» »

recovery podatkov ( Dan, ko gre vse v P.M.! )

recovery podatkov ( Dan, ko gre vse v P.M.! )

undefined ::

Tako lepo danes zvečer surfam, poslušam musko, etc. ko me nenadoma nekaj piči in se odločim, da bom poskusil dat DOS na tisto FAT particijo, ki sem jo pred tem pripravil v namen, da bi namestil neko staro igro. Tako se spustim v DOS Install, saj mislim, da DOS do NTFS particij ne bo imel dostopa. Lepo poženem prvi DOS 6.22 boot disk in ta me povpraša po autoconfigu in formatu, seveda kliknem da, saj si mislim, da gre za tisto pripravljeno particijo. Namestim DOS in rebootnem, da bi spet ugledal desktop preljubega win2k3. A glej ga zlomka, bootat se mi začne DOS. Panika! 8-O Ok, dihaj, si rečem. Ruknem notri win2k3 boot CD, rebootam... ugledam 2GB DOS particijo na začetku, ostalih 78GB neparticioniranih. Ok, že lahko paničarim? Grem začet ponovno nameščat sistem, ko ugotovim, da sem nekam založil serijsko številko. #"%$#&$%/%# Letim na drug računalnik, nekaj km stran (kjer tipkam sedaj) in si iščem SN. Zdaj pa se le sprašujem, če je možno povrnit vse podatke nazaj, razen seveda prve particije? Disk je bil razporejen nekako takole: 3GB (sistem), 1GB (swap), 15GB (programi) 20GB (downloads + mp3s), 20GB (filmi,igre, isoti), 20GB (filmi). Zlo bi blo fajn, če bi se dalo tisto naprej od prvih 4GB povrnit, ako obstaja kaka varianta, drugače mi res druzga ne ostane, kot da skočim v paniko in nekaj razbijem. Ah. ...

||_^_|| ::

Mislm da se ne da več povrnit tistih 4GB ker si že začel na novo installat sistem. Loh pa da pozna kdo kakšen način.

undefined ::

Sem mislil _naprej_ od tistih 4GB, se pravi vse ostalo poleg tistih 4GB.

mahi ::

Da se povrnit. program se imenuje Acronis RecoveryExpert ... pomoje ti bo s tem programom delalo.
Poskusi, NE bo ti zal! meni je delovalo!
pa srecno!

cekr ::

Za začetek poizkusi pognati inštalacijo od WinXp oz. Win2k.
Mogoče ti je pa vse ostalo nedotaknjeno. Samo dos je zmešan, ker ne pozna ntfs zapisa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

undefined ::

Mam že Win2k nameščen, particij ni.

A tist Acronis povrača tud iz neparticioniranega prostora?

njok ::

Kot prvo, diska s katerega bos reseval podatke ne uporabljaj. Z drugega sistema pozeni program, ki ti ga je predlagal mahi (sicer ga ne poznam, ponavadi uporabljam Easy Recovery Professional, do sedaj je delal OK), pa mu pusti, da ti preskenira disk in pove, kaj lahko se naredis z njim. Čisto možno, da boš dobil nazaj tudi del tistih podatkov, čez katere si namestil DOS.

undefined ::

Eh, too late for that. Sem že takoj na začetku reformatiral prvo 3GB particijo. Kaj sem s tem zgubil? Mejle, linke, razne stvari na namizju, nekaj malega v mojih dokumentih, nastavitve firebirda, pa mogoče še kaj. :\

BigWhale ::

Tvoji podatki so v binarnih nebesih. Slava jim. Ne sekiraj se, na napakah se ucimo. Bos videl, se enkrat tega ne bos naredil. ;)

Sicer pa tu velja opozoriti, da je vecina MS izdelkov tako narejenih, da 'harajo' in se trudijo dominirat na diskih. :)

ToniT ::

DOS je sploh namenjem temu, da živi sam na računalniku in ga ne briga čisto nič drugega.

TribesMan ::

"Pokvarjen" disk daj v eno drugo mašino in poženi na tej mašini program GET DATA BACK. Ta program ti bo pokazal vse fajle ki se jih še da rešit in jih boš imel možnost skopirat na en drug disk... Nikakor pa ne delaj več ničesar s tem diskom, če želiš kake pozitivne rezultate. Tudi če si formatiral 3GB particijo na začetku in še nisi instaliral gor ničesar maš velike možnosti da boš s tam lahko pobral večino podatkov, če pa si karkoli že instaliral pa pozabi na pozitivne rezultate.
Če disk formatiraš se dejansko ne naredi nič, samo zbriše se file alocation tabela. Tako da ni panike.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

> Če disk formatiraš se dejansko ne naredi nič, samo zbriše se file alocation tabela. Tako
> da ni panike.

To je precej odvisno od nacina formata, operacijskega sistema in tudi od particij.

TribesMan ::

Format ki bi ti dejansko zbrisal podatke z diska je samo Low Level format oziroma bolje rečeno Zero Fill Format. Low level format se dela samo še v fabrkah, kjer sestavlajo diske, saj gre za zelo zapleten sistem določanja cilindrov, sektorjev... To se naredi samo enkrat v življenju diska. Zero Fill pa lahko narediš z programom, ki jih dajejo proizvajalci diskov, to pa ubistvu piše same nule v sektorje tako da zgubiš podatke, sam se da še vedno precej rešit z enimi high tech postopki... če maš dnar. Medtem ko normalen format iz operacijskega sistema ne naredi nič drugega, kot da na določeni particiji preveri površino diska in ugotovi, kje se nahajajo bad sectorji ali kake druge svinjarije, ki bi lahko ogrozile varnost podatkov...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

borchi ::

ja, sam ko enkrat napišeš npr. 1 namest 0 (torej, če dejansko "padejo" kaki podatki na tisti formatirani prostor) je tista 0 čao, ne?
l'jga

TribesMan ::

Ja to pa itaq. Da se neki še rešit z magnetno resonanco IIRC sam to je predrago.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

TribesMan, al kdorkol to ma, naj mi mejla tale Get Data Back na IceManNOSPAM@email.si (remove NOSPAM). :)

TribesMan ::

Jest sem na analogni liniji tako da ga boš od mene težko dobil, ti pa svetujem da v google napišeš Get Data Back in klikneš prvi link...

Pa sej to bi že mogu vedt.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

danielka84 ::

ice ice baby
vanilla ice ice baby
ice ice baby
check check mail
...
krneki
>:D
ni-da-ni

undefined ::

LOL! Hvala, Ripper. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649198 (5600) borchi
»

Ghost image in SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121720 (1473) alex32
»

E: je izginil kdo bi vedel kam???

Oddelek: Pomoč in nasveti
221695 (1376) Keyser Soze
»

Maxtor 80 GB (2 MB bufferja) bere max 30 MB/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
261733 (1440) @ljash
»

NTFS particija šla po gobe

Oddelek: Strojna oprema
10960 (802) TribesMan

Več podobnih tem