» »

Kaj kupiti da bo računalnik hitreje "mlel"

Kaj kupiti da bo računalnik hitreje "mlel"

s51as ::

Pozdravljeni,

imam nekoliko starejši low cost računalnik INTEL CELERON 2.4 GHZ z 256 Mb Rama in grafično kartico na osnovni plošči.
Računalnik očitno ni namenjen nekemu garaškemu delu vseeno pa ves čas ZELO gara! Na njem so naloženi Win XP Pro in antivirusni program AVAST!
Nekako se mi dozdeva da bi 1 Gb rama nekoliko odpravil vse to mletje in garanje, vseeno pa bi rad slišal še vaše mnenje!

računalnik se rabi za WORD in INTERNET, ni pa problem v nobenem programu, problem je samo, da za vsako stvar dosti melje, torej poženeš program in mletju ni in ni konca... Človek pozabi kaj je hotel naredit predno se kaj prižge!

Vnaprej hvala za odgovore in nasvete!
It's just me myself and I

MEDENA ::

itak da ram.

CoolBits ::

Ram ja... pa mogoče kak PENTIUM procesor za tvoje podnožje... po možnosti najhitrejši kar plata podpira... celeron je res švoh.
To tako ali tako dobiš precej poceni zdej :)

koyotee ::

mogoce tut kaksen disk s 5400 o/min?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

billgates ::

Zakaj s 5400? 7200 je danes že "standard".

koyotee ::

Pravim, da je mogoče, da ta stvar tudi zavira hitrejše delovanje
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ripmork ::

z 256 mega rama res ni čudno da ti melje zadeva, že sami XP-ji porabijo dobršen del tega pomnilnika.

Obvezno si najprej dokupi vsaj Giga rama, ostalo pa prosto po prešernu kolikor dopušča denarnica/nadgradljivost

#000000 ::

Če izklopiš večino balasta boš tud z 256 mb rama lahko shajal za surfanje. Namreč vsak program ki se samodejno zažene ob zagonu windows-ev ti žre ram in cpu, eni manj drugi več, naj se avtomatsko zaganja samo antivirus in firewall če imaš programskega, ostalo skensli. LP

koyotee ::

control panel ---> system ---> advanced ---> performance settings| adjust for best performance
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samson ::

Ena od moznosti je da imas C: particijo zafilano in nemore delat swap datoteke tko kot je treba.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

ripmork ::

Jasno da se da XP-je fejst optimizirati, izključiti nepotrebne servise in zalaufane programe skrčit na minimum - a še vedno je cifra 256 dokaj borna.
Zakaj bi se sploh ukvarjal trenutno z swap-om, če se da za male pare dokupit kak poceni dodaten (rabljen ali nov) ram pa je razlika več kot očitna.
swap je le swap, bolj zanič nadomestek za pomanjkanje pravega pomnilnika v sistemu.

Venturer ::

Jaz imam tudi en 3 leta star pc z Asrock K7V88 osnovno ploščo, 512MB DDR 400 rama in Sempron 2800 procesorjem.
V navodilih od matične piše da podpira Socket A (462 pin) za Athlon,Sempron procesorje.

Zdaj me pa zanima če se da še kje kupiti oz kater je še najmočnejši Athlon ki bi delal dobro na te plošči in kje se ga da kupiti, pa koliko je to smiselno. Bo sploh kakšna razlika.

Drugo vprašanje pa se nanaša na ram, bo dodatnih 512MB pomagalo in ali mora biti ta ram popolnoma identičen tistim 512MB ki je že vgrajenih (zdaj je notri ena ploščica, s podatki: 512 DDR400 DIMM 2,5-3,3).

Zanima me zato, ker v navodilih od plate piše nekaj o Dual Channel Memory technology supportu, ki naj bi se ga dalo aktivirati samo, če je ram v paru istaliran v slota enake barve (dva slota sta modra, dva pa črna). In kaj je sploh bistvo oziroma prednost te Dual channel memory zadevščine.

Kater ddr 400 512mb ram naj kupim, ali je vseeno samo da izpolnjuje pogoje da je ddr400.

Hvala in lp

Blinder ::

@venturer: tvoj sempron 2800 dela pri 2000 mhz, isto ko athlon 2400 z 256kb cache. Edina razlika med njima je da sempron ima 166 mhz fsb, athlon 133. Imata pa isto jedro, thoroughbred-b.
Za zmogljivejsi procesor moras pogledat za athloni z oznako nad 2400.

Z t-bred-b jedrom so še na voljo athlon 2600 in 2700, in je mala mala razlika v primerjavi s tvojim sempronom. Zato je boljse da pogledas za barton jedrom, ki ima tudi vec cache-a - 512 kb. Bartoni imajo oznake od 2400(2200) do 3200. Obstaja tudi sempron z barton jedrom, samo so zelo redki.

Boljsi procesor bi ti dodal kaksen fps v igrah, drugace mislim da nebi blo nekega pridobitka.. raje si ram dodaj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Venturer ::

Hvala za nasvet, sem kupil eno ploščico 512MB rama, pa se pozna in se sigurno splača dat 25EUR, zdaj pa v ta pc ne vložim več niti eur in bo še nekaj čaša dobro služil svojemu namenu, to je, za net in office.
lp

DJ MartiNi ::

Sempron 3000+ za socket a je bil edini sempron z barton jedrom. Athlon XP 2500+ je pa najšvohejši procesor z Barton jedrom. Po moje ni kakega hudega smisla nadgrajevat procesor.

Kar se pa dual channel tiče. Pri tem pridobiš na hitrosti. Približno 10%. Po moje je dodatnih 512MB smiselno.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja sistema - katera kompo. najprej?

Oddelek: Kaj kupiti
281780 (1471) Orchestra
»

barton proti sempronu

Oddelek: Kaj kupiti
352417 (1438) Jan987
»

Barton vs. Sempron

Oddelek: Kaj kupiti
201482 (1104) SavoS
»

Sempron

Oddelek: Strojna oprema
191652 (1366) Sami
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1296) boštjan

Več podobnih tem