» »

InkJet Mods: Tanke gumijaste&plasticne cevi ?

InkJet Mods: Tanke gumijaste&plasticne cevi ?

Brane2 ::

Na mojmu Stylusu 1200 je crknila glava.
Su sem h kolegu po novo in se odlocu, da mam dost dolivanja crnila v kartuse, zato bi rad izkoristu to prilko za mod glave. Nanjo bi picu cevi, ki bi jih napelju v kanistre.
Zato iscem tanke (recimo notranji premer 3 mm in zunanji 4mm) plasticne ali gumijaste cevke. Kje bi to dobu ?

Aja, mogoce se to, za tiste, ki vas zanimajo take stvari: kaj je ubilo staro glavo ?

Ni bla starost, ceprav sem sprintal boga in pol veh par mescih, odkar ga mam.
Glava je prezaugala crnilo, ki se je razlil po elektrodah.
Tezko to opisem, nimam pa nobene slike stare glave. To bi moral videt. Kaksen Terminator 2, tole je dragulj japonske tehnike.
Vseh 6x64 shob in pripadajoce mehanike je v tanki kovinski ploscici velikosti 35x15mm in debeline recimo 1.5mm Vse je not. Shobe, piezocrpalke itd. Na frontstarni je torej 384 luknjic, na zadnji strani pa je samo 6 luknjic premera kaka 2mm, ki peljejo crnilo V ploscico !

Aja, nahrbtni strani so tud elektrode za vsako pumpo posebej, ki so tako drobne, da nanje pelje posebna folija z neskoncno tankimi trakci. Kako so to prispajkal gor, pojma nimam, verjetno so jo kar ultrazvocno prsvasal ...

V glavnem, na glavo pelje kar visoka napetost (41V), ker piezokristali ocitno potrebujejo napetostno krmiljenje, razmaki med kontakti so pa komaj vidni. Meni se je razlilo crno crnilo cez kontakte in nardilo sranje. Crno crnilo je rahlo prevodno in ob tej napetosti sem na takih razdaljah lahko lepo gledal iskre, ce sm dal printerju kej sprintat.
Tokovi skoz crnilo so tako mocni, da se ploscica zelo fino segreje.

Ne vem se, ali mi je crnilo uslo zraven dihtung v kartusi (cerpav v tem trenutku ne vidm kako bi prslo v glavo za ploscico) ali je kako uslo skozi samo ploscico glave na zadnjo stran....
Za zdaj se mi zdi najbolj verjetno, da je bla glava pac felericna in ker sem jo gnal do fula, je crnilo uslo skoz kako razpoko...





  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

O:K. Zgleda, da sem nasu idealne cevi za tole.

Zanima me, a so interesnti za take predelave.

Ce so, bi nared clancek o tem, pa mogoce opalil par fotk.

Razmisljam tud o tem, da bi ponudu crnilo v razumno majhnih flaskah, recimo 2-3 dcl po barvi. Tko napamet receno mislim, da bi lahko ponudu crnila za STYLUS1200 (6 barv) za 4-5 ksit za 2 dcl flasko...
Se pravi, da bi folk prsu skoz za recimo tam 30 ksit ali malo manj za crnilo v najmanjsi pakungi, pa mogoce par kSIT za cevi...
Folk s 4-barvnimi printerji pa seveda se tok cenej...


BoO ::

Če ni prepozno. Takšne cevke dobiš v kaki trgovini z akvaristiko!8-)

totimato ::

Ja, naredi člančič, bi blo zlo zanimivo!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako tiskat brez ena kartuŠe

Oddelek: Pomoč in nasveti
194583 (4012) SG_101
»

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
152110 (1751) billy
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143232 (3091) M-man
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282965 (2342) OZZY
»

Kakšna tinta za Tiskalnik Canon i550

Oddelek: Strojna oprema
71357 (1270) Boky

Več podobnih tem