» »

ISDN modemi

ISDN modemi

Hux ::

Zanima me kateri modem je najbolsi in zakaj!

Trenutno mam 3Com USR ISDN Pro TA-S in se mi ne reconnecta nazaj ko me dol z linije fukne. Se se nikdar ni in se tudi nebo ker blokira ob diskonektu.

Pol pa kaka je prednost externega pred Internim?

goba ::

Poiskusi nadgradit, firmvare, driverjen etc.
Mislim, da imas sicer zelo dober ISDN modem.

Prednost zunanjih pred notranjimi je predvsem v analognih izhodih, na katere lahko priklopis navadne telefone in faxe (in ne pregresno dragih ISDN aparatov) Te lahko uporabljas tudi, ko je racunalnik izkloplen, saj imajo zun. modemi lastno napajanje.

Hux ::

ah tocno thx zaj si me spomno. Saj zato sem dugo cajta nazaj v dobrih starih casih kupo externi Fax modem samo zaradi tega ker lahko deluje ko je comp. izkloplen! Ampak tega nisem nikol uporablal :\
Noja zaj sprobavam vse mogocno in kaj menis na Assus 128kbps interni za 7 cukov?

goba ::

Nimam pojma.
Prej sem uporabljal analogni modem,
zdej mam pa ADSL.
ISDN modem (taksnega USRja kot ga imas ti) imam le zaradi telefona in faxa.
V Googla poleg imena izdelka dopisi review, pa bos hitro ugotovi, ce je stvar kaj vredna.

Hux ::

http://www.alonisystems.com/Services/Re...

Verjeti temu je modem kompletno zanic 8-O

Hux ::

Poiskusi nadgradit, firmvare, driverjen etc.


Ves da sem ze pogledal vendar najnovejsi driverji so iz beri in pisi leta 99 za US verzijo. Sicer so German verzija driveri in Bios tudi iz leta 2002 vendar to ni nemska verzija modema sej serijska stevilka nakazuje da je USverzija.

No v bistvu so driver takaltak isti hehe. Vglavnem moj modem je iz 99 leta nemski verzije pa ocitno se iz 02.
Kakorkoli ze Controle center in z njim povezan live update nikakor ne funkcionira in tudi nikdar ni delal sej pise da ne najde servera sploh. Flashal sem ga z bios flashu ko sem ga enrkat najso polek driverov. To pa je tudi vse. Mel sem se en identicen modem doma z katerim sem mel dobesedno enake probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

goba ::


Ja, s tem USRjem imajo ljudje zelo razlicne izkusnje. Poleg tega je tehnicna pomoc v k**cu, ker 3com in USR ne znata uskladit, ceprav je to defacto ena firma ;)
Enkrat pred casom sem nasel tole:
http://dcteam.portland.co.uk/Strani/isd...

BigFoot ::

prvo kot prvo. zadevci se ne rece modem ampak adapter. zakaj? zato ker fora modema je v tem da pretvarja podatke iz digitalnih v analogne in obratno (moduliranje in demoduliranje, ergo: modem). ISDN adapterji pa tega ne delajo, zato ker si pri ISDNju podatki pretakajo v digitalni obliki.
drugo: glede Asuscomovega ISDN adapterja. lahko recem da je zadevca zelo cool. jest sem ga mel ene dve leti, je delal super (ga mam se, samo ga prakticno ne uporabljam ker mam ADSL). tko da ce se odlocas za intern ISDN adapter ti Asuscomovega lahko samo toplo priporocam.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Hux ::

no te pa adapter!
No v glavnem sem mel tiste drivere in tudi z tistim biosom sem ga flashal ampak WinXP mam takaltak ze te drivere v sebi tak da ni problema tu!

xdistortionx ::

Najprej oprostite,če vlečem iz naftalina tko staro temo,ampak mam problem s tem modemom.
Je pa nekako takole:po formatiranju in namestitvi Win XP (prej Win 98 SE) modem ne more vzpostavit povezave,če dam v nastavitvah modema Query modem,mi izpiše,da je port (COM 1) uporablja ena druga naprava/aplikacija,po drugi strani ga pa avtomatsko normalno zazna - domnevam,da so gonilniki že v Win XP?
Pls help,na tem področju res nism doma. =(

xdistortionx ::

Aja,da vam ni treba zgorej brat: modem je USR 3com ISDN Pro TA-s =)

xdistortionx ::

Že v redu,konflikt s čitalcem kartic. o_0

balz ::

xdistortionx,

kako si pa rešil ta konflikt?

jaz imam namreč isto težavo vendar ne vem rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101281 (1181) nero
»

2 letna tragedija!

Oddelek: Strojna oprema
111423 (1001) Dami
»

izbira isdn modema

Oddelek: Omrežja in internet
181007 (889) - SiroTka -
»

ISDN paket in kater ISDN modem???

Oddelek: Pomoč in nasveti
271321 (1017) m2000
»

Kateri ISDN modem!

Oddelek: Kaj kupiti
141040 (940) matic

Več podobnih tem