» »

Router Print Server problem...noče printat!!!

Router Print Server problem...noče printat!!!

smrekca ::

Ja mam sledeč problem....sem kupil "Canyon CN-BR1 Router with USB Print Server" , da bi si vsi računalniki v mreži delil en tiskalnik. No problem je k tiskalnik noče printat! ;( Sem vse naštimal tko k piše v navodilih pa ne dela. Tiskalnik mam pa Hp psc 700, pa win2000.
A mi mogoče kdo lahko pomaga. Sem že pisal prov na firmo in jim opisal problem...pa sploh ne jebejo...nič ne odpišejo. Važn da sem tista njihova jajca od routerja kupu, pol naprej jih pa briga za uporabnike.
Pa še to....vse kar naredi je da mi napiše: "Connecting to printer server time out".
Lučka na routerju mi tud lepo gori od printerja.
Prosim za pomoč.
Hvala.
  • spremenil: smrekca ()

jurcek3 ::

jaz mam tud ta model routarja, pa ti povem da je za en k... nisem se probal priklopiti printerja nanj,sam zdaj bom pa probu da vidm ce bom meu tud jaz take probleme
www.gapex.si

Tomay ::

Kolikor sem slišal je ravno z hp-ji največ problemov pri takih printserverjih, ker ima hp drugačen protokol ali nekaj podobnega.
Voodoo 4Ever

smrekca ::

Aha....Tomay pa si mogoče tud slišal kako se problemi rešjo, al si samo slišal zanje. K bi res rad da mi tiskalnik dela. K zdej, kadar hočem printat, morem najprej drug računalnik pržgat, in šele pol lahko printam. In pride včasih ful problem k je ta računalnik čist slučajno v sestrini sobi, jst pa čist slučajno se spomnim ob 3 zjutrej printat. Pol razplet si pa lahko predstavljaš....

smrekca ::

Sem pa tud gledal stare teme glede mojga problema....in nisem čist nič najdu. Čist nikjer ni nič napisanega točno glede tega problema. Če mogoče kdo kej najde lahko tud kakšen link posreduje.
Hvala

Daedalus ::

Kater protokol za printanje uporablaš? Si probal IPP nastavit na računalu, s kerega printaš?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tomay ::

Na žalost sem samo slišal.;(

Tu sem naletel na nekoga s podobnimi težavami.

Probaj se telnetat na printer, kot je napisano v zgornji povezavi.
Voodoo 4Ever

Daedalus ::

JetDirect (Hp-jev protokol) je IMO nekaj zelo podobnega IPP-ju... V winXP pač naštimaš printanje preko TCP/IP, vneseš IP printerja, port na kerem lavfa, lokalno inštaliraš gonilnike in probaš, če bo delal. Če pa uporabla kak drug port pa ugotoviš tak, da magari z nmapom poskeniraš IP od printerja/print serverja, pa vidiš, keri porti so na voljo. Pa preveri, kere protokole ti podpira print server, al pa še boljš - daj sem nalepi specifikacije.

Pa tole si preberi. In tole.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Print server

Oddelek: Pomoč in nasveti
171710 (1306) Invictus
»

Kako dati tiskalnik v skupno rabo preko routerja.Router Asus rt n16 + tiskalnik Canon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11018642 (17214) novuporabnik
»

Priklop "USB multipraktika" v mrežo (Wifi / ethernet)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102610 (2481) NeMeTko
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212262 (1712) Veron
»

Laserski tiskalnik Minolta PagePro 1100

Oddelek: Pomoč in nasveti
81855 (1764) kinca

Več podobnih tem