» »

V win98 mi zazna le 4 gb HD!!!

V win98 mi zazna le 4 gb HD!!!

lukaf101 ::

null
Kupu sm novo mašino brez OS. Pol sm sistem bootov kr s cdja win 98.
Inštalirov sm winse in vse mi dela ok, le da mi v win zazna le 4 gb trdga diska. V biosu mi lepo zazna 20000 mb velk disk. Kaj naj naredim, en frend mi je reku da bi mogu prej delat particije (ki jih sploh ne znam), vendar sem do sedaj vedno le naložil windowse in driverje ter vse je delal. Se da kaj narediti, ne da bi spet formatirov disk in zgubu vse podatke?
Prosim za pomoč.
There is no spoon!!!

Dax ::

Najbrž bo to zlo težko.

Če praviš, da ti zazna le prvih 4Gb, potem je res najbrž problem v particijah. Ne vem zakaj, ampak najbrž imaš disk formatiran na FAT16 - najbrž glupa firma, kjer si zadevo kupu, še bolj čudno pa je, da se winsi niso pritoževal.

Zdej pa tvoje opcije:
-še enkrat poženi fdisk, ustvari particije fat32 in sformatiraj disk in winse znova gor in vse ostalo. Podatke si pa kam h kolegu presnami al pa kaj.
-zrovn winsow je en program, ki pretvori stare particije v fat32, samo ne vem, če bo to delalo z aktivnimi particijami in s particijami, kjer so podatki gor
-nabav si PartionMagic in poizkusi z njim preurediti zadevo. Znova ne vem, če bo delalo z aktivnimi particijami

Jaz osebno ti priporočam prvo možnost, če pa imaš še kaka vprašanja glede particij, pa kr vpraši.

noogy2noogy ::

Torej vsekakor lahko poskusiš narediti particije s Partiticion magic-om, pa še spremeniš jih lahko iz FAT v FAT32 čisto preprosto.

Ne vem, če je samo FAT kriv za to, da ti sistem 'vidi' le 4GB diska. Preveri kako je z BIOS-om. Če imaš nekaj starejšo plato je lahko težava tudi tu. FAT vidi do 2GB...



Sigurno pa poznaš nekoga, ki ti bo zadevo znal urediti na najbolj zanesljiv način (zagonska disketa, fdisk, formatiranje particij, instalacija).8-)

Če pa bi raje ohranil obstoječe stanje, pa instaliraj še Partiticion magic in si vzemi malo (več) časa, narediti pa zna (skoraj) vse.

Pa veliko sreče! ;)
lp noogy

lukaf101 ::

Hm, pogldov sm v winsih in mam že fat32
There is no spoon!!!

Tolip ::

Verjetno so ti tam kjer si kupil računalnik, naredili samo 4 gb particijo. Zdaj si moraš narediti še eno ali dve na preostalem disku.Res bo najlažje s Partiticion magic, ki je čist simpl.

alien-w ::

dej mal odpri skatlo, pa poglej, kako je nastiman jumper na disku, ker majo nekateri diski moznost, da automaticno s postavitvijo jumperjev poseka OS disk na 4Gb. Moj IBM 20gb je imel nastavljen jumper na 2giga, k sm ga kupu. Z win9X ni meu problemov, pol k sm pa win2k gor dal, je pa takoj tezil.

DanKick ::

Prej, kot se naložiš z dodatnimi programi in postopki, naredi naslednje:
- zaženi Winse
- drži CTRL
- izberi MS-DOS promt (ali command)
- vtipkaj FDISK
- na vprašanje, če hočeš podporo velikim diskom, odgovori z DA
- poglej pod informacije, koliko particij imaš aktivnih in koliko vsaka posebej fizično zavzema prostora na disku
Sumim, da so ti kreirali primary particijo velikosti 4 MB, na ostali prostor pa enostavno pozabili !?!

RoMar ::

ja fat particija definitivno ni, ker potem bi bila velikost particije 2GB.
Ali je jumper na disku, ali pa je tip ki je gepl sestavljal winse nalagal preko ghosta z 4GB diska. Kaj narediti? Ce ti BIOS najde 20GB disk potem si poinstaliraj Partition Magic pa bos lahko kr v winsih razsiril oz. dodal se ostale particije, drugace ti pa ostane fdisk pa adijo podatki..

lukaf101 ::

ej a se dobi da partiton magic kje zastonj, jest sm gledov na netu sam je treba za najnovejšo verzijo plačat 70$

RoMar ::

poglej pri kakem piratu, al pa ce gres pa z neta potegnes. Tazadnja verzija je 6.0, ampak za to kar ti rabis bos komot nardil tudi z verzijo 3 ali visje.

rookie ::

Kero plato pa mas ? Poglej na internet strani od plate pa poglej ce je ze ksn nov BIOS da podpera diske z vecjo kapiciteto !
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

lukaf101 ::

EJ NAJLEPŠA HVALA VSEM K STE MI SVETOVAL!!!
Sm sam pošmekov, formatov sm disk pa sm naredu particije, verjetn so mi narobe naredl tm k sm kupu mašino, ker so mi naredl aktivno particijo sam z 4gb.
ŠE ENKRAT HVALA VSEM!!!
There is no spoon!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282062 (1697) kerrigh
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101377 (1248) vojkoz
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503607 (2782) mamut
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131844 (1638) Red_Mamba
»

Zasel sem v probleme s particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181789 (1486) AngelOfDeath

Več podobnih tem