» »

Menjava radia v golfu II

Menjava radia v golfu II

zcetrt ::

Lp.

Crknil mi je avtoradio in sedaj bi ga zamenjal. Ker je avto glasen, nisem kupoval novega radia, ampak sem dobil v posojo za nedoločen čas Kenwood kasetarja, ki ima zadaj 11 pinski konektor. Ni izgledalo, da bi bila menjava radia znanost. ko pa sem potegnil ven stari avtoradio, je bila tam sama solata. Preplet žic, ki se vijejo direktno iz radia, nato svitki izolirnega traku in konektorjev, napol razpadlih in jojmene.

Vse kaže, da so barve žic sicer prave, in na radiu je nalepka, katera žica je katera. Ne vem pa, kako je na novem, 11 pinskem konektorju oz. kako se le-ta imenuje, da bi poiskal diagram.

Če mi lahko kdo pomaga, se mu zahvaljujem.
4.

Jackal ::

Hja... probat bo treba. Rabiš voltmeter.

Pri ugasnjenem avtu moraš imeti na eni žici +12V (oz. malonkost več) - Trajni +
Ena žica mora biti zvezana na maso (na karoserijo) - Ground
Ena žica more imeti malo več kot 12V pri vključenem kontaktu - Drugi +
Če nimaš kakega ojačevalca, potem remote kabla ni, tudi verjetno kakšnega prostoročnega telefoniranja ni vgrajenejga, tako da so ostale žice od zvočnikov (št žic za zvčnike = št zvočnikov * 2)
To pa enostavno provaš s kako 1,5V baterijo - vzameš dva kabla in daš baterijo vmes - potem pa kombiniraš in poslušaš kateri zvočnik premakne membrano (malo pokne). Dobro je še, da paziš, da so vsi zvočniki potem tudi v fazi (vsi isti + in vsi isti -) - če ne prihaja do raznoraznih popačenj zvoka.

Sicer pa za mogoče kak boljši nasvet obišči portal Avtoakustika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava novega avtoradija v star avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413315 (1963) cerial
»

Kateri avtoradio bi se prilegal ?

Oddelek: Na cesti
71583 (1304) Heavy
»

Pomoč pri vgradnji avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111625 (1347) teedy
»

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Oddelek: Loža
233332 (2669) WinXP
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657377 (6980) A. Smith

Več podobnih tem