» »

A ma kdo TwinMos Speed Premium PC3500 / DDR433?

A ma kdo TwinMos Speed Premium PC3500 / DDR433?

JtSŽ ::

Če kdo ima ga prosim, če mi pove ali ima kej overclockano in koliko.
A mogoče kdo ve na kakšni voltaži morm laufat A64 pri 9x285?
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

igor0203 ::

Men grejo max. stabilno 265MHz 2-2-2-5 na 3.6V. Drgač jih pa za 24/7 furam na 225MHz 2-2-2-5 in 2.9V. S svojimi ful zadovoljen, ker sem jih dobil za nizko ceno(34k SIT). (Tkrt so bli drugi rami z BH-5/UTT čipi dost dražji kokr so zdej).

igor0203 ::

Aja, pa glede A64. Odvisno, tega ti noben ne more rečt, če maš dober proc pomoje kar na default voltaži. Začni z default voltažo in testiraj kok je stabilen in če ni, postopoma zvišuj voltažo. ;)

sirotka ::

jst mam twinmos 3200sicer, gor so ch5 rami pa mam na 250 2,2,2,2 in 3.2v, max pa nisem probaval...lahko pa sprobam...

JtSŽ ::

Igor mi lahko poveš keter točno timingi so to? Ko se zaganja računalnik imam tko kot ti 2-2-2-5, u MemTestu in CPUZju mam pa 2-2-5-2. A mam pol tko naštiman k ti a ne? Mi lahko poveš zakaj laufaš 24/7 samo 225 hercov če ti zdržijo veliko več.
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

JtSŽ ::

Aja pa rame sm poslu nazaj ker mi je najdu MemTest erorrje. So jih testeral in je blo brez napak (NE DFI PLATE). Pol sm se pa dele zajebavou in sm testerou v Boot TIme in tam mi po 24urah ni našel prav nobenega errorja. Sam v Windowsih mi jih pa najde zmer tud na default nastavitvah. Komu nej pol zaupam Mem Testu v Winsih al v Boot Time z dikete?
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

igor0203 ::

Na 225MHz furam zato, ker ni potrebe da bi skos fural na 250MHz, ker nisem opazil razlike v igrah, pa še pol rabim več voltaže, kar pomen več gretja,...

V BIOS-u mora bit tako zaporedje: 2-2-5-2, da ti prou pride 2-2-2-5.

TCL: 2
TRCD: 2
TRRD: 2
TRAS: 5

edit: dodal sem ti katere timinge moraš spremenit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

JtSŽ ::

OK. Najlepša hvala za vse. Zdej me pa sam še zanima kko vm rata čist usem vm dobit A64 E6??? Zkva sm lih jest dobu E3??? :(

EDIT: A kej veš na kok nej mam voltažo pr 2-2-2-5@250.

Pa še enkrat najlepša hvala. To cenim.
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JtSŽ ()

igor0203 ::

Sej ni neke bistvene razlike med e6 in e3. e6 ma samo malce izboljšan mem. controller, ampak se e3 boljše navija(odvisno od steppinga).
Zdej na keri da furaš rame ne vem, daj jim 3.2V in jih burnaj z MemTestom. Če bojo errorji, voltažo zvišuj dokler ne bo več errorjev. Jst za 250MHz rabim 3.4V.

igor0203 ::

Aja, zakaj pa rabiš rame furat na 250MHz 2-2-2-5? Ker v igrah je razlika zanemarljiva med 250 in 225MHz z 2-2-2-5.
Če pa dosti raraš, si superPI manijak, pol je pa dobr met čim višjo frekvenco in nitke timinge.

JtSŽ ::

Še posledno vprašanje: S čim si testiral rame?
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

igor0203 ::

Z MemTestom

JtSŽ ::

A to z HCI al 86+? V Winsih al BootTime?
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JtSŽ ()

sirotka ::

kjer ti paše:)

JtSŽ ::

Nebi reku. Sprašujem zato ker mi HCI najde errorje medtem ko mi vsi ostali "testerji" ne najdejo prav nobenih napak.
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

sirotka ::

ja, pa a ti kj comp crkuje?

igor0203 ::

MemTest86+

JtSŽ ::

Do zdej mi je sam enkrt sistem zmrznu in sicer v F.E.A.R.-u, napisla pa je nekaj v tem stilu: Memory could not be read (pol so pa še ene cifre). Tudi HCI mi vedno najde to napako.
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

sirotka ::

premala voltaža al pa previsoki timingi, daj rame na majn:)

JtSŽ ::

previsoki pingi? Misliš prenizki?
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

sirotka ::

ja no...nizki so zame visoki:) sj veš ka sm mislu...pač daj latence na 3:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeamGropu Xtreem BH-5

Oddelek: Strojna oprema
7972 (844) igor0203
»

Geil UltraX PC 3200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15110227 (7151) b0r1s
»

Mushkin Redline (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16510569 (6889) WhiteWolf
»

Navijanje GeIL 2x512 PC4000 na nf3

Oddelek: Navijanje
14982 (751) GaS
»

245Mhz zid?

Oddelek: Navijanje
221226 (893) OwcA

Več podobnih tem