» »

geforce-MX vivo

geforce-MX vivo

Luka Percic ::

A se da kaj podobnega dobit? :|

Senitel ::

Koker jest vem obstaja samo ATI Radeon VIVO...

matevzm ::

Ce ze tolcemo off-topic.. Ni samo Radeon, tudi Fury Pro ima ViVo.
Obstajajo tudi Asusove V7100 All-In-Deluxe platke, nekaksni All-in-wonderji, ki pa se niso v trgovinah. Vsaj ne da bi jaz vedel. Ti so narejeni na MXu, samo ob Asusovih cenah se jaz kar krizam.
Lahko tudi Elso nadgradis: ELSA VIVO-Modul (Video-in/out) für Gladiac Serie 799 ATS. Nisem cisto doma v serijah, a mislim, da je to GTS
Ne vem ce se ti bolj ne splaca vzeti navadnega MXa in mu dodati eno TV kartico. MXa bos lahko nasel, TV kartic pa je tudi dovolj. Posici tako, ki ima SVideo vhod, to pa je tudi vse. Vse so narejene na Conextant cipigh 848 in 878 in se bojda (vsi testi tako pravijo) njihov kvaliteta pri capture ne razlikuje. Za bonus dobis zraven se televizijo. Upgrade je tudi lazji, ce bos menjal kartico.
Rahlo bolj podrobno: te TV kartie se bojda razlikujejo po tunerjih in kvaliteti izdelave. Tuner je analogni del za televizijo na kartici in je analogen, lahko ga mucijo motnje, lahko je razglasen... komplikacije. Lahko pogledas na netu teste, malce se razlikujejo, v glavnem pa hvalijo Averja in ATIja. Compposite vhod in SVideo pa sta pripeljana direktno na Conexantov cip in je vseeno kaj vzames. Na enem testu so sicer opazili razlike pri obcutljivosti na Macrovizijo (stran je tule, coding moras dati na Cyrilic (Windows), da se pokazejo prave crke, a dvomim, da ti bo to pomagalo :D http://www.fcenter.ru/fc-articles/Techn..., a ne vem, ali se ti s tem splaca prevec ukvarjati. Na strani imas slikice, pravijo, da so najlepse prezivele Macrovizijo platke na refenece designu, Chronos, Genius in LifeView. ATIjeva slikica je slaba, ker je bil capture na composite, ne na SVIdeo. Aja, kaj se vidi: vodoravne crte, kjer je barva rahlo drugacna.
Jaz ravno razmisljam, da bi dodal Fury Pro ViVo se televizijo, potem pa lahko stestiram ATI Rage Theater Capture proti bt878. Ali pa ce ocetu spulim TV iz racunalnika... Nisem nasel se testa na netu, da bi ugotovil, kateri cip naj bi imel boljsi capture.
Aja, z driverji za TV kartice ni vec takega problema. Sedaj so prisli za Conexanta pravi driverji tudi za w2k, za televizijo program je pa se vedno srot. Resize dela na procesor, namesto na overlaye.. beda, procesor pade za salo. Poberes z neta bTV (Borg TV), freeware programcek, ki pozna prakticno skoraj vse kartice, s katerim dela teletekst tudi v w2k, pa se v slovenskini je, ce hoces..

matevzm ::

Set vsa solata dvakrat.. Na, bom pa link na stran dal lepse semle, da ne bo brez veze post. :D
TV Tunerji. Primerjalni test. Stran 4 - Capture
In potem v miru preberem novice.. Asus je preimenoval AGP-V7100 All-In-Deluxe v V7100 Deluxe Combo. Na 3D News - Daily Digital News je tudi slikica, a url ne vem ce bo drzal dolgo, ker so to dinamicne tekoce novice.

Luka Percic ::

Hm. matevzm slava ti! Dober post, samo če priznam nisem vsega 100% razumel. OK jazst kupim geforceMX in zajemalni modul. katero znamko in model?rabil bi predvsem za zajemanje videa preko s-vhs.TV-tuner-ja ne bi rabil ali bi ga rabil bolj malo.

OldSkul ::

Svetovno ej:ne boš ti meni šišike majav!

COOL!!8-O8-O

matevzm ::

;(Sem napisal lepo malce daljsi post, pritisnem poslji in mi forum lepo pove, da jaz pa ze niam pravice tlele postat. Super. Pa je slo 15 min dela pa internet linije.. Ni lepsega.
Se nekrat: vzemi TV kartico, vseeno katero. Vse so narejene na istem cipu (bt 878, variacija 879 in starejsi 848) in omogocajo isto. Vzames v trgovini kartico ali pogledas slikico: na vrhu kartice je kovinska skatlica. To je tuner. Vanjo pelje antenski prikljucek. Ce je se en, ima kartica se radio. Poglej nizje, je en composite vhod. To imajo vse. Sedaj poglej, ce imajo se en vhod, ta je obicajno SVideo. To je vse. Za vsak primer preveri, da ni kaksna nestandardna sala, ena stara kartica je imela en svoj konektor za kontrolo, a ostale so normalne. Gres do blagajne in to je to.
Lahko pogledas se spisek kompatibilnih kartic na PowerVCR II Hardware Compatibility List, kjer je spisek kartic, ki delajo s PowerVCRjem. Ni cisto popoln, a daje priblizno sliko. Ce kupis recimo Dart, je to isto kot Fly98, samo drug prodajalec in mogoce kaksna majhna sprememba. Ker delajo lepo Fly98 driverji na Dartu in je isto, za razliko od napisa.
Ravno gledam Zoltrixa in njihove stevilke za driverje in velikosti so drugacne, tako da ne vem ali je kartica cisto ista. Ta mogoce res rabis svoje driverje, je pa najcenejsa.

Luka Percic ::

matevz-u m-ju lupčka (i am not gay.) :)

matevzm ::

Porocaj, kako se iztece. Jaz bom to upam v kratkem preskusal, pa da vidimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV Kartica / Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
181887 (1481) dizel
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292545 (1773) Predator
»

Tv kartica

Oddelek: Kaj kupiti
292326 (1853) miha
»

Odkodiranje TV programov

Oddelek: Zvok in slika
277860 (6998) mojsterpeter
»

Guillemot TV Video 3

Oddelek: Kaj kupiti
121419 (1218) alien-w

Več podobnih tem