» »

Microsoft Windows Desktop Search

Microsoft Windows Desktop Search

iTNews - Programski gigant Microsoft je izdal Windows Desktop Search, namenjen poslovnim uporabnikom. Gre za napredno aplikacijo za iskanje podatkov, kar v osnovi že podpira sam operacijski sistem, a žal na zelo nizki ravni. Kriterije iskanja in iskalne filtre je možno zelo natančno prilagajati, program podpira 15 jezikov, najbolj pomembno pa je predvsem napredno iskanje po lokalnem omrežju, elektronski pošti in drugih področjih sistema, ne le po trdem disku. Nova programska oprema vsebuje del tehnologij, ki jih bomo videli tudi v operacijskem sistemu Windows Vista.

Program lahko brezplačno prenesete z uradne strani, vendar je zaenkrat na voljo samo v poslovni različici.

29 komentarjev

para! ::

Na WinXP x64 stvar očitno ne dela.

lp
Death before dishonor!

borchi ::

kaj pomeni zaenkrat na voljo samo v poslovni različici?
l'jga

vrtnyka ::

"Microsoft's new tool will allow businesses to decide just what gets indexed and searched on their corporate networks, as well as make it easier for IT managers to deploy the tool."
klik
vrtnyka ma resota rada

Pacient ::

imam občutek, da kradejo ideje googlu...

Brilko ::

Tudi če, kaj potem, zakaj bi mogel Microsoft vse sam "izumljat", če pa drugi na veliko kopirajo...

kronik ::

To se bo dalo odlicno zlorabljat :)

Poldi112 ::

Brilko, a z drugi mislis firme ala Google, Apple, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

snow ::

A lahko iščeš s pomočjo regex?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

neonX ::

imam občutek, da kradejo ideje applu (spotlight)...

64202 ::

Hm, sem na enem ms(dn) blogu prebral, da je apple za spotlight "ukradel" idejo MS. Namrec MS naj bi se o desktop searchu menil ze v casih win95. Hehe, gobcat je lahko, pa se zraven bit preprican da si bil res prvi :D

Drugace se pa streznite, prakticno vsaka novotarija v racunalnistvu temelji 99% na starih idejah... Štef Jobs itak rece, da stare fore zapakiras na svetlec nacin in to je vse.
I am NaN, I am a free man!

neonX ::

Vse lepo in prav. Kljub temu je meniti eno in narediti drugo. Spotlight je že neki časa na voljo v Mac OS X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

Microsoft ::

Itak. Sej se ne more o drugem razpravlja, kje je Microsoft kaj ukradel, kje skopiral, kako so to ze drugje meli v kameni dobi in podobno. Naj se potem se kdo vprasa, zakaj je nesmiselno pisat novice na tako tematiko!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Zakaj je nesmiselno pisat novice na tako tematiko?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Zato ker v komentarjih ni govora o vsebini novice.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Po mojem prevec osebno jemljes zadeve. Ali pa bi ti novice pisal samo zato, da bodo potem ljudje o novici debatirali in peli hvalospeve? :P

Komentar, da je google to stvar ze prej naredil in da MS kopira je cisto na mestu. Ker stanje dejansko je tako. Ali bos to zanikal mogoce? ;) Pa recej smiselno vprasanje je dal snow, ali lahko iscemo z regexpi?

Vice ::

Pri vseh teh butastih komentarjih človek nikoli ne izve koliko je stvar resnično uporabna, kje ima pomankljivosti... bla, bla, bla. Teh primerjav kaj bolj sux ali win ali linux ali japček je tukaj toliko na baby nivoju da bi brez problema lahko ta portal preimenoval v www.baby-tech.com

Tr0n ::

Jah, zato pa se jim rece komentarji. Najboljsi nacin je se vedno, da sam probas.

En pameten clovek je nekoc napisal: "Opinions are like assholes... everyone's got one and they all stink".

CaqKa ::

jaz sem namestil tole kar so mi tukaj priporočali. samo kot zgleda sta to dve različni stvari.. saj tole samo toolbar za ie. pa da dobiš tabe.

Avalonis ::

In še preden sta MS Desktop Search in Google Desktop Search ugledala luč sveta (namizja?) je bil tukaj je Copernic >:D

Copernic

Škoda kreganja ker na koncu profitiramo vsi, če bodo izboljšali trenutno search funkcijo v windowsih.

Poldi112 ::

Vsi ne. :)
Ampak se strinjam da je dobro da ce je stvar ok da se jo implementira.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Smeagol ::

Predno sem prebral do konca semi mislil zapisati, da je tudi google kopiral (pa apple tudi)

Da se vrnem k temi. Poskusil se nisem (bom jutri na firmi ziher), bo pa zelo dobrodoslo. Navadno sem uporabljal kaksne dodatne programcke za search (find in files in podobno). Mogoce bo sedaj to dovolj, ker tudi z dodatnimi nisem dobil kar sem zelel.

Road Runner ::

zdj lahko čakamo da microsoft patentira indexiranje diska? >:D
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

aljazh ::

Kako pa je z indeksiranjem kriptiranih particij? Ali indeksira tudi te? Ali je možno nastaviti, da jih indeksira, vendar dostop do indeksa ni mogoč, če kriptirana particija ni mountana?

Nasploh me zanima, kateri program za desktop search je bil narejen z mislijo na uporabnike, ki imajo določene particije kriptirane, pa bi želeli iskati tudi po njih, vendar pa dostop do indexa teh particij ne sme biti mogoč, če particija ni mountana.

poweroff ::

Aljazh - ravno indeksiranje kriptiranih zadev je hot topic pri informacijski varnosti.

Še posebej po tem, ko se je izkazalo, da Google Desktop poindeksira zakriptirane in powipane PGP datoteke. Par mesecev nazaj smo imeli na uradni mailing listi PGP uporabnikov precejšnjo zabavo zaradi tega.

Je pa moje mnenje, da to NI problem searcherja, pač pa programa za šifriranje.
sudo poweroff

Looooooka ::

ah dejte bit spet (ne)pametni.
programov,ki delajo to kar google in tale desktop search je blo ze prej kr dost.
tko da nista NC izumla.
sam bl znana sta pa integrirala sta svoja dva iskalnika not.
In ko bo kdo kej "Novga" izumu na podrocju programske opreme...bo se kr neki patentov minil =)

Thomas ::

> programov,ki delajo to kar google in tale desktop search je blo ze prej kr dost. tko da nista NC izumla.

Ja. To je pomembno vedet ja. Res je zeloooo malo novega z Googlom. Boljš organizirano mogoče, to je pa tudi vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

Ja ... o dejansko novih stvareh je res težko govoriti, ker je mnogo idej že bilo implementiranih, ampak zaradi takih ali drugačnih razlogov niso uspele. Tko da, tukaj niti microsoft nit google ne moreta trkati po svojih prsih. Nekateri poudarjajo zgolj to, da je Microsoft zadnja leta izdal nekaj produktov sumljivo podobnih googlovim (msn search, desktop search, virtual earth). Kar po mojem mnenju ni nič narobe, da ne bo pomote.

poweroff ::

Ja in? Zadeva dela, je učinkovita in je to iskanje popularizirala. Super, da gre razvoj in dostopnost razvoja naprej.

Enako velja za tale Microsoftov izum. Če je ""ukradel"" ali ne - tole bo koristilo predvsem uporabnikom.
sudo poweroff

kopernik ::

No, saj pravim, da je potrebno take stvari pozdraviti, saj konkurenca sili vpletena podjetja v izboljšave in novosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ie 7 v slovenščini?

Oddelek: Programska oprema
82421 (2096) nonenone
»

Novosti v Vista jedru

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
496556 (4549) Matako
»

Brezplačen Windows z reklamami? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
527117 (5442) MrStein
»

Manjši popravke za uporabnike Windows Firewall

Oddelek: Novice / Varnost
163312 (2776) denial
»

Po dnevu zatišja -- Microsoft in RPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
656438 (6438) undefined

Več podobnih tem