» »

245Mhz zid?

245Mhz zid?

Moonman ::

Na 245Mhz fsb-ja je sistem še prime stabilen, na 246 pa že po nekaj minutah vrže napako. Procesor ni ovira, saj sem ga prej gnal na 257Mhz fsb-ja, s tem da sem takrat imel 5:4, sedaj pa poskušam 1:1. Rami so hyperx z BH-5 čipi. Gonim jih na 3.2V, zakasnitve so 2-2-2-5, PAT enabled. Plata je Asus P4C800E dlx.
Na severni čip plate pihlja stranski vent.

Kako preseči to bariero?

lp, Grega


OwcA ::

Poskusi z dvigom Vagp.
Lahko, da RAM-i enostavno ne zmorejo več (ako je temu tako, bi kakšne 3,4 V moralo zadoščati še za recimo nadaljnih 5 MHz).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rkb2 ::

Probaj z memtest86, če ti pri 246 vrže napako je kriv ram. Mogoče lahko timinge malo sprostiš npr. 2,3,3,5 - razen v prepustnosti rama se v performansah ne bo poznalo skoraj nič, še posebno če lahko zvišaš FSB za 5 ali več Mhz.

OwcA ::

MemTest bo zaječal tudi, če spominskemu kontrolerju kaj ni všeč (ravno zato se splača zvišati Vagp).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Sedaj sem probal z 3,3 V in zrelaksiranimi timingi, pa vrže samo bsod. Na koliko bi dvignil Vagp? Ko dam na 1.8V se sploh ne zbudi.
Sedaj grem na 3,4V, Vagp 1,7V in 2-2-2-5. Če pa še ne bo šlo, bom pustil čez noč, da naredi burn in za rame.
Kako sploh pripomore višanje Vagp?


lp, Grega


OwcA ::

MCH uporablja isti napjalni sklop kot AGP, zato zviševanje napetosti slednjemu pripomore tudi k stabilnosti zelo navitega RAM-a.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Razumem.
Zdaj se je pojavil nov problem. Nikakor ne morem dvigniti voltaže ramov nad 3.28V.
Verjetno nima kake zaščite?


OwcA ::

Za kaj več moraš dvigniti še +3,3 V linijo napajalniku.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Hehe, spet sem dobil zaposlitev.:))
Kateri bios pa je najbolj priopročljiv?
Kaj bi bilo boljše poganjati sedaj; 245Mhz 1:1, ali 255Mhz 5:4 pri istih timingih?


OwcA ::

1:1
Najhitrejši BIOS je 1016, če imaš NW lahko, da bo šel proc dle z 1011.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Hvala za vse informacije.
Zdaj pa grem testirat.

LP, Grega


Moonman ::

Memtest je stabilen do 236Mhz FSB z zakasnitvami 2-2-2-5.
Je pa zanimivo, da napetost pade iz 3.25 na 3.1V. Pri poganjanju Prime95 padca ni.


JIM22 ::

OWCA a je mogoče,da tudi na Nforce2 platah kaj pomaga, ča dvigneš Vagp? Al to samo dela na Intelu?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

OwcA ::

Odvisno od zasnove plošče. Asus je naprimer med "varčnejšimi" tudi pri AMD-jih, tako da tam to pomaga. Poskusi, zgubiti nimaš kaj. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

JIM22 ::

Aja, jaz mam pa DFI. Dobr, bom sprobal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Update:
Zdaj sem sprobal z eno palčko 256MB z BH-5 in dela pri 250Mhz. Pri Memtestu padca napetosti ni. Torej bo za pogon 1Gb rama pri 250 potrebno še precej več.


OwcA ::

@Moonman: to govori v prid moji teoriji o NB-ju kot omejujočem elementu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Se pravi, da bo potreben še Vagp mod.
Do koliko je še "varno" dvigniti napetost? A lahko s tem škodujem grafični? V mojem primeru Radeon 9800Pro. Vem, da se je na starejših karticah z dvigom 3.3 linije povišala napetosti tudi na njej. A je temu še tako, ali pa imajo kartice že svoje regulatorje in se na dvig sploh ne "pritožujejo".

Kakšen trimer je priporočljiv za izvedbo tega moda? Na malvescorner predlaga 200k, a je že za Vdimm predlagal 50k, pa se 10k bolje obnese.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

MEDENA ::

kaj maš to P4 2.8 ?

245 * X = ?

Moonman ::

Ja, to je P4 2.8 z D1 steppingom.
Pomnoževalnik je 2800/200=14
x=14:))


MEDENA ::

No torej imaš

245*14 = 3430

Baraba! In ti bi rad več :d

Zgodovina sprememb…

Moonman ::

Hmmm, kot veš, nikoli ni dovolj>:D Vedno te vleče, da bi izrisnil še več.
Procesor je z vodnim zmožen 260Mhz FSBja, vsak modul rama pa 253Mhz FSBja pri 2-2-2-5.
Zdaj pa čaranje....


OwcA ::

200k bo ravo prav. Grafična je bolj ali manj nedovzetna za nastavitev Vagp, ker ima tako svoje regulatorje napetosti, tako da je do 2 V razmeroma varno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P4 2.4 C + Abit IC-7 MAX3 OC blemi...

Oddelek: Navijanje
91598 (1439) Bug
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998727 (6166) tiborrr
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210410 (7211) celada
»

Katero plato in ram?

Oddelek: Kaj kupiti
451804 (1232) MEDENA
»

333MHz rami preko 466Mhz FSB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
543997 (3221) Alexius Heristalski

Več podobnih tem