» »

Windows XP vprašanje

Windows XP vprašanje

Nick ::

Pozdravljeni.

Nekje sem zasledil, da obstaja v omenjenem OS-u funkcija, da datoteke trjno izbriše (kot pri UNIX-u), tako da jih potem npr. kaki undeleter ne more recoverat. Zdaj pa me zanima, ce je ta funkcija vklopljena ze po defaultu, al jo je treba posebej vklopit (in kako)?

Hvala v naprej

andrej ::

direkt ta funkcija ne obstaja. ce pa hoces podobno funkcionalnost (o cemer is tudi bral) pa moras met NTFS particijo, potem pa datoteko zasifriras (desni klik, properties, advanced encrypt) potem pa jo zbrises...

Nick ::

in glej ga zlomka, dela:D...Norton ne najde izbrisane datoteke, zakon.

Najlepša ti dala.

CaqKa ::

ko smo ze pri tem...
andrej keri defrag si naj nabavim, da dam mp3je na konec (NTFS) particije?
baje ima to opcijo po novem novi Norton utilities...
za fat 32 vem da sem to ze lahko naredil na NU2000.

pa, ali obstaja kakšen lazji način za trajno deletanje? like shift+del.... verjetno je kaksen lazji nacin da recimo naredis dir na disku ki mu pac dolocis tale encrypt in je potem vsak fajl v tistem diru pridobil to lastnost?
lp CaqKa

andrej ::

za prvo vprasanje ti ne morem tocno odgovorit. Probaj recimo z Executive Diskeeperjem...

za enkripcijo obstaja command line ukaz in sicer "cipher". drugace pa lahko nastavis enkripcijo za celoten direktorij... ampak samo dodane datoteke dobijo to lastnost - obstojece ne... znova, uporabi cipher...

ChiefThunder ::

jo; bom še jz neki vprašu, da ne bom novega topica odpiru.

Zanima me če so win xp uradno že zunaj? a ni biu datum izida 25. okt.... za kero oznako morm gledat, da dobim čist "trgovinsko" verzijo- final al rc1 (a ni to eno in isto?).

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ToniT ::

Final.
RC1 pomeni release candidate 1.

andrej ::

XP-ji so ze odzunaj ja. Ce jih kupis v trgovini tak ne mores dobit drugih, razen finalne verzije...

ChiefThunder ::

hvala fanta... :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SLOWWWeb.net ::

Sam za informacijo:
XP domača verzija: cca 40.000 sit
XP pro: cca. 70.000 sit8-O
Aja pa še to, pri obeh distribucajih boste morali kupiti vsaj en hardwerski del za računalnik [lahko tudi samo miško,...baje]
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

ChiefThunder ::

ej, dej mi en hitr pove, kaka verzija je tole?

MS Windows XP Corporate Ed. Final

a je to gud?

pa še tole mi razložte: če je uradni datum izida 25.okt, kako da se o xp-jih pogovarjate že več mescev? kere verzije ste mel doma? :8)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SLOWWWeb.net ::

MS Windows XP Corporate Ed. Final naj bi bila končna verzija, ki naj bili namenjeni sesavljalcem OEM sistemov [HP, Dell,...] in pri katerih je izključena registracijski del aktivacijske kode. Te proizvajalci so dobili te WINse že v začetku septembra 8-O ,...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

ChiefThunder ::

stari, car si! predidevam, da se OEM razlikuje od retail(programsko) samo po pomanjkanju aktivacijske kode, kajne?

hvala
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SLOWWWeb.net ::

Ja prav si razumel :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

ToniT ::

To ni čisto res. OEM verzijo je potrebno prav tako aktivirati, čeprav lahko to stori proizvajalec stojne opreme namesto tebe. Aktivirati ni potrebno corporete edition, ki jo lahko dobiš, če kupiš vsaj 5 (vsaj mislim, da je tako - me bodo poravili) winsov naenkrat (Isto je pri office xp).

andrej ::

ChiefThunder: 25. okt. je samo datum prodajo. softver je koncan bistveno prej, ker se porabi 6-8 tednov za tiskanje skatel, CD-jev, in razposiljanje po celem svetu...

PhotoBlaz ::

Se jest bi nekaj vprasal,...kje lahko pogledam katero verzijo XP-jev mam,..oz. vem da mam verzijo Pro samo kater izzid.

Hvala
cau

Paramedic ::

V System Information ali System Properties prvi kartonček.
Kakšna mora pa bit št. XPClient?
End transmission.

Loki ::

imam ene par vprasanj glede XP:
1. A je kermu uspelo pripraviti Webwasher 3.2 beta 3 do delovanja pod Windows XP?
Meni samo vedno javi eno napako (ob zagonu) in se zapre.

2. kaj je windows messenger in ali je pri nas kaj uporaben? (torej v Sloveniji)

3. Zakaj mi pri ponovnem zagonu delajo tezave z povezovanjem v internet - vcasih ima modem status not present (???), vcasih pa zacne jeb** z Could not open the search page.
Resitev v prvem primeru je ponovna instalacija modema, v drugem pa brisanje in ponoven setup internet povezave oz. reboot.
To se dogaja vecinoma ce je racunalnik prizgan dalj casa, npr. 20h.

4. Downloadal sem najnovejse TweakXP. Instalirali so se BP, ampak ko sem jih hotel prvic pognati, so se deinstalirali!!! Ve kdo kaksen pameten razlog zakaj bi to naredili?

5. Kako se enabla lock workstation?

verjetn sem se kej pozabil in bom v tem primeru pozneje dodal.
Imam XP build 2600, kriticen popraven istaliran ter z njim se nekej priporocenih (ne vem na pamet).

Kdo?
I left my wallet in El Segundo

BlackHole ::

2.Meseenegerja sicer ne uporabljam dolgo, vem samo toliko da je fajn za pregledovat pošto. Sploh v primeru če Outlook zajebava, tako ot mene ko mi podvoji mejle, tako da mi vsakega dvakrat downloada. Ima še druge funkcije, npr. za iskanje kolegov na netu, vendar teh opcij še nisem sprobal.

3. Tudi meni se dogaja, da mi včasih modema ne prepozna. Na srečo imam USB in samo kabel potegnem ven pa not, pa dela. Hecno pa je da moram včasih celo ročno na telefonu sprostit linijo, kot da bi hotel klicat, pol pa bi odložil telefon.

Imam pa še jaz vprašanje glede XP-ja. V primeu, da čovek nima kupljene verzije XP-ja, kaj lahko v varno uporablja kar ta vgrajen UPDATE, ali bo preverjalo za kako šifro ali kaj podobnega?

Paramedic ::

Js že od vsega začetka uporabljam ta vgrajeni Update, pa ni nč narobe še blo. Tut v XP-jih.
Js mam tut zdej še en problem: vsakič ko se na novo winXP naloži mi napiše 'system has recovered from a serous error', čeprav ni blo nobeega blue screena ipd., pač normaln reboot.
End transmission.

JLP ::

Roberto:
2.
Windows Messenger je orodje za hitro pošiljanje sporočil. Nekaj podobnega kot ICQ. Da se ga uporabljat tud pr ns. Prej je bil znan pod imenom MSN Messenger. Sam ga ne uporabljam. Mi je ICQ protokol bolj všeč. Kot klienta pa uporabljam Miranda ICQ.

5.
Lockanje je po novem switchanje (Logoff > Switch / WinKey + L). Če pa hočeš met tist CAD Security dialog morš pa dizejblat Welcome screen v Control Panel > User Accounts.
Live long and prosper!

andrej ::

roberto:
1. ne uporabljam
2: da Messenger je uporaben tudi v sloveniji. V bistvu gre za MS verziji ICQ-ja...
3. ce mas externi modem potem ga mej prizganega cel cas.
4.hm, meni delajo bp.
5. zakaj rabis lock? Switch User je ista zadeva, le da se lahko drug uporabnik vmes prijavi. Ce res noces met tega odpri User Accounts in klikni Change the way users log on potem pa disablay Fast User swithing...

BlackHole: Ne nic se ti ne more zgodit.

Loki ::

thanx za odgovore, imam pa se tole:

6. Po nesreci mi je uspelo izbrisati show desktop ikono v quick launch vrstici.
Kako jo lahko resurrectam?

TIA
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

Loki ::

thanx.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSN Messenger 7.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5836792 (34864) R33D3M33R
»

Ker messenger?

Oddelek: Omrežja in internet
141806 (1655) undefined
»

Zakaj vsi sovražijo MEssenger-ja?

Oddelek: Programska oprema
121283 (991) BlackHole
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210782 (8525) Tr0n
»

windows whistler

Oddelek: Pomoč in nasveti
442137 (1655) andrej

Več podobnih tem