» »

Program za montažo filmov...

Program za montažo filmov...

Dr Zoidberg ::

Zdravo, zanima me, kateri program bi mi priporočali za izdelavo filmčkov, nekaj v stilu windows movie makerja z malo več funkcijami. Se pravi, ne sprašujem po profesionalnem programu,ampak predvsem po nečem user friendly.

Hvala
.

wonderboy ::

Pinnacle Studio je dost simpl.

CaqKa ::

windows movie maker2
če hočeš več pol moreš nekaj bolj profi vzet.. recimo sony vegas ali pa ulead media studio.

camaleon ::

če pa hočeš kaj še "bolj".. priporočam Canopus Edius 3.01 PRO, Adobe Premiere 1.5 PRO - oba delujeta v real time
:)
aja pa tudi pinnacle ima novo izdajo Pinnacle Liquid 6

CaqKa ::

delujeta v real time.. tale je malo iz trte izvita..

camaleon ::

se popravljam..
real time editing tools ...
delujeta pač seveda kolko mašina dopušča..

CaqKa ::

kolkor jaz vem ulead media studio tudi podpira hardverske karte..
pa sony vegas verjetno tudi.

martinsm3 ::

Priporočal bi tole :

Pinnacle Liquid Edition PRO V.6
Na voljo je novi Pinnacle Liquid Edition V.6 Dosedaj najmočnejše orodje za brezkompromisno videomontažo. Liquid Edition preseneča z novim še bolj preglednim programskim vmesnikom, združljivostjo z Pinnacle STUDIO, Real-Time HDV montaža, SmartRT, SmartEDIT, multiformat montaža, naprednejša avdio in DVD authoring orodja.

Opis
Novi Liquid Edition V6 združuje vse kar potrebujete za celovito video produkcijo. Od audio / video zajema, montaže, napisov, uvodnih ter odjavnih špic, raznovrstnih efektov ter izvoza AV materiala na različne medije, internet, Macromedia FLASH, CD, DVD ali nazaj na trak.

Top ten najpomembnejših novih lastnosti.

Comprehensive HD Support

Popolnoma integrirana Firewire (IEEE1394) podpora za HDV zajem z »native« Real-Time HDV montažo, efekti in »compositing« katero poganja Liquid SmartRT

Multi-format Support

Istočasna obdelava različnih oblik video zapisa na enotni časovni premici (Time-line) DV25, MPEG-2 I-frame, MPEG-2IBP (SD&HD) in »uncompressed« video.

Extreme Makeover

Novi Windows vmesnik, ki je še bolj prijazen uporabniku, za hitro navigacijo v programu.

Simple Setup

Ăˆarovnik za uvoz in izvoz video datotek, ki omogoča samodejno prilagoditev »setup« nastavitev.

Step Up From Studio

Brezšivni uvoz projektov iz programa Pinnacle Studio in plug-in podpora

Plug and Play

Firewire vhod/izhod za DV in HDV kamere in druge naprave s samodejnim zaznavanjem.

Nov spremenjeni Breakout-Box z profesionalnimi priključki in USB-2 priklopom na računalnik.

All New Audio Engine

Popolnoma predelan audio del z napredno mešalno mizo, popolnim surround zvokom, VST dodatkom, audio TimeWarp (pospeševanje glasbe) ter še veliko drugih dodatkov

Advanced Effects

Sedaj še večje možnosti upravljanja z video efekti z razširjenim efekt editorjem in novim Real-Time »Track Matte« in »Mosaic efektom«

Multicam

Nova možnost za ustvarjenje ponuja podpora multicam. Do sedem kamer naenkrat.


One Step Backup Enostavno shranjevanje in iskanje projektov.

MPC za Edition 6.1 PRO (vključuje zunanji box) = 240kSIT

CaqKa ::

citiram prvi post:
>>> Se pravi, ne sprašujem po profesionalnem programu,ampak predvsem po nečem user friendly.

a nam je potrebno takšno komericalno oglaševanje in zavajanje kot ga je zgoraj naredil martinsm3?
popolnoma brezveze.. pa še ontopic ni bil.

martinsm3 ::

@CaqKA

1.) Ne vem če si videl kdaj v živo Liqud Edition , ker potem bi vedel , DA JE ZELO USER FRENDLY.

2.) Ni pa to nobena komercijala , ceno sem zraven napisal zgolj informativno , ali bi raje videl da sem podal kar kak P2P link za dolvleko (kar se bo verjetno itak zgodilo , ker programa ni težko najti)

3.)Če pa drugače pogledaš pa za svojo ceno nudi mnogo mnogo več kot konkurenca (Adobe & Co.), kar mi lahko mirno verjameš , ker ga redno uporabljam (original , da ne bo pomote)

4.)To ni letelo na prvi originalni post (njemu ste že itak odgovorili , da naj vzame Studio ali pa Ulead) ampak na "nekoga" , ki se je norčeval iz tega da Liquid deluje v real time.
Da to ni "iz trte zvito" ti lahko povem , da zelo lepo deluje realtime direktno iz časovne premice preko fire wire na externi montažni monitor (in to čisto programsko na povprečnem računalniku).
Rendiranje poteka v ozadju (tega sploh ne opaziš) , in sicer se rendirajo samo spremembe , ki jih narediš.

5.)Pa brez zamere , če ti moje trditve niso všeč.

LP
Martin

P.S.
Razloži mi kaj si mislil s tistim o zavajanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: martinsm3 ()

CaqKa ::

se ioravičuejm za zavajanje.
če je produkt user friendly nevem. vsekakor ne potrebuje zadeve za 200ksit
kolkor so programi od pinakla user friendly vem.. lahko da je ta zadeva es juzer frendli napram njihovim ostalim produktom.. vsekakor so ulead produkti user friendly.

>>> Da to ni "iz trte zvito" ti lahko povem , da zelo lepo deluje realtime direktno iz časovne premice preko fire wire na externi montažni monitor (in to čisto programsko na povprečnem računalniku).

pri pojmu realtime se pojmuje rendanje efektov v realnem času. to pa to defintivno ni.
to kar si ti napisal zna tudi ulead, pa vegas.. pa še kir.

ReBi ::

premiere 1.5 je najbolši. canopusov je pa najbl izi

CaqKa ::

huh.. se nebi strinjal z najboljšim.. verjetno je nad njim še več programov.. med katerimi je vsaj: avid xpress dv

kater je pa najlažji pa je subjektivno :)

Witboy ::

Final Cut pro 5 :8)

martinsm3 ::

@CaqKa

"Rendiranje poteka v ozadju (tega sploh ne opaziš) , in sicer se rendirajo samo spremembe , ki jih narediš."

Tu bi še dodal , da ne potrebuješ za to nič druga kot malo boljši računalnik : P4 1,8G , 512MB RAM in pa DX9 GPU popolnoma zadostuje za začetek.
Je pa zadeva res friendly , ker je namenjena hitri , kvalitetni montaži videa (izvira iz broadcating sektorja - Liqud Purple) , narejena z namenom čimhitrejšega workflowa pri delu z montažo.
Hmmm ....cena preko 200kSIT , ja kaj češ Adobe hoče za svoj Video Collection Standard 600kSIT , pa še realtime ni (če nimaš montažne kartice ki doda programu te zmožnosti).

Dodal bi še samo par TUTORALOV , pa naj vsak sam presodi o zmožnostih programa.

O Avid Expresu pa raje nebi zgubljal besed.... zakaj misliš , da je Avid kupil Pinnacla.Zaradi STUDIA že ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: martinsm3 ()

ReBi ::

CaqKa: se mi zdi da ma premiere kar nekaj velikih prednosti pred drugimi. pregleden je, velik efektov na voljo... pa izjemno preprost je.

martinsm3 ::

@ReBi

A dosti jih ma , ta premiere.
Ne bi rekel LE jih ima v osnovi 1000+ , seveda je pa tu še Hollywood FX kjer si poleg obstoječih lahko kreiraš lastne.
Razdeljeni so v dve skupini (CPU in GPU - ja tudi grafična prispeva pri delu z rendiranjem , ker LE vsako moderno GPU jedro uporabi za rendiranje , kar razbremeni CPU).
Seveda pa so vsi realtime.

Citat : "1,000's of Real-time, SD & HD Effects
Pinnacle Liquid offers an incredible number of key-frameable, real-time SD and HD compositing effects. Liquid uses the power of the CPU and GPU to provide multiple streams of real-time effects including 2D, true 3D, advanced color correction and chroma/luma key"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: martinsm3 ()

krisspace ::

A Kakšen program za obdelavo videa pa zna delat s formatom .MOV. Jaz sem namreč snemal filmčke s dig. fotoaparatom, nato sem jih konvertial v .AVI za jih uredit v Windows Media Video. Ko sem pa pogledal konvertirane, je vsem manjkal zvok v zadnji polovico filmčka.

A imate kakšno rešitev zame.

Hvala

martinsm3 ::

@krisspace

Mogoče nekaj takega , je FREE

vasquez ::

Pa je Liquid Edition kaj boljši kot Studio 10? Zadnje dni sem testiral Studio 10 in tako obupnega programa že dolgo nisem videl. Neverjetno počasen (že nalaga se mi 2 minuti), ves čas se mi sesuva, izdelki pa so povsem neuporabni (zatikanja, čudne barve). Dvakrat sem ga moral ponovno instalirati od začetka. Enkrat ker ni več prepoznal nobenih formatov, drugič se je vedno sesul, ko sem kliknil Make movie. Patch 10.1 ni pomagal.

martinsm3 ::

Moraš vedet da Liquid ni Studio...ni primerjave.Je pa seveda dosti boljši .

Studio = home video
LE = home video , semi-pro , pro

Studio je bolj primerljiv z kakim Ulead Media , osnovne stvari pač.
Kar se stabilnosti tiče...ni problemov , če bi ti nekako po nekem čudežu uspelo , da se ti sistem zruši...nič bat >:D , delo ki si ga do takrat naredil ni v nevarnosti.
Za to poskrbi "instant save" , ki 30x na sekundo shranjuje spremembe , in pač nadaljuješ tam kjer si ostal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: martinsm3 ()

ReBi ::

no, je pa tud dejstvo, da na velik televizjah uporablajo premiere...

martinsm3 ::

@ReBi

Dejstvo ?

RTL naprimer uporablja kompletno nekdaj Pinnaclovo opremo , samo spomni se prenosa iz planice izpred leta ali dveh.
Je bil tisti šlepar edinstven v evropi takrat...vreden toliko , da bi lahko kupil celo gorenjsko >:D

Drugače pa si poglej kaj uporabljajo RESNI TV STUDIJI

ReBi ::

no, rtl... pa gre se za software ne pa tovornjake. premiere se pa najde na kšnem kompu tvslo, pop...

no, jst se tud ukvarjam s tem, in me je nekak prepričal. sm najbolj zadovoljen z njim.

martinsm3 ::

@ReBi

"no, rtl... pa gre se za software ne pa tovornjake. premiere se pa najde na kšnem kompu tvslo, pop..."

Kaj pa misliš , da je bilo v tovornjaku - krompir???

RTV SLO , POP.. &Co. niso ravno sinonim za kak resni TV studijo...žal

Še vprašanje , kaj misliš s kako opremo bojo šibali HDTV prenose fuzbal prvenstva...???

Ja trikrat lahko ugibaš.

NE ni premiere >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: martinsm3 ()

ReBi ::

kaj, a ma mogoče kdo od nas možnosti za kej tazga? sicer pa premiere 1.5 ŽE podpira hd sistem.:P je pa res, da ni za montažo, ki gre u živo. pač ni temu namenjen. sicer se pa za te stvari uporabljajo klasične mešalke in ne neki programi. VKOLIKOR NIMAŠ enga hardcore kompa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ReBi ()

martinsm3 ::

@ReBi

Misliš HDTV ?

Ja gre Canon XL-H1 kamera + Liquid Edition za montažo.
Ko pride XL-H1 v SLO ziher zamenjam mojo XL2.

Pa lahko na kaki HDTV plazmi ali LCD-ju uživaš.

"VKOLIKOR NIMAŠ enga hardcore kompa" ni nujno poglej si specifikacije ki so potrebne za softwersko rendiranje HDTV pri LE.
Sploh ni tak hudo >:D
Poleg tega LE ni namenjen za delo v živo..pač ma izboljšan workflow...da ne izgubljaš po nepotrebnem časa za rendiranje.

P.S.
Mogoče res podpira ja...samo se načakaš , da kaj uporabnega pride ven >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: martinsm3 ()

ReBi ::

sicer je pa hd itak bz zaenkrat. bo še kar nekaj časa delal na 720 vrsticah.

martinsm3 ::

zakaj bi pa moral delat na 720 vrsticah ?
Dela tudi na 1080i , ga lepo vse HD plasme in LCD-ji prebavijo >:D , preizkušeno

ReBi ::

ok, zaklučmo s tem... premiere mi je pač bl ušeč.

martinsm3 ::

Ja zaključimo , ker sma bla res oreng offtopic:D

CaqKa ::

>>> no, je pa tud dejstvo, da na velik televizjah uporablajo premiere...

edino dejstvo ki je tukaj, je to da ima premiere dovolj dobro reklamo, da ga preveč ljudi pozna glede na njegovo kvaliteto.
meni je bolj pri srcu ulead media studio, ampak ...
povprečnemu slotechuvu ki popvprašuje po editorju videa... ne moreš priporočat za urejanje premiere ali pa ulead media.
en in drugi sta preveč advanced. čeprav dejstvo je, da se bo uporabnik ziher hitreje naučil media studio, kot pa premiere, hkrati je pa treba vedet da ima premiere več fičrjev.
samo!
teh fičrjev večina povpraševalcev nebo potrebovala. NEBO.
tako je za advanced dovolj nekaj od tega: ulead media studio, premiere, sony video vegas.

>>> Pa je Liquid Edition kaj boljši kot Studio 10? Zadnje dni sem testiral Studio 10 in tako obupnega programa že dolgo nisem videl. Neverjetno počasen (že nalaga se mi 2 minuti), ves čas se mi sesuva, izdelki pa so povsem neuporabni (zatikanja, čudne barve). Dvakrat sem ga moral ponovno instalirati od začetka. Enkrat ker ni več prepoznal nobenih formatov, drugič se je vedno sesul, ko sem kliknil Make movie. Patch 10.1 ni pomagal.

tega sem se najbolj bal. tile studii so preveč 'gnili' in preveč slabo luč mečejo.. zato kaj takega kot martinsm3 pravi skorajda ne moreš verjet :) očitno smo se motili. nekateri.

martinsm3 ::

@CaqKa

Prav imaš >:D , Studio 7 je bil tazadnji dokaj dobro delujoč program...potem je šlo samo navzdol.
Za 10-ko pa ne vem , je nisem sprobal. 10-ka je mislim , da že tudi prva , ki je izšla pod okriljem Avida (ki je sedaj lastnik Pinnacla).
Sicer je pa stvar itak taka , da kdor hoče resneje delat na področju video montaže , bo itak hitro prešaltal iz Studia ali pa Uleada na kaj bolj advanced .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
112026 (1741) IceIceBaby
»

Program za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
101635 (1527) MihaFirst
»

Editing videa pod Linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
372749 (2254) CaqKa
»

Virtualdub ne prepozna kamere?

Oddelek: Zvok in slika
201450 (1274) CaqKa
»

montaža videa

Oddelek: Sedem umetnosti
133966 (3645) daylight

Več podobnih tem