» »

Studij letalstva na strojnem faksu

Studij letalstva na strojnem faksu

Cosmo ::

Zanima me, ce je kdo tukaj vpisan na letalstvo, kaki so bili pogoji vpisa, kako zahtevn je studij, moznosti zaposlitve, zanima me skratka vse kar bi mi lahko pomagalo pri odlocitvi. Thx
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.
  • spremenil: Cosmo ()

g0Run7 ::

da nisi ti taliban!?:D:D

Cosmo ::

Eh talibanom je ze flight simulator dovolj :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Gh0st ::

Sicer jest nisem na tej soli, ampak vem da moras bit dober spotnik, fizicno zelo aktiven, ne smes met barvne slepote in ploskega stopala, pol dober vid in zdrave zobe...

drgac je pa to dost zajebana sola ker mas ful matematike pa enga nepotrebnega sranja...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Boeing ::

možnosti zaposlitve: če maš veze prideš v adrio, če maš poznanstva prideš v vojsko, če maš oboje prideš na URSZP, če nimaš ničesar si na cesti.

zahtevnost študija: ne vem, bom spoznal čez 2 leti. baje ni zajeban.

pogoji vpisa: matura, omejitve vpisa ni blo že več kot 10 let.

zelo pomaga že od prej kakšna licenca športnega pilota, najmanj pa jadralnega... pa hudičev občutek moraš imet za prostor in čas in sploh se moraš že takoj na začetku zlit z avionom, drugače si fuč.

aja, pa da diplomiraš moraš imet naletenih najmanj 100 ur motorno. ugani kdo jih plača...
upam da te nisem razočaral... btw: povej kter letnik si zdej, mogoče bova skupaj :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tomi ::

Sicer nisem s strojništva, imam pa frenda, ki tam študira in je dokaj težko, posebej matematika pri Klincu. Drugače je pa tako, da imaš dve leti vse enako ( statika, dinamika, numerične metode, matematika in fizika, trdnost itd.. ), potem se pa ločiš..
Aja, licenca za motornega pilota pride nekje 5000 lastnega denarja, tako da se splača dobiti sponzorja.
metrodusa.blogspot.com

SHARK ::

S študijem letalstva je nekako takole: Program študija je VSŠ ( torej 3 leta predavanja oziroma 6 semestrov) in ne UNI. V prvem letniku so predavanja za vse študente enaka tako da ti ne uide matematika, tehnična dokumentacija, gradiva in mehanika I :(itd. Tudi prva polovica drugega letnika ( 3 semester) so predavanja enaka za vse študente tko da ti ne uide tehniška termodinamika, mehanika II, Strojni elementi, Osnove krmilne tehnike-dokaj huda scena, meritve :( itd. V 4 semestru pa se potem odločiš za eno pod smer, na izbiro maš:

1) Vzdrževanje letal
2) Poklicni pilot letala
3) Poklicni pilot helikopterja

Vsem trem skupinam so skupni naslednji predmeti:

Terorija letenja
Letalski motorji
Sistemi na letalu I
Letalske konstrukcije I
Letalska navigacija
Angleška letalska terminologija in frazelogija
Letalska meteorologija

Dodatni predmeti pa so odvisni od izbrane pod smeri.

Z zaposlitvijo je nekako tako kot pravi Boeing….če nimaš vez je po moje kar težko.

Omejitve vpisa ni….no saj ne da bi jaz vedu

Uspešen študij
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

Cosmo ::

10x za vse odgovore:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Boeing ::

SHARK: ti si na letalstvu ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

SHARK ::

Ma ja (sem) hodm/u na strojni faks sam ne smer letalstvo temveč KGS, tko da mi je tud smer letalstva malo poznana.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6612502 (10255) nekikr
»

Pilot - šolanje, finance..

Oddelek: Šola
93018 (2714) geniuus
»

Plače - vzdrževalci letal

Oddelek: Loža
366661 (5746) BigWhale
»

kam ste se/se boste vpisali?

Oddelek: Šola
281955 (1415) tx-z
»

studij strojnistva.

Oddelek: Loža
105012 (4826) Mercier

Več podobnih tem