» »

Slabi sektorji

Slabi sektorji

pinx ::

Imam en zelo živce parajoč problem. Kot da ni bilo dovolj, da sem izgubil 250GB podatkov, sem šel pregledat disk in na njem je našlo kakih 5 slabih sektorjev. Iskanje sploh ne pride do konca ker mašina frizne. Isto je pri full formatiranju. Prvi slabi sektor je nekje pri 70GB.
Kaj naj naredim? Je kaka možnost, da se to popravi? Gre se za disk v podpisu.

Edit: Kak pri hudiču sploh pride do tega?! ;((
  • spremenil: pinx ()

Tomay ::

Do tega pride, ker so diski tudi mehanske naprave in so podvržene tudi fizični obrabi.
Pojdi na wd-jevo stran in si snemi wd data lifeguard tools, s katerimi lahko pregledaš disk. Lahko narediš low level format, ki ti v nekaterih primerih nadomesti slabe sektorje z rezervnimi, a na tvojem mestu bi uveljvil garancijo, ker takemu disku ki ima en bad sector ni več za zaupati.
Voodoo 4Ever

MTm2H37rqt7B ::

Pomoje sta razlog za BAD sektorje dva:

1. mehanska/fizicna okvara (glava se dotakne povrsine diska)
2. med pisanjem na disk je zmanjkalo stroma in so se podatki narobe zapisali oz CRC je napacen

Priporocam pregled z utilityjem za tvojo znamko diska in pa mogoce celo low-level format.

Zgodovina sprememb…

pinx ::

2. možnost ne pride v poštevk, ker mam UPS.
Zanima me še nekaj glede uveljavljanja garancije. Disk je kupljen v Pelugi in glede na to da jih trenutno nima na zalogi, bi lahko jaz nekaj doplačal in vzel kateri drugi disk?

Tomay ::

To moraš pri njih vprašat, ponavadi pa gre to b.p.

Če imaš čas, pa lahko pošlješ disk na wd v nemčijo, kjer ti ga zamenjajo, samo traja 2-3 tedne.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396139 (5442) fr4nc
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404215 (3197) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353707 (2606) k4vz0024
»

Alternativa za MS Scandisk

Oddelek: Programska oprema
141504 (1259) Bug

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221323 (963) Mr.-Viko

Več podobnih tem