» »

piratstvo v društvu?

piratstvo v društvu?

Doman ::

V našem društvu hočejo kupiti računalnik, ki bi imel nameščene piratske Windowsse, kjer bi bila celo spletna stran. Kolikšna je možnost da se pojavi inšpekcija ter kolikšne so kazni? Do sedaj ni še nikoli prišla.

Dami ::

Linux gor za web pa tak al tak apache pa ne bo problemov.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

para! ::

Itak, linux, sploh če ni keša za windows, sej ste društvo, boste že pogruntal kako se z linuxom nardi :P

lp
Death before dishonor!

SodVina ::

Inspekcija pa lahko pride tudi, ce dobi kaksen "namig". Razmislite, ce ste se komu zamerili.

Offtopic: Sem samo jaz opazil, ali je na tem forumu res vedno vec odgovorov, ki sploh ne odgovorijo na zastavljeno vprasanje?

clothes ::

Sem samo jaz opazil, ali je na tem forumu res vedno vec odgovorov, ki sploh ne odgovorijo na zastavljeno vprasanje?


Mas prav !

Doman ::

To bi pa rad videl, kako bi 40 letni n00bi uporabljali Linux :D
Govorim o windows-ih. In NE, nobenemu se nismo zamerili. Sej sploh vedli nebi da je gor piratska verzija. Samo me zanima, če oni pridejo tudi če te noben ne prijavi?

Daedalus ::

Lahko se prikažejo...sam če maš eno računalo, so možnosti bolj male. Tu so najbolj na udaru firme.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sid911 ::

a ne bi bilo enostavno, če bi poleg računalnika tudi licenčne windovse kupili? ali pa se zatika pri denarju?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Taras_Bulba ::

če so n00bi v računalnikih pol jim bo itak vseen a bojo uporabljal winse al pa en klik-klik Linux

Doman ::

Zakaj vedno omenjate Linux, ko pa sem rekel že v prejšnih postih da linux ne pride v poštev.
Daedalus mi je največ pomagal. Hvala

para! ::

Jah, poba, pol pa plačaj za Windows.

lp
Death before dishonor!

Tarzan ::

Vprašanje, zakaj bi društvo sploh imelo svoj strežnik. Kot prvo, verjetno bo enostavna tarča script kiddijev (hekerji verjetno sploh nimajo časa za kaj takega), ki bodo rovarili po serverju. Glede na to, da gre za društvo, verjetno ne gre za kako veliko stran, po mojem se najbolj splača nekje vzeti spletno gostovanje. Še posebej, če gre za gručo takoimenovanih "40 letnih n00bov".

PS: Marsikater 40 letnik (ne-n00b) veselo raztura linux, potrebno je samo malo volje do dojemanja novih stvari. Dojemljivost in sposobnost hitrega prilagajanja pa sta samo velik bonus in nekateri 50 letniki tu ne zaostajajo mnogo za mlajšimi uporabniki. ;)

nokia6310 ::

Jaz resnično nekaterih ljudi na forumu ne razumem!
To je tako kot če bi jaz ukradel avto pa bi potem na forumih spraševal ukradel sem avto kakšna je možnost da me dobijo?
In možno je tudi, da kak inšpektor bere tale forum in si jo boš sam na vrat nakopal ali pa dal komu idejo da ti jo nakoplje!
Nisi nikjer omenil imena društva pa tudi ti nisi nikjer po imensko omenjen samo kaj pa če ravno vaše društvo pridejo obiskat po ne vem kakšnem naključju?
Nikoli ne veš in s takimi vprašanji samo večaš možnosti, da se lahko resnično pojavi.

M323SBA ::

Jaz resnično nekaterih ljudi na forumu ne razumem!
To je tako kot če bi jaz ukradel avto pa bi potem na forumih spraševal ukradel sem avto kakšna je možnost da me dobijo?
In možno je tudi, da kak inšpektor bere tale forum in si jo boš sam na vrat nakopal ali pa dal komu idejo da ti jo nakoplje!
Nisi nikjer omenil imena društva pa tudi ti nisi nikjer po imensko omenjen samo kaj pa če ravno vaše društvo pridejo obiskat po ne vem kakšnem naključju?
Nikoli ne veš in s takimi vprašanji samo večaš možnosti, da se lahko resnično pojavi.


Jaz npr. ne razumem take malomeščanske mentalitete, kot je tvoja.
Vprašanje je informativne narave, zato je bedno, če kdo bluzi o tem, kateri inšpektor prebira forum. Pot do sklepa ni pogojena samo z enim klik po forumu in hop! že ga imamo.

Takih vprašanj je na internetu polno, kot tudi mrgoli nelegalne programske opreme pri večini ljudi v medmrežju. In zato, ker jih je preveč, je nesmiselno kaznovati posameznika (saj nismo v vojski!), ker s tem kriminala ne preprečimo, masa kršiteljev pa je prevelika, da bi jih lahko majhen monitoring zaobjel.

Doman ::

Tukaj se zadnje čase ne da dobiti konkretnih odgovorov zaradi osebkov kot so Tarzan, ...
Pa kaj vas briga zakaj nočemo stran gostovati pri kakem internetnem ponudniku?
Zakaj nočemo imeti Linux?

Da vas še drugače vprašam. Se vam zdi logično plačevati mesečno za eno gostovanje ko pa imaš vredu linijo, računalnik, znanje, nimaš pa denarja?
Mi je žal da sem sploh kaj prašal...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

roscha ::

Pa dobro, a se ti zajebavaš, a si v resnici ....[vstavi po želji]?

Lepo s(m)o ti razložili da piratska roba je no-no in predlagali alternative. Ne vem kaj še hočeš? Piratirat, v primeru pizdarije pa, da nekdo od tu prisotnih prevzame kazenskopravno odgovornost?!!


V bistvu pa mi ni jasno, kako imate lahko kakršnokoli društvo, če nimate ne volje, ne denarja. Nimate se volje naučit karkoli novega, niti cekina za kupit kaj "starega". Da drušvo obstaja mora biti izpoljnen NJAMANJ en od teh dveh pogojev.

Ste mogoče društvo "Brezvoljnih bankrotirancev"?

Over & out!

EvilK|NG ::

mogoce on misl linux takoj na streznik ki ga je treba placat , linux nasnames na svoj rac ker je free - to ti probajo dopovedat , ne placuj nobenih streznikov , ampak si nalozis linux in bo vse legal na lastnem drustvenem racunalu !!!
Play your Cards Right !

para! ::

Pa, jaz ne vem, zakaj bi bilo webserver za Linux kaj težje konfigurirat kot pa tisti za Windows? Sej Apache je podoben, če ne enak, na obeh platformah, ne?
Death before dishonor!

para! ::

Aja, js sm mal zamešal temo, sem namreč pozabil, da ti sprašuješ čisto nekaj drugega. Ne znam ti odgovorit na tvoje vprašanje.

lp
Death before dishonor!

EvilK|NG ::

Aja ,..,hmm,.,zanimiv:D
Play your Cards Right !

Doman ::

No coment!
@roscha
Se ti delaš mogoče budalo ali si res....[vstavi po želji]?

Uglavnem, prosim za zaklep te teme.

Lp

G-man ::

Hm že to da omeniš na takšnem javnem prostoru, da boste imeli piratske Winse je določene vrste izpostavljanje. :)

Doman ::

Jaz sem že na samem začetku dobil željeni odgovor.

iggy ::

A ni tako da se more inšpekcije najavt. Preprosto rečeš da se ti je računalnik pokvaril in ne dela.
Hey, you're fat!

Šimpanz ::

Ja seveda to bo. Tako glupi pa tudi niso, saj pridejo neprijavljeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostor za mladinsko društvo

Oddelek: Loža
7888 (617) SaXsIm
»

samozalozba in prodaja knjige

Oddelek: Sedem umetnosti
92204 (1969) St235
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113825 (9913) technolog
»

Kaj se je zgodilo s Slo-techom (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
536595 (3355) opeter
»

uporaba besede redhat...fedora

Oddelek: Operacijski sistemi
91386 (1246) Gandalfar

Več podobnih tem