» »

Težave z računalnikom (nova grafična)!!!

Težave z računalnikom (nova grafična)!!!

Dissection ::

Pozdrav!
Imam problem z računalnikom, namreč dobil sem novo grafično albatron geforce 6600 256mb in pa novih 512mb ramov...
sedaj imam sistem: 1024 ram, asrock plata, 2500+, geforce6600 agp, napajalnik atx 350w.
Odkar sem dal notri novo grafično mi računalnik včasih zašteka in se ponovno zažene, npr. hočem zagnati kakšen film in se mi resetira..
kaj je to krivo? ali je grafična kriva?? namreč je nova in mislim, da nebi smela biti...
sam sumim napajalnik, da ni dovolj močen, ali pa mogoče dodatno hlajenje bi bilo potrebno???
hvala za pomoč
LP

Poldy ::

Največkrat se naredi, da so gonilniki prejšnje grafične v konfliktu s zdajšnjimi. Ali pa imaš mogoče kaj navit procesor - možno je da ti je prej deloval stabilno, sedaj je pa nekoliko bolj obremenjen, se pa seseda...

Napajalnik je v redu.

Dissection ::

sem formatiral računalnik pa ni nič bolš...
tk da to z gonilniki ni..
nimam navit procesor... mam na fsb 266mhz..
ker mi na 333mhz noče delat na polno tk ko bi mogu.. dela mi pa na 1900+ mogu bi pa na 2500+...

Poldy ::

Se mi je zdelo, da je nekaj narobe s frekvencami. Če ti ne dela na polno, potem najprej odpravi to težavo. Mogoče se ti ne hladi dovolj...

Dissection ::

nevm to težavo nisem uspel odpravit.. vse sem probavu biose flashu itd... pa ni se nič spremenilo.
težava je nastala kar naenkrat.. tkrat mi je skurl tudi dvd rom, in pa procesor(2500+), ki je bil na frekvenci 333mhz je dobil oznako ,1100mhz
nato sem dal na 266 in mi je delalo na 1900+... a je lahko to kaj s plato narobe? al je procesor hin.. težava ki jo imam trenutno se navezuje na procesor??? s staro grafično mi je vse ql dellal tk da nevm..

Urajmal ::

moj nasvet: menjej napajalc in biose od plate.

Spider9 ::

Jaz imam podoben problem.

Sicer imam grafo 6600gt ter lc power 550w napajalec in mi kišta včasih zmrzne, predvsem ko igram igre. Pa sva s kolegom zamenala grafe za probo, on mi je dal 9800pro in sedaj se več ne zmrzeva.

Ker sem kišto počasi nadgrajeval sem imel prej 350w napajalc ter isto grafo, torej 6600gt in ni bilo takšnih problemov. Je potlej res napajalc slab?
LP

Husqvarna ::

Plata je zanič. Menjati boš moral plato. Žal...

Silvo ::

A si nastavil prav jumperje ?
Mislim,da sa so imele vse Asrockove plošče
soc.A privzeto FSB 266.



lp
Silvo

asus ::

ni res moja asrock k7s41gx je imela privzeto na 333

Husqvarna ::

Ko asrockova plata počasi crkuje ne dela več na najvišjih FSB-jih. In privzeto(nova) ima jumperje na 100 nastavljene. Lahko še probaš jumperje prestavlati, ampak dvomim da boš kaj dosegel.

Dissection ::

ja na matično sem že pomislil sam ko nimam nbene druge da bi probu.. no skurl mi je dvd rom tut takrat, ko zjebal to s procesorjem, da ni več delu tko kot more. A procesor je vredu al lahk, da je z njim kaj tut narobe?

sem gledal se take plate dobijo za 9000.
ta plata od asrocka, ko jo imam zj je moja plata
in je Socket 462, to pomeni da plata nesme bit drug socket za ta procesor (amd athlon xp 2500+=?
no skratka grafično in procesor moram stestirat pr kolegeu..

prosim še za mnenje o teh platah, kiro se najbol splača:

MSI plata

http://www.biostar.com.tw/products/mainboard/board.php?name=M7VIB#

http://www.biostar.com.tw/products/mainboard/board.php?name=M7VIB#

oz. kira plata je dobra za to mojo konfiguracijo?

LP

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Socket A (amd athlon xp 2500) je "nazaj" kompatibilen z Socket 462 procesorji/matičnimi pl..

dxx ::

težava je nastala kar naenkrat.. tkrat mi je skurl tudi dvd rom, in pa procesor(2500+), ki je bil na frekvenci 333mhz je dobil oznako ,1100mhz nato sem dal na 266 in mi je delalo na 1900+... a je lahko to kaj s plato narobe?

Zelo močno bi ti priporočal ali zamenjati ali vsaj preveriti napajalec. Zmrzovanje, restartiranje, nedelovanje na 2500+,...
Za vse to je lahko kriv napajalec ali pa plata. Priporočam ti da preveriš oboje, sicer pa Asrock plate niso drage, jaz sem svojo K7S8X prodal za 3k.
Napajalci so pa tudi poceni.

eti_ ::

hmm ne vem samo pomoje je samo napajalnik malo presvoh ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Athlon-a 64 3700+ San Diego

Oddelek: Navijanje
422053 (1084) gfighter
»

Katera matična na S939 in AGP vodilu

Oddelek: Kaj kupiti
5954 (865) SepoX
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554293 (3159) rap3r
»

Poceni kišta (754 + PCIe?)

Oddelek: Kaj kupiti
6965 (876) fizolcek
»

problem z misko

Oddelek: Pomoč in nasveti
9914 (820) NighthawkSLO

Več podobnih tem