» »

Pomoč pri VoiP port 5060

Pomoč pri VoiP port 5060

expatriot ::

Kot začetnik potrebujem nasvet. Verjamem, da sem na pravi spletni strani.

Imam Amis ADSL z "routerjem" Callisto821+. Želel bi uporabljati internet telefonijo kot član www.voipuser.org.
Problem je da ne morem vzpostaviti povezavo z SIP skozi porta UDP 5060 in 8000, za kar mislim, da je kriv router. ALi morda Telekom?

kako nastaviti router ali kaj drugega, da bo zadeva delovala?

PaJo ::

Ce nimas vmes hw roterja, potem odpres te porte na tvojem lokalnem pozarnem zidu, drugace pa na routerju te porte preusmeris na tvojo lokalno masino. Kak se to pocne pri posmeznem routerju pa imas v navodili.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

expatriot ::

Hvala Pajo za odgovor.:)

Za firewall uporabljam Zone Alarm. Sem poskusil in ga izklopil, pa ne gre. Torej s tem najbrž ni problem.

Navodila za router Callistto 821+ so skoraj neuporabna. Iskratel se zdi res non-friendly. Izgleda, da sploh ne nudijo nobenega supporta!;(
Na internetu pa ne morem najti nič. Za druge routerje pa je veliko informacij.:'(

Ker sem ta router (Telekomov) dobil hkrati z priključkom na Amis ADSL, in je najbrž pogost, prosim nekoga ki ima izkušnje s to "napravo" da mi pomaga.

ToniT ::

@expatriot
Calisto ne dela kot router, temveč kot modem in spušča vse skozi. Tam nimaš kaj nastavljati.

expatriot ::

Hvala Toni!

Ali je potem krivec Telekom. Hm, mogoče pa je blokada namerna - da lahko več zaslužijo., če ne moreš uporabljati VoiP preko ADSLa.;((

BlazP ::

Ce dela Skype, MSN, in se prakticno katerikol drugi VoIP softphone, ne vem zaka bi Telekom ravno tvojo varjanto blokiru.

expatriot ::

Res je, ravnokar sem dobil odgovor od Amisa, da ne blokirajo portov.

Počutim se looser, ker izgleda nekaj ne znam naštimati na svojem računalniku. Se pa srečujem prvič z VoiP.

Imam 2 leti star računalnik s priklopom na ADSL. Kot firewall uporabljam Zone Alarm Free. Tudi če ga izklopim ne gre. Se ne morem priključiti na SIP proxy, čeprav sem vse naredil po navodilih.8-O

Voip sem registriral pri www.voipuser.org. Mi lahko kdo pomaga (čeprav sem looser:P )?

Ker sem rahlo obupam, pa bi zelo rad imel Voip, dam za nasvet, ki mi reši problem, lepo darilo. Po en parfum za mamo, punco, atija in freaka, ki mi pomaga:P .
Beseda na slo-tech.com drži!:D

PaJo ::

Ce amis nicesar ne blokira in si ti na internet prijavljen brez pozarnega zidu (poglej ce slucjano ni prizgan pozarni zid od windowsov), potem bi ti zadeve zagotovo morala delovati. Drugace pa sem na njihovih straneh nasel tale navodila. Mislim, da bi po teh navodilih, ki so na zacetku posta, stvar moral delovat, edino ce uporabljas kaksen drugi VoIP program.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trojček in telefonija ?

Oddelek: Omrežja in internet
242252 (1899) radmannsdorf
»

Kako na android sistemu postaviti SIP/VoIP preko katerega kličem SLO številke ko sem

Oddelek: Omrežja in internet
122764 (2599) Pesimist
»

Kiberkriminal pod Alpami

Oddelek: Informacijska varnost
263637 (2572) STASI
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963461 (27156) JoskoMacher
»

telefonija preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
323056 (2403) wifi4all

Več podobnih tem