» »

Roaming- Japonska

Roaming- Japonska

Misko ml. ::

Pozdravljeni!
Zanima me, če ima kdo izkušnje z gostovanjem s slovenskim umts aparatom na Japonskem? Torej, imam sonyericsson z800i (gsm/umts). Zanima me, ali bo torej deloval v japonskem omrežju. Na spletni strani od SE piše da deluje po celem svetu. Na Mobitelu so rekli, da niso sigurni če bo delovalo. Na Svemi se jim tudi nič ne sanja.
Lep pozdrav!

ahac ::

Naj bi deloval v japonskem Vodafone omrežju tretje generacije (UMTS).

Japonski operaterji sicer samo naročajo telefone, ki so prilagojeni za njihova omrežja (ki med sabi niko kompatibilna), ampak Vodafone je v svoji želji, da bi po celem svetu prodajal isto, postavil navadno UMTS omrežje. Ker Japonci niso zadovolnji z primitivnimi zadevami, ki so pri nas višek tehnologije, in ker UMTS slabo pokriva Japonsko je sicer izgubil ogromno uporabnikov, ampak roaming bi pa moral delovat. :P

Vodafone Japan

http://en.wikipedia.org/wiki/Vodafone_Japan
Vodafone-Japan's 3G network is compatible with UMTS and supports transparent global roaming for existing UMTS subscribers from other countries outside Japan
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Misko ml. ::

ahac, najlepša hvala za trud. Sporočim, kako je delalo.

Misko ml. ::

Prišel nazaj z Japonske. Telefon mi je deloval brez težav tako na Vodafone kot na DoCoMo omrežju. Na Vodafone deluje tudi gprs, tako da elektronska pošta deluje tudi brezhibno. signal v Tokyu je odličen, prav tako v Kyotu in drugih mestih.

Spock83 ::

No lepo to. Mene zanima, zakaj ne morem pošiljat SMS-ov v Australijo (iz Australije meni lahko). :( je možno, da slovenski operaterji nimajo pogodb z Australskimi? Čudno, je tudi to da ne morem kot del Vodofona poslati v Australijo tudi v Vodafone omrežje. :\

DjAndy ::

@dejan83

Pokliči 080404040 ;)

Spock83 ::

Verjel ali ne... nimajo pojma na Simobilu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil Vodafone- modem Huawei E220 from 3.6Mbps to 7.2Mbps firmware update (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6116505 (8970) alespot
»

USB UMTS stick - Kaj kupiti?

Oddelek: Omrežja in internet
377487 (5501) MTB
»

Vodafone bo v Nemčiji ponudil WiFi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
224057 (3585) Keyser Soze
»

Free SMS na PINKPONK UKINJEN! [:'(]

Oddelek: Mobilne tehnologije
323373 (2609) njok
»

Simobil ponuja GPRS Vodafone Mobile Connect Card...

Oddelek: Omrežja in internet
203214 (2654) CaqKa

Več podobnih tem