» »

Težave pri zagonu (nerazumljivo)

Težave pri zagonu (nerazumljivo)

Kick_L ::

Pozdravljeni!
Težava je precej jasna, a nerazumljiva (meni).
Pred kratkim sem priklopil nov računalnik (IBM), katerega ohišje predvideva samo en disk. Vseeno sem prikopil še enega in pojavili so se problemi:
-pri zagonu se okno z indikatorjem procesa nalaganja (windowsov xp) pokaže le za trenutek, nato se avtomatsko vrne na začetek (restarta se) in v naslednjem koraku prikaže advanced startup (vsaj mislim, da se tko imenuje; kjer izbiraš med safe mode, last known settings that worked etc.);
-stvar se ne ponovi samo v primeru, ko izberem safe mode (safe mode with networing že ne dela več)

-če enega od diskov odklopim, stvar deluje normalno

-da pa stvar le ni tako zelo preprosta, se včasih zgodi, da se normalno zažene tudi če sta priklopljena oba diska (in deluje normalno vse do prvega restarta)

-jumperji so (mislim da) nastavljeni pravilno (disk, ki je priklopljen na sredini kabla je slave, tisti na koncu pa master; poskusil sem tudi nekaj drugih kombinacij z opcijo cabel select)

je možno, da matična podpira le en disk? (a zakaj se potem kdaj zgodi, da dela normalno)

res si ne morem razložiti problema- kje bi lahko bila težava (okvara)

TriDvaEna ::

je možno, da matična podpira le en disk? (a zakaj se potem kdaj zgodi, da dela normalno)

Ne!

A je mogoče na disku, katerega si dodatno priklopil tudi inštaliran OS?
V tem primeru pobriši ta disk (če imaš gor podatke, pa vsaj primarno particijo nastavi da ni aktivna).

Za to lahko uporabiš PQMagic ali pa katero drugo diskovno orodje.

Jaz za vse te stvari uporabljam UBCD al pa če ti bo kaj lažje OBCD4win (Google). UBCD vsebuje orodja, katera lahko tudi vsakega posamezno free download-aš.

Kebab ::

Sem imel ibm visto, desktop ohišje. Enako kot ti sem dodal še en disk in imel podobne probleme. Z močnejšim napajalnikom je bil potem mir.

Kick_L ::

Tako je, na obeh diskih je OS.
Problem je le v tem, da disk, na katerem so podatki, ni razdeljen na particije, torej je OS na isti (edini) kot ostali podatki.
Je možno (s tem orodjem, ki ga priporočaš oz. kako drugače), odstraniti s tega diska samo OS (ali je edina možnost formatiranje)?

M323SBA ::

Povoziš MBR na disku, na katerem je OS odveč in potem ročno pobrišeš tisto, česar ne želiš imeti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15444038 (26078) BorutK-73
»

Win 7 se ne zažene po priklopu drugega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151717 (1613) Icematxyz
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192109 (1507) mp3pesmi
»

Odpovedal računalnik, pomoč

Oddelek: Strojna oprema
201370 (985) Galaxy
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81366 (1246) junior

Več podobnih tem