» »

Pomoč pri vgradnji avtoradia

Pomoč pri vgradnji avtoradia

Srachko ::

Pozna mogoče kdo kaj katera žica pomeni?

Tip avtomobila je Proton 413 GLSi, letnik 1998. Sam nebi rad "rezal" originalnega konektorja, v avtu pa je sledeči, vendar na nobeni žički ni nič označeno.

 Pogled od spredaj

Pogled od spredaj



 Pa še žičke

Pa še žičke



Število žičk seveda ustreza ISO konektorju, ki je priložen pri avtoradiu, vendar je moj problem v tem, da moram ugotoviti kaj kam vezat. Žičke za zvočnike lahko na hitro prekontroliram po barvnih oznakah, bolj kritične so pa tiste tri za +, - in ozemljitev.
Če kdo pozna, kako se zadevi streže, se priporočam.
I can see clearly now, the brain has gone...

HDvideo ::

Slikej še od radija žice (če lahko) pol ti bom lahko kej pomagal ker zdej ne vem prov točno kako pridejo tm pr radiji.

Srachko ::

Saj žice pri radiu so mi kristalno jasne... ne vem pa kaj kateri pin predstavlja na konektorju, ki je v avtu.

Konektor (slika 1)



Konektor (slika 2)



Žičke



Glede na diagram gre rumena na "Battery +", rdeča na "Ignition switch", črna pa na "Battery -". Kar se tiče žic, ki potekajo z radija, mi je vse jasno kaj je kaj. Ne vem pa kaj je kateri pin na avtomobilskem konektorju (prelistal sem tudi navodila od avta, pa ni nič omenjeno).
I can see clearly now, the brain has gone...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Tomay ::

Kakšen radio je bil prej not? Poglej kam gre konektor od avta. Mogoče je še kak adapter. V najslabšem primeru pa multimeter v roke ...
Voodoo 4Ever

Srachko ::

Avto sem kupil brez avtoradia. Glih zato me pa najbol matra :/
I can see clearly now, the brain has gone...

Tomay ::

Potrebuješ PC2-62-4
Nikjer pa nisem našel pinout

Tu še imaš nekaj slikic če boš lahko kaj razbral
http://www.passionauto.co.uk/products/a...
http://www.ebay.co.uk/itm/Autoleads-ISO...
Voodoo 4Ever

Srachko ::

No, kaj takega bi zagotovo rešilo moje težavice :) Bom se še nekaj dni vozil pa poslušal brnenje motorja, čez vikend pa lahko kakšnega hobi mojstra dobim, da mi malo pomaga :) Hvala vseeno.
I can see clearly now, the brain has gone...

Tomay ::

Lahko tudi vprašaš, če kje pri nas kaj podobnega dobiš (proton servis ali pa kdo ki prodaja in vgrajuje avtoradie)
Voodoo 4Ever

teedy ::

To boš najlažje rešil z multimetrom, pol minute dela, potem bo vse jasno. Mislim, da ne rabiš nobenega mojstra, ni nobena umetnost, ko enkrat poznaš pinout.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teedy ()

Srachko ::

Zgleda da res ni druge, kot da častim kak p*r bratrancu pa bo :D
I can see clearly now, the brain has gone...

Srachko ::

Sem skoraj pozabil... Če ima kdo podobne težavice:

Prva slika v prvem postu bo nam kompas.

Skrajni levi spodnji pin je +12V z baterije, sledijo 4-je pari pinov za zvočnike (za katere točno še ne vem :D), skrajni desni zgornji je "ignition" (da +12V ko obrnete ključ na "Acc"), skrajni desni spodnji pa je -12V.
I can see clearly now, the brain has gone...

teedy ::

Zakaj se uporablja -12V? Si morda mislil ground(0V)?
Samo v vednost,za zvočnike lahko uporabiš navadno AAA baterijo. + in - baterije na hitro skleni na konektor, zaslišal boš manjši šum, tako boš vedel, kateri par kontaktov ustreza določenemu zvočniku. Sicer pa mislim, da to sploh ni potrebno, ker so vsi kanali enako močni, razen v primeru, če boš dodajal ojačevalec.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava novega avtoradija v star avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413303 (1951) cerial
»

Problem z napetostjo na avtoradiu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111197 (896) chort
»

Priključitev avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234928 (4657) dottor
»

Menjava in priklop avtoradija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145391 (4113) c0dehunter
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657366 (6969) A. Smith

Več podobnih tem