» »

[PHP] moj forum :D

[PHP] moj forum :D

medobear ::

Hja. Sem še začetnik v PHP-ju. Spravil sem se izdelovati lasten forum in lastnoročno napisal kodo zanj. Na domačem računalniku sem si postavil spletni strežnik apache za testiranje; na njem stvar brezhibno deluje. Ko pa forum prenesem na strežnik 100webspace.com , mi skripta nikakor noče pisati v bazo. Ne javlja nobenih napak. Prilagam kodo, ki zapiše podatke v bazo; resda je malo okorna, ampak vseeno upam, da mi boste znali povedati, kaj sem naredil narobe.



include_once('variables.inc');
$datum = time();
if ( ! empty($_REQUEST['naslov'])&& ! empty($_REQUEST['avtor']) && ! empty($_REQUEST['besedilo'])) {


$link=mysql_connect("$server", "$user", "$pass") or die("Napaka. ".mysql_error());
$naslov = mysql_real_escape_string($_REQUEST['naslov']);
$avtor = mysql_real_escape_string($_REQUEST['avtor']);
$besedilo = mysql_real_escape_string($_REQUEST['besedilo']);
mysql_select_db ("$db", $link) or die("Napaka. ".mysql_error());
$query = "INSERT INTO naslovi ( naslov ) VALUES ( '$naslov' )";
mysql_query( $query, $link );
$vrednost=mysql_insert_id();
$query = "INSERT INTO vpisi ( avtor, datum, besedilo, vrednost ) VALUES ( '$avtor', '$datum', '$besedilo', '$vrednost' )";
mysql_query( $query, $link );
$query2 = "INSERT INTO razpored (zadnji, vrednost) VALUES ('$datum', '$vrednost')";
mysql_query( $query2, $link );
mysql_close( $link );

header("Location:forum.php");
exit;

}

Looooooka ::

si dal vmes kksn echo "weeeeeeeee"; al pa kj da vids ce se koda tm sploh zalaufa?
mal cudn da nc ne izpise.
ce nimajo mysql modula zloadanga al pa kj bi vseen mogl saj error vn vrzt.
in navsezadnje bi blo lepo dat echo $query in ga probat rocno zalaufat na njihovem mysql serverju.
mogoce majo tabele narobe postavlene in ne vem... error settinge v ini fajlu ugasnene pa ti zato nc ne izpise.
na konc koncev majo mogoce tud $_REQUEST skenslan in forsirajo sam $_GET $_POST itd.

los weirdos v vsakem primeru =)

Iskraman ::

Tale mail sem dobu pred kratkim od tega hostinga:

This notification is to make you aware that there will soon be new restrictions placed on your Free.ProHosting.com account.
Effective December 9th, 2005, all new and existing free accounts will only be able to use the following file types:
.htm, .html, .gif, .jpg, .png, .js, .css, .jpeg, .txt, .shtm, .shtml, .pl, .cgi

If your web site uses other file types including music, movies or flash, we encourage you to upgrade your account to our Starter package before December 9th, 2005.

Your web site can be upgraded from FreeAdmin.
Included with your starter package, you will also be able to enjoy increased disk space and bandwidth, as well as up to 10 email accounts.

Also, please be aware that we will be enforcing a file size limit of 1MB as advertised on our web site.
We will send out another notice before that limit is imposed, but encourage you to upgrade your account now if you are using or plan to use files larger than 1MB with your Free.ProHosting.com account.

Again, our Starter package will not impose this file size limit.
We realize that many sites will be affected by this change. If you upgrade your account before Tuesday, December 13th, we'll give you 12 months of hosting for the price of 10. Take advantage of this offer now by upgrading your account from FreeAdmin.

We hope you enjoy your Free.ProHosting.com account.

Happy Holidays,
Free.ProHosting.com Support


:(

medobear ::

A je možno, da ta koda nebi delovala na MySQL 4.x ? Ker na MySQL 5.x deluje brez problemov... Spremenil sem v post, ne dela. Ročno zagnal query, dela. In iz baze mi prebere podatke, le zapisat jih noče.

medobear ::

no, na nekem drugem forumu so mi rekli, da je problem v IF izjavi... sam mi nikakor ni jasno, kje. a jo kdo vid? :D

rokpok ::

Preberi si @iskraman-ov post.
Rad bi bil pingvin.

medobear ::

ma ne, sej php dela... skripta, ki skrbi za prikaz vnosov dela bp, tale za vpis pa ne. Še support center nima pojma, kaj je narobe :D

medobear ::

erm... problem rešen... my bad :8) :P :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Branje slik jpg iz MySQL z PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
152248 (1866) a-ptuj1
»

PHP povezava z Mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
16848 (693) snooze77
»

php login - simple

Oddelek: Izdelava spletišč
8800 (673) FrEaKmAn
»

php-localhost!

Oddelek: Omrežja in internet
5732 (522) technolog
»

[php] Knjiga gostov

Oddelek: Izdelava spletišč
293068 (2271) darix

Več podobnih tem