» »

Poslovanje Z Delnicami

Poslovanje Z Delnicami

Lincolin ::

Pozdrav!
Zanima me kako se uspešno sodeluje na področju s poslovanjem delnmic.
Namreč zanima me kako začnem, vem samo da končaš z ladjo na morju, seveda če ti rata :D
L.P. Grega

Alec999 ::

Ne mene sprasevat sem kupu delnice Luke Koper in Marine Portoroz pa se sedaj nimam jahte na morju. :D :D
Mam pa en velk minus k sem jih kupu ob nepravem casu, ko je bila cena najvisja. :D :8)

M-man ::

Greš do najbližje borzno-posredniške hiše (po možnosti popoldne, ko imajo običajno več časa) in poklepetaš z brokerjem. Ta ti običajno vse razloži, lahko si pa prebereš tud kakšno knjigo. Npr. To je borza ali pa Borzna psihologija.

V vsakem primeru pa moraš za končno ladjo na morju imeti že sedaj kar nekaj denarja.:))
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Lincolin ::

No vem ja, za ladjo sem res malo pretiraval samo sem dal primer.
Ali so kje na internetu toène vrednosti?

Alec999 ::

Ce iseces vrednosti delnic potem dobis to TUKAJ. Ce pa ne pol sem te pa narobe razumel. :8)

Dekinio ::

Jaz se tud kar zanimam za delnice, stvari malo spoznavam...

Roadkill ::

Najprej se tukaj prijavi, da se poslusiš, če imaš sploh kaj smisla za delnice. Zelo fajn zadeva.
Za naprej rabiš pa samo denar, jajca, srečo in pa nekaj znanja.
Ü

M-man ::

Lahko se pa tudi udeležiš Študentskega borznega fokusa.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Lincolin ::

Dosti povezav, hvala.
Samo zakaj neki študentski ....

gzibret ::

IMO bo dolgoročni trend rasti tečajev v Sloveniji prisoten še kar nekaj časa (vsaj 10 let), tako, da investicija v delnice ne more biti zgrešena.

Še posebej ne, če bodo obdavčili obresti v bankah.

V mojem primeru se je izkazalo kot zelo dobra odločitev, da sam postavim ceno delnic in dam veljavnost ponudbe za nekaj tednov recimo. Sigurno prodaš dražje, kot pa če prodajaš po "tržni" ceni. Isto velja za nakup.
Vse je za neki dobr!

LordWorm ::

Mislim da se se danes da obogatet s kupovanjem delnic, tako da si na jahti. potrebno je imeti pravo znanje in definativno moras gledat globalno (ne omejis se na slovenijo).

planetparty ::

Mene tudi zanimam kako začeti trgovat. Kje se prijavim pa to. Sem iz okolice Lendave.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

gzibret ::

Kako začneš trgovat?

Prijavit se moraš v borzno-posredniški hiši, kjer odpreš račun. Nato greš na banko in nakažeš denar iz bančnega računa na tvoj račun pri BPH, se vrneš na BPH in naročiš nakup.

Pri nakupu poveš sledeče:
- kaj kupuješ
- koliko kupuješ
- po kakšni ceni kupuješ (lahko jo postaviš sam ali pa to prepustiš brokerju, lahko tudi rečeš kupite ne glede na ceno.... stvar dogovora pač)
- trajanje ponudbe (1 dan, 1 teden, 1 mesec...)

Borzno posredniška hiša izvede naročilo in če cena ni prenizka, izvede transakcijo. Ostanek denarja nakaže nazaj na tvoj račun. Višina provizije znaša med 1 in 3%, plačaš tudi letno naročnino za vodenje računa.

To je to.

P.S.: Ko boš delnice prodajal je pomembno, da jih prodaš najprej 3 leta po nakupu, drugače plačaš davek od kapitalskih dobičkov, ki znaša 30%.
Vse je za neki dobr!

pirat ::

P.S.: Ko boš delnice prodajal je pomembno, da jih prodaš najprej 3 leta po nakupu, drugače plačaš davek od kapitalskih dobičkov, ki znaša 30%.



Hja, o temle bi pa lahko debatirali...........
Tri letno oobdobje dejansko velja še letos, vendar trenutni finančni minister je g. Bajuk. Osebno sicer nič proti njemu, ampak s finančnimi trgi ni kompatibilen. Predlog novega zakona o dohodnini sedaj govori, da bodo kapitalski dobički obdavčeni z 20% stopnjo če prodaš prej ko v 5 letih, s 15% stopnjo če prodaš prej ko v 10 letih, z 10% stopnjo če prej ko v 15 letih, s 5% stopnjo če prej ko v 20 letih, po 20 letih pa si neobdavčen. Pa pomembno je to, da sedaj bo to sekularna obdavčitev, kar pomeni, da npr. od ustvarjenega dobička v treh letih plačaš 20% davka in to je to. Ker sedaj je veljalo, da se je bila 30% plačana zgolj akontacija dohodnine, dejankski dobički pa so se ti poračunali pri dohodnini. Kar pomeni, da če si kapitalske dobičke ustvarjal kot dobro plačan manager so bili dobički pri delnicah dejansko obdavčeni s 50%, če pa si dobičke z delnicami delal kot študent, verjetno dejansko nisi bil obdavčen kaj več kot 10-15%...

pirat ::

Aja,

pa sedaj akontacija kapitalskih dobičkov je 25%.

gzibret ::

> ... ko v 5 letih, s 15% stopnjo če prodaš prej ko v 10 letih, z 10% stopnjo če prej ko v 15 letih, s 5% stopnjo če prej ko v 20 letih, po 20 letih pa si neobdavčen. Pa pomembno je to, da sedaj bo to sekularna obdavčitev, kar pomeni, da npr. od ustvarjenega dobička v treh letih plačaš 20% davka in to je to. Ker sedaj je veljalo, da se je bila 30% plačan....

Zakaj nebi komplicirali, če lahko....
Vse je za neki dobr!

leonius ::

Kot neekonomist in človek s premalo časa za spremljanje borze se poslužujem rajši vzajemnih skladov. Eden izmed boljsih je avstrijski ki vlaga po vzhodni evropi.

Link:
www.vzajemci.com
IMHO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delniske opcije, obdavcitev

Oddelek: Loža
122718 (2339) user4683
»

Finančni začetnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17750297 (38967) Gjurisic
»

Vzajemni skladi

Oddelek: Loža
433952 (3105) nicjasno
»

Kam vložiti 1 MIO sit

Oddelek: Loža
272996 (1974) M-man
»

prodaja delnic

Oddelek: Loža
248536 (8339) DrSergioDJ

Več podobnih tem