima napajanja, slabo namescen ali pa brez paste, nekaj od tega.


Kaj se pa da naredit, če je BIOS corrupt? Kako pa naj preverim, če je hladilnik fuč, nameščen je vredu.

user-pass ::

Ja, najprej resetiraj. Ce ne pomaga, preveri vse ostalo, kar sem nastel. Ce je vse s hladilnikom ok, potem je bios fuc. Nekatere plate imajo gor rezervnega, treba samo preklopiti pin, ali kaj podobnega. Ce plata tega nima, potem bo treba poslati na servis, plata je itak nova, tako da ne bos imel problemov.

FX6300B ::

seedboxes mam ravno tako plato če je bios fuč pač koruptan maš itak bios flashback men se je to že zgodl na njej pač daš file na usb nwm kako že preimenuješ pa uštekaš uzadi na un usb k je zelen okol pa notr uspodi na matični je tak gumbek prtisnš in počakaš pol k je pa pržgeš in dela
drugače če bi bios zaznal da se ventilator ne vrti bi šel naprej in bi napisal cpu fan error pa še neki dej poglej če maš krkol takga notr nwm kkšn cd al pa dons mi je isto freeznu ob bios postu sm sam usb ključek vn dau pa je šu kuj naprej tak da če maš kej prkloplen al pa kj takga odšteki pa probej
May the force be with you!

BorutK-73 ::

Imaš možnost testirat drug napajlnik, tvoj je InterTech sranje.

FX6300B ::

dvomm da bi ustau u bios postu zarad psu dobr možn je seed boxes iz kje pa si če si okolica jesenic lahk jst kj pomagam
May the force be with you!

ST-777 ::

seedboxess je izjavil:

-Napajalnik: CombatPower 750W
No vglavnem rad bi inštaliral Windows 8.1, vendar ga ne morem ...]
Zamenjaj napajalnik Inter-Tech CombatPower 750W za drugega.

"Just stating that you have a 750W PSU doesn't mean a heck of a lot, you need to list the rest of the specs - number of +12v rails, amperage ratings, efficiency, etc. I don't know where you're from, but "Combat" is not a recognizable brand name. I found it doing quick google search - made by Inter-Tech? It has passive PFC (not active), it's NOT 80 plus rated (low efficiency), & has four +12v rails at 20A each (a single high amperage +12v rail is better). Unfortunately for you, it gets bad reviews. Replace it with a decent name brand unit & prepare to pay a good buck. Quailty costs money & the PSU is NOT the place to be cutting corners." http://www.tomshardware.co.uk/forum/319...

FX6300B ::

dwomm da je psu pa če je še tko zanč jst mam enga mercury 500W str ene 8 let pa dela ista plata z fx6300 nrmaln
pa če mu je pred param dnevam nrmaln delal sam nwm zaka op ne odgovarja ? mrbit je že zrihtu
May the force be with you!

shadeX ::

Ma kakšne klatite eni. Eni ne glede kaj je z računalnikom narobe rečete da je PSU kriv - v kolikor OP nima PSU-ja vaše priznane firme. Vsak PSU je narejen da zadevo laufa - kako jo laufa je pa odvisno. Ampak da bi zaradi tako slabega PSU-ja ostalo še na začetku to pa še ne.

Sem že laufal GTX 570 na 280W napajalcu brez problema. Le ob grafični obremenitvi je začelo iz napajalca nekoliko smrdeti. Ampak laufalo je pa kot šus. :))

ST-777 ::

shadeX je izjavil:

Vsak PSU je narejen da zadevo laufa - kako jo laufa je pa odvisno. ...
Nekateri napajalci so pač slabi.

Eden od njih:
"APEVIA ATX-CB700W ... Lasted 3 days and destroyed my motherboard. ... Not only short circuited the power supply, but also fried the motherboard of the computer I put it in" http://www.newegg.com/Product/Product.a...

shadeX ::

Si pomislil na napako v izdelavi? To se lahko zgodi najboljšemu proizvajalcu napajalnikov ali katerikoli drugi elektroniki.

ST-777 ::

shadeX je izjavil:

Si pomislil na napako v izdelavi? To se lahko zgodi najboljšemu proizvajalcu napajalnikov ali katerikoli drugi elektroniki.
Prej omenjeni napajalnik APEVIA ATX-CB700W je ocenjevalo 365 uporabnikov in kar 32 % (117) mu je dalo najnižjo oceno. Napaka v izdelavi ali slabo zasnovan napajalnik? Rekel bi, da drugo.

konspirator ::

http://www.amazon.de/Netzteil-CombatPow...
57 eur za intertech psu (2x * 12V zmore).
Kakšen nateg.

Si sam izbral komponente ?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 20+4 vs 24+8

Oddelek: Strojna oprema
261404 (1192) Riff
»

Računalnik zmrzne pri igranju iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
486477 (5610) yero7
»

Nova grafična ne dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584841 (3970) solatko
»

nov PC zmrznil med msi live update 5 (bios update), ob resetu črn ekran, ne pride v b (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
586310 (5732) Riff
»

Nov PSU

Oddelek: Kaj kupiti
152186 (1873) PugPlug

Več podobnih tem