» »

problem r9800 pro in asrock

problem r9800 pro in asrock

badboy7 ::

imam problem in sicer: kupil sem 9800 pro in jo priklopil na plato- asrock k7upgrade-880.
sedaj mi ne dela nobena igra (cod2, fear...). igra se naloži in nato takoj zamrzne.

isto mi naredi na plati asrock k7s8x.

v čem bi bil problem?
hvala za pomoč

jest10 ::

Napajanje na grafični imaš priklopljeno?
Kakšne imaš napetosti na napajalcu?

mtosev ::

Si namesto nove gonilnike?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Matek ::

Katero grafično si imel prej? Em, si vmes formatiral sistem? Če nisi, bo najverjetneje to krivo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

dxx ::

Zadeva je sledeča. Sistem je bil popolnoma sformatiran, prejšnja grafična je bla 9600XT nato MX440(1 teden) ki ni delal dobro(vzroka ne veva), pol je pa kupu 9800Pro 128MB od MSI. Takrat so se problemi začel, najpej smo sumil grafično da je zanič ampak sem jo jaz osebno sprobal na dveh mašinah (NF2 plati in DFI Ultra D plati) in povsod je dobro delala brez problemov.
Pol sva posumila napajalc, je kupu LC550 14mm in je isto, sem mu jest posodil mojo ta staro Asrock K7S8X plato in mu isto serje. Poskusila sva tut brez 1-nga modula rama(singel channel) in je isto. Enkrat se je zgodil da je celo med instalacijo windows javilo BSOD.
Ker je grafična dobro delala na drugih platformah je sedaj edino plata še ostala. Sistem ni navit. Obe omenjeni asrock plati sta doslej delali brez kakršnih koli problemov.

tiborrr ::

Si namestil SiS AGP PCI bridge gonilnik?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

dxx ::

Aha pa ga mamo hudiča. Vidiš tega pa mislim da ne, sam kaj hudiča bi lahko povzročilo BSOD med instalacijo windows?Sej drgač to ni moj komp sam jest badboy-u pomagam porihtat zadevo, ker je res za pop.....

badboy7 ::

sicer sem driverje naložu takoj ko sem instaliral windowse, pa sm jih zdej za foro še enkrat.
in kar neki. zdej mi igre delajo samo mam zdej pa spet drug problem. med igranjem se mi comp sam od sebe resetira.

kaj bi bil problem?

bajsibajsi ::

MX440 ni nc kriva... :)))

tiborrr ::

Preslab napajalnik? Kaksen PSU sploh imas oz. ima? LC550 bi moral biti dovolj, ce ga se imas. Morda pa je plata rahlo defektna. Poskusi z enako novo plosco, ce ti jo posodijo kje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

dxx ::

Plate niso nic defektne ker normalno delajo, vendar z drugimi grafičnimi, npr. R9600Pro, GF4Ti4200 128MB, napajalc LC550W bo ziher dovolj.

badboy7 ::

še vedno ne dela.
jst mislm da bo kar plata kriva, ker sm čist vse kar sm nanjo prklopu vzel iz drugega računalnika. zdele sm tud en sumljiv disk ven vzel in sem inštaliral win. na drug disk, pa še vedno ne dela.

badboy7 ::

zrihtano.

dela na agp 4x

deco16 ::

Hm! pa vselej se daš še malo poigrat s gonilniki od plate, zakaj bi mel agp 4x če imaš lahko 8x>:D

dxx ::

Zakaj bi izgubljal čas in energijo za 2% pohitritve?

tiborrr ::

... niti ne 2%, kvejcemu 0.5~1%... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

jest10 ::

Na K7S8X nalozi novejsi BIOS. Z enim vem da so bili problemi pri 9800 karticah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505109 (4167) BoLhCa
»

Radeon 9600(XT)/9800 in VIA (morda tudi nVidia) čipovje = veliki problemi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
312502 (1781) dzinks63
»

Težave z računalnikom (nova grafična)!!!

Oddelek: Strojna oprema
141475 (1133) eti_
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545239 (3960) sid911
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711291 (7827) mtosev

Več podobnih tem