» »

Problemi pri dobivanju Fax-a

Problemi pri dobivanju Fax-a

parasit ::

Pozdravljeni! Imam problem pri sprejemanju fax-a! Doma imam ISDN linijo vmes je US Robotics pro ta na eni liniji, fax lahko pošljem, sprejeti pa ga ne more. Verjetno je nekaj z nastavitvami modema, ima mogoče kdo kak prelog, sem že poiskušal vse različne načine, pa ne dela sprejem. Fax se samo oglasi, pol pa ne prenese podatkov! Je imel kdo podoben problem? Fax je samsunf sf-5100p!

Lep pozdav!
To je to!

parasit ::

Res čudno, toliko comp. freakov tu pa noben ne ve kaj narediti. Mogoče me niste razumeli. Fax sprejme signal, ampak kot da se ne bi razumel z drugim faxom in prekine! Morda je kaj v protokolih, sam imam nastavljeno vse na avto, ima kdo kakšen koli predlog?
To je to!

Klenobo ::

Si probal si poslati iz kakšnega drugega faks-a? Jaz sem imel nekoč WinFaks v službi instaliran in mi ni hotel nikakor iz enih faksov sprejemati.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

parasit ::

Pošiljali so mi z 3 faxov pa je enako! Najprej 3X zazvoni, potem se priklopi na RX in prekine. Kot da ne bi razumel, kaj se pošilja, ven gre normalno!
To je to!

Poldi112 ::

Poiskusi to:
control center, manager, advanced, voice, porta prestavis iz 3.1khz na speech.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

parasit ::

Sem poizkusil porta spremeniti, pa je enako, čisto isto naredi! Sprejme, pol pa prekine! Kot da podatke ne bi hotev vzeti, kaj maš enak modem, lahko das par skrinov na email iz control panel, da vidim kak nas nastavljeno?
To je to!

Poldi112 ::

Screenshot-a se mi ne da delati, ker zahteva malo prevec dela (bootanje windowsev ter brisanje slovenskega kodnega nabora in tipkovnice, da zabit control center sploh dela). Imam pa tu zapisane nastavitve, s katerimi deluje. Modem je pa usr isdn pro ta, bel, z dvema analognima izhodoma.


Config manager>
OUtgoing calls: Internet access (ppp) bynamic bandwidth

voice port:
port1 5150221 (msn1)
port2 5150221 (msn1)
dynamic voice override: Incoming and outgoing calls

Advanced config:


Data
outgoing call protocol - internet access ppp
b channel rate - automatic rate selection

oncomming call protocol - internet access ppp
telephone number - accept any number


ISND line

swithc protocol tzpe - euroISDN
area code - 01
msn1 - 5150221
msn2 - 5150221
msn3 - 5150220
tei - automatic assignment
bus configuration - multipointS

Voice
analog dev. port1 and 2
enabled
3.1khz audio
enable
incoming and outgoing calls

location
09:italy
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Se to, problem ki sem ga imel ko sem imel port na 3.1 je bil da na nekaj stevilk nisem moral poslati. Mislim da sem prejemal iz vseh, nisem pa siguren (nisem jaz uporabljal faksa:)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

parasit ::

Nastavil sem čisto enako, sam da imam MSN1,2,3 svoje številke, enako fax se vklopi, ampak noče spustiti podatkov. Katero maš ti fax številko pod MSN3?
To je to!

parasit ::

Končno dela, vsem ki ste mi pomagali najlepša hvala, problem je bil pri CALER ID, je bil vklopljen na faxu, seveda ne bo delovalo, če se pa oboji podatki potakajo po D kanalu. Toliko, če bo kdo imel podoben problem, poglej naprej če maš CALER ID vklopljen. Glede nastavitev, Poldi112, hvala!
To je to!

Catcher ::

Jaz imam podoben problem s sprejemanjem faxov na analogni liniji. Imam Lucent Win modem in faxe lahko normalno pošiljam. Pri sprejemu pa se modem normalno oglasi po nastavljenem številu klicev in začne "negotiate" postopek, vendar pa fax mašina iz katere pošiljam fax v tistem trenutku, ko se modem oglasi dobi signal, da je zveza prekinjena. Stvar sem stestiral že z dvema modemoma in dvema programoma (Windows Fax in Symantec Winfax) in je vedno isto, ne ugotovim kje je problem. Imam Win XP.

Ima kdo kakšno idejo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program - FAX

Oddelek: Programska oprema
152966 (2729) Tomay
»

FAX modem-kako zadevo usposobit

Oddelek: Strojna oprema
151825 (1633) IgorGrozni
»

ISDN modemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121215 (967) balz
»

priklop telefaksa na ISN

Oddelek: Kaj kupiti
151623 (1391) Cokolesnik
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271779 (1565) cekr

Več podobnih tem