» »

performance problem nw8240

performance problem nw8240

alex32 ::

Posedujem HP nw8240, P-M 760 PG817 (ATI Mobility FireGL V5000 z 128MB )vendar imam obcutek da zadeva dela pocasi, posebno pri nalaganju ... ko sem primerjal HP nc6000. ki ima slabsi proceor, slabso graficno pa se hitreje vse nalozi na namizje ... oba PC-ja imata 512Rama ...

Pri nw8240 sem pocistil tudi razne startup programe, ki se nalagajo v ozadju po nepotrebnem. Opazam, da je nw8240 precej vroc, skor 2/3 leve strani ...

Me zanima vasa mnenja, glede na to da je zadeva workstation sem pricakoval da bo masina bolj letela ...

lp

Pyr0Beast ::

Predvsem odvisno od diska.
Keri proci so pa noter? Pa so to laptopi?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

alex32 ::

Oba sta prenosnika, workstation nw8240 ima centrino 2000 Mhz, nc6000 pa 1400 MHz ... oba imata diska 60GB ... s tem da je na workstationu prostora se 20GB ...

obrati od workstationa naj bi bli 5400 ..?'

resolucija prvega je 1680*1050 drugega pa klasika 1024 * 768 ...

cudno mi deluje vse skupi ...

Ali je edina resitev se dodatnih 512Mb?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

Pyr0Beast ::

Winsi, pagefile, drugače se mi zdi pa da ne enem niso biosi zoptimizirani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

alex32 ::

Pyr0Beast: page file imam 768 do 1536MB ??? ... bios ima pa samo neke male popravke iz 15 septembra ... naj ga ga update-am?

skratka PC ki naj bi bil po karakteristikah hitrejsi za ene 25 % od primerjalnega starejsega modela nc6000 je pocasnejsi ...

tako mi gre res na k....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

TribesMan ::

En problem je ta, da ima ta HP samo en IDE kanal in na njemu optično enoto in trdi disk... sam to najbrz ni tak problem kot "originalna" namestitev windowsov na teh racunalnikih. Pri nas v sluzbi smo nabavili 10 komadov teh laptopov ta teden in lahko recem da bolj zapacane instalacije windowsov ze nisem videl en lep čas...

Svetujem ti clean install in izogibaj se vseh HP utilityev in orodij ki niso nujno potrebna... bi moglo pomagat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

TribesMan: sem deinstaliral vse te HP software pripomočke, vendar ni bilo velik učinka ... pa fragmentacijo diska z System Mechanic 5 Professional ...

A vi ste nabavli ravno ta model NW8240? Kako se vam zdi hitrost?

Clean install z HP XP Windows install?

TribesMan ::

Ce je sistem zapacan ti noben uninstall ne bo pomagal. Pojdi in ga na novo naloži. Imao iste modele v sluzbi nw8240 so hitri, sam ni pa bogvekaj. V primerjavi z mojim t42 bi rekel da je razlika neopazna, je pa res da sta po specifikacjah zelo podobna...edin procesor ima HP mal boljsi.
Kar me moti na teh HPjih je to da se prevec segrevajo ko jih fajn šponaš... postanejo neudobni za delo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

Hmm, racunalnik star mesec dni, sistem pa zapacan ...

TribesMan, a vi ste sisteme ponovno instalirali?

Upam da bo vsaj kaj efekta, ce ze zgubim dober dopoldan časa za ponoven install ...

Greje se pa res ja, sem opazil tudi jaz ...

Hvala za pomoč

TribesMan ::

Ja mi smo enega na novo instalirali, za ostale smo pa kr z Ghostom poskrbeli... 20 minutk na racunalnik pa je blo mim...

Tud nasi compi so bli do ponovne instalacije precej pocasni... pac HP naloada polno ene svinjarije gor, ki tudi ce jo odstranis zagotovo poskrbi za neprehitro delovanje računala :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

TribesMan: Ok, se zadnje vprasanje?

ste uporabili instalacijski HP XP Windows prof., ki je prilozen ali kak drug XP windows corporate?

Najlepsa hvala za pomoc.

LP

TribesMan ::

Ja uporabili smo drug instalacijski CD... naš službeni corporate XP :) Tist prilozeni je kokr jest vem sam restore CD, ki ti vzpostavi isto stanje kot je bilo takrat ko si racunalnik kupil... se pravi vkljucno z vsem spamom...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

Evo, znoru bom ... v tem casu so mi na servisu dodali se 512MB rama, mislec da je to vzrok za pocasno delovanje. Vceri sem ponovno instaliral sistem na novo in zdej, ko gledam bi lucka od diska stalno sveti ... oziroma utripa, prenosnik pa samo gledam :) ... jao jao ... najraje bi fuknu prenosnik nekam v tri krasne ... do zdej nisem imel niti casa, niti volje se ukvarjat, zadeva dela počasi za takle stroj, vcer sem delal na prenosniku za pol cene od tega pa je Word hitreje delal ...

če vam kaj pove, 3dmark05 je dal rezultat

1569 (resolucija 1680x 1050)

ter

2677 (default 3dmark, 1024 x 768)

Chipset sem instaliral, Driverje sem instalil vse, razen ena naprava je uknown

Evo se v screen saverju sveti lucka oz melje disk ...

Hvala za pomoc.

LP

Alex

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

TribesMan ::

A mas gor kak bukov antivirusni program ali pa mogoce windows defender?

Ker take stvari rade mal meljejo po diskih...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

alex32 ::

ma ze ko se nalaga vindows in potem ko gre na namizje je crn zaslon ene par sekund ... AV imam kaspersky ... dvomim da software tolk zavzame, ker imam enak software na staticni masini in dela vse OK.

skratka, ze windows se cudno nalaga, tist dolg prehod je pa bolj znacilnost neke švoh mašine ...

rabim primeren dokaz, da bi sel z njim na servis ...

V biosu pa nimam nic v zvezi z performance za nastavljat.

Nekje mora bit ozko grlo oz neuravnoteženo ...

Any idea?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()

Dark Angel ::

Za kolk ga prodaš? :D

alex32 ::

Testiral sem disk z HD tune in mi je dalo sumljive rezultate, zanimajo me se vasa mnenja.


oz na naslov
http://www.email.si/apps/es_gallery/p.php?id=222394

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alex32 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hostel v Barceloni

Oddelek: Loža
194259 (2037) pegasus
»

OSX na x86 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11910413 (5954) bluefish
»

Prenosnik - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151573 (1356) TribesMan
»

HP NC8000 in zmogljivost baterije

Oddelek: Kaj kupiti
141454 (1351) TribesMan
»

recovery podatkov ( Dan, ko gre vse v P.M.! )

Oddelek: Programska oprema
181217 (932) undefined

Več podobnih tem